Skocz do zawartości

Reflektory


malat

Rekomendowane odpowiedzi

> witam,pytanko jest takie czy przekładał ktoś przednie reflektory w bravie na soczewkowe

ja na przykład zmieniłem ryflowane Valeo -> soczewki Valeo z Marei

> i czy jest

> różnica podczas jazdy nocą

Moim zdaniem różnica jest zauważalna, na korzyść soczewek

Ale może tylko tak mi się zdaje

Nadal oświetlenie nie jest genialne, jednak w moim odczuciu jest wyraźnie lepiej. Zdecydowanie lepiej. Zwłaszcza jak klosz jest czysty :D

>bo nie wiem czy warto wywalać pieniądze?

A to już zależy. Ja kupiłem oryginały używki w stanie idealnym, kompletne z silniczkami i wtykami. W cenie nowych zamienników.

Było prawie plug'n'play - wyjątek: zasilenie pozycyjnych (więc ważne by mieć wtyk do pozycyjnych).

Decyzji nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim stanie masz ryfle wink.gif

Bo w bravo miałem ryfle i musze przyznać świecą zajebiście, natomiast w brava mam socze i nie powiedziałbym do końca tego że jakoś mega lepiej świecą , jak na moje oko jest to porównywalne., choć wynika to pewnie z tego, że w bravo mam dosyć nowe lampki z przodu i dobre żarówki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,pytanko jest takie czy przekładał ktoś przednie reflektory w bravie na soczewkowe i czy jest

> różnica podczas jazdy nocą bo nie wiem czy warto wywalać pieniądze?

Ja przełożyłem tydzień temu w swoim Bravo. Różnica jak dla mnie kolosalna, może to być spowodowane tym, że stare reflektory miałem już brudne niewiem.gif aczkolwiek tych soczewek też nie czyściłem (bo to używki były). Linia odcięcia jest w moim przypadku duuuuużo bardziej widoczna, wyraźniejsza jest i snop światła jest mocniejszy w porównaniu do moich ryflowanych reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,pytanko jest takie czy przekładał ktoś przednie reflektory w bravie na soczewkowe i czy jest

> różnica podczas jazdy nocą bo nie wiem czy warto wywalać pieniądze?

Ja miałem całą komedie z reflektorami u siebie....

Najpierw świeciły baaaardzo słabo,wymieniłem więc klosze na nowe Valeo....

Efekt wizualny był ok...nic po za tym..światła świeciły w dół....wymieniłem silniczki,wymieniłem żarówki....po regulacji...nadal lipa.....

Wk....łem się.......wymieniłem na soczewki i jest zajebiście..... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Linia odcięcia jest w moim przypadku duuuuużo bardziej widoczna, wyraźniejsza

Dokładnie, w przypadku soczewek, to jakby z definicji linia odcięcia jest wyraźniejsza, taka zero-jedynkowa i to robi wrażenie

Tylko właśnie to może być mylące w ocenie oświetlania w ogólności, ze względu na wyraźny kontur kontrastu może się wydawać że jest jaśniej.

> jest i snop światła jest mocniejszy w porównaniu do moich ryflowanych reflektorów.

No więc ja też wyraźnie zauważam, że droga jest oświetlona dużo lepiej, widać to choćby po tym jak jasno oświetlone są odblaskowe linie na jezdni czy odblaskowe znaki - w porównaniu do ryflowanych, ale być może miałem już wyblakłe odbłyśniki w starych, ryflowanych i stąd ta różnica.

W każdym razie w jednych i drugich miałem takie same, zwykłe żarówki H1, żadne "ulepszone".

A jeszcze kwestia estetyki, Brava z soczewkami wygląda fajniej smile.gif

No i jeszcze kwestia jakości, poczytałem trochę wcześniej o doświadczeniach z soczewkami w BBM i nie zdecydowałem się na zamienniki, tylko na oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się właśnie zdecydowałem na zamienniki i jestem średnio zadowolony, juz ktoś opisywał co zrobić żeby wyżej świeciły ale to jest mały problem, bo światła niby ostawione przez diagnoste dobrze a moim zdanie świecą za blisko, i na mokrym jest kiszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na suchym w nocy świecą ładnie i fakt że granica światło cień jest bardzo widoczna, i na suchym w nocy snop jest silny i ładny. A tak z ciekawości na jaką odległość powinny świecić soczewki ? bo może się tylko czepiam a chciałbym mieć oświetlony cały świat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego jakie żarówki masz wsadzone. Z moich doświadczeń wynika, że wszystkie żarówki od+50% czegoś więcej wzwyż świecą tragicznie na mokrym.

Imho ilość światła z normalnych żarówek na oryginałach i na mokrej nawierzchni jest wystarczająca. Jedyne czego mi brakuje to tego żeby prawa strona świeciła deczko wyżej.

Mijania coś mi się zdaje że powinny świecić na jakieś 40m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,pytanko jest takie czy przekładał ktoś przednie reflektory w bravie na soczewkowe i czy jest

> różnica podczas jazdy nocą bo nie wiem czy warto wywalać pieniądze?

Ja zmieniałem lampy na soczewkowe Valeo, gdyż fabryczne to straszny syf.

Zmiana żarówek na lepsze nic nie da, to też przerabiałem...

Lepsze używane Valeo, nie nowe DJAuto.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,pytanko jest takie czy przekładał ktoś przednie reflektory w bravie na soczewkowe i czy jest

> różnica podczas jazdy nocą bo nie wiem czy warto wywalać pieniądze?

Panowie proponuje przerobić instalacje do św mijania, zastosować przekaźnik a plus i masę bezpośrednio z aku . Przy ori instalacji występuję spadek napięcia, wystarczy zmierzyć napięcie na kostce w lampie a na aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie proponuje przerobić instalacje do św mijania, zastosować przekaźnik a plus i masę

> bezpośrednio z aku . Przy ori instalacji występuję spadek napięcia, wystarczy zmierzyć

> napięcie na kostce w lampie a na aku.

ksenony se wstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.