Skocz do zawartości

ŁADA 2107 - fotorelacja brudu pod paznokciami - dużo zdjęć..


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zlosnik.gif

wreszcie znalazłem kilka chwil żeby zaprezentować postępy prac przy moim skarbie. Jak pamiętacie - moja Łada przyjechała na lawecie 22 czerwca. Model 21072 wersja "fińska" przywieziona w 1986 roku z Libii - rok produkcji 1985.

img0874ey.jpg

Na pierwszy ogień poszła wymiana wysprzęglika, pompy sprzęgła, pompy hamulcowej, rozdzielacza, kabli, świec, chłodnicy, tulei, sworzni, przegubów, drążków, gum, cylinderków, tarcz, klocków, płynów , amortyzatorów i w cholerkę jeszcze - to znaczy wszystkiego co mogło się zastać, sparcieć, lub po prostu się rozlecieć z racji wieku. Najważniejsze było doprowadzić do stanu używalności.

Poniżej najciekawsze zdjęcia z walki - jak się okazało roboty było w piiiździet... a i tak był to tylko początek

img0881cz.jpg

img0900l.jpg

img0901ve.jpg

img0902s.jpg

img0944vc.jpg

img0945mu.jpg

img0946td.jpg

img0949rp.jpg

img0950bu.jpg

img0951h.jpg

Po pierwszej pełnej przygód "wyprawie" do pracy i z powrotem poczułem w serduchu to "coś" co chyba czuje każdy jadąc starym klasykiem - radość z samej jazdy. 50-60km/h i banan na twarzy... Oczywiście nie obeszło się bez regulacji gaźnika, zapłonu itd.

img0985j.jpg

W między czasie zagościł dość kontrowersyjny element - koła. I tu zdań, gustów i opinii jest tyle - ilu wypowiadających - każdy ma swoje zdanie i każdego opinię szanuję - jedni twierdzą, że to profanacja, drudzy, że na glebę, a jeszcze inni, że tak jest dobrze. Jak będzie - czas pokaże.

img0956lg.jpg

Oczywiście była masa dodatkowych zabaw - pucowanie, smarowanie i polerowanie. Zagościły wlepki - co też niektórych grzeje a innych ziębi.

Ciekawostką jest jednak operacja wbijania klinów w uszczelki szyb. Przeczytałem chyba cały internet o tym jak to dramatycznie i ciężko taką operację się przeprowadza... Okazało się, że potrzebny był mi zwykły płaski śrubokręt i duża doza cierpliwości, spokoju i czasu... Weszło na sucho, bez grzania, plucia i cudowania.

img0986cg.jpg

img0990s.jpg

Po wstępnym ogarnięciu mechaniki i wyglądu zewnętrznego...

img1028ax.jpg

img1025cq.jpg

Przyszedł czas na wnętrze... I tu jak się okazało - tragedia. Na moje nieszczęście nie zrobiłem żadnego zdjęcia przed, ale tapicerka była brudna, stęchła i w dramatycznym stanie... Najgorsze jednak okazało się to, co znalazłem pod wykładziną podłogi... Na szczęście kolejny raz uratowała mnie cierpliwość i kilka godzin wytężonej pracy.

img1061t.jpg

img1062xz.jpg

img1066yo.jpg

img1067hu.jpg

img1071cg.jpg

Obecnie środek prezentuje się tak - jest już kanapa i fotel kierowcy, udało się doprowadzić do stanu używalności deskę rozdzielczą, i inne plastikowe duperele. Czekam na drugi fotel i boczki tapicerki - wtedy obfocę i dorzucę zdjęcia.

img1103ju.jpg

img1110a.jpg

img1111gy.jpg

Reasumując - w przeciągu półtora miesiąca - poświęcając średnio trzy, cztery godziny dziennie - codziennie (oczywiście były dni wolne spędzone w garażu, jak i dni, gdy z pracy wychodziłem późnym wieczorem i do garażu nawet nie zaglądałem), poświęcając jednak te kilka godzin - udało się - tak przynajmniej mi się wydaje - doprowadzić auto do całkiem niezłego stanu - masa pracy jeszcze przede mną - następny krok to podwozie (wydech) i lakier (polerka + zaprawki).

W tym miejscu chciałbym już podziękować wszystkim, którzy wspierali dobrym słowem, nie raz pomogli (Zirek - masz u mnie zgrzewkę piwa), wykazywali gotowość i chęć pomocy. Chciałbym też podziękować Ryśkowi z Auto-Czerwiński w Sosnowcu, który chyba tu nie zagląda, ale może gdzieś kiedyś ktoś będzie szukał pomocy - mogę polecić chłopaka z całym sercem i dając sobie uciąć obie ręce - bez jego pomocy i dobrych rad nie poradziłbym sobie z tą "zabawą".

20.GIF

I tak już ku przestrodze... Na koniec... Pamiętajcie drodzy restauratorzy - segrgujcie kurna śrubki i podpisujcie co do czego... smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsciana.gifsciana.gifboje_sie.gifboje_sie.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny kolor

> Widać, że kupa pracy za Tobą

> Przedni zderzak celowo zdjety ?

> Przy takich kołach... musowa gleba, bo wygląda śmiesznie

Zderzak był pieszczony smile.gif co do gleby No może pomyśle - tu niestety ciecie sprezyn to jedyne wyjscie, a przez to cala buda dostanie po dupie boje sie troche o wytrzymalosc... choć bardziej mi po głowie chodzi .... devil.gif Air devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zderzak był pieszczony co do gleby No może pomyśle - tu niestety ciecie sprezyn to jedyne wyjscie,

> a przez to cala buda dostanie po dupie boje sie troche o wytrzymalosc... choć bardziej mi po

> głowie chodzi .... Air

Spoko, rozumiem wink.gif

Tylko po prostu wybrałeś felgi, które stylem ciągną za sobą glebę zlosnik.gif Teraz jest KOZA(k) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zderzak był pieszczony co do gleby No może pomyśle - tu niestety ciecie sprezyn to jedyne wyjscie,

> a przez to cala buda dostanie po dupie boje sie troche o wytrzymalosc... choć bardziej mi po

> głowie chodzi .... Air

cięcie sprężyn to nie jedyne wyjście - napisz do bartixa na forum Lada Klub Polska. Polecam też jako tylne sprężyny wsadzić przednie polonezowe, z przodu można wsadzić Nivę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz też dorobić sprężeny w firmie pospring

> Moim zdaniem szkoda jej trochę na "cult stajla", wolałbym ładną zadbaną ori serię z gadżetami

> sprzed lat.

> Szkoda byłoby ją po prostu zniszyczć

Hmm... zniszczyć ? właśnie obecny setup - daje możliwość w każdej chwili założenia oryginalnych felg. Czy napisałem coś gdzieś o cultstajlu ? Felgi kupiłem za 1000 zł... razem z nowymi dunlopami - dla mnie była to mega okazja - bo wystarczyło je trochę dopieścić i nie jest to już chamska stal - więc w sumie to się długo nie zastanawiałem. Marzą mi się bbsy tak 15 cali - ale oryginalne w dobrym stanie kosztują fortunę - można wyrwać używki do renowacji - więc całkiem prawdopodobne, że znajdę sobie zajęcie na długie zimowe wieczory wink.gif o glebie pomyślę jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super

> z silnikiem coś będziesz knuł?

> to chyba 1.3 na pasku dobrze widzę?

> zdrową masz tą 07, zero dziur pod pedałami, wow

Silnik zostaje ten - to motor na dotarciu - najważniejszego nie napisałem - przebieg na 100% oryginalny 37 tysięcy smile.gif Poza tym 1,3 jest nie do zdarcia - czego nie można powiedzieć o 1,5... a DOHC to już wogóle rzeźba - auto ma jeździć co najwyżej 70km/h więc wystarczy smile.gif Gumy palić nie zamierzam... nie takie przeznaczenie... A do zapierdzielania mam drugie - większe, szybsze i bezpieczniejsze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik zostaje ten - to motor na dotarciu - najważniejszego nie napisałem - przebieg na 100%

> oryginalny 37 tysięcy ok.gif

> Poza tym 1,3 jest nie do zdarcia - czego nie można powiedzieć o 1,5...

najlepsze ładowskie silniki to wczesne 1.5 na bloku o numerze 2103 - lata 70 - z tych na węgrzech cisną po 160KM zlosnik.gif

nie słyszałem natomiast nic o tym aby 1.3 był trwalszy od 1.5 zlosnik.gif

> a DOHC to już wogóle rzeźba - auto ma jeździć co najwyżej 70km/h więc wystarczy Gumy palić

DOHC to głupota, potwierdzam bo miałem - zerowy dostęp cześci w tym momencie i tylko dźwięk ma fajny. Rzeźba nieszczególna - wchodzi na oryginalną skrzynię po podmianie sprzęgła więc to w zasadzie 1 dzień roboty zlosnik.gif

no chyba że wsadzamy skrzynie z Fiata to trzeba tunel ciąć.

> nie zamierzam... nie takie przeznaczenie... A do zapierdzielania mam drugie - większe, szybsze

> i bezpieczniejsze

ale tylko to masz z RWD, poza tym myślę że to kwestia czasu i będziesz coś knuł zlosnik.gif

http://tuningsport.ru/market/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest całkiem dobry pomysł

Proponuje jakiś termin raz w miesiącu spróbować wygospodarować może trochę samochodów się znajdzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytku claps.gif

Jak na swój wiek prezentuję naprawdę zacnie ok.gif

Swoją drogą niezła kumulacja - wersja fińska przyjechała z Libii hehe.gif ale widocznie wtedy dawali co było wink.gif

Jak tak popatrzyłem na te fotki, szczególnie te pod marketem na małych felgach, to aż się prosi albo o glębę albo o zawieszenie pneumatyczne z konsolką do sterowania zlosnik.gif

Tylko musiałbyś uważać, zeby jej przypadkiem na dach nei przewrócić wink.gif

Pozdrawiam i niech sie sprawuje bezproblemowo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie było, że nic się nie dzieje smile.gif Cały czas się dzieje - w weekend bawiłem się między innymi w ratowanie ramek drzwi...

32470051534364514846322.jpg

32488251534514181498026.jpg

A potem przyszedł czas na najważniejsze smile.gif

Prześwit około 4 centymetry

19228251609005174048959.jpg

27892351609064840709619.jpg

Problem pojawił się przy wjeździe do garażu - musiałem zorganizować akcję "pożycz pan deskę"

39428851618487839767316.jpg

Pierwsze nieśmiałe zdjęcie całości prawie skończonej...

52701951612046507078117.jpg

32665851609411840674913.jpg

a i na koniec 893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif

Rarytasik zlosnik.gif

61698151480097520273019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja tam się zastanawiam i chlapacze chyba zostaną... dojdzie też prawdopodobnie piorunochron, ale

> muszę dorwać taki staaary Prlowski

cudo... gratuluję wytrwałości i cierpliwości, którą na pewno musiałeś mieć, mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane zobaczyć na swoje oczka te dużżżżże piękności wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cudo... gratuluję wytrwałości i cierpliwości, którą na pewno musiałeś mieć, mam nadzieję, że kiedyś

> będzie mi dane zobaczyć na swoje oczka te dużżżżże piękności

Daleko nie masz... się zorganizuje śląski spot to wpadniesz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozerwałem stary wydech o próg garażu... tuż przed tłumikiem środkowym... Więc teraz najpierw mnie słychać, potem można iść na kawę, zapalić peta i po jakiś 15 minutach mnie widać hehe.gif

Strzelający wydech + brak tłumienia zapewnia czyste szaleństwo na drodze - dzieci i starsi uciekają w popłochu, a o rozmowie w samochodzie mogę zapomnieć - nie słyszę własnych myśli...

icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje za trud i efekt

> Wujek miał taką białą 1,5 '89 -chodziła jak szalona,tylko że przy 140-150 km/h wydawało się ,że

> przednia szyba wpadnie do środka

> Czy wersja fińska nie powinna mieć wycieraczek na reflektorach?

Powinna... jakiś idiota wymontował i wyrzucił, a wycieraczki z mechanizmem to rarytas nie do zdobycia - jestem czujny spy.gif i jak tylko gdzieś się pojawią będą moje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukałeś po szrotach ?

Szukałem - ale najbliższe, na których słyszeli o Ładzie zaczynają się na wschód od Krakowa - pozostaje dorwać sam mechanizm, a wycieruchy zamówić od przyjaciół ze wschodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.