Skocz do zawartości

Zakup auta 40-45 kpln


button

Rekomendowane odpowiedzi

> Ewentualnie podajcie mi dobre argumenty cobym przekonał żonę do nowego/rocznego kompakta

bo nowy

bo gwarancja

bo tylko przeglądy

Jak narazie po 50 kkm koszty obsługi auta to: 2 przeglądy po ok. 500 zł + filtr paliwa za 250 zł i .... tyle zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - bezproblemowy diesel, ekonomiczna benzyna do 10l/100 lub dająca się bez problemu gazować

w Superbie jest też 1.9 TDi który w sumie raczej problemowy nie jest

nikt nie każe mu V6 kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Fiata CROME zlosnik.gif

Będziesz miał wszystko w tej cenie .... no i trochę więcej jak dobrze trafisz hehe.gif

Silnik 1,9 Multijet 120 lub 150 KM zlosnik.gif albo 2,4 Multijet 200 KM

Ale to Fiat hehe.gif ( no prawie jak Sab 9-3 lub Vectra C )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proponuje Fiata CROME

> Będziesz miał wszystko w tej cenie .... no i trochę więcej jak dobrze trafisz

> Silnik 1,9 Multijet 120 lub 150 KM albo 2,4 Multijet 200 KM

> Ale to Fiat ( no prawie jak Sab 9-3 lub Vectra C )

Croma mi się podoba, tylko musiałbym przekonać żonę do wypędzenia z głowy stereotypu Fiata.

Czy Cromę gnębią te same problemy z kolektorem i EGR co Alfę 159?

Póki co w rankingu prowadzi Mondeo MK IV 1.8 TDCI, ale miałem styczność z Lybrą 2.4 i ten silnik zrobił na mnie duże wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Croma mi się podoba, tylko musiałbym przekonać żonę do wypędzenia z głowy stereotypu Fiata.

> Czy Cromę gnębią te same problemy z kolektorem i EGR co Alfę 159?

Nie wiem.... ja w swojej 1,9 150 KM nie mam tych klap wirowych ok.gif

Co do EGR-a to jak tylko kupiłem pierwsze co to wyczyściłem EGR dokładnie - łacznie z cewką i jest ok.gif Myśłę tam zajrzeć po 40 tys km zlosnik.gif

Co do sterotypu Fiata to silnik 1,9 jest jednym z najlepszych a Croma to tak naprawdę Saab 9-3 lub jak kto woli Vectra C... trzeba sie przyzwyczaić do kluczyka na środku tunelu .... prawie jak w Porszawce hehe.gif

Dostaniesz w niej wszystko ... bardzo wyciszone wnętrze, od 9 poduszek po otwierany dach, od składanych lusterek i nawigacj po klimatroniki, od tempomatu po wszystkie systemy ESP ASR ABS i asystentów zlosnik.gif, od automatycznych skrzyni po mocne 200 KM silniki z 400 Nm który bez zadyszki wejdzie w 235 km/h lub dla słabszej wersji 210... i to nie licznikowe a GPS-owe zlosnik.gif i tak dalej i tak dalej....

Ale ma to auto jedną ale ogromną wadę .................

Nie ma gwiazdy na masce a bez gwiazdy nie ma jazdy zlosnik.gif

Powinieneś wziąść żonkę i pojechać na jazdę Cromą do ASO.... zlosnik.gif i popatrz co mają na Motooto lub Allledrogo

> Póki co w rankingu prowadzi Mondeo MK IV 1.8 TDCI,

Bardzo ładne auto .... super zawieszenie.... ale zmieścisz sie w budzecie z dobrym wyposazeniem? trzech moich sąsiadów miało nowe... 2x kombi 1x sedan ale wszyscy sie ich pozbyli confused.gif i to w przeciągu niespełna roku confused.gif nie wiem co było powodem

> ale miałem styczność z Lybrą 2.4 i ten silnik zrobił na mnie duże wrażenie

To stara konstrukcja .... w Cromie jest całkiem inny i na pewno ma klapy wirowe... ale czy sa z tym problemy takie jak w Oplu vectrze C to nie słyszałem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wersja 1.9 poliftowa Cromy ma klapy wirowe? I kolejna sprawa czy przy planowanym trybie użytkowania auta DPF, który pewnie jest nie będzie problemem ?

Nie jestem typem wyścigowca, wolę spokojną i komfortową jazdę.

Byłem dzisiaj w salonie Hyundaia pooglądać I30 - ma 2 zalety:

- cenę

- fakt, że jest nowy

Poza tym nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. O ile przednie siedzenia są w miarę ok, to z tyłu jest mało wygodnie, kierownica i gałka od zmiany biegów jakby zabawkowe, tak samo przełącznik kierunkowskazów frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem do końca wątku i chcesz mieć dużo za nie dużo.

Jeśli mają być przewidywalne i niskie koszty eksploatacji to tylko nowe, ale kosztem wyposażenia, komfortu, ogólnie klasy auta.

Ale jeśli nie przeraża Cię możliwość wystąpienia większego kosztu naprawy, a chcesz mieć auto reprezentatywne, to ta fura jest dla Ciebie, ta dam:

Lancia_Thesis_142327.jpg

Dieselek

benzynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi mi o róznice Nowy - uzywany bo kazdy by wolal jezdzic nowym. Chodzi mi o roznice nowy

> golas VS uzywany dobrze wyposazony i klase wyzej.

Kwestia podejscia - dla mnie "wypas" to kolejni kandydaci do psucia smile.gif Jedyny element konieczny wyposazenia samochodu to automatyczna klimatyzacja - poza nia newet szyby na korbke moga byc i otwieranie auta nie na pilota, tylko przekreceniem kluczyka zeby.GIF

To co jest naprawde istotne, to cisza w aucie.

Kazdy ma inne priorytety wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy wersja 1.9 poliftowa Cromy ma klapy wirowe? I kolejna sprawa czy przy planowanym trybie

> użytkowania auta DPF, który pewnie jest nie będzie problemem ?

DPF zawsze bedzie jakimś problemem .... do puki go sie nie wytnie hehe.gif moja wersja nie ma DPF-a bo została sprzedana przez Polskie ASO a tu DPF wymagał dopłaty... Co do klap wirowych to ja w Fiacie nie widziałem... ale może w nowszych niewiem.gif wystarczy ściągnąć pokrywę nad silnikiem aby sie przekonać - bez żadnego narzędzia i wysiłku schodzi

> Nie jestem typem wyścigowca, wolę spokojną i komfortową jazdę.

Wiec to jest auto dla ciebie.... ja lubię mocniej but.gif ale to auto mnie jakoś tak uspakaja

> Byłem dzisiaj w salonie Hyundaia pooglądać I30 - ma 2 zalety:

> - cenę

> - fakt, że jest nowy

Ale prosze ciebie.... Kijanka jest równie dobra... a pewnie i 100 innych aut... ale to nie ta klasa i wielkość - a i spytaj sie jak z gwarancją i przeglądami... ile kosztują wink.gif

> Poza tym nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. O ile przednie siedzenia są w miarę ok, to z tyłu

> jest mało wygodnie, kierownica i gałka od zmiany biegów jakby zabawkowe, tak samo przełącznik

> kierunkowskazów

Wiec prosze weź żonkę i idźcie do ASO Fiata na taka jazde próbną Fiatem Cromą .... a wrażeniami sie podziel tu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lisek dzięki za sensowne odpowiedzi. Może uda mi się przekonać żonę na przejażdżkę Cromą.

> A jak ogólnie oceniasz koszta eksploatacji Cromy? Długo ją posiadasz ?

To jest mój kolejny Fiat i jest naj.... zlosnik.gif

Co do spalania to mam takie icon1.png

Latem było w granicy 6,6 - lato gorące a klima musiała dawać popalić

Mam od maja ... jakieś 15.000 km... na razie wymiana oleju i filtrów no i wymiana kompletu rozrządu zaraz po zakupie...

Spaliły mi sie 2 x żarówki H7 i zgniła syrenka alarmu.... dało sie ją reanimować... no i to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest mój kolejny Fiat i jest naj....

> Co do spalania to mam takie

> Latem było w granicy 6,6 - lato gorące a klima musiała dawać popalić

> Mam od maja ... jakieś 15.000 km... na razie wymiana oleju i filtrów no i wymiana kompletu rozrządu

> zaraz po zakupie...

> Spaliły mi sie 2 x żarówki H7 i zgniła syrenka alarmu.... dało sie ją reanimować... no i to tyle...

No tak, jako że to Twój kolejny to nie musiałeś pewnie przełamywać żadnych uprzedzeń.

A każdym razie dzięki za sensowne wypowiedzi.

Zrobię sobie rachunek plusów, minusów i jak sprzedam bieżące auto to podejmę jakąś decyzję. A myślałem kiedyś że za ok 45k łatwo kupić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że nikt nie napisał to Vectra C z pakietem OPC Line liftback i z wypasu można mieć cuda

> wianki, co się chce. Jak nie to Fiat Croma - Vectra C za te same pieniądze może być ciut

> młodsza.

A co to za wersja Vectry? Można za taką kasę trafić sensowny egzemplarz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to za wersja Vectry? Można za taką kasę trafić sensowny egzemplarz ?

znajomi kupili niedawno Vectrę C kombi z 2006 roku, z przebiegiem około 130 tys (pewnym) z silnikiem diesla 1.9 150KM. Dali 42 tys. Wyposażenie bogate: skóry, navi, nawet jakiś taki śmieszny wyciągany hak zlosnik.gif , tylko bez xenonów. Samochód przestronny i wygodny, ale ja jakoś nie umiem się przekonać do aut o gabarytach i urodzie wagonu Intercity zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.