Skocz do zawartości

Czy to dźwięk koła dwumasowego?


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrany dźwięk towarzyszący wyłączaniu silnika. Nie ma znaczenia czy pedał sprzęgła jest wciśnięty czy nie.

Jedyny inny niepokojący objaw to delikatne, lecz odczuwalne szarpanie przy jeździe np. na drugim biegu bez wciśniętego pedału gazu przy prędkościach rzędu 10-20 km/h.

Brak typowych objawów kończącego się koła dwumasowego, tzn. nie ma stuków, walenia, tłuczenia ani przy wciśniętym ani przy odpuszczonym pedale sprzęgła.

Mnie ten dźwięk bardziej przypomina jakąś luźną osłonę metalową, lecz mechanik twierdzi, że to właśnie DM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podobne "metaliczne zagrzechotanie" w tdkiu zdarzyło się słownie 2 razy jakieś dwa lata temu i wtedy też pierwsze co podejrzewałem to dwumas, ale jak się pojawiło tak zniknęło i nie ma z dwumasem żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na rozrząd, choć to dość trudne do diagnozy poprzez nagranie, ale wydaje mi się, iż może to być to.

Są metody zdiagnozowania niektórych usterek, proponuję wizytę u fachowca.

> Nagrany dźwięk towarzyszący wyłączaniu silnika. Nie ma znaczenia czy pedał sprzęgła jest wciśnięty

> czy nie.

> Jedyny inny niepokojący objaw to delikatne, lecz odczuwalne szarpanie przy jeździe np. na drugim

> biegu bez wciśniętego pedału gazu przy prędkościach rzędu 10-20 km/h.

> Brak typowych objawów kończącego się koła dwumasowego, tzn. nie ma stuków, walenia, tłuczenia ani

> przy wciśniętym ani przy odpuszczonym pedale sprzęgła.

> Mnie ten dźwięk bardziej przypomina jakąś luźną osłonę metalową, lecz mechanik twierdzi, że to

> właśnie DM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Sprawdź wydech. Przy wyłączaniu silnikiem mocno rzuca, więc i wydech o jakąś osłonę może przywalić.

> Dźwięk jak czegoś o blachę.

Bingo!

Poluzowana była nakrętka wieszaka, zaraz przy filtrze DPF. Dokręciłem i niepokojący dźwięk już się nie pojawia.

Dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bingo!

> Poluzowana była nakrętka wieszaka, zaraz przy filtrze DPF. Dokręciłem i niepokojący dźwięk już się

> nie pojawia.

> Dzięki

Czyli nie taka straszna naprawa kola masowego jak sie potocznie uważa.Oby tylko takie usterki mieć w samochodzie. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.