Skocz do zawartości

opony do Uniaka


jakubg5

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę już o kupnie opon letnich i Chciałem zapytać jakie opony założyć do mojego fiata uno 1.4 z 96r. Chodzi mi o rozmiar czy 135/80R13, 145/70R13, 145/80R13, czy 155/70R13? Dębica Passio czy może Dayton D 110 albo może jakieś inne propozycje co do firm? Opony chcę w cenie do 120Zł (za jedną oczywiście) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę już o kupnie opon letnich i Chciałem zapytać jakie opony założyć do mojego fiata uno 1.4 z

> 96r. Chodzi mi o rozmiar czy 135/80R13, 145/70R13, 145/80R13, czy 155/70R13? Dębica Passio czy

> może Dayton D 110 albo może jakieś inne propozycje co do firm? Opony chcę w cenie do 120Zł (za

> jedną oczywiście)

Rozmiar to 155/70/R13 mniejsze to będzie piskało jak w Warczyburgu - co do marki się nie wypowiem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę już o kupnie opon letnich

> 155/70R13? Dębica Passio czy

> może Dayton D 110

Z rozmiarów podanych przez Ciebie tylko ten pozostawiony przez mnie, a co do producenta, nie znam Daytonów a Debica to tylko passio2, na passio nie radze jeździć kapka wody i jedziesz latem po asfalcie jak po lodzie - nie polecam. Sam mam passio2 już drugi rok (w przyszłym będzie trzeci) i oceniam je dość dobrze ok.gif a jeżdżę sporo w każdej pogodzie i raczej nie powoli. 275123014-zielony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rozmiaru to tak jak powyżej piszą...a jeśli chodzi o marke to osobiście jeżdzę na dębica navigator2, jak było cieplo to jeździło się na nich bardzo dobrze...a teraz jeszcze lepiej.

uważam że do takich aut najlepsze są całosezonówki...jak się jeździ normalnie;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. może ktoś z Was wie, co jeździ na oponach 155/65/13 ?

Kupiłem mój pieskowóz na takich właśnie, nowych letnich Barumach. Nawet nieźle się na nich zachowywał na śniegu i przez chwilę się zastanawiałem, czy po prostu na tych kapciach nie jeździć, ale w końcu się złamałem i kupiłem wielosezonowe Dębice 155/70/13.

Chciałbym te Barumy gdzieś wystawić na aukcji, tylko nie mam pojęcia, jaka jest "grupa docelowa" - Seicento, Matiz, może jeszcze coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW. może ktoś z Was wie, co jeździ na oponach 155/65/13 ?

> Chciałbym te Barumy gdzieś wystawić na aukcji, tylko nie mam pojęcia, jaka jest "grupa docelowa" -

> Seicento, Matiz, może jeszcze coś innego ?

czy to ważne? niewiem.gif nie wiem, ale ja szukając opon szukał bym ich wg rozmiaru, a nie "grupy docelowej", chociaż marka pojazdu może przyciągnąć potencjalnego kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy to ważne? nie wiem, ale ja szukając opon szukał bym ich wg rozmiaru, a nie "grupy docelowej",

> chociaż marka pojazdu może przyciągnąć potencjalnego kupującego.

Ja nie szukam opon, tylko chcę się ich pozbyć - dając ogłoszenie na AK w odpowiednim kąciku. Sęk w tym, że opony są raczej nietypowe (do Uno o 8mm za niskie) i nie wiem, który kącik będzie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie szukam opon, tylko chcę się ich pozbyć - dając ogłoszenie na AK w odpowiednim kąciku.

ależ ja też napisałem posta z punktu widzenia kupującego, tylko że myślałem o alledrogo (na ten przykład biglaugh.gif), a nie wziąłem pod uwagę giełdy AK. mój błąd i proszę o wybaczenie blagam.gifbow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do kupna Dayton 110d ale waham się i teraz zapytam bo opony te wyprodukowano w 4 tygodniu stycznia i kosztują 91Zł za sztukę + 24 przesyłka kurierska. To dobry rocznik ? czy opona nie jest sparciała zniszczona czy cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy za nowe i pełnowartościowe uważa się opony do 24, czy 36 miesięcy od daty produkcji. W każdym razie roczne możesz kupować bez obaw ok.gif

Rozumiem, że data produkcji jest "0410", czyli 4 tydzień 2010 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najbardziej uniwersalny rozmiar opon to 155/70/R13 jak wszyscy pisali A opony to proponuję też

> Uniroyal Rainsport bo słyszałem same pochlebne opinie o nich

Rainsport w rozmiarze dla Uno? Dobre sobie... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW. może ktoś z Was wie, co jeździ na oponach 155/65/13 ?

> Kupiłem mój pieskowóz na takich właśnie, nowych letnich Barumach. Nawet nieźle się na nich

> zachowywał na śniegu i przez chwilę się zastanawiałem, czy po prostu na tych kapciach nie

> jeździć, ale w końcu się złamałem i kupiłem wielosezonowe Dębice 155/70/13.

> Chciałbym te Barumy gdzieś wystawić na aukcji, tylko nie mam pojęcia, jaka jest "grupa docelowa" -

> Seicento, Matiz, może jeszcze coś innego ?

z tego co pamietam to opcjonalne opony do CCSa (podstawowe mial chyba 165/65/13)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie Uniroyale są reklamowane jako znakomite na mokrym, więc prawie każda ma "rain" w nazwie

Nawet jesli to prawda (a nie do konca, bo wiekszosc opon do malych aut to seria Rallye), to jakas precyzja wyslawiania obowiazuje. Uno Start i Uno Turbo tez maja Uno w nazwie, a roznica jest oczywista icon_rolleyes.gif.

Tak sie sklada, ze mam auta zarowno na Rallye 680 jak i na RainSportach. Rallye sa bardzo dobre, zaden deszcz w Uno mi nie straszny, ale RainSport to zupelnie inna galaktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW. może ktoś z Was wie, co jeździ na oponach 155/65/13 ?

> Kupiłem mój pieskowóz na takich właśnie, nowych letnich Barumach. Nawet nieźle się na nich

> zachowywał na śniegu i przez chwilę się zastanawiałem, czy po prostu na tych kapciach nie

> jeździć, ale w końcu się złamałem i kupiłem wielosezonowe Dębice 155/70/13.

> Chciałbym te Barumy gdzieś wystawić na aukcji, tylko nie mam pojęcia, jaka jest "grupa docelowa" -

> Seicento, Matiz, może jeszcze coś innego ?

155/65/13 montowali do Matiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przestańcie bo pewnie i tak kupi Dębica Frigo lub bieżnikowane,jaki jest sens kupowania super opon

> do nie super auta?

Zauważ, że autor wątku pyta o letnie, a Frigo to zimówki (o których z resztą złego słowa powiedzieć nie mogę) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te będą w sam raz markgum

.. w sam raz, żeby sobie krzywdę zrobić :/

Miałem założone te opony w uno. Na suchym zachowywały się nawet nieźle, na mokrym masakra oslabiony.gif Jak by coś to mam na zbyciu taniusieńko komplet 4 sztuk tych opon w rozmiarze 165/65/14 z przebiegiem może ze 2000 km (dwa tysiące kilometrów). Jak ktoś jest zainteresowany to na prv ale wątpie, żeby ktoś się skusił wink.gif

Dobra w tych opona była cena i wygląd.

284518942-P1010014%28Large%29.JPG

post-61656-14352510920955_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam w unolocie wielosezonówki barumki i bardzo sobie chwalę.

Ja jestem zachwycony wielosezonowymi Navigatorami. Znacznie trudniej się zakopać i łatwiej wykopać ze śniegu pieskowozem na tych Dębicach, niż Stilo na "normalnych" zimówkach (co prawda firmy krzak, czyli marki Point S Winterstar 2, ale obiektywnie całkiem przyzwoitych). Może dlatego, że Uno jest lekki - nigdy jeszcze nie jeździłem tak lekkim samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.