Skocz do zawartości

chlodzenie / termostat cd - szukam rozwiazania


dareq_

Rekomendowane odpowiedzi

> Zrob fotke jak wychodzi waz z kolektora ssacego i jak fotke trojnika, tego co wychodzi z niego

> cienki waz do wyrownawczego ...

> Aleeeeeeeeeeee

> Wiem chyba w czym lezy problem

> Przecierz Ty masz ten dziwny wyrownawczy z zbiorniczka plynu, tu moze lezec problem ...

foitki ponizej... ale wytlumacz mi jak prostakowi dlaczego problem ma lezec w tym zbiorniczku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO teoretycznie ten dziwny zbiorniczek powinien sie odpowietrzac bo po wyjsciu z ssacego powietrze leci do gory czyli do zbiornika hmm

Ja bym jeszcze sprobowal zrobic tak ze, wyjscie z ssacego pod jeden krociec a "spust" do trojnika pod drugi wink.gif

A i koniecznie zaloz zaworek na chlodnice wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzone

> zarowno z korkiem jak i bez zbiorniczek sie przepelnia, z tym ze temp nie dochodzi do 90 stopni,

> tydzien temu problem nie bylo

> PS przy czym to nie ejst wywalanie plynu pod cisnieniem, tylko wylewanie sie

Korek na "zbiorniczku" wyrównawczym jest korkiem od zbiorniczka hamulcowego, czy korkiem pod zbiorniczek (z zaworem ciśnieniowym)?

Jeśli ten drugi, to zbiornik wyrównawczy ma za mała pojemność i stąd przelewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> foitki ponizej... ale wytlumacz mi jak prostakowi dlaczego problem ma lezec w tym zbiorniczku

Moment chwilka, ten zbiorniczek jest tylko od dołu podłączony? To jak tam ma jakakolwiek cyrkulacja płynu być? Nie znam się na hydraulice, ale wg. mnie to nie ma prawa tak działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moment chwilka, ten zbiorniczek jest tylko od dołu podłączony? To jak tam ma jakakolwiek cyrkulacja

> płynu być? Nie znam się na hydraulice, ale wg. mnie to nie ma prawa tak działać.

Zbiorniczek jest zawsze w ten sposób a ew. drugi króciec jest do odpowietrzania chłodnicy. Żadna cyrkulacja tam nie musi zachodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> foty w linku ponizej

> bede na kompie dopiero wieczorem wiec chetnie poczytam Wasze opinie

> w chldnicy nie ma zaworka do odpowietrzania , silnik defacto sie nie przegrzal nigdy, jesli

> wywalalo plyn to tylko przy zacietym termostacie przy 98 stopniach lub teraz bez termostatu

> nawet przy 80

> https://picasaweb.google.com/dareq0/Zlom

najładniejsza komora na centozlocie, z bagatela kilkoma białymi trytytkami sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadz normalny zbiorniczek i daj te odpowietrzenie na chlodnice ( czemu w ogole go nie masz) ? przeciez tego nie musisz miec w komorze tylko w nadkolu ( ja tak mam) wystarczy , ze w momencie odpowietrzania gora wezyka jest nad chlodnica aby powierze ucieklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenia trzeba porobić wszędzie gdzie jest możliwość że zbiera się powietrze, a wywala Ci płyn dlatego, że ten zbiorniczek jest poprostu zamały. Przy takiej ilości płynu (kilka litrów - powiedzmy 3-4) ten zbiorniczek jest zamały w stosunku do rozszerzalności temperaturowej. Wiem bo pracuję przy badaniu wymienników ciepła pojazdów. Zrób tak że zagrzej go do tych 90st i wtedy tego płynu upuść tyle żeby było z pół zbiorniczka (oczywiście najpierw trzeba porobić te odpowietrzniki i odpowietrzyć cały układ). Jak silnik ostygnie to prawdopodobnie w zbiorniczku będzie susza, ale tym nie ma co się przejmować, tam gdzie trzeba płyn będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, Molek - życzę doprowadzenia komory do takiego stanu jak ma Dareq i wtedy marudzenia zlosnik.gif

Bo może Molkowa wygląda b.dobrze, co nie znaczy, że perfect, a conra nie wiedziałem, że masz cleana z wszystkim na tip top? wpysk.gif

Mimo wszystko nie wiem po co takie skokanie sobie do gardeł, robicie to dla funu czy fanów? Chodzi o przyjemność i jeśli coś jest nie teges to o konstruktywną krytyke, a nie wytykanie palcami takich spraw jak biala albo nie przycieta tyrtytka... facepalm%5B1%5D.gif

potem sie dziwicie, że na forum jest kwas, a młodzi nie chca pokazywac woich 'zwyklych' projektow, bo nawet nie ucieta tyrtytka bedzie wytknieta...

Darqu sorry za OT, ale juz po prostu nie moglem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ok.gif

tez skoncze ten offtop

nie ma nic do tego ze ktos krytykuje me auto czy komora, wiem co jest spartolone i jest tego troche zlosnik.gif

szkoda tylko ze dzieje sie to w watku gdzie oczekuje odpowiedzi stricte na poruszony przeze mnie problem

coz taka moda na forum

co do tematu, jest plan i znazleiony zostal zbiorniczek zastepczy ktory niedlugo bedzie zamontowany

na chwile obecna ominalem przepustnice jak radziliscie, udalo sie dziada odpowietrzyc bo byl mocno zapowietrzony i jest fajnie wink.gif

dam znac jak zapodam nowy zbiorniczek i przy okazji sprobujemy wrocic do termostatu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby ze byles w opt i jestes teraz oh i ah?

> niech kazdy patrzy na swoje auto bo wiesz, ze tez super hiper mega dobrze nie masz zrobione

ehh krytyka poprostu nie jest mile przyjmowana, a to ze temat jest na warsztacie czy na towarzyskim to ma g do tego,

to ze mam do poprawy kilka rzeczy to wiem, ale jak seba powiedział mi ze mam sobie poprawić to to i to bo śmierdzi drutem to nie powiedziałem mu spier.... bo jestes debil tylko juz to dawno zrobilem... i nie chodzi tu o ochy i ahy tylko o to zeby pomoc opinią jednemu i drugiemu,

potem idziesz na wojnepp i kurde co drugi ma biały peszel białą tryte, czy inne badziewie, a w koło albo nasrane złotem albo skóra a kable sterczą jak na pastwisku od pasterza....

realia polskie

dlatego Dareczku kochany działaj a nie spinaj sie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ehh krytyka poprostu nie jest mile przyjmowana, a to ze temat jest na warsztacie czy na towarzyskim

> to ma g do tego,

> to ze mam do poprawy kilka rzeczy to wiem, ale jak seba powiedział mi ze mam sobie poprawić to to i

> to bo śmierdzi drutem to nie powiedziałem mu spier.... bo jestes debil tylko juz to dawno

> zrobilem... i nie chodzi tu o ochy i ahy tylko o to zeby pomoc opinią jednemu i drugiemu,

> potem idziesz na wojnepp i kurde co drugi ma biały peszel białą tryte, czy inne badziewie, a w koło

> albo nasrane złotem albo skóra a kable sterczą jak na pastwisku od pasterza....

> realia polskie

> dlatego Dareczku kochany działaj a nie spinaj sie

Nie ma to jak rady mądrego poczytać....

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pionierskie rozwiazanie ze zbiorniczkiem plynu hamulcowego sie nie sprawdzilo wink.gif przyznaje racje tym ktorzy twierdzili tak od poczatku claps.gif

nowy termostat, + zbiorniczek wyrownawczy od VW zalatwily sprawe i chociaz zrobilem tylko 30 km moge powiedziec ze jest juz dobrze smile.gif

wentyl sie wlacza i wylacza , a z poziomem plynu nic niedobrego sie nie dzieje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to gratulacje dużo więcej miejsca zajęł te od VW ?

> i masz go tam gdzie ten ex hamulcowy?

> foto prosimy

wiadomo ze zajmuje ciut wiecej miejsca, ale przede wszystkim to auto ma jezdzic smile.gif

poszedlem standardowo tam gdzie montujemy w CC te zbiorniczki.. tylko troche w prawoi.. i jest mega fajnie smile.gif

zdjec nie ma i nie bedzie bo w komorze zachodza pewne zmiany i wole pokazac calosc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiadomo ze zajmuje ciut wiecej miejsca, ale przede wszystkim to auto ma jezdzic

w zimie mówiłeś że wyglądać smile.gif

> poszedlem standardowo tam gdzie montujemy w CC te zbiorniczki.. tylko troche w prawoi.. i jest mega

> fajnie

No nawet Duron przyklasnął... co zdarza mu się rzadko waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.