Skocz do zawartości

Światła dzienne w kolorze blond...


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

> Jesse niedawno nikt nie używał świateł dziennych i wszyscy się widzieli. Teraz to nagle stanowi

> dla Ciebie problem? Może skorzystaj że skierowania do okulisty?

Za chwilę obowiązkowe będą halogeny na dachu facepalm%5B1%5D.gif I dojdziemy w końcu w tym absurdzie do człowieka z chorągiewką przed autem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję widzieć rocznego Sparka z przebiegiem 40 kkm (na obowiązkowych światłach mijania ) -

> klosze były żłółte i zmatowiałe, w zasadzie reflektory kwalifikowały się do wymiany.

u mnie po 7latach jest to samo, górna część plastikowego klosza jest już "zżółkła"

do tego dzienne na mijania nie sa jakimś genialnym rozwiązaniem, w sumie tylko wygoda

dalej palą się drogie H7, idzie ponad 100W i niszczą sie główne reflektory

to już lepiej jak świecą drogowe z obniżoną mocą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomijając tych co nie myślą w ogóle, czasem to wynika też z niedoskonałości czujnika zmierzchu.

> U mnie np. czujnik jest tak skalibrowany, że podczas deszczu nie włącza świateł mijania jeśli jest

> dość jasno. A przydałoby się mu info od wycieraczek, że wypada je włączyć bo pada.

generalnie wszystko to do kupy są zbędne bajery - czujniki i inne badziewie - możecie sobie pisać że jestem zacofany jak chcecie ale zdania nie zmienie - przepakowanie pudłowozów chińskimi wynalazkami powoli zaczyna być wręcz absurdalne. Dochodzimy do momentu w którym by poprawnie obsługiwac jeden głupi wynalazek (DRL) trzeba mieć dwa inne (czujnik deszczu i zmierzchu). Nazywanie tego postępem to typowe dla naszych czasów wyolbrzymienie - to tak jakby napisac w Bravo Girl że stała się TRAGEDIA bo Doda złamała sobie paznokcia hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za chwilę obowiązkowe będą halogeny na dachu I dojdziemy w końcu w tym absurdzie do człowieka z

> chorągiewką przed autem

o to to, byle człowiek z chorągiewką miał też dzienne u nogi i akumulator na plecach ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może i mają

> odniosłem się do

> "W moim aucie gdy świecą się światła do jazdy dziennej zegary deski rozdzielczej nie są

> podświetlone.

> Jak jest w innych autach? "

> tryb dziennych takiej deski jak w renówce czy c4 to tylko moc podświetlenia ?

> czyli jadąc nocą na DLR powinno walić po gałach, a nie być ciemno ?

Nie mam dziennych ale w C4 w momencie zapalenia świateł podświetlenie słabnie!

pozdrawiam,

bromsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesse niedawno nikt nie używał świateł dziennych i wszyscy się widzieli. Teraz to nagle stanowi

> dla Ciebie problem? Może skorzystaj że skierowania do okulisty?

claps.gif

no mnie osobiście rozpiernicza całkowicie opinia, że samochód bez świateł jest niewidoczny rotfl.gifzlosnik2.gifrotfl.gif

No a światła dzienne nie muszą świecić z mocą 100000 kandeli, bo służą do jazdy w dzień przy normalnej przejżystości i ich zadaniem jest poprawa widzialności pojazdu. Nawet najsłabsze HOMOLOGOWANE dają radę i zwiększają widzialność auta jadącego zacienioną stroną drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne, ja widzę to po co mają mnie widzieć...

Dzienne widać lepiej niż mijania, w nocy też zlosnik.gif. A z tyłu praktycznie do pełnego zmierzchu zawsze najpierw widać kontur pojazdu, dopiero potem jego tylne światła pozycyjne. Ja jeżdżę cały rok na dziennych, mijania włączam jak zauważę potrzebę oświetlenia drogi przed samochodem i tego nic nie zmieni! zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzienne widać lepiej niż mijania, w nocy też . A z tyłu praktycznie do pełnego zmierzchu zawsze

> najpierw widać kontur pojazdu, dopiero potem jego tylne światła pozycyjne. Ja jeżdżę cały rok

> na dziennych, mijania włączam jak zauważę potrzebę oświetlenia drogi przed samochodem i tego

> nic nie zmieni!

nie boisz sie że Cię coś najedzie hmm.gif

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może i mają

> odniosłem się do

> "W moim aucie gdy świecą się światła do jazdy dziennej zegary deski rozdzielczej nie są

> podświetlone.

> Jak jest w innych autach? "

W Kia Rio II tez tak było, a na dodatek wyjecie bezpiecznika "DRL" powodowało zgaśnięcie tylko żarówek H4, pozycyjne świeciły nadal. Ile się namęczyłem aby to wyłączyć to tylko ja wiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.