Skocz do zawartości

Opony Nexen...


Matizu

Rekomendowane odpowiedzi

pytam tutaj, ponieważ do tej pory nie spotkałam się z tą firmą.

Chodzi dokładnie o...

175/60/13

Zastanawiam się czy warto (ze względów bezpieczeństwa przede wszystkim) wchodzić w opony tej firmy hmm.gif

Miał ktoś w Was do czynienia z oponami Nexen?

Co ewentualnie byście polecili w tym rozmiarze? Wiem, wybór bardzo ograniczony, ale w ubiegłym letnim sezonie "skończyły" mi się Fuldy icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moja odpowiedź Cię nie zadowoli, ale czy nie lepiej przejść na markowe 165/65R13 ? Markowa 165/65R13 będzie się zachowywać lepiej niż 10mm szerszy noname... ok.gif Napisz jeszcze do jakiego autka to będzie można coś więcej napisać bo może poleciłem 165 do jakiejś "dużej" fury i wyjdę na głupka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie moja odpowiedź Cię nie zadowoli, ale czy nie lepiej przejść na markowe 165/65R13 ? Markowa

> 165/65R13 będzie się zachowywać lepiej niż 10mm szerszy noname... Napisz jeszcze do jakiego

> autka to będzie można coś więcej napisać bo może poleciłem 165 do jakiejś "dużej" fury i wyjdę

> na głupka

Autko to matizek, a pytam o ten rozmiar, ponieważ różnica jest odczuwalna w czasie jazdy (opona jest szersza niż 10mm) waytogo.gif

Co do opon "no name", to właśnie dlatego pytam, bo do tej pory jeździłam na Fuldach, które były dość głośne, ale sprawdzały się w każdych letnich warunkach, a tej firmy w ogóle nie znam. Nie wiem zatem czy znów kupować Fuldy, czy coś innego niewiem.gif

P.S. Felga (nieseryjna) ma 5,5 cala, więc 165/65 wygląda na niej masakrycznie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem zatem czy znów kupować Fuldy, czy coś innego

> P.S. Felga (nieseryjna) ma 5,5 cala, więc 165/65 wygląda na niej masakrycznie

Aha taka sprawa...

Generalnie moim zdaniem już 165 w matizie PORZĄDNA opona będzie trzymać jak szalona...

Ja mam 175 w Bravie po poprzednim właścielu zimówki i to kiepskie Dębica Frigo czyli opony kiepskie na asfalcie, a tragedii nie ma, a ile waży brava, a ile Matiz...

Jeśli na 165 było słabo to znaczy, że te 165 to były jakieś totalne gnioty, a nie opony.

Swoją drogą Fulda też nie spisuje się jakoś świetnie na asfalcie z tego co jeździłem co prawda nie w swoim autku, a w Octavii 1 1.6 znajomego i sam znajomy strasznie wyklinał na te opony, wcześniej miał BFGoodrich bodajże to bez porównania lepsze niż Fuldy.

W takim razie jeśli na te felgi ma coś wejść to nic nie doradzę chyba bo w tym rozmiarze wyboru niestety nie ma prawie żadnego niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytam tutaj, ponieważ do tej pory nie spotkałam się z tą firmą.

> Chodzi dokładnie o...

> 175/60/13

> Zastanawiam się czy warto (ze względów bezpieczeństwa przede wszystkim) wchodzić w opony tej firmy

> Miał ktoś w Was do czynienia z oponami Nexen?

> Co ewentualnie byście polecili w tym rozmiarze? Wiem, wybór bardzo ograniczony, ale w ubiegłym

> letnim sezonie "skończyły" mi się Fuldy

Mam i sobie chwalę grinser006.gif

2 sezony za mną (~30kkm) i się super spisują. Na zakrętach mietek jak przyklejony zlosnik.gif

Na mokrym też super, kałuże nie wyrywają kierownicy waytogo.gif

Ojczulek w swojej rolce też ma takie opony i sobie chwili waytogo.gif

Oponki made in Korea waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytam tutaj, ponieważ do tej pory nie spotkałam się z tą firmą.

> Chodzi dokładnie o...

> 175/60/13

> Zastanawiam się czy warto (ze względów bezpieczeństwa przede wszystkim) wchodzić w opony tej firmy

> Miał ktoś w Was do czynienia z oponami Nexen?

> Co ewentualnie byście polecili w tym rozmiarze? Wiem, wybór bardzo ograniczony, ale w ubiegłym

> letnim sezonie "skończyły" mi się Fuldy

nexen ponoć należy do bridgestone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytam tutaj, ponieważ do tej pory nie spotkałam się z tą firmą.

> Chodzi dokładnie o...

> 175/60/13

> Zastanawiam się czy warto (ze względów bezpieczeństwa przede wszystkim) wchodzić w opony tej firmy

> Miał ktoś w Was do czynienia z oponami Nexen?

> Co ewentualnie byście polecili w tym rozmiarze? Wiem, wybór bardzo ograniczony, ale w ubiegłym

> letnim sezonie "skończyły" mi się Fuldy

mialem opony tej firmy, szersze, jezdizlo sie dobrze, byly przyczepne, nie halasowaly , nie byly krzywe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam i sobie chwalę

> 2 sezony za mną (~30kkm) i się super spisują. Na zakrętach mietek jak przyklejony

> Na mokrym też super, kałuże nie wyrywają kierownicy

> Ojczulek w swojej rolce też ma takie opony i sobie chwili

> Oponki made in Korea

Czyli sprawdzone na takim samym autku... dzięki Marcin waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel ma takie coś w alfie 156, z tym, że rozmiarowo trochę inaczej Polecił mu je jakiś zaufany

> wulkanizator. Rok jazdy ma już za sobą i nie słyszałem, żeby choć raz narzekał, zresztą sam mi

> je polecał

Czyli jednak dobrze, że zapytałam... firma (jak dla mnie) mało znana, ale jak widzę polecana smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat nie taki rozmiar, ale miałem - najlepsze oponki, jakie posiadałem , np. BF są zdecydowanie

> gorsze

Akurat w rozmiarze, który potrzebuję jest niewielki wybór opon, dlatego zapytałam o Nexen. Są ładne, tanie, ale zastanawiałam się nad bezpieczeństwem, bo głównie o to mi chodzi.

Dębice (akurat inny rozmiar) były bardzo śliskie, Fulda sprawdziła się idealnie, ale miała jedną wadę... letnie pony były dużo głośniejsze niż zimówki oslabiony.gif Są jeszcze ewentualnie Toyo, ale to już inna półka cenowa hmm.gif

Dzięki za opinię waytogo.gif

> Tu masz o firmie:

> nexen

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam nexen 185/60R15 i bardzo dobrze mi się na nich jeżdzi, napewno biją na łeb barumy bravuris

> (porażka) o tym samym rozmiarze......

no ale piszcie jakie nexeny(model),przecież model modelowi nie równy

też od jakiegoś czasu zacząłem rozglądać się za oponami letnimi 215/65R15,opony nexen N2000powiedzmy są w tej niższej polce cenowej, ale czytając opinie o nich to jedni chwalą je sobie a inni wręcz przeciwnie( i bądź tu mądry) jeszcze poczytam sobie o nexen CP641 zlosnik.gif

moje wymagania co do opon to; ciche ,do spokojnej jazdy, niedrogie

aaaaaaa pytałem się znajomego co ma nexeny N2000 w vanie, i powiedział że oponki nawet dobre ale na mokrej nawierzchni boi się na nich jechać szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale piszcie jakie nexeny(model),przecież model modelowi nie równy

ja mówię o N2000

> aaaaaaa pytałem się znajomego co ma nexeny N2000 w vanie, i powiedział że oponki nawet dobre ale na

> mokrej nawierzchni boi się na nich jechać szybciej

u mnie wręcz odwrotnie spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.