Skocz do zawartości

Przechowanie opon na felgach


115750

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy wiadomo Wam coś, że opon na felgach nie wolno przechowywać pionowo w stanie "wiszącym"?

Tak mi sprzedawca "dobrze doradzał" w jednym sklepie, gdy szukałem haków do powieszenia kół na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Czy wiadomo Wam coś, że opon na felgach nie wolno przechowywać pionowo w stanie "wiszącym"?

> Tak mi sprzedawca "dobrze doradzał" w jednym sklepie, gdy szukałem haków do powieszenia kół na

> ścianie.

powinny byc przechowywane w poziomie jedna na drugiej

a najlepiej kupic stojak w Bidronce czy innym Lidlu wtedy juz wogole nie sa obciazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Felgi z oponami możesz przechowywać w pozycji dowolnej, mogą wisieć, leżeć, stać i co tam jeszcze

> sobie wymyślisz . Nic się im nie stanie.

Gdzieś wyczytałem, że opony na felgach nie mogą stać pionowo, bo pod wpływem ciężaru felg opony się odkształcają. Zatem też myślę, że wisieć mogą.

A leżeć na poziomo nie mogą, bo nie mam tyle miejsca w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś wyczytałem, że opony na felgach nie mogą stać pionowo, bo pod wpływem ciężaru felg opony się

> odkształcają.

hehehh

auto czasami stoi miesiacami nieruszane i na opony nie tylko naciska kilka kilogramów felg ale jeszcze kilkaset kg auta i jakoś nic strasznego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Czy wiadomo Wam coś, że opon na felgach nie wolno przechowywać pionowo w stanie "wiszącym"?

> Tak mi sprzedawca "dobrze doradzał" w jednym sklepie, gdy szukałem haków do powieszenia kół na

> ścianie.

ja tam przechowuje jak mi wygodniej, raz w pionie raz w poziomie, żadnych negatywnych konsekwencji nie zauważyłem mimo iż w teori powinno się na wieszakach w poziomie przechowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powinny byc przechowywane w poziomie jedna na drugiej

> a najlepiej kupic stojak w Bidronce czy innym Lidlu wtedy juz wogole nie sa obciazane

Potwierdzam - wbrew pierwszemu wrażeniu - są to całkiem solidne konstrukcje, duże 16" koła (225/70R16) bez problemu sobie wiszą na takich stojakach - nic się nie chce złamać itp. No i do tego dochodzi pokrowiec, więc montuje się czyste, niezakurzone koła ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bardzo chciał, to zepsuł , nie ma rzeczy niemożliwych . Ludzie ludzi robią, to opon nie

> zepsują?

Niby śmieszne ale ja raz trzymałem opony (na felgach of course) jedna na drugiej nie pionowo tylko leżały w garazu. Nie ruszane przez pare m-cy. Założyłem na wiosne i 2 z tyłu - buczały tak jakby były wyząbkowane. Oczywiście przed ściągnieciem nic takiego nie występowało, a założyłem je tak samo jak były ubrane wczesniej.

Dla autora tematu mała wskazówka:

http://www.oponeo.pl/artykul/przechowywanie-opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby śmieszne ale ja raz trzymałem opony (na felgach of course) jedna na drugiej nie pionowo tylko

> leżały w garazu. Nie ruszane przez pare m-cy.

ja tak przechowuję od zawsze, żeby zajmować jak najmniej miejsca. 12 opon z felgami leży w garażu przy ścianie jedna na drugiej. I jeszcze nigdy nic mi się z tego powodu nie stało. Raz nawet się trafił kapeć gdzieś przy dnie. PO zaflekowaniu i napompowaniu efektów ubocznych nie było.

ps może odwykłeś od buczenia przez zimę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Czy wiadomo Wam coś, że opon na felgach nie wolno przechowywać pionowo w stanie "wiszącym"?

> Tak mi sprzedawca "dobrze doradzał" w jednym sklepie, gdy szukałem haków do powieszenia kół na

> ścianie.

felgi z oponami wisza u mnie na scianie od paru sezonow i nic im nie jest. Nie wiem co mialoby im zaszkodzic bo jak auto ktore wazy 1,5 tony stoi na tych samych oponach to tez im sie nic nie dzieje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Czy wiadomo Wam coś, że opon na felgach nie wolno przechowywać pionowo w stanie "wiszącym"?

> Tak mi sprzedawca "dobrze doradzał" w jednym sklepie, gdy szukałem haków do powieszenia kół na

> ścianie.

Przecież wisieć będą na ścianie powieszone za felgę, tak ??

Jak tak to nie ma problemu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehehh

> auto czasami stoi miesiacami nieruszane i na opony nie tylko naciska kilka kilogramów felg ale

> jeszcze kilkaset kg auta i jakoś nic strasznego się nie dzieje.

Dokładnie. Mój pierwszy grat stał tak kilka miesięcy, na dodatek w jednej oponie nie było powietrza, w drugiej tylko trochę.

Po napompowaniu nie zauważyłem żadnych problemów, wyważanie też nic niepokojącego nie pokazało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A leżeć na poziomo nie mogą, bo nie mam tyle miejsca w piwnicy.

Moje tez nie moga, dlatego stoja, przez lata przetrzymalem tak kilka kompletow i nie zauwazylem aby cos im z tego powodu doskwieralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehehh

> auto czasami stoi miesiacami nieruszane i na opony nie tylko naciska kilka kilogramów felg ale

> jeszcze kilkaset kg auta i jakoś nic strasznego się nie dzieje.

przez chwilę po ruszeniu są kwadratowe ale szybko dochodzą do siebie

od dawna zalecane jest podnoszenie auta do dłuższego postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam - wbrew pierwszemu wrażeniu - są to całkiem solidne konstrukcje, duże 16" koła

> (225/70R16) bez problemu sobie wiszą na takich stojakach - nic się nie chce złamać itp. No i

> do tego dochodzi pokrowiec, więc montuje się czyste, niezakurzone koła

czyste jak jest powiesisz umyte wink.gif

duzo lepsze sa z tymi wiekszymi plastikami do wieszania w dodatku w formie "kola szprychowego"

te w formie "talerzykow" niestety sa duzo mnie wytrzymale i lubia sie lamac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyste jak jest powiesisz umyte

Przerzucam koła zazwyczaj na podnośniku kolumnowym - bo łatwiej i szybciej, to i od razu się karcherem prysznic zrobi z obu stron ok.gif

> duzo lepsze sa z tymi wiekszymi plastikami do wieszania w dodatku w formie "kola szprychowego" te w formie "talerzykow" niestety sa duzo mnie wytrzymale i lubia sie lamac

No lepsze są - chociaż te z talerzykami (talerzyk i tak ma dobre 15-20 cm średnicy) też dają radę - ale ja wkładałem koła delikatnie, więc może faktycznie gdyby to zrobić energiczniej... W każdym razie na takich podstawkach trzymamy nawet koła od Mastera, Citroenów, Freelandera i mają się jak na razie dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

> Czy wiadomo Wam coś, że opon na felgach nie wolno przechowywać pionowo w stanie "wiszącym"?

> Tak mi sprzedawca "dobrze doradzał" w jednym sklepie, gdy szukałem haków do powieszenia kół na

> ścianie.

Dobrze prawił ale jeśli to tylko kilka miesięcy miedzy zmianami to trzeba być wyjątkowym purystą oponiarskim aby się tego trzymać.

Moja zabawka całą zimę stoi w jednym miejscu na kołach 225/45 i po zimie przez pierwsze 30 - 50km. rzeczywiście czuć i słychać spłaszczenie (dudni całkiem mocno) ale później się wyrównuje.

Dlatego sądzę, że masa samej felgi aż tak opony nie odkształci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.