Skocz do zawartości

Ktoś sobie maluszka robi w Lublinie.


Rekomendowane odpowiedzi

Niby żadna rewelacja ale miałem takiego w identycznym kolorze i tak jakoś mnie na wspominki wzięło jak stałem w korku obok a potem za tą lawetą...

Ciekawe czy go zobaczę jeżdżącego po mieście za jakiś czas.

286062031-maluch.jpg

post-17309-14352516704737_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny FL-ek będzie

Koniec ST taż miało taka blacharkę. Jak by to był FL miał by dziury na boczne mocowania szerokich zderzaków tu jest tylko wytłoczenie więc rocznik 1982-1985 przypuszczalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec ST taż miało taka blacharkę. Jak by to był FL miał by dziury na boczne mocowania szerokich

> zderzaków tu jest tylko wytłoczenie więc rocznik 1982-1985 przypuszczalnie

W sumie masz rację zlosnik.gif

Ale można wziąć też następujące opcje:

a) wsawione nowe błotniki i nie wywiercone otworki pod zderzaki bo np będą zderzaki z P4

b) gdybym remontował tak STka to zrobiłbym wszystko aby wkładając tak czy inaczej chromy nie było przetłoczeń na bokach. tylko normalny wąski błotnik

c) może faktycznie będzie to ST z przetłoczeniami na bokach

Hehehe tak czy inaczej szykuje się fajne auto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to był za numer lakieru?

W czasach kiedy ja nim jeździłem to nie wiedziałem co to jest numer lakieru hehe.gif

Mój fabrycznie był biały a ja go malowałem właśnie na taką kość słoniową, tyle że mój był starego typu jeszcze maluszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie masz rację

> Ale można wziąć też następujące opcje:

> a) wsawione nowe błotniki i nie wywiercone otworki pod zderzaki bo np będą zderzaki z P4

> b) gdybym remontował tak STka to zrobiłbym wszystko aby wkładając tak czy inaczej chromy nie było

> przetłoczeń na bokach. tylko normalny wąski błotnik

> c) może faktycznie będzie to ST z przetłoczeniami na bokach

> Hehehe tak czy inaczej szykuje się fajne auto

Za ST przemawia jeszcze maly wlot powietrza na blotniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za ST przemawia jeszcze maly wlot powietrza na blotniku.

No bo chyba nie ma jednej jasnej definicji FL-a hmm.gif

Ja miałem Malucha w kolorze zomo:

- palony z linki

- małe wloty

- nowe zegary

- zderzaki P4

Czyli ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo chyba nie ma jednej jasnej definicji FL-a

> Ja miałem Malucha w kolorze zomo:

> - palony z linki

> - małe wloty

> - nowe zegary

> - zderzaki P4

> Czyli ?

Typowa przejsciowka. FL to rozrusznik z kluczyka, szerokie blotniki przednie, szerokie wloty powietrza, szerokie zegary, szerokie zderzaki, listwy na drzwiach i blotnikach plus kilka bonusow w zaleznosci od wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo chyba nie ma jednej jasnej definicji FL-a

> Ja miałem Malucha w kolorze zomo:

> - palony z linki

> - małe wloty

> - nowe zegary

> - zderzaki P4

> Czyli ?

Mój jest dokładnie taki sam, zgadza się dosłownie wszystko, aa

no i listwy na drzwiach fabrycznie ma.

Mój jest 87'

A mój pierwszy malacz był 88, wąskie zderzaki, nowe zegary, małe wloty, palony z klucza, brak listew.

Generalnie co było to ładowali hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowa przejsciowka. FL to rozrusznik z kluczyka, szerokie blotniki przednie, szerokie wloty

> powietrza, szerokie zegary, szerokie zderzaki, listwy na drzwiach i blotnikach plus kilka

> bonusow w zaleznosci od wersji.

Miałem pełnego FLa z roku 1985 z wąskimi wlotami - żebrowanie kratki pionowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem pełnego FLa z roku 1985 z wąskimi wlotami - żebrowanie kratki pionowe.

Ja miałem 89' wąskie zderzaki,szerokie wloty,listwy na drzwiach,palony z linki,sztywne fotele,nowe zegary.

Wujek miał 86' pełny FL- szerokie zderzaki,wentylator nawiewu,nowe zegary,palony z kluczyka,listwy na drzwiach,uchylna tylna kanapa,regulowane oparcia foteli,pełna podsufitka ale wąskie wloty powietrza.

Drugi wujek miał 84' na chromowych zderzakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem pełnego FLa z roku 1985 z wąskimi wlotami - żebrowanie kratki pionowe.

Jesli miales waskie wloty to nie miales pelnego FLa. Pelny FL wszedl dopiero pod koniec 88 lub na poczatku 89 roku. Twoj to rowniez przejsciowka z tym, ze miala juz wiecej elementow FLa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli miales waskie wloty to nie miales pelnego FLa. Pelny FL wszedl dopiero pod koniec 88 lub na

> poczatku 89 roku. Twoj to rowniez przejsciowka z tym, ze miala juz wiecej elementow FLa,

Potocznie taką hybrydę nazywano półlifting zlosnik.gif pamiętam bo rodzice mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli miales waskie wloty to nie miales pelnego FLa. Pelny FL wszedl dopiero pod koniec 88 lub na

> poczatku 89 roku. Twoj to rowniez przejsciowka z tym, ze miala juz wiecej elementow FLa,

Bzdura...pełny FL wszedł w 1985 roku. Mój był jednym z pierwszych - wzbudzał sensację na parkingu i pielgrzymki oglądaczy zlosnik.gif

Wyposażenie:

- tapicerka materiałowa zarówno na siedzeniach jak i na boczkach

- rozkładane oparcia siedzeń przednich

- kładzione i usztywnione oparcie tylnej kanapy

- alternator

- bezrozdzielaczowy aparat zapłonowy

- szerokie zderzaki

- listwy dolne na drzwiach

- rozruch z kluczyka

- ogrzewanie włączane w miejscu rozrusznika na linkę

- szerokie zegary

- ogrzewana tylna szyba

- małe kołpaki kół z napisem FSM

- opony Michelin fabryczne!

- uchylne tylne szybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałeś prawo jazdy w wieku 9lat?! No zazdroszczę !

Auto od nowości było w rodzinie, pierwszy raz go prowadziłem jak miałem jakieś 11 czy 12 lat. W wieku 16 lat jeździłem po mieście shhh.gifzlosnik.gif a PJ miałem w wieku lat 17 zlosnik.gif. Wtedy też dostałem owego malucha od tatusia zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura...pełny FL wszedł w 1985 roku. Mój był jednym z pierwszych - wzbudzał sensację na parkingu i

> pielgrzymki oglądaczy

> Wyposażenie:

> - tapicerka materiałowa zarówno na siedzeniach jak i na boczkach

> - rozkładane oparcia siedzeń przednich

> - kładzione i usztywnione oparcie tylnej kanapy

> - alternator

> - bezrozdzielaczowy aparat zapłonowy

> - szerokie zderzaki

> - listwy dolne na drzwiach

> - rozruch z kluczyka

> - ogrzewanie włączane w miejscu rozrusznika na linkę

> - szerokie zegary

> - ogrzewana tylna szyba

> - małe kołpaki kół z napisem FSM

> - opony Michelin fabryczne!

> - uchylne tylne szybki

To co piszesz jest prawdą bo taka wersja była wersją eksportową dostępną w 1985 roku w Pewex-ach świadczy o tym min. rozkładane tylne oparcie i przypuszczalnie materiałowe zagłówki przednich siedzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co piszesz jest prawdą bo taka wersja była wersją eksportową dostępną w 1985 roku w Pewex-ach

> świadczy o tym min. rozkładane tylne oparcie i przypuszczalnie materiałowe zagłówki przednich

> siedzeń

Zagłówków nie miałem. Były "łamacze" kręgosłupa, ale tapicerowane materiałem - nie skajem. Skaj był tylko z tyłu fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura...pełny FL wszedł w 1985 roku. Mój był jednym z pierwszych - wzbudzał sensację na parkingu i

> pielgrzymki oglądaczy

Moze i wszedl, ale w pelni byl robiony od 88 lub 89 roku. Pomiedzy 85 a 88/89 byly przejsciowki w roznych wersjach, jadna z ktorych wlasnie mieliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze i wszedl, ale w pelni byl robiony od 88 lub 89 roku. Pomiedzy 85 a 88/89 byly przejsciowki w

> roznych wersjach, jadna z ktorych wlasnie mieliscie.

pad.gif

Świetnie się z Tobą dyskutuje hehe.gif

Przejściówka, jak sama nazwa wskazuje jest przejściem jednej wersji do drugiej, czyli posiada część elementów starej wersji i trochę z nowszej. Mój egzemplarz nie posiadał żadnej z cech starej wersji za to wszystkie od nowszej. Był to jeden z pierwszych egzemplarzy właśnie FLa. Mało tego - gdzieś powinienem mieć jeszcze dokumenty typu dowód sprzedaży czy instrukcję - jak wół stoi tam wersja FL. Ale co ja Ci tłumaczę - Ty i tak wiesz swoje hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetnie się z Tobą dyskutuje

> Przejściówka, jak sama nazwa wskazuje jest przejściem jednej wersji do drugiej, czyli posiada część

> elementów starej wersji i trochę z nowszej. Mój egzemplarz nie posiadał żadnej z cech starej

> wersji za to wszystkie od nowszej. Był to jeden z pierwszych egzemplarzy właśnie FLa. Mało

> tego - gdzieś powinienem mieć jeszcze dokumenty typu dowód sprzedaży czy instrukcję - jak wół

> stoi tam wersja FL. Ale co ja Ci tłumaczę - Ty i tak wiesz swoje

Grzaniec - zlitujze sie - napisalem wyraznie, ze moze i wszedl jako model, ale w pelni na rynek wewnetrzny byl produkowany od 88/89 roku. To, ze miales wersje eksportowa niedostepna na rynku polskim to tylko twoje szczescie. Zakup w 1985 roku pelnego FLa byl po prostu niemozliwy - zawsze wsadzili cos ze starej wersji w zaleznosci od tego co mieli na polce. Pelne FLe na rynek wewnetrzny pojawily sie wlasnie na przelomie 88/89, niemal rownolegle z wprowadzniem modelu BIS, z ktorego do niektorych FLi montowano np. listwowa przekladnie kierownicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Panowie, moja wersja to dopiero egzotyk.

> Prądnica

> odpalany z linki

> tapicerka skaj ale fotele rozkładane

> nowy licznik

> wąskie zderzaki i wloty

> (extrasy typu wentylator, grzana szyba,pasy zwijane)

> 87 rok,

> a nr budy wskazuje na eksport

A to nie było tak, że była wersja lifting właśnie od 85 r., a potem fejst lifting po 88 r. Ojciec też miał taką przejściówkę w 86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój jest dokładnie taki sam, zgadza się dosłownie wszystko, aa

> no i listwy na drzwiach fabrycznie ma.

> Mój jest 87'

> A mój pierwszy malacz był 88, wąskie zderzaki, nowe zegary, małe wloty, palony z klucza, brak

> listew.

> Generalnie co było to ładowali

Z wyposażenia było:

- ogrzewana tylna szyba

- dmuchawa

- rozkładane siedzenia (ale skajowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedzenia z worków po kartoflach to się nie pojawiły dopiero w wersji "wyprasowanej"? Coś mi tutaj

> młodzież ściemnia i chyba myli serię z pokrowcami zakładanymi przez rodziców .

Hmmm...a co to są siedzenia z worków po kartoflach ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grzaniec - zlitujze sie - napisalem wyraznie, ze moze i wszedl jako model, ale w pelni na rynek

> wewnetrzny byl produkowany od 88/89 roku. To, ze miales wersje eksportowa niedostepna na rynku

> polskim to tylko twoje szczescie. Zakup w 1985 roku pelnego FLa byl po prostu niemozliwy -

> zawsze wsadzili cos ze starej wersji w zaleznosci od tego co mieli na polce. Pelne FLe na

> rynek wewnetrzny pojawily sie wlasnie na przelomie 88/89, niemal rownolegle z wprowadzniem

> modelu BIS, z ktorego do niektorych FLi montowano np. listwowa przekladnie kierownicza.

zlosnik.gifNawet wikipedia podaje:

Quote:

W kwietniu 1985 roku nastąpił facelifting nadwozia, wynikał on z potrzeby dostosowania samochodu do europejskich norm homologacyjnych


rozszyfruj sobie oznaczenie FL zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet wikipedia podaje:

> Quote:

> W kwietniu 1985 roku nastąpił facelifting nadwozia, wynikał on z potrzeby dostosowania samochodu

> do europejskich norm homologacyjnych

> rozszyfruj sobie oznaczenie FL

Grzaniec - ty tak naprawde na powaznie czy jaja sobie robisz? Bo nie wiem jak podchodzic do twoich wypowiedzi niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura...pełny FL wszedł w 1985 roku. Mój był jednym z pierwszych - wzbudzał sensację na parkingu i

> pielgrzymki oglądaczy

> Wyposażenie:

> - tapicerka materiałowa zarówno na siedzeniach jak i na boczkach

> - rozkładane oparcia siedzeń przednich

> - kładzione i usztywnione oparcie tylnej kanapy

> - alternator

> - bezrozdzielaczowy aparat zapłonowy

> - szerokie zderzaki

> - listwy dolne na drzwiach

> - rozruch z kluczyka

> - ogrzewanie włączane w miejscu rozrusznika na linkę

> - szerokie zegary

> - ogrzewana tylna szyba

> - małe kołpaki kół z napisem FSM

> - opony Michelin fabryczne!

> - uchylne tylne szybki

A miałeś szerokie wloty powietrza i poszerzone błotniki z przodu? Pewnie nie.

Jeśli dobrze rozumiem Żurawia to pełny FL miał to co Twój + te dwie blacharskie zmiany powstałe na przełomie 88/89 o których teraz napisałem.

Tak ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A miałeś szerokie wloty powietrza i poszerzone błotniki z przodu? Pewnie nie.

> Jeśli dobrze rozumiem Żurawia to pełny FL miał to co Twój + te dwie blacharskie zmiany powstałe na

> przełomie 88/89 o których teraz napisałem.

> Tak ja to rozumiem.

Błotniki były poszerzone, wloty z tyłu były małe (błotnik w miejscu mocowania wlotu nie różnił się od ST) ale kratka była całkowicie nowa - była rzadziej żebrowana i do tego w pionie. Dopiero w 87 wprowadzono szeroki wlot

EDIT:

http://allegro.pl/fsm-fiat-126p-fl-1986-r-i-wlasciciel-35-tys-km-i2409713410.html

na tej aukcji jest też FL...rocznik 1986 - mój miał jeszcze kilka innych dodatków, bo to była eksportówka, a ten jest krajowy. Wloty miałem jak w aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Błotniki były poszerzone, wloty z tyłu były małe (błotnik w miejscu mocowania wlotu nie różnił się

> od ST) ale kratka była całkowicie nowa - była rzadziej żebrowana i do tego w pionie. Dopiero w

> 87 wprowadzono szeroki wlot

Aha. No to jeszcze bardziej skomplikowałeś sprawę ;-)

Czyli wg wyposażenia Twój był FL bez szerokiego wlotu ale jeśli zrozumiałem dobrze Żurawia to producent zaczął używać nazwy FL dopiero kilka lat później.

Mam nadzieję, że to dobrze zrozumiałem - tylko nie pozabijajcie się tutaj nawzajem o te dwie literki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha. No to jeszcze bardziej skomplikowałeś sprawę ;-)

> Czyli wg wyposażenia Twój był FL bez szerokiego wlotu ale jeśli zrozumiałem dobrze Żurawia to

> producent zaczął używać nazwy FL dopiero kilka lat później.

> Mam nadzieję, że to dobrze zrozumiałem - tylko nie pozabijajcie się tutaj nawzajem o te dwie

> literki ;-)

Żuraw się myli i tyle...zobacz poprzedni post - edytowałem.

Nie zmuszajcie mnie, do szukania papierów u rodziców zlosnik.gif. Tam stało jak wół - FL wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz czym sie rozni FL od pelny FL?

ja nei wiem ale pamiętam że Rodziców malar z 85 roku był własnie niepełnym FL - tzn deskę miał juz nową, przetłoczenia pod "szerokie" zderzaki ale poskąpili mu dmuchawy, rozruchu z kluczyka a zderzaki miał jeszcze stare (wąskie plastiki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz czym sie rozni FL od pelny FL?

Cały czas dyskutujemy chyba na temat daty wejścia do produkcji wersji FL - po Face Liftingu. Taka wersja weszła w roku 1985 i to jest fakt niezaprzeczalny. Pokazałem Ci już wystarczająco dużo dowodów na ten temat. A Ty swoje - pełny, niepełny, taki, sraki...oczywiście - jak każda wersja czegokolwiek produkowanego w PRLu, miała późniejsze zmiany - właśnie typu zmieniony wlot powietrza czy dodanie dmuchawy zimnego powietrza. Ale wprowadzenie wersji oznaczonej jako FL było w roku 1985 i przyjmij to raz do wiadomości, bo jako uważasz się ponoć za znawcę i eksperta tejże produkcji namiastki auta a sprzeczając się ze mną o to, kiedy weszła dana wersja po prostu się kompromitujesz.

Z mojej strony EOT, a jak chcesz to możesz głosić nawet i takie bzdury, że FL wszedł do produkcji choćby i w zeszłym roku rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cały czas dyskutujemy chyba na temat daty wejścia do produkcji wersji FL - po Face Liftingu. Taka

> wersja weszła w roku 1985 i to jest fakt niezaprzeczalny. Pokazałem Ci już wystarczająco dużo

> dowodów na ten temat. A Ty swoje - pełny, niepełny, taki, sraki...oczywiście - jak każda

> wersja czegokolwiek produkowanego w PRLu, miała późniejsze zmiany - właśnie typu zmieniony

> wlot powietrza czy dodanie dmuchawy zimnego powietrza. Ale wprowadzenie wersji oznaczonej jako

> FL było w roku 1985 i przyjmij to raz do wiadomości, bo jako uważasz się ponoć za znawcę i

> eksperta tejże produkcji namiastki auta a sprzeczając się ze mną o to, kiedy weszła dana

> wersja po prostu się kompromitujesz.

> Z mojej strony EOT, a jak chcesz to możesz głosić nawet i takie bzdury, że FL wszedł do produkcji

> choćby i w zeszłym roku

No nie mamy rzeczywiscie o czym rozmawiac, jesli nie rozumiesz o czym rozmawiamy. Lifting oznacza wprowadzenie jakichs zmian. Zaczelo sie onoo w 1985 i maluchy w ktorych zaczeto je wprowadzac nosily nazwe FL. Poczawszy od 85 troku byly to zderzaki P4, czyli waskie plastiki, listwy na drzwiach na wysokosci zderzakow, szerokie wloty, szerokie przendie blotniki, zmiany w wyposazeniu wnetrza (kierownica, zegary, panel srodkowy), hamulce nowego typu, alternator, sporo zmian kosmetycznych typu ksztalt korbki, klamki otwierania drzwi, ksztlat tylnych lamp (klosz wchodzil do wnetrza obudowy) oraz wiele wiele innych. Do 1988/89 zmiany elementy te byly mieszane, czyli nie wystepowaly wszystkie na raz, lecz dlatego, ze byly wprowadzane, modele samochodow oznaczone byly juz jako FL.

Na przelomie lat 88/89 kiedy do produkcji wprowadzono model BIS, do FLa wprowadzono juz na stale wszystkie powyzsze oraz plastikowe zderzaki nowego typu (szeorkie), listwy nowego typu umiejscowione na dole drzwi i inne. Taka wersja malucha nazywana jest rowniez FL, ale to jest pelny FL, czyli posiadajacy wszystkie wprowadzone zmiany w przeciwniestwie do modeli z lat 85-88/89, ktore ich wszystkich nie posiadaly.

Mam nadzieje, ze neico ci rozjasnilem i przyjmiesz do wiadomosci, ze w fiacie nie wszystko jest biale lub czarne, a wprowadzenie oznaczenia FL oznacza wprowadzenie jakichs zmian, a nie nazwe modelu. Niestety fiat ma to do siebie ze jest np urojona wiazka elektryczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to takiego? I jakie jeszcze są przykłady?

Na przyklad fragment wiazki kompletnej do czegos, czego w danym modelu w ogole nei bylo, tudziez cos co powinno w danym modelu byc, a nie ma (np. elektrowentylator), ale zeby bylo ciezej nei ma nawet tfragmentu wiazki do neigo, choc na schematach jest. Ot takie niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie mamy rzeczywiscie o czym rozmawiac, [....]

Miałem już nie kontynuować tej jałowej dyskusji, jednak nie wytrzymałem zlosnik.gif

Co powiesz na ten materiał:

Jak widać jest z 1985 roku.

Mój egzemplarz malucha był identyczny z tym bordowym z filmu, tapicerka również taka sama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie mamy rzeczywiscie o czym rozmawiac, jesli nie rozumiesz o czym rozmawiamy. Lifting oznacza

> wprowadzenie jakichs zmian. Zaczelo sie onoo w 1985 i maluchy w ktorych zaczeto je wprowadzac

> nosily nazwe FL. Poczawszy od 85 troku byly to zderzaki P4, czyli waskie plastiki, listwy na

> drzwiach na wysokosci zderzakow, szerokie wloty, szerokie przendie blotniki, zmiany w

> wyposazeniu wnetrza (kierownica, zegary, panel srodkowy), hamulce nowego typu, alternator,

> sporo zmian kosmetycznych typu ksztalt korbki, klamki otwierania drzwi, ksztlat tylnych lamp

> (klosz wchodzil do wnetrza obudowy) oraz wiele wiele innych. Do 1988/89 zmiany elementy te

> byly mieszane, czyli nie wystepowaly wszystkie na raz, lecz dlatego, ze byly wprowadzane,

> modele samochodow oznaczone byly juz jako FL.

> Na przelomie lat 88/89 kiedy do produkcji wprowadzono model BIS, do FLa wprowadzono juz na stale

> wszystkie powyzsze oraz plastikowe zderzaki nowego typu (szeorkie), listwy nowego typu

> umiejscowione na dole drzwi i inne. Taka wersja malucha nazywana jest rowniez FL, ale to jest

> pelny FL, czyli posiadajacy wszystkie wprowadzone zmiany w przeciwniestwie do modeli z lat

> 85-88/89, ktore ich wszystkich nie posiadaly.

> Mam nadzieje, ze neico ci rozjasnilem i przyjmiesz do wiadomosci, ze w fiacie nie wszystko jest

> biale lub czarne, a wprowadzenie oznaczenia FL oznacza wprowadzenie jakichs zmian, a nie nazwe

> modelu. Niestety fiat ma to do siebie ze jest np urojona wiazka elektryczna...

To ja miałem Malucha z kwietnia 1991 roku i jeszcze nie był "pełnym" FL-em, bo miał zderzaki P4 (dopiero po wymianie nadwozia po dachowaniu założyli szerokie zderzaki)

286067137-IMG00868-20120613-2126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja miałem Malucha z kwietnia 1991 roku i jeszcze nie był "pełnym" FL-em, bo miał zderzaki P4

> (dopiero po wymianie nadwozia po dachowaniu założyli szerokie zderzaki)

Dzisiaj "śmiesznie" brzmi określenie "wymiany nadwozia" grinser006.gif

Ale ja wielokrotnie słyszałem ten termin u teściów, więc faktycznie to funkcjonowało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem już nie kontynuować tej jałowej dyskusji, jednak nie wytrzymałem

> Co powiesz na ten materiał:

> Jak widać jest z 1985 roku.

> Mój egzemplarz malucha był identyczny z tym bordowym z filmu, tapicerka również taka sama....

No i super - film dokladnie potwierdza moje slowa hehe.gif Posluchaj dokladnie co mowi gosc od 54 sekundy.

Wiesz dlaczego w zubozonej wersji pojawi sie na gieldach? Bo w oficjalnej sprzedazy go nei bylo. A wiesz dlaczego go nei bylo? Bo bedzie wchodzil sukcsywnie w zaleznosci od pordukcji poszczegolnych elementow. No it ak produkowali sukcesywnie te elementy, ze pelny FL pojawil sie dopiuero w 88/89 roku. A do tego czasu sukcesywnie robiuono przejsciowki w zaleznosci co wpadlo im w rece, co dokslownie potwierdzil ten film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i super - film dokladnie potwierdza moje slowa Posluchaj dokladnie co mowi gosc od 54 sekundy.

> Wiesz dlaczego w zubozonej wersji pojawi sie na gieldach? Bo w oficjalnej sprzedazy go nei bylo. A

> wiesz dlaczego go nei bylo? Bo bedzie wchodzil sukcsywnie w zaleznosci od pordukcji

> poszczegolnych elementow. No it ak produkowali sukcesywnie te elementy, ze pelny FL pojawil

> sie dopiuero w 88/89 roku. A do tego czasu sukcesywnie robiuono przejsciowki w zaleznosci co

> wpadlo im w rece, co dokslownie potwierdzil ten film.

Fajnie się z Tobą rozmawiało hehe.gifhehe.giffacepalm%5B1%5D.gif

Trzymaj się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.