Skocz do zawartości

iX35, Captiva, Sportage a może coś innego??


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec przymierza się do zakupu nowego auta. Potrzebuje czegoś z większym prześwitem ale niekoniecznie z napędem na 4 koła.

Myśle o autach z tematu, proszę o opinie a może o jakieś alternatywy. Silnik benzynowy, forma zakupu prawdopodobnie leasing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowa Captiva Ogromne, dobrze wyposażone auto

Nie znam Captivy, ale porównując Chevy do dwóch pozostałych - bierz Chevy. W tych koreańskich suv'ach zawieszenie to jakaś pomyłka. Chyba, że w EU wersjach jest inaczej dostrojone, niż w US. Nie czuć zachowania auta, hałasuje, jest generalnie "bez życia", niesprężyste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam Captivy, ale porównując Chevy do dwóch pozostałych - bierz Chevy. W tych koreańskich

> suv'ach zawieszenie to jakaś pomyłka. Chyba, że w EU wersjach jest inaczej dostrojone, niż w

> US. Nie czuć zachowania auta, hałasuje, jest generalnie "bez życia", niesprężyste...

a captiva to jaka jest, jak nie koreanska? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tych koreańskich suv'ach zawieszenie to jakaś pomyłka.

W jak najbardziej koreańskiej Captivie ponoć też.

Tutaj jest mini test Ozi'ego. W tym wątku potwierdził, że na skutek wyjątkowej awaryjności zmieniły się przepisy gwarancyjne.

A "nowa" Captiva to przecież tylko lifting, nie jest to mechanicznie nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec przymierza się do zakupu nowego auta. Potrzebuje czegoś z większym prześwitem ale

> niekoniecznie z napędem na 4 koła.

> Myśle o autach z tematu, proszę o opinie a może o jakieś alternatywy. Silnik benzynowy, forma

> zakupu prawdopodobnie leasing.

Moj ojciec szukal podobnego auta miesiac temu, czyli ladne, dobrze wyposazone, wyzsze i niekoniecznie z 4x4. Po przejrzeniu ofert i aut stanelo jednak na Sportage. Mysle, ze nie ma co kombinowac, trudno znalezc lepsze proporcje ceny do tego co oferuje i jak wyglada wink.gif

Jedyny minus to czas oczekiwania, zamowiona miesiac temu, odbior w kwietniu, ale to akurat mu nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyglad, oczywiste. To auto jest jak tania chinska zabawka - swieci sie z kazdej mozliwej strony

Zgadzam się. Poprzednia generacja była ładna, stonowana a to świeci jak na jarmarku. Pomijam już to, że jak patrzysz na te wypasione, diodowe światła dzienne to nie widać z za nich kierunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec przymierza się do zakupu nowego auta. Potrzebuje czegoś z większym prześwitem ale > niekoniecznie z napędem na 4 koła.

W weekend jezdziłem ix35 Comfort, wersja z silnikiem 1.6 6-biegowa.

Pierwsze wrazenia dobre - brazowo-bezowa tapicerka i plastyki. Materiały w miare porzadne ... jak na duet Hyundai/Kia.

Ale ten silnik jest sporo za słaby, przy 4 osobach ledwie ciagnał ix35, ktory nie jest az takim ciezkim autem (1320 kg).

Dodatkowo komputer wskazuje aby biegi zmieniac ponizej 3000 obrotów bo inaczej sporo przekroczysz spalanie z katalogu.

Mnie na trasie przy 90 km/h pokazywał 8 l, ale auto dopiero sie dociera smile.gif

Dodam, ze bagaznik tez nie jest wielki, ale dzieki temu z tyłu jest w miare wygodnie.

Moim zdaniem jak ktos jezdzi wiecej niz 10 kkm na rok, to lepiej brac diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec przymierza się do zakupu nowego auta. Potrzebuje czegoś z większym prześwitem ale

> niekoniecznie z napędem na 4 koła.

> Myśle o autach z tematu, proszę o opinie a może o jakieś alternatywy. Silnik benzynowy, forma

> zakupu prawdopodobnie leasing.

Quashkai.?

znajomy kupil pol roku temu wypasioną wersję. jak mu policzyli sportage w tej wersji wyposazenia to wyszla mu kilkanascie tys drozej smile.gif

poza tym

jesli ojciec poczeka to niedlugo wejdzie CX5 i minisuv od puga/citroena smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moj ojciec szukal podobnego auta miesiac temu, czyli ladne, dobrze wyposazone, wyzsze i

> niekoniecznie z 4x4. Po przejrzeniu ofert i aut stanelo jednak na Sportage. Mysle, ze nie ma

> co kombinowac, trudno znalezc lepsze proporcje ceny do tego co oferuje i jak wyglada

> Jedyny minus to czas oczekiwania, zamowiona miesiac temu, odbior w kwietniu, ale to akurat mu nie

> przeszkadza.

Na prawde? Ja bym tyle nie czekal. Chyba nie spodziewali sie takiego popytu hmm.gif Najwazniejsze, ze mu to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec przymierza się do zakupu nowego auta. Potrzebuje czegoś z większym prześwitem ale

> niekoniecznie z napędem na 4 koła.

> Myśle o autach z tematu, proszę o opinie a może o jakieś alternatywy. Silnik benzynowy, forma

> zakupu prawdopodobnie leasing.

A czy to musi być tak duże, jak ten ix35 i jemu podobne? Bo może wystarczy SX4/Sedici?

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już lepiej dogadać się z dilerem, żeby wziął na demo, jak w najbliższym czasie będzie zmieniał

> auto.

tyle, ze wtedy bedzie to MY11 a nie MY12 a nie kazdem sie spieszy ze zmiana .. ale fakt, ze KIA moglaby to lepiej zorganizowac, wiekszosc ludzi chce miec "na juz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyglad, oczywiste. To auto jest jak tania chinska zabawka - swieci sie z kazdej mozliwej strony

Tania to dla mnie jest Skoda, ktora od lat nie ma ani stylu, ani proporcji ani choc za grosze "tego czegos" w sobie a SuperB czy Yeti juz w ogole u mnie wywoluje wstret .. sick.gif. Na tle Kily pod wzdledem designu niestety wyglada kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z "przyzwoita noPb" ...

i tak wlasnie jest skromny.gif

> pomijajac juz koszmarny wyglad auta ..

przyganial kociol garnkowi. Miss swiata to nie jest, ale przynajmniej nie trzeba sie wstydzic i udowadniac, ze nie przyjechalo sie prosto z rwania lasek na wiejskiej discopolowej zabawie hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tania to dla mnie jest Skoda, ktora od lat nie ma ani stylu, ani proporcji ani choc za grosze "tego

> czegos" w sobie a SuperB czy Yeti juz w ogole u mnie wywoluje wstret .. . Na tle Kily pod

> wzdledem designu niestety wyglada kiepsko.

Patrz wyzej - tu nie chodzi o ladnosc/brzydote, tylko o obciachowosc do kwadratu clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle, ze wtedy bedzie to MY11 a nie MY12 a nie kazdem sie spieszy ze zmiana .. ale fakt, ze KIA

> moglaby to lepiej zorganizowac, wiekszosc ludzi chce miec "na juz"

No niby tak, ale to też ma plusy. Jeżeli odbiera się auto z poprzedniego roku modelowego można dogadać lepszą cene, opony zimowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tania to dla mnie jest Skoda, ktora od lat nie ma ani stylu, ani proporcji ani choc za grosze "tego

> czegos" w sobie a SuperB czy Yeti juz w ogole u mnie wywoluje wstret .. . Na tle Kily pod

> wzdledem designu niestety wyglada kiepsko.

Taka tania to ona nie jest. Octavia jest drozsza od golfa biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jak najbardziej koreańskiej Captivie ponoć też.

> Tutaj jest mini test Ozi'ego. W tym wątku potwierdził, że na skutek wyjątkowej awaryjności

> zmieniły się przepisy gwarancyjne.

Kącikowy user Captivy odpisał na to:

Quote:

Możesz wierzyc lub nie. Mam to auto od nowości i oprócz przeglądu po 30 kkm nic w nim nie naprawiałem. W tej chwili auto ma dwa lata i dwa miesiące, przejechane ponad 50kkm. Nie zauważyłem żadnego ściągania ani w lewo ani w prawo.


W mojej wymieniany był czujnik ABS i akumulator grinser006.gif Przebieg 33kkm

> A "nowa" Captiva to przecież tylko lifting, nie jest to mechanicznie nowe auto.

Właśnie zmian jest sporo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak wlasnie jest

hehe.gif ciekawe pod jakim wzgledem .. osiagow w duzym aucie ? a moze bezawaryjnosci grinser006.gif ?

> przyganial kociol garnkowi. Miss swiata to nie jest, ale przynajmniej nie trzeba sie wstydzic i

> udowadniac, ze nie przyjechalo sie prosto z rwania lasek na wiejskiej discopolowej zabawie

Rozumiem, ze kazde auto z nowym ciekawym designem tak podsumowujesz .. tyle, ze jakos ludzie tego chyba maja inne zdanie bo jakos na ulicach tego widze coraz wiecej o czym swiadczy tez (niestety) kolejka na auto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.