Skocz do zawartości

grzecznościowy - nie działa tempomat na 5 biegu


veganfamily

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś się spotkał z takim przypadkiem. Kolega kupił stilo 1.6 full opcja ze sky window i tempomatem i na wszystkich biegach działa a na 5 nie. dziwne bo przecież ze skrzyni nie idzie żaden sygnał tylko z czujnika sprzęgła i hamulca.

Jakieś propozycje ? FES nic nie pokazuje jeśli chodzi o błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się ... hmm.gif

ale

tempo wyłącza się też w momencie, kiedy komp stwierdzi, że obciążenie silnika na danym biegu jest za duże i nie jest w stanie utrzymać zadanej prędkości (np. przy podjeździe pod górę)

rozumiem, że tempo nie zaskoczył na V biegu ani razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, tempomat działa na 3 i 4 biegu natomiast na 5 i 6 już nie. Tempomat dołożyłem (podpiąłem manetkę do istniejącej instalacji) uaktywniłem FESem. Według komputera tempomat się uaktywnia za każdym razem jak go włączam, tylko że na 5 i 6 nie działa frown.gif

Jakieś pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie spotkałem się ...

> ale

> tempo wyłącza się też w momencie, kiedy komp stwierdzi, że obciążenie silnika na danym biegu jest

> za duże i nie jest w stanie utrzymać zadanej prędkości (np. przy podjeździe pod górę)

> rozumiem, że tempo nie zaskoczył na V biegu ani razu?

bo skrzynie trzeba mieć inteligentną - jak dostanie za duże obciążenie to sama sobie zredukuje nadgoni i znów wrzuci wyższy bieg ... wszystko na tempomacie, bez dotykania sprzęgła.

Wiem, że spamuję 270751858-jezyk.gif

p.s.

obstawiam ślizgające sprzęgło - wartości się nie zgadzają i wywala tempomat 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

> fabryczny

Uuuu to nie wiemy. wink.gif

A tak poważnie to sprawdzić jakie błędy są w ECU silnika.

Btw. ECU wie, na którym biegu jedziesz - wylicza sobie to z prędkości obrotowej silnika i kół.

Pozdrawiam BAS

Witam,

 

Mnie trapi ten sam problem, z tym, że tempomat mam dokładany. Działał do momenu wymiany sprzęgła i koła dwumasowergo. Teraz działa na 3 i 4 biegu. Dodam, iż z winy warsztatu została wymieniona również skrzynia biegów( skrzynia zgodna z oryginalną) Teraz tempomat działa jedynie na 3 i 4 biegu, byłem już w 3 serwisach i nie wiedzą o co chodzi...

 

Proszę o pomoc bo strasznie mnie to irytuje. Tempomat jest jedną z rzeczy których często używam...

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sproboj pokombinowac w fes mes , nie wiem co to za funkcja ale na 6 biegu wlaczasz tempomat na on i wlaczasz "+" na 3 sekundy... mam wrazrnie ze teoj tempomat ttzeba powtornie zaadoptowac...w fes/mes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.