Skocz do zawartości

Płyn w układzie chłodzenia. Kolory.


kenickie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę wymienić przed nadejściem mrozów płyn w układzie chłodzenia.

Jako, że auto już 9-letnie, to i zbiorniczek płynu jakiś taki zszarzały.

Możecie podać jakich płynów używacie i jakie mają one kolory?

Chciałbym zalać coś, co będzie widoczne przez ściankę zbiorniczka.

Myślałem o Prestone... a silnik to 2.0HDi jakby kto pytał.

P.s. Czym ew. doczyścić zbiorniczek? Wyjęcie go po spuszczeniu płynu, problemem raczej nie jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.s. Czym ew. doczyścić zbiorniczek? Wyjęcie go po spuszczeniu płynu, problemem raczej nie jest.

Do wyboru BRUDPUR lub TYTAN MAX.

Tym 1. (bez rozcieńczania) myję jednostkę napędową, skrzynię biegów i cały przedział maszynowni. Ten 2. zawiera w sobie 15 części wagowych kwasu fosforowego. Jeśli to nie pomoże (można sobie pomóc pędzelkiem) - to nic już nie pomoże. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Muszę wymienić przed nadejściem mrozów płyn w układzie chłodzenia.

> Jako, że auto już 9-letnie, to i zbiorniczek płynu jakiś taki zszarzały.

> Możecie podać jakich płynów używacie i jakie mają one kolory?

> Chciałbym zalać coś, co będzie widoczne przez ściankę zbiorniczka.

> Myślałem o Prestone... a silnik to 2.0HDi jakby kto pytał.

> P.s. Czym ew. doczyścić zbiorniczek? Wyjęcie go po spuszczeniu płynu, problemem raczej nie jest.

> Pozdrawiam

Ja mam K2 Kuler, ładny jaskrawy kolor.

Wyjmij zbiorniczek, przygotuj sobie torebkę ryżu, wsyp zawartość, zalej letnią wodą z detergentem, zakręć zbiorniczek i zatkaj króćce. Potrząsaj nim energicznie kilka minut. Potem możesz płukać zbiorniczek już gorącą wodą.

Pomóc pomoże, ale nie sprawi że zbiorniczek będzie miał ładny kolor, kiedy był nowy.

Z drugiej strony nie jest to jakaś droga sprawa, taki nowy zbiorniczek smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Muszę wymienić przed nadejściem mrozów płyn w układzie chłodzenia.

> Jako, że auto już 9-letnie, to i zbiorniczek płynu jakiś taki zszarzały.

> Możecie podać jakich płynów używacie i jakie mają one kolory?

> Chciałbym zalać coś, co będzie widoczne przez ściankę zbiorniczka.

> Myślałem o Prestone... a silnik to 2.0HDi jakby kto pytał.

> P.s. Czym ew. doczyścić zbiorniczek? Wyjęcie go po spuszczeniu płynu, problemem raczej nie jest.

> Pozdrawiam

Bardzo dobry płyn ok.gif

Quote:

Dodatkowo Płyn do chłodnic Prestone może być bezproblemowo mieszany z każdym innym płynem (na bazie glikolu etylenowego) nie zmieniając jego właściwości ochronnych i koloru.


albo coś z Organiki ok.gif = TESCO -35 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi mechanik 4 lata temu lał jakis gotowy zielony,teraz mi dolał mi setke niebieskiego .ten 4 letni

> mierzył i jest bardzo mocny jeszcze

Ale "mocny" (jeśli pod tym pojęciem masz na myśli temp. zamarzania) to on będzie nawet po 20 latach grinser006.gif

Płyn wymienia się okresowo ze względu na jego właściwości antykorozyjne, które z czasem się "wyczerpują" a nie dlatego, że zacznie zamarzać (chyba, że ktoś dolewa wodę przy ubytkach). Te starsze miały żywotność 2 lata, teraz przeważnie mają 5 lat, choć są i 10 letnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie Ford przewiduje wymianę płynu po 10 latach i już 2x odwodzili mnie w serwisie od

> wymiany, bo jakoś ten okres wydaje mi się szokująco długi.

W Toyocie miałem płyn "dożywotni" ale strzelił wąż i przy okazji jego wymiany mam teraz nowy płyn wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.