Skocz do zawartości

Nissan Patrol


Rekomendowane odpowiedzi

dsc01315u.th.jpg

Jeśli dobrze rozpoznałem, to jest to ten model - Spanish build 260. Produkowany był w latach 1986-2003. Czemu zatem posiada on zabytkowe tablice rejestracyjne?

Quote:

Tablice zabytkowe są wydawane do samochodów i motocykli, które mają ponad 25 lat, nie są produkowane od co najmniej 15 lat i są wpisane do rejestru dóbr kultury. Mogą również zostać wydane na młodszy pojazd prototypowy, który nie wszedł do produkcji seryjnej.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze rozpoznałem, to jest to ten model - Spanish build 260. Produkowany był w latach

> 1986-2003. Czemu zatem posiada on zabytkowe tablice rejestracyjne?

> Quote:

> Tablice zabytkowe są wydawane do samochodów i motocykli, które mają ponad 25 lat, nie są

> produkowane od co najmniej 15 lat i są wpisane do rejestru dóbr kultury. Mogą również zostać

> wydane na młodszy pojazd prototypowy, który nie wszedł do produkcji seryjnej.

ale normalna produkcja trwała do 97 roku czyli 25 lat minęło. Bo patrząc do końca produkcji to garbusa byś nie zarejestrował bo klepią go w meksyku... Ten na zdjęciu jest na pewno przed 90 rokiem ja miałem w domu z 90 roku i miał inny tył wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze rozpoznałem, to jest to ten model - Spanish build 260. Produkowany był w latach

> 1986-2003. Czemu zatem posiada on zabytkowe tablice rejestracyjne?

> Quote:

> Tablice zabytkowe są wydawane do samochodów i motocykli, które mają ponad 25 lat, nie są

> produkowane od co najmniej 15 lat i są wpisane do rejestru dóbr kultury. Mogą również zostać

> wydane na młodszy pojazd prototypowy, który nie wszedł do produkcji seryjnej.

Mógł jeszcze należeć do znanej osoby (czy jakoś tak) - a tego w cytacie zabrakło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i kupa problemów z kustoszem w razie czegokolwiek

> za 2,5 l płacę 450 - więc oszczędność znikoma

ale z drugiej strony jak ktoś mi walnie w merca to nie wykpi się że "paaanie to stary złom wart 1000zł" tylko auto ma swoją wartość określoną nawet w tabelach w US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się zastanawiam po co ludziom takie tablice na zwykłym d00powozie - oszczędność na OC

Jeden jedyny plus to możliwość opłacania OC np. tylko na jeden miesiąc w roku.

Istotny minus to problemy przy próbie przekroczenia granicy - takim pojazdem z Polski np. do kraju przy wjeździe do którego należy odbyć odprawę graniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden jedyny plus to możliwość opłacania OC np. tylko na jeden miesiąc w roku.

> Istotny minus to problemy przy próbie przekroczenia granicy - takim pojazdem z Polski np. do kraju

> przy wjeździe do którego należy odbyć odprawę graniczną.

bzdura, dopiero auta powyżej 50 lat wymagają zezwoleń. Znajoma Volvem 144 z 74 była w Kaliningradzie i nikt się nawet o nic nie spytał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie będzie 160 ??

> EDIT:

> Wydaje mi się, że to z Twojego foto będzie 160...

> KLIK

No właśnie żałuję, że nie zrobiłem też zdjęcia z innego kąta... Ale mi przez tą listwę z napisem "Nissan" wygląda na 260. Nie znalazłem żadnego zdjęcia 160 z taką listwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale z drugiej strony jak ktoś mi walnie w merca to nie wykpi się że "paaanie to stary złom wart

> 1000zł" tylko auto ma swoją wartość określoną nawet w tabelach w U

ale co to za różnica w co walnę jak płaci ubezpieczalnia niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co to za różnica w co walnę jak płaci ubezpieczalnia

dla Ciebie żadna, ale dla właściciela znacząca, bo ubezpieczalnia sie nie wykpi ochłapem, co jest możliwe jak żółtych blach niet zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaaaaha , patrząc z tej strony to ma sens

weźmy np moją Ładę - zbudowanie tego auta kosztowało już łącznie mniej więcej tyle ile kosztuje Fiat Panda. Oczywiście na żółte nie da się go zarejestrować ze względu na przeróbki. Przy szkodzie całkowitej dostałbym za to auto pewnie ze 3 tys icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze rozpoznałem, to jest to ten model - Spanish build 260. Produkowany był w latach

> 1986-2003. Czemu zatem posiada on zabytkowe tablice rejestracyjne?

> Quote:

> Tablice zabytkowe są wydawane do samochodów i motocykli, które mają ponad 25 lat, nie są

> produkowane od co najmniej 15 lat i są wpisane do rejestru dóbr kultury. Mogą również zostać

> wydane na młodszy pojazd prototypowy, który nie wszedł do produkcji seryjnej.

od tej reguły są wyjątki. znana osoba, unikalny egzemplarz itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i kupa problemów z kustoszem w razie czegokolwiek

kustoszem? jakie problemy?

tak jak napisał Konik, w naprawdę wiekowych przypadkach, potrzebujesz zgodę na wyjazd za granicę.

I ew. w trakcie sprzedaży. Ale w przypadku tego patrola - nic Cie nie zaboli dodatkowo.

> za 2,5 l płacę 450 - więc oszczędność znikoma

jeszcze przeglądy coroczne olewasz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.