Skocz do zawartości

Zakup auta 40-45 kpln


button

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zmianą pojazdu.

Obecne auto trochę mnie popsuło w kwestii wyposażenia oraz jakości wykonania. Jedynie z racji wieku i zaniedbań poprzedniego właściciela miałem spore koszta eksploatacji.

Dlatego też chciałbym Was spytać o propozycję auta

- roczniki 2007 wzwyż (ew 2006)

- nadwozie - liftback/sedan/van - kolejność ma znaczenie

- wyposażenie - klimatyzacja, porządnej jakości wnętrze ale bez skórzanej tapicerki, przyzwoite audio, podgrzewane fotele, skórzana kierownica i gałka biegów (to pierdoły ale mają znaczenie), podgrzewane lusterka, wydajne ogrzewanie

- moc - >100hp

- bezproblemowy diesel, ekonomiczna benzyna do 10l/100 lub dająca się bez problemu gazować

- o rozsądnych kosztach eksploatacji

Moje roczne przebiegi to około 20kkm z czego codziennie 2x20 km do pracy, po mieście ale raczej bez korków, weekendowe wypady poza miasto i ewentualnie jakieś większe, wakacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

Z tymi pieniędzmi w używkach rządzisz, masz wypasione Laguny, Passaty, Mondeo i czego jeszcze dusza zapragnie. Skoro pytasz na forum to znaczy, że nie jesteś zdecydowany na konkretny model samochodu, więc bierz ten najbardziej pewny i w najlepszym stanie jaki znajdziesz. Ja od siebie mam tylko jedno pytanie na które mi odpowiedz - dlaczego nie nowy samochód z salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od siebie mam tylko jedno pytanie na które mi odpowiedz - dlaczego nie nowy samochód z salonu?

Za takie pieniądze mogę kupić słabo wyposażoną wersję I30/Ceed

Jedyna zaleta to kilka lat gwarancji a jak już wcześniej pisałem bieżące auto przyzwyczaiło mnie i żonkę do komfortu i dobrego wyposażenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza "grzanymi tyłkami" to wszystko występuje w mondeo tdci 2005*. Podejrzewam, że nowszy model nie ustępuje wyposażeniem. ok.gif

A fordy cenią się stosunkowo nisko, więc można łyknąć kawał fury za przyzwoity pieniądz. ok.gif

* W sensie - w moim ok.gif

W bogatszych wersjach pewnie i grzałki by się znalazły. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za takie pieniądze mogę kupić słabo wyposażoną wersję I30/Ceed

Można jeszcze kilka innych samochodów, ale kolejne pytanie - czego brakuje w tych I30/Ceed, a będzie w kilkuletniej Lagunie/Mondeo/Passacie? Pomyśl sobie, że kupujesz w salonie nowe Bravo i przez trzy lata tylko lejesz paliwo i raz w roku jedziesz na "przegląd" za 500 złotych. Wobrażacie sobie z żoną większy komfort? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I30/Ceed/Bravo - imho to są dobre auta, jednak żona je vetuje.

Może dla niektórych wyda się to śmieszne, ale auto ma być trochę "reprezentatywne" stąd poszukiwania klasy wyżej.

Mazda 6 - sporo miałem styczności z Mazdami i 6 nie robi na mnie zbyt pozytywnego wrażenia, wyciszenie w środku słabe, nawet poliftowe nie są rewelacyjnie zabezpieczone przed korozją i bardzo mało jest ofert. Poza tym chciałbym spróbować czegoś innego niż Mazda smile.gif

Co do Avensisa - miałem Corolkę E12 i Avensis w środku mocno ja przypomina. Za mocno.

Mondeo MK4 - podoba mi się, jeździłem służbowym w pracy - fajnie, przestronnie. Czy to prawda, że silnik 1.8 TDCI nie ma DPF. A czy ma jakieś wady? Kolega z pracy ma Focusa MK I z tym silnikiem i duuuże problemy, ale obiło mi się coś o uszy, że teraz jest poprawiony.

Grzane fotele to naprawdę fajna sprawa, zwłaszcza przy dużych mrozach. Ewentualnie jakieś przyspieszacze ogrzewania byłyby mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponieważ ...?

ponieważ ma 140KM wink.gif

Ale poważnie te silniki 1.8 to stare sprawdzone konstrukcje. Ogólnie floty je łykają jak młode pelikany, bo mają opinię bezawaryjnych.

Teraz w roczniku 2010 wszystko prawie ma DPF, bo weszło euro 5...

ALe jako że szukasz używki to będziesz miał bez smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponieważ ma 140KM

> Ale poważnie te silniki 1.8 to stare sprawdzone konstrukcje. Ogólnie floty je łykają jak młode

> pelikany, bo mają opinię bezawaryjnych.

> Teraz w roczniku 2010 wszystko prawie ma DPF, bo weszło euro 5...

> ALe jako że szukasz używki to będziesz miał bez

czyli 2.0 TDCI poniżej 2010r też nie mają dpf ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komu i do czego potrzebne jest to podgrzewanie siedzeń?

np dla mnie super sprawa, w zime, kurtke trzymam w bagazniku na wieszaku grinser006.gif, a jak wiadomo bez odziezy wierzchniej znacznie bardziej komfortowo sie podrozuje.

Nie wyobraazm sobie, zeby kolejne moje auta tego nie mialy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np dla mnie super sprawa, w zime, kurtke trzymam w bagazniku na wieszaku , a jak wiadomo bez

> odziezy wierzchniej znacznie bardziej komfortowo sie podrozuje.

> Nie wyobraazm sobie, zeby kolejne moje auta tego nie mialy

Ale ja w dalszym ciągu nie wiem dla kogo to jest? Dla tych co mają 2 km do pracy, 20, 200, bo przecież nie tych którzy jeżdżą cały dzień samochodem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> zastanawiam się nad zmianą pojazdu. (...)

Chyba Mariusz ma Lagune - niech sie wypowie. To moze być dobra propozycja.

Mondeo MKIII jest bardzo przyzwoitym autem. Jak dobry egzemplarz ładnie utrzymany, to pozwala na wiele przy ekonomicznej eksploatacji.

Odrzuć Ave, Paska, może jeszcze podziekuj za A4 i BMW3. Pozostałe oceń wg stanu egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba Mariusz ma Lagune - niech sie wypowie. To moze być dobra propozycja.

> Mondeo MKIII jest bardzo przyzwoitym autem. Jak dobry egzemplarz ładnie utrzymany, to pozwala na

> wiele przy ekonomicznej eksploatacji.

> Odrzuć Ave, Paska, może jeszcze podziekuj za A4 i BMW3. Pozostałe oceń wg stanu egzemplarza.

Podoba mi się jeszcze Laguna III - krajowe podobno nie mają dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można jeszcze kilka innych samochodów, ale kolejne pytanie - czego brakuje w tych I30/Ceed, a

> będzie w kilkuletniej Lagunie/Mondeo/Passacie? Pomyśl sobie, że kupujesz w salonie nowe Bravo

> i przez trzy lata tylko lejesz paliwo i raz w roku jedziesz na "przegląd" za 500 złotych.

> Wobrażacie sobie z żoną większy komfort?

Na Nowe Bravo w wypasie braknie, ja rozumiem dalczego autor szuka używki. Jesli budzet nieprzekraczalny i obnizenie poziomu komfortu też nie wchodzi w rachubę to co mu pozostaje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli 2.0 TDCI poniżej 2010r też nie mają dpf ?

Spokojnie jesli jestes w stanie odżalowac 1000-1500pln na usuniecie DPFa to może nie warto na razie tak się odżegnywać od niego. Sprawdz oferte VTechu i Mastersa i innych markowych tunerów, czy się specjalizują w modelu który sobie upatrzysz.

PS: Stosunek ceny ON do noPB będzie sie sukcesywnie zmienaic na niekorzysc ON. Weź i to pod uwagę w ogólnym kosztorysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> zastanawiam się nad zmianą pojazdu.

No to Mondeo 1.8 - 2.0 TDCi 2007 i początek 2008 jakoś się złapie w wyposażeniu Gold X.

Nie było tam tylko podgrzewanych siedzeń i tyle, ale mógł ktoś dołożyć.

Albo iśc po bandzie i szukać Mondeo III z 2006 roku w wersji Ghia/Titanium z 2.2 TDCi i mieć wszystko w ... 270635636-JUMP2.gif

Passaty ... nie wiem czy nie będą droższe wink.gif

Ewentualnie jeszcze toyota avensis... bardzo poprawnę auto, ma tylko ochydnie nie wygodne przednie fotele, tylna kanapa jest boska, miejsca jak w superbie zlosnik.gif

My w firmie mamy 2.0 D-4D 126Km z 2007 roku, ale cena takiego po liftowego to teraz ok. 45-55 k PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja w dalszym ciągu nie wiem dla kogo to jest? Dla tych co mają 2 km do pracy, 20, 200, bo

> przecież nie tych którzy jeżdżą cały dzień samochodem

dla mnie zlosnik.gif mam kaprys to grzeję dupsko zlosnik.gif bo mogę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie podajcie mi dobre argumenty cobym przekonał żonę do nowego/rocznego kompakta

Ja bym żony nie przekonywał - sam wiem, że do lepszego człowiek się szybko przyzwyczaja. grinser006.gif

Jak swego czasu zmieniłem Ave na gofra, to żonka dziurę mi w brzuchu wierciła aż do czasu zakupu mondeo. hehe.gif

Kobiety mają ciut mniej pragmatyczne podejście do tematu. ok.gif

A co do meritum - pomyśl może jeszcze o chevim epica - wygodne auto, dobry diesel, ew. gazowalny benzyniak. ok.gif

Tylko sedan, a Ty na I miescu postawiłeś lftb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze sila przekonywania forum jest ogromna. Osobiscie wole jezdzic 4 letnim dobrym autem niz

> bylejakim KIA.

Nikt Ci nie broni - dzieki takim jak Ty samochody uzywane trzymaja jakos ceny - jakby wszyscy nowe kupowali to uzywki nie dalo by sie sprzedac hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.