Skocz do zawartości

Kupno autka a przechodzenie zniżek?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koleżanka chce kupić sobie autko, do tej pory przez ostatnie 3 lata była współwłaścicielem innego pojazdu którego główny właściciel miał komplet zniżek. Koleżanka ma ukończone 25 lat.

I teraz na jakie zniżki będzie mogła liczyć kupując autko tylko na siebie ? Czy aby zachować maksymalne zniżki musi kupić autko jako współwłaściciel?

Jest to jakoś ujednolicone czy co ubezpieczalnia to odrębne prawo?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w HDI było kiedyś tak ze zaświadczenie dało się wydrukowac tylko na jedną osobę (np właściciel z pelnymi zniżkami), a Pani w okienku dopisywała dane współwłaściciela i tym samym zniżki jego dotyczyły. Ale teraz to nie wiem, wtedy też bardziej był to ,,fart"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy w jakiej firmie była ubezpieczona dotychczas, w Warcie zniżki przechodzą na współwłaściciela

> już po roku.

Że jak. Kupuje na współwłąsność auto z kimś ktyo ma 60% zniżek i już po roku kupuje inne auto tylko na siebie ze zniżkami 60% ? To jakas bzdura by była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że jak. Kupuje na współwłąsność auto z kimś ktyo ma 60% zniżek i już po roku kupuje inne auto tylko

> na siebie ze zniżkami 60% ? To jakas bzdura by była.

Może i bzdura, ja nie pytam tylko korzystam skoro tak mi kobieta z Warty doradziła ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że jak. Kupuje na współwłąsność auto z kimś ktyo ma 60% zniżek i już po roku kupuje inne auto tylko

> na siebie ze zniżkami 60% ? To jakas bzdura by była.

Kilka lat temu posiadalem auto na wspolwlasnosc-60 % a po roku zakup auta na siebie i ubezpieczenie ze znizka rzecz jasna 60% firma MTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak na miejscu koleżanki poszedł bym do konkretnego ubezpieczyciela i się dokładnie dowiedział. Następnie przeszedł bym do kilku innych i sprawdził. I wybrałbym tego, gdzie najmniej zapłacę.

Dobrą opcją może być przepisanie ubezpieczenia i pozostanie w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Wszystko zależy od konkretnego ubezpieczyciela.

U mnie w rodzince tak było, że jeżeli była możliwość to auta, czy nawet traktor ojciec rejestrował na mnie, lub brata jako współwłaścicieli. Więc zniżki narastały. Ja mój pierwszy samochód miałem zarejestrowany na ojca z opcja współwłaściciel w mojej osobie. Autem jeździłem 6 lat. Następnie kupiłem wraz z żoną i zona jest współwłaścicielem. Mamy 60% zniżki i jak się okazało na żonę moje zniżki już przeszły. Ale to wszystko w TUW. Następnie niedawno nabyłem CC700 i rejestrowałem już tylko na siebie. I tu ja zawaliłem, bo spóźniłem się kilka dni z opłatą OC. Auto było przez poprzednią właścicielkę ubezpieczone w Warcie. Ponieważ upłynął czas na wypowiedzenie umowy w Warcie ( ponad miesiąc zwlekałem) byłem zmuszony na przepisanie na mnie ubezpieczenia w Warcie. Oczywiście dostałem zniżki 60%, ale! Jak mnie miła blondynka w okienku poinformowała w momencie zakupu auta nie miałem jeszcze ukończonych trzydziestu lat- więc z tego powodu podniesiono mi składkę o 10 %- chore. Musiałem dopłacić kilkadziesiąt zł.

Wobec powyższego dobrą radą służe i radzę dokładnie się zorientować co, za ile i u kogo dostanę. Bo jak się okazuje przy każdym okienku można dostać inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że jak. Kupuje na współwłąsność auto z kimś ktyo ma 60% zniżek i już po roku kupuje inne auto tylko

> na siebie ze zniżkami 60% ? To jakas bzdura by była.

Bzdura, nie bzdura, tak sie kilka lat temu dorobilem w rok znizki 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura, nie bzdura, tak sie kilka lat temu dorobilem w rok znizki 60%.

Ostatnio agentka mi tłumaczyła, że Warta stosuje indywidualną ocene każdego klienta. Stąd właśnie nie ma w sieci kalkulatora Warty. Agent wysyła dane klienta, a Warta określa składke, zniżki itp. Info jest z przed tygodnia jak ubezpieczałem samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to się technicznie odbyło? Ktoś ci potwierdził pisemnie uprawnienia do tej zniżki?

Oczywiscie.

Po roku bycia wspolwlascicielem, kupilem nowe auto i zarejestrowalem tylko na mnie, ubezpieczylem w tym samym TU co poprzednie.

Po kolejnych 2 latach przenioslem sie do innego ubezpieczyciela, ktoremu dostarczylem kwitek od poprzedniego ze przysluguje mi 60% znizki (w pismie tym nie bylo okresu ubezpieczenia/bezszkodowosci, tylko znizka i to nowe TU przelknelo to bez problemu, co wiecej dali mi 60% znizki na AC z racji 60% znizki na OC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio agentka mi tłumaczyła, że Warta stosuje indywidualną ocene każdego klienta. Stąd właśnie

> nie ma w sieci kalkulatora Warty. Agent wysyła dane klienta, a Warta określa składke, zniżki

> itp. Info jest z przed tygodnia jak ubezpieczałem samochód.

Bardzo mozliwe, w moim przypadku chodzilo o MTU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie.

> Po roku bycia wspolwlascicielem, kupilem nowe auto i zarejestrowalem tylko na mnie, ubezpieczylem w

> tym samym TU co poprzednie.

> Po kolejnych 2 latach przenioslem sie do innego ubezpieczyciela, ktoremu dostarczylem kwitek od

> poprzedniego ze przysluguje mi 60% znizki (w pismie tym nie bylo okresu

> ubezpieczenia/bezszkodowosci, tylko znizka i to nowe TU przelknelo to bez problemu, co wiecej

> dali mi 60% znizki na AC z racji 60% znizki na OC).

OK, czyli zniżki "przeszły Ci" na samo OC. To jakby nie rozwiązuje problemu bardziej mnie interesującego, czyli AC, gdzie zniżki wynikają z konkretnego OWU. Tobie policzyli w ramach promocji "przechodzenie z OC", której w innym TU wcale może nie być. A na OC to TU może sobie przyznać zniżki z czapy jakie sobie życzy, mnie to nie interesuje - w razie szkody nie ja będę musiał udowadniać, że nie jestem wielbłądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie doczytalem, ze dyskusja dotyczy AC.

Zawsze mozesz poszukac TU, ktore przepisze znizke z OC na AC (skoro to Cie interesuje).

Dodam tylko, ze rozbilem auto z mojej winy 2 tygodnie po przepisaniu znizki z OC na AC, TU nawet nie jeknelo wyplacajac warsztatowi z AC kwote za naprawe bliska calce. Kolejne ubezpieczenie OC+AC zawarlem tez u nich ze znizkami 50% na OC+AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że jak. Kupuje na współwłąsność auto z kimś ktyo ma 60% zniżek i już po roku kupuje inne auto tylko

> na siebie ze zniżkami 60% ? To jakas bzdura by była.

Na tej zasadzie Dori ma seicento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że jak. Kupuje na współwłąsność auto z kimś ktyo ma 60% zniżek i już po roku kupuje inne auto tylko

> na siebie ze zniżkami 60% ? To jakas bzdura by była.

Na moje lewe oko to jakaś kpina icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na moje lewe oko to jakaś kpina

Zadna kpina tylko szczera prawda i dlatego sam tak zalatwilem sprawe, kupilem auto i zarejestrowalem je na siebie+wspolwasciciel ktory posiada 60% znizek na OC, z kolesiem gadajac (znajomym agentem ubezpieczeniowym) rowniez dowiedzialem sie ze po 1 roku znizke w wysokosci 60% na OC na 100% bede posiadal rowniez i ja, wiec bede mogl zlikwidowac wspolwlasnosc badz przy zakupie kolejnego auta bede mial owe znizki rejestrujac tylko i wylacznie na mnie ( no chyba ze w tym czasie cos odwale- odpukac w niemalowane to tracimy ja na kolejny rok+ten sam system, a wspolwlasciciel 20% na 2 lata )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.