Skocz do zawartości

Antylaser - czy to działa


boniffacy

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Przeczytałem dziś przypadkowo o nowym cudzie techniki, mianowicie o anty-laserach.

> Tak z ciekawości pytam.

> Ma ktoś to urządzenie?

> Czy to w ogóle działa?

wszystkie antyradary z nowymi radarami działają na zasadzie poinformowania CIę, że zostałes już namierzony. Nawet te, które rzekomo miały przeklamywać odczyt z radaru można sobie wsadzić. A antylaser to CI się może przydać co najwyżej na wypadek ataku marsjan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Przeczytałem dziś przypadkowo o nowym cudzie techniki, mianowicie o anty-laserach.

> Tak z ciekawości pytam.

> Ma ktoś to urządzenie?

> Czy to w ogóle działa?

Tu masz przykład antylasera.

Freeshipping-1-52X30M-Chrome-Mirror-font-b-Car-b-font-body-Film-Sheet-self-adhesive-PVC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Przeczytałem dziś przypadkowo o nowym cudzie techniki, mianowicie o anty-laserach.

> Tak z ciekawości pytam.

> Ma ktoś to urządzenie?

> Czy to w ogóle działa?

Mialem cos takiego zamontowane 20 lat temu. Byly to czasy gdy w polsce jeszcze nie bylo fotoradarow a na zachodzie juz mozna bylo zalapac. Male cztery urzadzenia montowane byly na gornej krawedzi przedniej szyby. Po wlaczeniu auto bylo nie do ustrzelenia.

-Bylo to 20 lat temu i nie wiem czy przy obecnych modelach tez by to dzialalo

-Urzadzenie bylo widoczne w czasie ewentualnej kontroli policial.gif ale byly to czasy gdy nie bylo przepisu ze nie wolno przewozic urzadzenia gotowego do uzycia (tak mi sie wydaje)

-Niestety bylo zabezpieczone tylko od przodu ale wtedy nie jezdzily videorejestratory i ikonka_photo2.gif nie lapaly za pupe

-Urzadzenie poszlo do rodziny i potem jakos przepadlo z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie antyradary z nowymi radarami działają na zasadzie poinformowania CIę, że zostałes już

> namierzony. Nawet te, które rzekomo miały przeklamywać odczyt z radaru można sobie wsadzić. A

> antylaser to CI się może przydać co najwyżej na wypadek ataku marsjan.

No nie do końca masz rację. Antylaser (laser Jammer) powoduje błąd odczytu na urządzeniu pomiarowym, zarazem informuje Cię o dokonanym pomiarze, dzięki czemu masz czas na wyhamowanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie antyradary z nowymi radarami działają na zasadzie poinformowania CIę, że zostałes już

> namierzony.

Tak, ale czasem radar mierzy poprzedni samochod, jadac np 200m przed nami. Kolega tweirdzi, ze ma taki anty radar, ze jak nawet z duzej odleglosci kierowana jest wiazka w poprzedni samochod, to odbicia powoduja, ze antyradar odrazu zaczyna piszczec. No i sam pomiat, tez musi trwac min kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale czasem radar mierzy poprzedni samochod, jadac np 200m przed nami. Kolega tweirdzi, ze ma

> taki anty radar, ze jak nawet z duzej odleglosci kierowana jest wiazka w poprzedni samochod,

> to odbicia powoduja, ze antyradar odrazu zaczyna piszczec.

bo tak jest ok.gif

[EDIT]

oczywiście w przypadku radarów konwencjonalnych, nie laserowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem autem uzbrojonym w jammer AL G9RX, chyba beltronicsa.

Drogi. Jednak skuteczny. Ja nie testowałem, wolałem nie ryzykować, jednak własciciel auta zaprezentował działanie na drodze do Konstancina zlosnik.gif.

Potwierdzam 100% skuteczność, jechał 80 km/h i tylko dżingiel fiukał o pomiarze. Przejechaliśmy bez zatrzymywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...

> Drogi. Jednak skuteczny. Ja nie testowałem, wolałem nie ryzykować, jednak własciciel auta

> zaprezentował działanie na drodze do Konstancina .

> Potwierdzam 100% skuteczność, jechał 80 km/h i tylko dżingiel fiukał o pomiarze. Przejechaliśmy bez

> zatrzymywania.

ale tam jadących 80km/h (dozwolone 60km/h) nie zatrzymują ..polują na takich koło 100 i lepiej zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mowil, tez o laserowych - choc podobno nie wszytskie rodzaje wykrywa.

zwykły antyradar wykryje laser dopiero jak będzie namierzane auto w którym jest zainstalowany, więc co najwyżej poinformuje, że właśnie dostałeś mandat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odróżnić zwykły detektor mikrofalowy i podczerwieni (radar detector, antyradar) od antylasera (laser jammer, blinder). Ten pierwszy jest urządzeniem biernym i tylko informuje o wykryciu promieniowania mikrofalowego (radary, fotoradary) lub podczerwonego (mierniki laserowe)

Antylaser natomiast w sposób czynny, za pomocą fałszywego sygnału uniemożliwia/zakłóca/opóźnia wykonanie pomiaru prędkości i jest w tym bardzo skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tam jadących 80km/h (dozwolone 60km/h) nie zatrzymują ..polują na takich koło 100 i lepiej

taaa... ciekawe zlosnik.gif Na bezrybiu i rak ryba zlosnik.gifhahaha.gif

Zaczęli namierzać, ponad 300 metrów przed punktem pomiaru. Próbował ze trzy/cztery razy. Na wysokości misków juz mielismy obowiazkowe 60 zlosnik.gif.

Gdybym miał kasę i szybkie auto na drogi publiczne, to pewnie bym sobie, takie cudo sprawił jako wyposażenie obowiązkowe auta hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były już 40 lat temu

> Np. stacjonarny na Armii Ludowej w Warszawie

> mobilne tzw. Traffipax

Pamietam tę skrzyneczkę z początków lat '80 (81? 82?), na barierce odgradzającej przeciwległe pasy ruchu. Mała szara, niewidoczna, nisko zamontowana.

Ale szybko popsuła się i tylko straszyła "nieświadomych" tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykły antyradar wykryje laser dopiero jak będzie namierzane auto w którym jest zainstalowany, więc

> co najwyżej poinformuje, że właśnie dostałeś mandat

Nie do końca. Jadąc wielopasmową autostradą , na długiej prostej masz szansę zanim gliniarz się zdecyduje do kogo "strzelić" zlosnik.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca. Jadąc wielopasmową autostradą , na długiej prostej masz szansę zanim gliniarz się

> zdecyduje do kogo "strzelić"

> HanYs

hahaha.gifclaps.gifhahaha.gif

a teraz wrócmy do Polski biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykły antyradar wykryje laser dopiero jak będzie namierzane auto w którym jest zainstalowany, więc

> co najwyżej poinformuje, że właśnie dostałeś mandat

jasne... zwłaszcza że szerokosć wiązki lasera na odległości 400m ma okolo metra średnicy. Poza tym strzał z lasera też sie odbija od przeszkod. Inaczej sygnał by nie wrócił do miśka . A skoro sie odbija to można go wykryć. Jeśli jedziesz sam i jesteś jedyną zwierzyną łowną to nic nie pomoże. Jesli zaś jedziesz w normalnym ruchu to szansa że namierzają kogoś wcześniej i antylaser (wykrywacz) to wyłapie jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykły antyradar wykryje laser dopiero jak będzie namierzane auto w którym jest zainstalowany, więc

> co najwyżej poinformuje, że właśnie dostałeś mandat

z tego co twierdzi znajomy, juz kilkakrotnie pozwolilo mu to uniknac mandatu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżammer, dżammerowi nie równy.

Są modele działające doskonale na wybrane modele suszarek laserowych.

Beltronics w PL, twierdzi że ich model G9RX:

Quote:

Jako jedyny produkt tego typu, który posiada homologację do instalacji w samochodzie.

Kiedy właściwie korzystasz z urządzenia gwarantujemy całkowita legalność posiadania i używania produktu w Polsce.


No i co? Uwierzyłeś zlosnik.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako jedyny produkt tego typu, który posiada homologację do instalacji w samochodzie.

> Kiedy właściwie korzystasz z urządzenia gwarantujemy całkowita legalność posiadania i używania

tak, jeśli używany jest jako czujnik parkowania zlosnik.gif

pozostałe funkcje homologowane raczej nie są zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korzystając z okazji i doświadczenia kolegów ....

> Co możecie polecić do max 300 baksów lub 1000 zł żeby ogarniało jak najwiecej z nowych

> fotolaserowych skarbonek różnej maści służb. Chodzi raczej o wykrywanie a nie blokowanie.

Używałem Noxo ZR110EX (link przykładowy) , wykrywa praktycznie wszystko poza tymi najnowszymi słupami w Wawie, ale ich naprawdę ciężko nie zauważyć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używałem Noxo ZR110EX (link przykładowy) , wykrywa praktycznie wszystko poza tymi najnowszymi

> słupami w Wawie, ale ich naprawdę ciężko nie zauważyć

Jeśli fotoradar jest na pętli indukcyjnej to żaden antyradar nie zadziała. Często sprzężony z sygnalizacja świetlna kasuje za prędkość jak i za przejechanie na czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli fotoradar jest na pętli indukcyjnej to żaden antyradar nie zadziała. Często sprzężony z

> sygnalizacja świetlna kasuje za prędkość jak i za przejechanie na czerwonym.

wydawało mi się, że o rzeczach oczywistych nie dyskutujemy icon_rolleyes.gif to dość logiczne że jak coś jest na pętli, to nie wysyła sygnału i nie da się go wykryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydawało mi się, że o rzeczach oczywistych nie dyskutujemy to dość logiczne że jak coś jest na

> pętli, to nie wysyła sygnału i nie da się go wykryć

Nie dla wszystkich to jest oczywiste ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brałem udział w testach jammerów i musisz mi uwierzyć na słowo, że te drogie naprawdę działają.

ok.gif

... i nie powinny generować błędu w urządzeniu pomiarowym bo może się to zakończyć tak no.gif

Natomiast w W-wie jest kilka sztuk MultaRadar CD (żółte, wysokie kolumny); nie działają w oparciu o pętle indukcyjne ale o pasmo K. Ponieważ mają wyjątkowo znikomą moc emisji mikrofalowej, obecnie nie są wykrywane z bezpiecznej odlległości przez żadne urządzenie pasywne-antyradar.

1:0 dla producenta, na razie cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.