Skocz do zawartości

Tylne klocki hamulcowe mniej trwałe od przednich ?


mekintosh

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkaliście się z samochodem, w którym tylne klocki hamulcowe trzeba wymieniać częściej niż przednie ?

Ostatnio na przeglądzie w serwisie okazało się, że tylne klocki są do wymiany (po 33 tys. km), a przednie starczą jeszcze na 5-10 tys. km. Chodzi o zwykłe, fabryczne, hondowskie klocki.

Zawsze myślałem, że jest odwrotnie, że to przód "leci" szybciej.

ASO tłumaczy to często załączającymi się w zimowych warunkach systemami trakcji, które przyhamowują tylne koła... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy spotkaliście się z samochodem

znajomy ma mercedesa w którym zużywają się tylko zewnętrzne klocki we wszystkich czterech kołach pad.gif przestał z tym walczyć tylko przekłada klocki wewnętrzne na zewnątrz i nowe daje do środka facepalm%5B1%5D.gif , ale za to zużycie ma idealnie równe hehe.gif

chwilę z tym walczył ale przestał cool.gif

co do trakcji to musiałbyś śmigać całą zimę bokami, żeby klocki się dojechały - poza tym co to znaczy , że przód starczy na 5-10 kkm ??? jest o 1mm grubszy niż tył niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda.

U mnie zauważyłem o wiele mocniejsze ścieranie tyłu w porównaniu do ojca auta.

Oboje mamy ESP, on ma nie wyłączalne, ja często wyłączam, ale i tak sobie działa nie rzadko zlosnik.gif

Rzecz w tym że zimą prawie każdy zakręt robię bokiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy spotkaliście się z samochodem, w którym tylne klocki hamulcowe trzeba wymieniać częściej niż

> przednie ?

Tak. W Lexusie SC 430 to norma. Tylnie są maleńkie (wyglądają jak zabawki) i zmienia się je trochę częściej niż przednie. Pewnie spory wpływ ma na to elektroniczna szpera - tylnie koła są pewnie znacznie częściej przyhamowywane niż by to wynikało z działań kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy spotkaliście się z samochodem, w którym tylne klocki hamulcowe trzeba wymieniać częściej niż

> przednie ?

> Ostatnio na przeglądzie w serwisie okazało się, że tylne klocki są do wymiany (po 33 tys. km), a

> przednie starczą jeszcze na 5-10 tys. km. Chodzi o zwykłe, fabryczne, hondowskie klocki.

> Zawsze myślałem, że jest odwrotnie, że to przód "leci" szybciej.

> ASO tłumaczy to często załączającymi się w zimowych warunkach systemami trakcji, które przyhamowują

> tylne koła...

tak, octavia I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu się nie zgodzę. Zauważyłem, że w moim Golfie klocki są tak dobrane (przednie o tyle większe od

> tylnych), że przednie znikają w tym samym tempie co tylne.

> mar00ha

I uważasz ze jest to całkiem spoko biorąc pod uwage że tył hamuje słabiej zlosnik.gif W starszych autach jak sam doskonale wiesz tylne starczały na dwie zmiany przednich zlosnik.gif

Teraz wszystko jest tak zrobione byśmy mogli częściej i więcej zarobić yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu się nie zgodzę. Zauważyłem, że w moim Golfie klocki są tak dobrane (przednie o tyle większe od

> tylnych), że przednie znikają w tym samym tempie co tylne.

> mar00ha

Jeżeli nie wozisz ciężkich bagaży, to pewnie Ci tylne klocki całkiem nie odbijają. Przy tych proporcjach wielkości, które pokazywałeś na zdjęciu powinny starczać przy jeździe na pusto tak na dwa razy dłużej niż przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jednak chyba normalne... 2 tyg. temu ojciec w swoim Avensisie wymieniał tylne klocki i tarcze na przeglądzie gwarancyjnym przy przebiegu 45 tys km... o ile za klocki płacił, to tarcze podciągnęli pod wymianę gwarancyjną, bo stwierdzili, że jednak za szybko się zużyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy spotkaliście się z samochodem, w którym tylne klocki hamulcowe trzeba wymieniać częściej niż

> przednie ?

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że tak ma Punto 2

Zaraz będę zmieniał drugi komplet klocków z tyłu, a auto nie ma nawet 90tyś km przebiegu oslabiony.gif

Przednie zmieniałem raz i nadal są w dobrym stanie.

Chyba tęsknię za bębnami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy spotkaliście się z samochodem, w którym tylne klocki hamulcowe trzeba wymieniać częściej niż

> przednie ?

> Ostatnio na przeglądzie w serwisie okazało się, że tylne klocki są do wymiany (po 33 tys. km), a

> przednie starczą jeszcze na 5-10 tys. km. Chodzi o zwykłe, fabryczne, hondowskie klocki.

> Zawsze myślałem, że jest odwrotnie, że to przód "leci" szybciej.

> ASO tłumaczy to często załączającymi się w zimowych warunkach systemami trakcji, które przyhamowują

> tylne koła...

Transit kombi z 2008 roku, przód zmieniony przy 50tys km z uwagi na wątpliwą zdolność do przeżycia następnych 25 tys km do kolejnego przeglądu. Jednocześnie zgłoszone dziwne dźwięki szurania przy hamowaniu dochodzące z tyłu ale mechanik na przeglądzie nic nie wykrywa. Przy przebiegu 58 tys km ponowna wizyta w ASO z powodu bardzo głośnego szumu podczas hamowania z tyłu i wibracji. Okazuje się, że pozostała po klocku blaszka jest bliska wypadnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy spotkaliście się z samochodem, w którym tylne klocki hamulcowe trzeba wymieniać częściej niż

> przednie ?

> Ostatnio na przeglądzie w serwisie okazało się, że tylne klocki są do wymiany (po 33 tys. km), a

> przednie starczą jeszcze na 5-10 tys. km. Chodzi o zwykłe, fabryczne, hondowskie klocki.

> Zawsze myślałem, że jest odwrotnie, że to przód "leci" szybciej.

> ASO tłumaczy to często załączającymi się w zimowych warunkach systemami trakcji, które przyhamowują

> tylne koła...

toledo II

pierwszy komplet tylnych klockow wymieniony po 60kkm

pierwszy komplet przedich klockoe wymieniony po 100kkm spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.