Skocz do zawartości

Samodzielne obszycie kierownicy


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy korzystał może ktoś z Was i zakupił kawał skóry, którym można obszyć samodzielnie kierownicę ??

Taki przykład

6.jpg

Czy 'jakoś' to wygląda ?? Jest to prosta operacja ?? Bo mam dość ślizgającego się plastiku w Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzeba specjalnych zdolności krawieckich. jeśli kupisz samą skórę to dobrze ją zmierz wytnij i

> zrób dziurki.

Chodzi mi o taką wstępnie przygotowaną - dopasowaną rozmiarem do kierownicy z przygotowanymi dziurkami. Coś jak na podobnych aukcjach.

Nie wygląda to kiepsko po pewnym czasie ?? Ta skóra nie rozciąga się jakoś, ładnie przylega do kierownicy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wygląda to kiepsko po pewnym czasie ?? Ta skóra nie rozciąga się jakoś, ładnie przylega do

> kierownicy ??

Ja kiedyś coś takiego sobie zrobiłem i na pewno było lepiej niż przed, ale dzisiaj chyba raczej dałbym jakiemuś zawodowcy do obszycia.

Z tego co pamiętam to to kierownice się mierzy (obwód+szerokość), ale generalnie sprzedawcy tych skór sami mają wymiary seryjnych kierownic. Po założeniu i obszyciu nie zauważyłem jakiś zmian nawet po jakimś czasie, ale żeby to ładnie zrobić trzeba dużo czasu i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to miec porzadnie i ladnie zrobione , to oddaj to fachowcowi ktory obszywa kierownice.

Jak masz popularne auto , to czasem lepiej sie oplaci kupic Ori. uzywana kierownice w skorze na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką. Obszywała mi zona, trochę jej z tym zeszło (pomimo gotowych dziurek w skórze). Po latach użytkowania skóra jest dalej dobra, nic się nie przesuwa-ale to pewnie zależy od jakości skóry. Estetyka jest na pewno niższa niz po obszyciu przez szewca lub montażu fabrycznym ale nie jest tak żle. Jestem zadowolony. Bardzo wzrosła grubość wieńca kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pan M. na kąciku Chevi.

> edyta - ło tu

I jestem bardzo zadowlony - już kilka lat ładnie się sprawdza tak obszyta kiera.

Z tym, że kierownica musi być starego typu, przystosowana na małcyh skośnookich rączek - czyli cienka - wtedy obszyta pokrowcem z Allegro nie jest zbyt gruba ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszyłem w ten spodób kierownicę w mojej AstrzeII. Przez 6 lat nic się złego nie działo - jedynie co to skóra się lekko "wypolerowała" w miejscach chwytu.

Ale jedna uwaga - polecam pokrowce szyte na miarę(tj trzeba podać średnicę i obwód kierownicy) oraz aby krawędzie były już przeszyte ściegiem. Jest to lepszy sposób założnienia pokrowca niż przeszywanie przez wykonane dziurki.

Porada nr 2 - lepiej podać troszkę mniejsze wymiary -tak aby skóra podczas obszywania się naciągnęła. Jeżeli wymiary będą podane dokładne - to pokrowiec z czasem stanie sie luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy 'jakoś' to wygląda ??

Dla mnie nie do przyjęcia sick.gif

Jeśli chodzi o estetykę to jest jeden poważny minus- skórka, którą dostaniemy i obszywamy, to tylko samo "kółko", skóra kończy się tam, gdzie są ramiona kierownicy. Im te ramiona są szersze- tym gorzej to wygląda. Profesjonalne obszycie kierownicy pokrywa również ramiona, krawędzie skóry nie są widoczne bo znajdują się pod airbagiem lub innymi plastikami kierownicy.

dsc00065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie nie do przyjęcia

> Jeśli chodzi o estetykę to jest jeden poważny minus- skórka, którą dostaniemy i obszywamy, to tylko

> samo "kółko", skóra kończy się tam, gdzie są ramiona kierownicy. Im te ramiona są szersze- tym

> gorzej to wygląda. Profesjonalne obszycie kierownicy pokrywa również ramiona, krawędzie skóry

> nie są widoczne bo znajdują się pod airbagiem lub innymi plastikami kierownicy.

Praktycznie sprawdza się. Źle nie wygląda i poprawia komfort prowadzenia ok.gif

Jeśli chodzi o wyszukaną estetykę, to jeśli ktoś na to zwraca szczególną uwagę, to rzeczywiście powinien oddać kierę do profesjonalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie nie do przyjęcia

> Jeśli chodzi o estetykę to jest jeden poważny minus- skórka, którą dostaniemy i obszywamy, to tylko

> samo "kółko", skóra kończy się tam, gdzie są ramiona kierownicy.

jak zrobisz po najmniejszej linii oporu, to tak

ale mozna tez tak: http://autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=281703393&page=&vc=1

281703200-IMG_0078-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zrobisz po najmniejszej linii oporu, to tak

Elephant pytał o gotowy "półprodukt", czyli wyciętą już skórkę.

Jeśli się wycina samemu to oczywiście- można zrobić wszystko elegancko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś coś takiego sobie zrobiłem i na pewno było lepiej niż przed, ale dzisiaj chyba raczej

> dałbym jakiemuś zawodowcy do obszycia.

Ja też podejmowałem taką próbę i już drugi raz tego nie zrobię. Cały dzień zmarnowałem, efekt średni a w końcu zerwałem całość z kierownicy i zostało seryjnie. Jak już się zdecyduje to odżałuje te 200-300zł i dam do zrobienia w jedynym łódzkim zakładzie który robi to profi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też podejmowałem taką próbę i już drugi raz tego nie zrobię. Cały dzień zmarnowałem, efekt

> średni a w końcu zerwałem całość z kierownicy i zostało seryjnie. Jak już się zdecyduje to

> odżałuje te 200-300zł i dam do zrobienia w jedynym łódzkim zakładzie który robi to profi.

Ponad to , seryjna kierownica obszyta skora , moze byc za gruba .

Nadal sadze , ze dobra propozycja jest poszuknie ori. uzywki w dobrym stanie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal sadze , ze dobra propozycja jest poszuknie ori. uzywki w dobrym stanie na allegro.

tak, ale skórzana wersja ori do astry w dobrym stanie jest tak prawdopodobna jak wygrana w totka niestety frown.gif Kiedyś trafiłem na nówkę za niecałe 400zł już miałem brać ale zbyt długo się zastanawiałem i ktoś mi ją sprzątnął z przed nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, ale skórzana wersja ori do astry w dobrym stanie jest tak ....

Zgadza sie do Opla znalezc dobra skore to jak wygrac 5 w totka (zeby nie przesadzac ze 6) , Nie wiedzialem , ze chodzi o Astre , wczesniej pytalem przedmówce o co chodzi , ale brak odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> czy korzystał może ktoś z Was i zakupił kawał skóry, którym można obszyć samodzielnie kierownicę ??

> Taki przykład

> Czy 'jakoś' to wygląda ?? Jest to prosta operacja ?? Bo mam dość ślizgającego się plastiku w

> Astrze.

Ja się nie bawiłem w samoróbki, owszem jest taniej, ale moim zdaniem zbyt pieknie to nie wyglada. Ja zainwestowałem 140 zl i mam obszyte tak jak fabrycznie smile.gif Na allegro jest sporo ogłoszeń, głównie z Radomia. Obszywaja kierownicę, przyjeżdżaja i w 20 minut robia podmiankę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Profesjonalne obszycie kierownicy pokrywa również ramiona, krawędzie skóry

> nie są widoczne bo znajdują się pod airbagiem lub innymi plastikami kierownicy.

Ale profesjonalne obszycie to koszt około 200 zł a nie uśmiecha mi się inwestować w samochód służbowy takiej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile nie masz zwykłą kierownicę bez "udziwnień na kciuki" to żadnego problemu z obszywaniem nie

> ma tylko trezba podać wymiary i jest

Standardowa kierownica w Astrze G - trzy ramiona i żadnych 'udziwnień'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aby krawędzie były już przeszyte ściegiem. Jest to lepszy sposób założnienia pokrowca niż

> przeszywanie przez wykonane dziurki.

Czyli ma to wyglądać mniej więcej tak ??

pokrowiec2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale profesjonalne obszycie to koszt około 200 zł

Oj, to raczej dolny pułap... wink.gif

> ...a nie uśmiecha mi się inwestować w samochód

> służbowy takiej kwoty.

Jak służbowy, to ja bym w ogóle nic nie robił, ewentualnie jakiś gotowy pokrowiec nie ze skóry skromny.gif

Ja w każdym razie korzyści "dotykowych" ze skórzanej kiery nie odczuwam żadnych- jedynie estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak służbowy, to ja bym w ogóle nic nie robił, ewentualnie jakiś gotowy pokrowiec nie ze skóry

> Ja w każdym razie korzyści "dotykowych" ze skórzanej kiery nie odczuwam żadnych- jedynie

> estetyczne.

No właśnie problemem jest że ta kierownica w lecie, przy lekko spoconej ręce robi się śliska. Mi przynajmniej bardzo skóra pasuje. Próbowałem szukać jakiegoś pokrowca do założenia, ale nic ze skóry niestety nie znalazłem crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie dokładnie odwrotnie

Rzeczywiście jakoś odwrotnie to zrozumiałem spineyes.gif

Czyli taka wersja jak na pierwszej fotce ?? Jest obszyta skóra wstępnie i następnie obszywa się ją wokół kierownicy.

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywałem jak miałem Punto. 3 godziny roboty i bolące palce od zaciągania nici. A efekt na fotach poniżej.

IMHO kluczem do dobrego obszycia jest idealne wręcz wymierzenie kierownicy oraz równie idealne wycięcie przez sprzedawcę. Ja się lekko pomyliłem,co widac na fotach, gdyby skórka była o 1mm szersza wyszłoby znacznie lepiej.

Druga sprawa to jakis pomysł na zgrubienia przy szyciu - u mnie przy 4 szyciach - fachowcy od obszywania nacinają kierownicę żeby zgrubienia weszły w wycięcie i ładnie równo leżały. Jak się robi samemu mozna iść w druga stronę i kilkakrotnie owinąć czymś kierownicę będzie grubsza, ale w takim wypadku trzeba pamiętać zamówić pokrowiec odpowiednio szerszy.

I trzeci klucz do sukcesu - umiejętności szycia - u mnie największa dziura i najgorsze szycie bylo przy pierwszym odcinku im dłużej szyłem tym lepiej i łatwiej mi to szło. Jakbym mial od razu druga kierownice do obszycia pod reką pewnie wyszłaby prawie idealnie zlosnik.gif

284982644-Kierownica01.jpg

284982644-Kierownica02.jpg

284982644-Kierownica03.jpg

284982644-Kierownica04.jpg

284982644-Kierownica05.jpg

284982644-Kierownica06.jpg

284982644-Kierownica07.jpg

284982644-Kierownica08.jpg

284982644-Kierownica09.jpg

post-36421-14352512742163_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzeczywiście jakoś odwrotnie to zrozumiałem

> Czyli taka wersja jak na pierwszej fotce ?? Jest obszyta skóra wstępnie i następnie obszywa się ją

> wokół kierownicy.

Tak o to mi chodziło. Obszycie polega tak naprawdę na łapaniu igłą (wiązaniu?? nie wiem jak to napisać) za dratew, którą przeszyte już są krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.