Skocz do zawartości

Olej na silniku


jedrek_18

Rekomendowane odpowiedzi

> Zamierzam niedługo wymienić olej, filtry i świece, więc zajrzałem dzisiaj pod maskę. Oto co

> zobaczyłem: linka. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dodam, że dolewałem olej 2

> miesiące temu (było MIN na bagnecie).

Wygląda że pusciła uszczelka pod pokrywą zaworów, proponuje wyczyścić i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda że pusciła uszczelka pod pokrywą zaworów, proponuje wyczyścić i obserwować.

Dokładnie, i sprawdzać stan oleju. Jeśli nie widzisz ubytku wielkiego, a wiadomo silnik sam z siebie trochę pije, to bym się nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo ale tylko na pokrywie rozrządu - przy wymianie świec (2 lata temu) wyczyściłem, że się świeciło jak psu jaja i nadal tak jest.

Dla mnie jest to narazie niewytłumaczalne (przy dolewaniu oleju nie rozlewam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę fiacikami od kilkunastu lat i zauważyłem, że tego typu wycieki pojawiają się często przy stosowaniu krajowego Lotosu oraz Orlenu - oleje niepodrabiane, mające dobre parametry myjące. Natomiast na olejach często podrabianych (marki w tym miejscu pominę) wycieki są (były) znacznie mniejsze - jaki wniosek ?

Obecnie 1.4 jeździ od nowości na Seleni 20K i silnik jest tylko lekko spocony w tych miejscach o których piszecie. W 1.6 od kwietnia testuję Motula 6100, za krótko żeby coś powiedzieć.

Takie są moje spostrzeżenia po eksploatacji 7 fiacików.

EDIT: wspomniana Selenia ma bardzo złe opinie w "sieci", chodzi o porozstawianie szlamu - co by się zgadzało w moim przypadku zlosnik.gif, nie rozszczelnia sinika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jeździł przez 5 lat na Selenii 20K, 2 lata na Mobilu 10W-40, ostatni rok na Mobilu 1 0W-40. Może lepszy olej (choć często podrabiany), zgodnie z tym, co mówisz, wyczyścił wszystko, co w nim siedziało. zlosnik.gif

Wczoraj znowu zalałem Mobila 0W-40. Zobaczę jak rozwinie się sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.