Skocz do zawartości

Błąd P0238 Stilo 1.9MJTD 140KK


pp505

Rekomendowane odpowiedzi

Powoziłem się ostatnio Stilo 1.9MJTD 140KM wersja Schumacher z 2005 roku i boryka się on z problemem błędu silnika w trakcie dynamicznej jazdy. Po zgaszeniu samochodu wraca wszystko do normy ale błąd kontrolka silnika nadal się świeci aż do usunięcia błędy przez FES błąd to P0238 czyli Przeładowanie turbo. Sprawdziłem puki co EGR ale on wygląda jak nowy i chodzi płynnie (niedawno był czyszczony), kolejne co mam zamiar sprawdzić to overbost. Gdzieś doczytałem że te z 2005 roku są nie rozbieralne, ale nie wiem na ile to prawda. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną tego błędu?

Dodam tylko, że po wyskoczeniu tego błędu auto prawie wcale nie przyspiesza, max prędkość to 120km/h na 6 biegu z gazem w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoziłem się ostatnio Stilo 1.9MJTD 140KM wersja Schumacher z 2005 roku i boryka się on z

> problemem błędu silnika w trakcie dynamicznej jazdy. Po zgaszeniu samochodu wraca wszystko do

> normy ale błąd kontrolka silnika nadal się świeci aż do usunięcia błędy przez FES błąd to

> P0238 czyli Przeładowanie turbo. Sprawdziłem puki co EGR ale on wygląda jak nowy i chodzi

> płynnie (niedawno był czyszczony), kolejne co mam zamiar sprawdzić to overbost. Gdzieś

> doczytałem że te z 2005 roku są nie rozbieralne, ale nie wiem na ile to prawda. Ma ktoś pomysł

> co może być przyczyną tego błędu?

> Dodam tylko, że po wyskoczeniu tego błędu auto prawie wcale nie przyspiesza, max prędkość to

> 120km/h na 6 biegu z gazem w podłodze.

miałem identyczne objawy i ten sam błąd tylko że jtd115, wymieniony zawór overboost i auto jak nowe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoziłem się ostatnio Stilo 1.9MJTD 140KM wersja Schumacher z 2005 roku i boryka się on z

> problemem błędu silnika w trakcie dynamicznej jazdy. Po zgaszeniu samochodu wraca wszystko do

> normy ale błąd kontrolka silnika nadal się świeci aż do usunięcia błędy przez FES błąd to

> P0238 czyli Przeładowanie turbo. Sprawdziłem puki co EGR ale on wygląda jak nowy i chodzi

> płynnie (niedawno był czyszczony), kolejne co mam zamiar sprawdzić to overbost. Gdzieś

> doczytałem że te z 2005 roku są nie rozbieralne, ale nie wiem na ile to prawda. Ma ktoś pomysł

> co może być przyczyną tego błędu?

> Dodam tylko, że po wyskoczeniu tego błędu auto prawie wcale nie przyspiesza, max prędkość to

> 120km/h na 6 biegu z gazem w podłodze.

- Zawór over bost

- Zatarte kierownice geometrii w turbinie

I po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wynika na to, że koniecznie muszę zobaczyć ten overbost. A potem zobaczę co będzie potem.

wyciągnij zawór i zobacz czy jest rozbieralny, jak jest to wyczyść,

miałem taki sam błąd, ale po wsadzeniu nowiuteńkiego zaworu do auta (może nawet jeszcze mam go w domu), w sklepie ten zawór występował jako zamiennik, ale jak widać u mnie nie działał dobrze,

potem wróciłem do starego zaworu (błąd przestał się pojawiać), rozwiązaniem mojego problemu było zabezpieczenie na cięgnie gruszki, które powodowało, że kierownice na T nie były sterowane,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten z aukcji to nowy typ, klejony i nierozbieralny.

> Stary typ ma metalową obręcz.

Czyli kolega Some1 wprowadził mnie w błąd, no ale tak myślałem, że są dwa typy. Nie pozostaje mi nic innego jak zobaczyć jaki siedzi w tym stilo, a najwyżej podmienię z mojego, by nie naciągać kolegę na niepotrzebne koszta. W JTD i MJTD są takie same overboosty? z aukcji wynika, że tak ale wole zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kolega Some1 wprowadził mnie w błąd, no ale tak myślałem, że są dwa typy. Nie pozostaje mi

> nic innego jak zobaczyć jaki siedzi w tym stilo, a najwyżej podmienię z mojego, by nie

> naciągać kolegę na niepotrzebne koszta. W JTD i MJTD są takie same overboosty? z aukcji

> wynika, że tak ale wole zapytać.

tam odrazu wprowadzil w blad swiety.gif Sam pierwsze na oczy widze ten bez opaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wynika na to, że koniecznie muszę zobaczyć ten overbost. A potem zobaczę co będzie potem.

Jeśli chcesz to mam sprawny zawór over bost, mogę użyczyć czy odstąpić za przysłowiową flaszkę.

Jak co priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kolega Some1 wprowadził mnie w błąd, no ale tak myślałem, że są dwa typy. Nie pozostaje mi

> nic innego jak zobaczyć jaki siedzi w tym stilo, a najwyżej podmienię z mojego, by nie

> naciągać kolegę na niepotrzebne koszta. W JTD i MJTD są takie same overboosty? z aukcji

> wynika, że tak ale wole zapytać.

Ja mam jeszcze oryginał i mam bez opaski niestety. A przydałoby mu się pewnie czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam jeszcze oryginał i mam bez opaski niestety. A przydałoby mu się pewnie czyszczenie.

Dramatyzujecie z tymi zaworami. Koszt nowego to okolice 200 zł więc warto się pchać w niepewne naprawy?

Kupujesz, wymieniasz i kolejne 100 tys km bez obawy o ten element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Mam podobny problem... Wymieniłem już przepływkę i overboost, zaślepiłem EGR zaślepką z dziurkami.... Auto dostaje kopa dopiero przy 2,5k obrotów, szczególnie na 3 biegu... :/ Sporadycznie da czadu od 2k. Wczoraj przy 4k obrotów wyskoczył błąd przeładowania.

Czy może to być czujnik ciśnienia doładowania walnięty?

Czy te wężyki do wymiany? Może można je jakoś przedmuchać?

Nie mam ochoty/kasy na walkę z zapieczonymi łopatkami turbiny...

panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak mocy moze byc spowodowane tez zacietym zaworem podcisnienia lub nieszczelnoscia wezykow:0 mi szkod narobił zwirz tej zimy:( wygladało to jak zaciety egr,lub padnieta przeplywka,,,,okazalo sie ze wezyk byl nieszczelny:( oraz elektrozawor do wymiany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoziłem się ostatnio Stilo 1.9MJTD 140KM wersja Schumacher z 2005 roku i boryka się on z

> problemem błędu silnika w trakcie dynamicznej jazdy. Po zgaszeniu samochodu wraca wszystko do

> normy ale błąd kontrolka silnika nadal się świeci aż do usunięcia błędy przez FES błąd to

> P0238 czyli Przeładowanie turbo. Sprawdziłem puki co EGR ale on wygląda jak nowy i chodzi

> płynnie (niedawno był czyszczony), kolejne co mam zamiar sprawdzić to overbost. Gdzieś

> doczytałem że te z 2005 roku są nie rozbieralne, ale nie wiem na ile to prawda. Ma ktoś pomysł

> co może być przyczyną tego błędu?

> Dodam tylko, że po wyskoczeniu tego błędu auto prawie wcale nie przyspiesza, max prędkość to

> 120km/h na 6 biegu z gazem w podłodze.

u mnie taki błąd powodował dziurawy przewód pomiędzy IC a kolektorem dolotowym.

Zanim do tego doszedłem to wyczyściłem EGR, wymieniłem Overboost i przepływkę.

Ja bym zaczął od sprawdzenia tego przewodu, u mnie był przetarty w 2 miejscach z czego jedna dziura była dość pokaźna.

U mnie objawy były takie że gdy nagle mu się wcisnęło gaz nie chciał się zbierać a jak już wystartował to od razu wkręcał się i wywalał błąd przeładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Mam podobny problem... Wymieniłem już przepływkę i overboost, zaślepiłem EGR zaślepką z

> dziurkami.... Auto dostaje kopa dopiero przy 2,5k obrotów, szczególnie na 3 biegu... :/

> Sporadycznie da czadu od 2k. Wczoraj przy 4k obrotów wyskoczył błąd przeładowania.

> Czy może to być czujnik ciśnienia doładowania walnięty?

> Czy te wężyki do wymiany? Może można je jakoś przedmuchać?

> Nie mam ochoty/kasy na walkę z zapieczonymi łopatkami turbiny...

sprawdzałeś przewód powietrza między IC a kolektorem dolotowy, miałem dokładnie te same objawy jak ty i winny był dziurawy dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem wężyk od VGT do turbo na silikonowy... Ale zauważyłem że ten drugi ma mniejszy przekrój niż powinien mieć... Turbo dalej załącza się przy 2,5k. Wajcha przy gruszce jako tako pracuje, więc nie wiem co może być spierdzielone... Błąd przeładowania dzisiaj mi nie wyskoczył przy przygazowaniu oraz żadnego dymu też nie widziałem... WTF?!

----

jednak błąd doładowania znów się pojawił... Zastanawiam się czy nie szukać problemu w innym miejscu, ponieważ słabo działa Stilo na niskich obrotach... zwłaszcza przed włączeniem turbo i pod górkę.. wtedy nawet obroty spadają przy pedale w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam ochoty/kasy na walkę z zapieczonymi łopatkami turbiny...

Ale jeśli nie zawór sterujący to na 99% to turbina...

Pociągnij powietrze ustami - ten wężyk / do turbiny...

Jeśli cięgło wciągniesz do gruszki zasysając na około 1 cm a po puszczeniu wężyka szybko wystrzeli to cięgło - tak jak puszczona sprężyna to może tylko zaworek sterujący do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/

ale brak mocy miedzy 1k a 2k to tez zależy od turbo?

jak sprawdzałem czujnik doładowania to był straszny syf w kolektorze... może to to? slinka.gif

Nawet jak ruszam spod świateł to czasami muszę ratować się sprzęgłem i podkręcić obroty żeby nie zgasł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> :/

> ale brak mocy miedzy 1k a 2k to tez zależy od turbo?

> jak sprawdzałem czujnik doładowania to był straszny syf w kolektorze... może to to?

> Nawet jak ruszam spod świateł to czasami muszę ratować się sprzęgłem i podkręcić obroty żeby nie

> zgasł...

16v konkretnie ciagnie juz od 1,8k obr/min wiec nie ma mowy o braku mocy do 2k. Trzeba zrobic logi dynamiczne i wtedy bedzie raczej widac co nie domaga.

A jesli chodzi o ruszanie to niestety tak ma, szczegolnie z klima trzeba uważać bo można odstawić kangura pod swiatlami i silnik zadusic. Ostro ruszac to z gazem albo normalnie a pozniej but.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.