Skocz do zawartości

Po raz kolejny, diesel czy benzyna


Jarek_JD

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak to?

> A wziąłeś pod uwagę, że ten 1.2 był za słaby?

Tak i 1,6 w samochodzie wazacym ponad 1,7 t to wydaje mi sie trochę mało

> To nadal mniej niż w benzynie.

Oj te pare koni na korzyść benzyny to niewiele a 100Nm to już coś a w moim przypadku 140 Nm. A te Nm jakby ważniejsze sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak i 1,6 w samochodzie wazacym ponad 1,7 t to wydaje >mi sie trochę mało

Zadam Ci pytanie - Jechales wasc turbobenzyna ?

> Oj te pare koni na korzyść benzyny to niewiele a 100Nm to już coś a w moim przypadku 140 Nm. A te

> Nm jakby ważniejsze sz

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak i 1,6 w samochodzie wazacym ponad 1,7 t to wydaje mi sie trochę mało

Nie pojemność silnika napędza samochód. Kiedyś z dwulitrowego silnika miałeś 60-70KM, teraz około 3 razy więcej. Idąc tym tokiem rozumowania obecnie w samochodach powinny być silniki nie mniejsze niż pięciolitrowe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak i 1,6 w samochodzie wazacym ponad 1,7 t to wydaje mi sie trochę mało

Mało? Przecież on ma 160KM.

> Oj te pare koni na korzyść benzyny to niewiele a 100Nm to już coś a w moim przypadku 140 Nm. A te

> Nm jakby ważniejsze sz

Nie wiem co na to odpowiedzieć. Banialuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pojemność silnika napędza samochód. Kiedyś z dwulitrowego silnika miałeś 60-70KM, teraz około 3

> razy więcej. Idąc tym tokiem rozumowania obecnie w samochodach powinny być silniki nie

> mniejsze niż pięciolitrowe

Ok złe ujelem ale biorę pod uwagę kwestie ekonomiczne i dalej uważam ze w takim samochodzie diesle będzie lepszy, pb trzeba wysoko kręcić zeby wykrzesac te 160 km a w diesla nie co wiąże sie z wynikiem na stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tabelki nijak się mają do faktycznych cech eksploatacyjnych.

Potwierdzam.

Jeździłem Fordem Ka i Fiatem Punto, które miały po 60KM.

Teraz czasem jeżdżę suzuki splash, który ma 82KM.

I co? - ten ostatni po prostu NIE JEDZIE (w porównaniu do tych 60KM)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz mnie czemu chcesz krecic turbobenzyne skoro moment ma juz od dolu ? Te silniki maja

> charakterystyke porownywalna do 16V diesli.

Nie wiem , nie wiem czemu moja t benzyna ma obroty do 9 tys i dlaczego ja krece do ponad 7 tys pewnie lepiej jezdzi przy 2 tys

Śmieszny jestes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam.

> Jeździłem Fordem Ka i Fiatem Punto, które miały po 60KM.

> Teraz czasem jeżdżę suzuki splash, który ma 82KM.

> I co? - ten ostatni po prostu NIE JEDZIE (w porównaniu do tych 60KM)...

Inna charakterystyka te 60tki do 8v silniki jadace od dolu a to 86km to 16v ,ktore trzeba krecic. Podobnie porownanie np. 2.0na 170KM vs 1.4T 170KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem , nie wiem czemu moja t benzyna ma obroty do 9 tys i dlaczego ja krece do ponad 7 tys

> pewnie lepiej jezdzi przy 2 tys

> Śmieszny jestes

Widze ,ze nie rozumiesz ale co bede sie kopal z koniem.

Silnik turbo z subaru ma sie NIJAK do tego ecoboosta inne zalozenia i charakterystyka silnika niestety tego nie ogarniasz. EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze ,ze nie rozumiesz ale co bede sie kopal z koniem.

> Silnik turbo z subaru ma sie NIJAK do tego ecoboosta inne zalozenia i charakterystyka silnika

> niestety tego nie ogarniasz. EOT z mojej strony.

Dobra ok teraz sprawdziłem dane tego nowego 1.6 ecoboost i widze ze moment ma dostępny od b niskich obrotów a miałem w pamięci fordowski wykres 2.5t w którym moment zaczynał sie od ponad 3 tys

Mimo to w dalszym ciagu pozostaje przy swoim zdaniu ze wybralbym sprawdzonego diesla a nie nowego benzyniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo jest magiczne słowo TURBO w opisie?

Bo jest magiczne TURBO pod maską smile.gif

Ogólnie zgadzam się z Tobą, że dane papierowe swoje a życie swoje. I popieram że warto przed zakupem przejechać się autem bo potem mozna się zdziwić. Ale turbobenzyna 160 KM zje wolnossaka 145 KM bez pardonu, i to nie tylko na papierze, ale PRZEDE wszystkim we wrażeniach z jazdy. Choćby nie wiem jaki ten 2.0 był "udany", a 1.6T "nieudany". To są dwa inne światy, chcesz czy nie chcesz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadam Ci pytanie - Jechales wasc turbobenzyna ?

Kolega mnie przewiózł takim 2.0T jakimś Audi, kiedyś.

Jechać toto jedzie fajnie, ale katowane spalało mu 10-12.

Diesel przy takim samym katowaniu spali poniżej 8 grinser006.gif

Oczywiście zależy od budy i masy, ale jak nadwozie nie jest klockiem,

to tak właśnie będzie. A na diesle są upusty grinser006.gif

BTW, DPFa się usuwa, bo to do niczego niepotrzebne, EGR się

wycina, a i tak każdy diesel przegląd w tym kraju przejdzie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W cenniku dla firm ten 2.0T jest niedostępny. Kupowanie go z wersji ghia jest po prostu

> niepopłacalne, bo cena podstawowa szybuje ponad 20.000zł od tego 1.6T Business.

> Natomiast cena diesla 163KM do benzyny 160KM to dopłata 13,5 tys zł, więc realnie i ekonomiczne

> patrząc, wybór ogranicza się do benzynowych 1,6 160KM i 2.0 145KM oraz diesla 140KM, którego

> ew. można później "zchipować".

Rozumiem ok.gif

Faktycznie trudny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega mnie przewiózł takim 2.0T jakimś Audi, kiedyś.

> Jechać toto jedzie fajnie, ale katowane spalało mu 10-12.

> Diesel przy takim samym katowaniu spali poniżej 8

IMHO takie audi katowane spali letko 16-17 a diesel 10-12 ( w co ,tez nie wierze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra ok teraz sprawdziłem dane tego nowego 1.6 ecoboost i widze ze moment ma dostępny od b niskich

> obrotów a miałem w pamięci fordowski wykres 2.5t w >którym moment zaczynał sie od ponad 3 tys

A widzisz waytogo.gif

> Mimo to w dalszym ciagu pozostaje przy swoim zdaniu ze >wybralbym sprawdzonego diesla a nie nowego

> benzyniaka

Dla kupujacego nowke to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz

Ale i tak diesle będzie mniej palił

> Dla kupujacego nowke to nie problem.

Tak Ci sie wydaje a jak będzie długo stał w serwisie i będziesz miał jeździć zamiast galaxy gola foka 1,6 bp bez turbo albo ka to nie będziesz zadowolony

Nie wiadomo ile kolega chce pojeździć tym samochodem gwarancja sie skończy i co dalej

A było już pare silników pb które nie wyszły np 1,8 gdi mitsu albo tez z wtryskiem bezpośrednim 2.0 Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale i tak diesle będzie mniej palił

Ale roznica w cenie zakupu dajeeeee duzo kaski na benzyne smile.gif

> Tak Ci sie wydaje a jak będzie długo stał w serwisie i będziesz miał jeździć zamiast galaxy gola

> foka 1,6 bp bez turbo albo ka to nie będziesz zadowolony

> Nie wiadomo ile kolega chce pojeździć tym samochodem gwarancja sie skończy i co dalej

> A było już pare silników pb które nie wyszły np 1,8 gdi mitsu albo tez z wtryskiem bezpośrednim 2.0

> Renault

Wiesz i tak i nie bo diesel ,tez moze zaczac sie sypac i jest bardziej wrazliwy na lipne paliwo. IMHO przy przebiegach podawanych przez Jarka jednak 1.6 ecoboost wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w trasie 120 km/h 8,5-9l/100km

> (ale to przy bezwietrznej pogodzie, pod wiatr jest 11,5)

> najnizej 6,5 - trasa 70-80km/h

> najwyzej 23 - mróz, krotkie odcinki (1km) w miescie.

> srednio 60/40 miasto/trasa - 10l

> nie sa to male liczby, ale to jest kawal samochodu.

Szczerze to przerażająco duże spalanie, ale nic innego po wolnossącym 2.0 z 5 biegową skrzynią nie można się spodziewać.

Przy 120km/h 9l to jest dramat jak na te czasy. 11,5 pod wiatr spineyes.gif

Ten 1.6 turbo spali dużo mniej i przyjemniej będzie jeździł ok.gif

Dla mnie osobiście nawet nie ma się nad czym zastanawiać, a cała dyskusja jest w zasadzie akademicka, aczkolwiek potrzebna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak Ci sie wydaje a jak będzie długo stał w serwisie i będziesz miał jeździć zamiast galaxy gola

> foka 1,6 bp bez turbo albo ka to nie będziesz zadowolony

To ja się "wetnę" zlosnik.gif

Gdyby wszyscy kupowali tylko stare, sprawdzone kontrukcje, to dalej byśmy jeździli m.in. dislami wolnossącymi, które z 1900cm3 pojemności miały ok 70KM i paliły nie mniej, niż współczesne np 130KM. Jednak trzeba iść do przodu wink.gif

> Nie wiadomo ile kolega chce pojeździć tym samochodem gwarancja sie skończy i co dalej

W tem sposób myśląc, nikt nie jeździłby samochodem starszym niż 2-7 lat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem , nie wiem czemu moja t benzyna ma obroty do 9 tys i dlaczego ja krece do ponad 7 tys

> pewnie lepiej jezdzi przy 2 tys

> Śmieszny jestes

Kolego z całym szacunkiem ale śmieszny to Ty zaczynasz być.

Porównujesz wyżyłowaną archaiczną jednostkę z turbo nastawioną z TB nowej konstrukcji.

Pojeździj najpierw tego typu autem, a później się wypowiadaj, bo tak to ciężko będzie się dogadać spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEŻDŻĘa się "wetnę"

> Gdyby wszyscy kupowali tylko stare, sprawdzone kontrukcje, to dalej byśmy jeździli m.in. dislami

> wolnossącymi, które z 1900cm3 pojemności miały ok 70KM i paliły nie mniej, niż współczesne np

> 130KM. Jednak trzeba iść do przodu

> W tem sposób myśląc, nikt nie jeździłby samochodem starszym niż 2-7 lat

Jednak wielu nie pcha sie do nowego silnika tylko odczeka trochę aby nie wtopic

A z tymi zastępczymi mówię z własnego doświadczenia jeżdżąc S-Maxem tyle ze ja robię rocznie 3 razy tyle co Ty i obys nie jeździł tyle ka fiestami focusami co ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JEŻDŻĘa się "wetnę"

> Jednak wielu nie pcha sie do nowego silnika tylko odczeka trochę aby nie wtopic

> A z tymi zastępczymi mówię z własnego doświadczenia jeżdżąc S-Maxem tyle ze ja robię rocznie 3 razy

> tyle co Ty i obys nie jeździł tyle ka fiestami focusami co ja

Fordy tak mają, na szczęście mi się nie podobają grinser006.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak wielu nie pcha sie do nowego silnika tylko odczeka trochę aby nie wtopic

Tak robią Ci, których nie stać na nowe i czekają na spady od pierwszych właścicieli. Ci, których stać na takie silniki nie świrują w tej kwestii tylko nimi jeżdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok złe ujelem ale biorę pod uwagę kwestie ekonomiczne i dalej uważam ze w takim samochodzie diesle

> będzie lepszy, pb trzeba wysoko kręcić zeby wykrzesac te 160 km a w diesla nie co wiąże sie z

> wynikiem na stacji

ale zeby jezdzic dynamicznie dieslem tez trzeba sie namachac biegami a spalanie nie jest znacznie mniejsze przy takim samym stylu jazdy , a przy muleniu dieslem dpf + 2 masa lezy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo jest magiczne TURBO pod maską

> Ogólnie zgadzam się z Tobą, że dane papierowe swoje a życie swoje. I popieram że warto przed

> zakupem przejechać się autem bo potem mozna się zdziwić. Ale turbobenzyna 160 KM zje

> wolnossaka 145 KM bez pardonu, i to nie tylko na papierze, ale PRZEDE wszystkim we wrażeniach

> z jazdy. Choćby nie wiem jaki ten 2.0 był "udany", a 1.6T "nieudany". To są dwa inne światy,

> chcesz czy nie chcesz

Czyli jednak jesteś wyznawcą magii w folderach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale i tak diesle będzie mniej palił

Ale będzie kosztował sporo więcej , jak i jego ubezpieczenie i przeglądy

> Tak Ci sie wydaje a jak będzie długo stał w serwisie i będziesz miał jeździć zamiast galaxy gola

> foka 1,6 bp bez turbo albo ka to nie będziesz zadowolony

> Nie wiadomo ile kolega chce pojeździć tym samochodem gwarancja sie skończy i co dalej

> A było już pare silników pb które nie wyszły np 1,8 gdi mitsu albo tez z wtryskiem bezpośrednim 2.0

> Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A spoko.

> Ale była też mowa o LPdi - to chyba ogarnia już bezpośredni wtrysk?

Ogarnia tylko cena jak na razie oscyluje w okolicy 8-10kzł i są problemy z odpalaniem w mrozy, ale jeszcze pewnie chwila i będzie taniej i bezawaryjnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przy muleniu dieslem 2masa leży? Psuje się? Od czego?

jazda ekonomiczna jak w starych dieslach jest dosc meczace dla 2 masy , duze przeciazenia , chodzi o zakres obrotow drgania przenoszone przy nizszych obrotach i plynnosc jazdy najlepiej w okolicach 2 tys , powyzej turbo dziury jednak taka jazda ma wplyw na spalanie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w takim temacie może to komuś się przyda, bo nie tylko tu temat ten jest odwiecznie wałkowany.

> Trochę prostych wyliczeń:

> http://kupujemyauto.com.pl/index.php/pporady/7-jaki-rodzaj-paliwa-w-nowym-aucie

zaraz tu podwaza , ze tylko niecaly litr roznicy w spalaniu za malo policzyli itd ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale zeby jezdzic dynamicznie dieslem tez trzeba sie namachac biegami a spalanie nie jest znacznie

> mniejsze przy takim samym stylu jazdy , a przy muleniu dieslem dpf + 2 masa lezy

Według mnie nie masz racji, mam dość mocnego diesla, wcale go nie muszę kręcić by jechał jak trzeba, średni wynik z dystrybutora to przedział 6.5 - 6.9 l/100 km w samochodzie z mocą 186 KM i 1500 kg wagi, pokaż mi benzyniaka który spali przy podobnych osiągach i masie niespełna 7 l Pb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie nie masz racji, mam dość mocnego diesla, wcale go nie muszę kręcić by jechał jak

> trzeba, średni wynik z dystrybutora to przedział 6.5 - 6.9 l/100 km w samochodzie z mocą 186

> KM i 1500 kg wagi, pokaż mi benzyniaka który spali przy podobnych osiągach i masie niespełna 7

> l Pb?

Żaden problem. Giulietta znajomego 1.4 170KM pali podobnie. Masa ok 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam min 2 litry, średnio ok. 15zł więcej na 100km, czyli dopiero po 4-5 latach dopłata do

> diesla teoretycznie się zwróci

Tutaj sam sobie odpowiedziałeś. Przy kupnie używanego można by się zastanawiać, bo różnica w cenie byłaby niewielka, ale jak chcesz kupić nowy i przy Twoich przebiegach kupuj tańszy, a różnicę wydaj na jakieś fajne wakacje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie nie masz racji, mam dość mocnego diesla, wcale go nie muszę kręcić by jechał jak

> trzeba, średni wynik z dystrybutora to przedział 6.5 - 6.9 l/100 km w samochodzie z mocą 186

> KM i 1500 kg wagi, pokaż mi benzyniaka który spali przy podobnych osiągach i masie niespełna 7

> l Pb?

podobnie jezdzace masz 1,4 T z niewiele wiekszym spalaniu w różnych budach czy fiata czy vw , sa tez innych producentow 1,4 T czy 1,6 T ale ich wlasciwosci nie znam choc domyslam sie ze sa rownie oszczedne i ekonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie nie masz racji, mam dość mocnego diesla, wcale go nie muszę kręcić by jechał jak

> trzeba, średni wynik z dystrybutora to przedział 6.5 - 6.9 l/100 km w samochodzie z mocą 186

> KM i 1500 kg wagi, pokaż mi benzyniaka który spali przy podobnych osiągach i masie niespełna 7

> l Pb?

Nikt nie mówi, że spali tyle samo, bo wiadomo że spali więcej, ale to będzie trochę więcej, oczywiście w zależności od tego kto, gdzie, kiedy i jak.

Mam akurat 1.4 TSI 180KM (wg. hamowni ponoć ok. 190KM mają) i spalanie naprawdę może zadziwić. Różnica w spalaniu to będzie ok. 1-3l różnicy od prostego "zależy." A może i mniej czasem, ale to trzeba by konkretne testy robić.

Czyli średnio przyjmijmy 2l, to kiedy się zwróci dopłata 8000zł do diesla ?

Żeby nie być kontrowersyjnym zlosnik.gif podaj argumenty za dieslem inne niż niższe spalanie ?

Ile pali Ci auto przy 130-140km/h non stop (tempomat) na autostradzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.