Skocz do zawartości

Czas już na letnie opony?


misiekagus

Rekomendowane odpowiedzi

> I znowu piszesz bzdury

Walduś dziecko drogie.

Idź do dowolnego dealer i sie zapytaj

>>Ile nowych samochodów kupiłeś i jakie?

Swoich ze 6 a w rodzinie ze 12

Skody, Mitsubishi, VW

> Zimą dostajesz dwa komplety,

> latem jak trochę ponegocjujesz też.

Jak nie dostałeś jakiegoś upustu - ja zawsze kupowałem na dużym rabacie - to wykluczało gratisy

>> A można zamiast tych dwóch kompletów wziąć wielosezonowe,

Chyba we śnie

> one są droższe niż letnie/zimowe, ale da się to zrobić.

Jak się uprzesz to pewnie tak.

Ale generalnie nigdy nie spotkałem się abyś NIE dostał letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zmieniam dopiero na koniec marca ew. na początku kwietnia pozdr.

Pamiętam 2 albo 3 lata temu w kwietniu (święta wielkanocne) jak wracałem z Zakopca był ostry nawrót zimy

- nasypało wtedy pół metra śniegu, minąłem wtedy w lesie (w okolicach Częstochowy) jakieś 3-4 autka w rowach .... letnie oponki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam 2 albo 3 lata temu w kwietniu (święta wielkanocne) jak wracałem z Zakopca był ostry nawrót

> zimy

> - nasypało wtedy pół metra śniegu, minąłem wtedy w lesie (w okolicach Częstochowy) jakieś 3-4

> autka w rowach .... letnie oponki

Przy każdym się zatrzymywałeś i sprawdzałeś jakie ma opony????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy każdym się zatrzymywałeś i sprawdzałeś jakie ma opony????

Ba - jeszcze udało się przy okazji pomierzyć głębokość bieżnika i głośność wydechu ok.gif

A tak w temacie - jeżeli ktoś ma letnie kapcie i widzi na drodze śnieg a zapieprza jakby był na OS-ie na kolcowanej gumie w aucie WRC i zafunduje sobie wycieczkę do rowu, to nie znaczy, że opony były złe - tylko zawiódł łącznik między pedałami a kierownicą.

Realnie - uważam, że w 4WD zimówka w większości przypadków jest całkowicie zbędna - dobra wielosezonówka jest wystarczająca zarówno na lato jak i na zimę. W większym SUV-ie latem i tak wcześniej skończą się możliwości zawieszenia, niż opon a zimą 4WD (szczególnie normalne a nie jakieś elektroniczne cuda wink.gif ) pozwoli wyjechać z zasp i podjechać pod stromizny a zdrowy rozsądek pozwoli bez problemu przemieszczać się w normalnych (czyt. jest zima - jest śnieg i zimno) warunkach. I tak samo, jak do 4WD nie mam zamiaru kupować dwóch kompletów kół, bo są a) zbędne b) nieporęczne (czyt. - nie mam ich gdzie trzymać - bo gdzie bym nie zostawił - i tak zawsze okaże się na przełomie sezonów, że muszę po nie dojechać 250 km). A osobówki i generalnie ośki na zimę dostają zimówki a na lato letnie - żeby mieć komfort wyjeżdżania z zasp itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam 2 albo 3 lata temu w kwietniu (święta wielkanocne) jak wracałem z Zakopca był ostry nawrót

> zimy

> - nasypało wtedy pół metra śniegu, minąłem wtedy w lesie (w okolicach Częstochowy) jakieś 3-4

> autka w rowach .... letnie oponki

3 lata vtemu w weekend majowy kolego więc chyba wczesniej. Ale fakt zaskoczyło wielu.

a co do tematu to wczoraj załozyłem letnie i od razu chwilowe zużycie paliwka spadło. Jeżdze ostatnio jako pasażer a powozi ślubna i przy tej samej prędkości 0.5 l mniej pokazuje. oponki na aucie to michelinki letnie o niskich oporach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile nowych samochodów kupiłeś i jakie ?

No wlasnie ile Ty ich kupiles ?

Ja kupilem wlasnie czwarty i do zadnego nigdy nie dostalem nic, no moze poza modelem takiego jaki kupilem i kurtki VW ( w przedostatnim ). Ale pewnie zle negocjowalem ( u kilku handlarzy danej marki ) biglaugh.gif

W obecnym ktory odberam 30.04. dostalem propozycje, ze handlaz odsprzeda mi 4 stalowe felgi po cenie zakupu nie zarabiajac na nich.

> Zimą dostajesz dwa komplety, latem jak trochę ponegocjujesz też.

Gdzie i u kogo ? Jak wyzej. Wiesz w ogole jak robi sie handlowa kalkulacje ? Z ilu punktow sie ona sklada ? Jedno jest pewne, ze jezeli dostajesz rabat, to byl on od samego poczatku wkalkulowany w cene, jezeli nie byl, to go nie dostaniesz, bo handlarz do interesu nie dolozy.

W obydwu autach zmieniam za tydzien w Sobote, chyba, ze sie oziebi, to dopiero po swietach.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam 2 albo 3 lata temu w kwietniu (święta wielkanocne) jak wracałem z Zakopca był ostry nawrót

> zimy

> - nasypało wtedy pół metra śniegu, minąłem wtedy w lesie (w okolicach Częstochowy) jakieś 3-4

> autka w rowach .... letnie oponki

nie ma pewności że na zimówkach nie było by to samo grinser006.gif

mnie dwa lata temu zaskoczyła zima w połowie października, rano jak wyjeżdżałem było jesiennie

a jak wracałem tak

P14-10-09_15.59.jpg

jakoś letnie TOYO sobie poradziły w tych warunkach, nawet nie było tragedii hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.