Skocz do zawartości

Mini one/cooper


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może podzielić się jakąś opinią na temat tych aut ?

Chodzi mi o ten pierwszy model od 2001 roku.

Czy poza różnicami silnikowymi 90 a 115 koni i drobnymi stylistycznymi jeszcze coś różni te dwa modele ?

Który silnik lepiej wybrać ?

Na jakim poziomie jest jego awaryjność i koszta eksploatacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może podzielić się jakąś opinią na temat tych aut ?

> Chodzi mi o ten pierwszy model od 2001 roku.

> Czy poza różnicami silnikowymi 90 a 115 koni i drobnymi stylistycznymi jeszcze coś różni te dwa

> modele ?

> Który silnik lepiej wybrać ?

> Na jakim poziomie jest jego awaryjność i koszta eksploatacyjne ?

moge sie wypowiedziec na temat 1.6 125 KM z 2010 roku

ogolnie autko mega godne, zarabiste zawieszenie, idealny uklad kierowniczy,dobre audio troszke niefajny automat i silnik petarda nie jest jak na takiego gokarta ale zabawka ogolnie rewelacyjna. mowią ze babskie- mi sie wydaje ze trendy i cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może podzielić się jakąś opinią na temat tych aut ?

> Chodzi mi o ten pierwszy model od 2001 roku.

> Czy poza różnicami silnikowymi 90 a 115 koni i drobnymi stylistycznymi jeszcze coś różni te dwa

> modele ?

> Który silnik lepiej wybrać ?

> Na jakim poziomie jest jego awaryjność i koszta eksploatacyjne ?

Autko godne polecenia. Typowo miejskie. Dwoje dzieci w fotelikach zmiescisz w srodku ale musisz liczyc ze czasami poczujesz nogi na swojej glowie.

Auto niewymagajace specjalnej uwagi, przeglady i wymiany w normie.

Bardzo twarde zawieszenie, jezdzilem wieloma samochodami i MINI ma jedno z twardszych zawieszen jakie mialem okazje testowac. Jak koledzy wspomnieli, trzyma sie drogi jak gokart !!!

Znajomy kupil cos innego i poprosil mnie zebym mu sprzedal. Autem pojezdzilem sobie 2 miesiace zanim sprzedalem. Przyznaje sie bez bicia ze zdazylo mi sie go kilka razy upalac uzbroj_zlo.gif

Silniczek 115 koni w tak malym i lekkim autku naprawde daje rade.

Jedna z najbardziej popularnych awarii to elektrohydrauliczna pompa wspomagania. Awarii nie ma sie co bac. Regenerowana pompa to koszt 250 PLN a wymiana to godzina z piwem w rece. W egzemplarz ktory mialem jeszcze byl delikatnie zarysowany w rogu, taka mala przycierka parkingowa

Tutaj masz zdjecia tego co sprzedalem OGLOSZENIE

Autko z 2003 roku, przebieg 120000mil, i poszlo za 1900Funtow (9500PLN)

photo04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i silnik petarda nie jest jak na takiego gokarta ale zabawka ogolnie

> To nie jest małe autko. Ono tylko tak wygląda. Jest wielkości A4.

chyba kartki A4 rotfl.gif

Długość: 3630 mm

Szerokość: 1690 mm

Wysokość: 1420 mm

Rozstaw osi: 2470 mm

A4 B5 czyli najstarsze i najmniejsze:

Długość: 4520 mm

Szerokość: 1733 mm

Wysokość: 1415 mm

Rozstaw osi: 2615 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba kartki A4

> Długość: 3630 mm

> Szerokość: 1690 mm

> Wysokość: 1420 mm

> Rozstaw osi: 2470 mm

> A4 B5 czyli najstarsze i najmniejsze:

> Długość: 4520 mm

> Szerokość: 1733 mm

> Wysokość: 1415 mm

> Rozstaw osi: 2615 mm

Ale jemu chyba chodziło o wnętrze. Przy szerokości mniejszej o 4.3cm i rozstawie osi mniejszej o 14.5cm, różnice we wnętrzu mogą być nawet na korzyść małego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jemu chyba chodziło o wnętrze. Przy szerokości mniejszej o 4.3cm i rozstawie osi mniejszej o

> 14.5cm, różnice we wnętrzu mogą być nawet na korzyść małego.

a co to zgadywanka? wink.gif przy takiej różnicy w rozstawie osi, miejsca na nogi raczej nie ma szans być więcej. Inna sprawa, że A4 zawsze było znane z tego że jest bardzo ciasne icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co to zgadywanka? przy takiej różnicy w rozstawie osi, miejsca na nogi raczej nie ma szans być

> więcej. Inna sprawa, że A4 zawsze było znane z tego że jest bardzo ciasne

Wewnatrz Mini jest ogromne i ma mase miejsca...ale tylko dla pasazerow z przodu. Faktycznie jest przestronniej niz w wielu autach segmentu D. Oczywiscie placi sie za to cene - z tylu nikt nie usiadzie jesli z przodu podrozuja osoby o wzroscie 180+, a bagaznik jest mikroskopijny. Najbardziej prawdziwa charakterystyka Mini jaka slyszalem w zyciu - "najlepsze dwuosobowe kombi swiata" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś może podzielić się jakąś opinią na temat tych aut ?

> Chodzi mi o ten pierwszy model od 2001 roku.

> Czy poza różnicami silnikowymi 90 a 115 koni i drobnymi stylistycznymi jeszcze coś różni te dwa

> modele ?

> Który silnik lepiej wybrać ?

> Na jakim poziomie jest jego awaryjność i koszta eksploatacyjne ?

Znajomy mial 1.6 115KM z opcjonalnym zawieszeniem sportowym.

Prowadzilo sie cudownie, miejsca z tylu nie ma - tj oparcie dotyka siedziska tylnej kanapy przy pasazerach europejskich wymiarow.

Natomiast co do trwalosci to tutaj opinia byla malo pochlebna, auto czesto wizytowalo ASO, w tym na dwie wymiany skrzyni biegow. yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z ruda i cenami części eksploatacji

Kumpel ma miniaka, kupił rozbitego (lekko) i sama naprawa wyszła drogo (wymiana części blacharskich, jakieś spinki, zapinki, halogen, lampa). Eksploatacja jak każde inne auto, jeździ nim niecały rok i z tego co widzę - jest przeszczęśliwy zlosnik.gif

Aha, ani grama rdzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak z ruda i cenami części eksploatacji

Ruda sie tego samochodu nie chwyta, a mowie ci to ja, mieszkaniec mokrej krainy.

W egemplarzu ktorym jezdzilem nie bylo jej sladu.

Spodobalo mi sie stwierdzenie powyzej ze jest to najbardziej sportowe dwuosobowe kombi zlosnik.gif

W przypadku potrzeby czesci zamienne mozesz zamowic bezposrednio z wyspy po smiesznych cenach. Jednakze takze w polsce dostep czesci powinien byc dobry - przyklad powyzej jak szukalem pompy wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto niewymagajace specjalnej uwagi, przeglady i wymiany w normie.

A jak wygląda kwestia rozrządu w tej wersji ?

> Jedna z najbardziej popularnych awarii to elektrohydrauliczna pompa wspomagania. Awarii nie ma sie

> co bac. Regenerowana pompa to koszt 250 PLN a wymiana to godzina z piwem w rece.

Właśnie takiego spotkałem i zastanawiałem się czy to coś poważnego, ale jak widać na szczęście nie smile.gif

> W egzemplarz

> ktory mialem jeszcze byl delikatnie zarysowany w rogu, taka mala przycierka parkingowa

> Tutaj masz zdjecia tego co sprzedalem OGLOSZENIE

> Autko z 2003 roku, przebieg 120000mil, i poszlo za 1900Funtow (9500PLN)

Fajny ok.gif Szkoda że u nas są droższe biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy mial 1.6 115KM z opcjonalnym zawieszeniem sportowym.

> Prowadzilo sie cudownie, miejsca z tylu nie ma - tj oparcie dotyka siedziska tylnej kanapy przy

> pasazerach europejskich wymiarow.

Miejsce na tylnej kanapie w sumie nie ma znaczenia, bagażnika trochę szkoda ale jakoś przeboleje smile.gif

> Natomiast co do trwalosci to tutaj opinia byla malo pochlebna, auto czesto wizytowalo ASO, w tym na

> dwie wymiany skrzyni biegow.

Manualna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miejsce na tylnej kanapie w sumie nie ma znaczenia, bagażnika trochę szkoda ale jakoś przeboleje

kanape nalezy traktowac jako element bagaznika, ew miejsce dla dzieciaka w foteliku

> Manualna ?

Tak. Manual. Ale auto uzytkowane mocno. Ale obecne Clio Sport raczej nie ma takich jazd, mimo, ze na F oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autach z wczesnych lat produkcji czesto są problemy ze skrzynia biegów. Silniki 90 i 115 KM różnią sie softem. Chipem da sie uzyskac 120 KM z wersji slabszej. Warto raczej kupić wersje po lifcie z czerwca 2004. Niestety tymi starymi mini nie jeździłem a jedynie wersją produkowaną w całości przez BMW od chyba 2006 roku, która wbrew pozorom mocno sie technicznie różni od poprzednika. Diesel 1,6 z automatem mi sie b. Nie podobał. Za to Cooper S rewelacyjnie przyspiesza i daje frajdę z jazdy. Dopóki nie spadnie deszcz, bo wtedy przedni napęd nie daje rady. Myśle ze wersja ze słabszym silnikiem jest optymalna pod względem trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.