Skocz do zawartości

Zapieczone aluminiowe nakrętki na wentyle...


Slawek_Carlsson

Rekomendowane odpowiedzi

> ...mam dokładnie takie...i są tak zapieczone że nie da rady odkręcić tego w żaden sposób...nawet

> kombinerkami i szczypcami próbowałem...macie jakies pomysły ?? ogrzewanie zapalnicza tez na

> niewiele sie zdaje, w temp plusowej też bez zmian...

Znam to niestety,az za dobrze.

Ja probowalem brzeszczotem je rozciac,ale ostatecznie wentyl sie uszkodzil.

Reasumujac jedz na wymiane wentyli,oszczedzisz czas i nerwy.

Na przyszlosc smaruj wentyle smarem przed przykreceniem alu nakretek na wentyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...mam dokładnie takie...i są tak zapieczone że nie da rady odkręcić tego w żaden sposób...nawet

> kombinerkami i szczypcami próbowałem...macie jakies pomysły ?? ogrzewanie zapalnicza tez na

> niewiele sie zdaje, w temp plusowej też bez zmian...

Uuuła. Kolejny raz będe to mówił. Zimą stosuję tylko plastikowe nakrętki. Niestety ale aluminium i sól w połączeniu działają tak jak u ciebie. Jeśli masz zawory metalowe skręcane to najlepiej naciąć brzeszczotem. Jak masz zwykłe gumowe to od razu jedź sobie je wymień i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...mam dokładnie takie...i są tak zapieczone że nie da rady odkręcić tego w żaden sposób...nawet

> kombinerkami i szczypcami próbowałem...macie jakies pomysły ?? ogrzewanie zapalnicza tez na

> niewiele sie zdaje, w temp plusowej też bez zmian...

spróbuj żabą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, kto wpadł na pomysł tak niebezpiecznego połączenia aluminium - mosiądz.

Przecież odrobina wody i tworzy się ogniwo i aluminium zaczyna bardzo korodować i się zapieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam to niestety,az za dobrze.

> Ja probowalem brzeszczotem je rozciac,ale ostatecznie wentyl sie uszkodzil.

> Reasumujac jedz na wymiane wentyli,oszczedzisz czas i nerwy.

> Na przyszlosc smaruj wentyle smarem przed przykreceniem alu nakretek na wentyla.

Z doświadczenia wiem ,ze odkręcić się da tylko w imadle... zaworki masz do wymiany, jak będziesz kręcił kombinerkami to wyciągniesz samą rurkę z maszynką i zejdzie Ci powietrze. Jedź na wulkanizację i je zmień. Możesz zeszlifować je cienkim flexem albo "dremelem" i wtedy może odkręcisz.

Na przyszłość to kupuj chromowane zakrętki albo zwykłe plastikowe...unikniesz takich niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawia mnie, kto wpadł na pomysł tak niebezpiecznego połączenia aluminium - mosiądz.

> Przecież odrobina wody i tworzy się ogniwo i aluminium zaczyna bardzo korodować i się zapieka.

ale ładne są zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.