Skocz do zawartości

Wtórnik naklepki kontrolnej a zatrzymany DR


Sibui

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie szybkie:

DR zatrzymany (uszkodzona szyba czołowa)

Potrzebuję wtórnik naklepki kontrolnej (bo szyba do wymiany)

Szybę montuję, jadę na SKP i...

No właśnie - brak naklepki kontrolnej = brak możliwości wydania kwitu, że gablota sprawna.

Pytanie proste - czy WK wyda mi wtórnik naklepki na podstawie kwitu o zatrzymaniu DR przez Policję?

IMO powinien, bo bez naklepki nie przejdę kontroli na SKP, a bez kwitu z SKP przecież nie odbiorę DR, więc "zaklęty krąg".

Ktoś ćwiczył?

I proszę bez rad "bo diagnosta podbije bez", tudzież "bo szybiarze przełożą starą".

Zakładamy, że naklepki nie przełożą, a diagnosta służbista, bierze lupkę i zagląda w pupkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie szybkie:

> DR zatrzymany (uszkodzona szyba czołowa)

> Potrzebuję wtórnik naklepki kontrolnej (bo szyba do wymiany)

> Szybę montuję, jadę na SKP i...

> No właśnie - brak naklepki kontrolnej = brak możliwości wydania kwitu, że gablota sprawna.

> Pytanie proste - czy WK wyda mi wtórnik naklepki na podstawie kwitu o zatrzymaniu DR przez Policję?

> IMO powinien, bo bez naklepki nie przejdę kontroli na SKP, a bez kwitu z SKP przecież nie odbiorę

> DR, więc "zaklęty krąg".

> Ktoś ćwiczył?

> I proszę bez rad "bo diagnosta podbije bez", tudzież "bo szybiarze przełożą starą".

> Zakładamy, że naklepki nie przełożą, a diagnosta służbista, bierze lupkę i zagląda w pupkę.

Kupiłem auto bez przeglądu i bez naklejki. Wizyta w WK z fakturą zakupu, wydali duplikat naklejki rejestracyjnej (z numerem na szybę). Wizyta w SKP, przegląd, wizyta w WK i nowy dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto bez przeglądu i bez naklejki. Wizyta w WK z fakturą zakupu, wydali duplikat naklejki

> rejestracyjnej (z numerem na szybę). Wizyta w SKP, przegląd, wizyta w WK i nowy dowód

> rejestracyjny.

Ale miałeś w łapce DR.

A tu nie ma DR, który (zwykle) jest podstawą do dyskusji z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale miałeś w łapce DR.

> A tu nie ma DR, który (zwykle) jest podstawą do dyskusji z WK.

Ale jak policja zatrzyma DR, to nie trzyma w sejfie tylko wysyła do odpowiedniego WK. Idziesz do Pani, pokazujesz pokwitowanie z Policji + Kartę Pojazdu, wpłacasz 17,50 za duplikat naklejki a potem jedziesz do SKP. Według mnie to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale miałeś w łapce DR.

> A tu nie ma DR, który (zwykle) jest podstawą do dyskusji z WK.

Idziesz do WK i składasz wniosek o naklejkę z uzasadnieniem w postaci potrzeby wykonania przeglądu. Jak Ci odmówią i stwierdzą, że najpierw przegląd, potem naklejka, to niech Ci to dadzą na piśmie. Z tym papierem wówczas diagnosta nie powinien się przyczepić i zakończyć przegląd wydaniem zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak policja zatrzyma DR, to nie trzyma w sejfie tylko wysyła do odpowiedniego WK. Idziesz do

> Pani, pokazujesz pokwitowanie z Policji + Kartę Pojazdu, wpłacasz 17,50 za duplikat naklejki a

> potem jedziesz do SKP. Według mnie to logiczne.

Wg Ciebie owszem - logiczne. Tylko, że urzędy w tym kraju obowiązuje ichnia logika podejścia do petenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi Pani w urzędzie bez żadnych dokumentów tylko na słowo, że "wymieniam szybę i potrzebuję nową

> naklejkę" nie robiła problemów. Zapłaciłem i za tydzień miałem naklejkę

Ja miałem tak samo, we wniosku musiałem jedynie uargumentować, dlaczego chcę wtórnik, napisałem wymiana szyby czołowej, z tego co ja pamiętam od ręki dostałem naklejkę.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie proste - czy WK wyda mi wtórnik naklepki na podstawie kwitu o zatrzymaniu DR przez Policję?

Od razu nie wyda, bo na początek trzeba złożyć wniosek i zapłacić bodajże 18 zł. Od tej chwili zaczyna się czekanie na "wyrobienie" naklejki. Zaś dowód rejestracyjny już po kilku dniach od zabrania przez policję, mają u siebie, więc to jest akurat najmniejszy problem.

Jedyne, czego potrzebujesz do załatwienia sprawy, to wspomniany kwit, dowód osobisty, no i - oczywiście - pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od razu nie wyda, bo na początek trzeba złożyć wniosek i zapłacić bodajże 18 zł. Od tej chwili

> zaczyna się czekanie na "wyrobienie" naklejki. Zaś dowód rejestracyjny już po kilku dniach od

> zabrania przez policję, mają u siebie, więc to jest akurat najmniejszy problem.

> Jedyne, czego potrzebujesz do załatwienia sprawy, to wspomniany kwit, dowód osobisty, no i -

> oczywiście - pieniądze.

Ale problem może być z urzędnikami i ichnią interpretacją przepisów. Bo oni mogą stwierdzić, że DR wydadzą PO dostarczeniu zaświadczenia o przebytym przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dało się odkleić naklejki przy wymianie szyby??

facepalm%5B1%5D.gif

Quote:

I proszę bez rad "bo diagnosta podbije bez", tudzież "
bo szybiarze przełożą starą
".

Zakładamy, że naklepki nie przełożą
, a diagnosta służbista, bierze lupkę i zagląda w pupkę.


facepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.giffacepalm%5B1%5D.gif

Już litościwie pominę fakt, że naklepka z założenia jest nieprzekładalna, widać po niej z daleka, że było kombinowane i w związku z tym policja powinna zatrzymać za taką kombinację dowód a diagnosta odesłać na drzewo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale problem może być z urzędnikami i ichnią interpretacją przepisów. Bo oni mogą stwierdzić, że DR

> wydadzą PO dostarczeniu zaświadczenia o przebytym przeglądzie.

A jak niby samochód ma przejść przegląd, gdy nie ma naklejki, hę? Nowego dowodu rejestracyjnego bez ważnego badania nie wydadzą, ale głupią naklejkę? To już musiałby być jakiś psychicznie chory urzędas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak niby samochód ma przejść przegląd, gdy nie ma naklejki, hę? Nowego dowodu rejestracyjnego bez

> ważnego badania nie wydadzą, ale głupią naklejkę? To już musiałby być jakiś psychicznie chory

> urzędas.

moze trzeba wyrobic tablice tymczasowe... confused.gifzlosnik.gif

w Lodzi na przeglad po zatrzymaniu trzeba zabrac Karte Pojazdu... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że było kombinowane i w związku z tym policja powinna zatrzymać za taką kombinację dowód a

> diagnosta odesłać na drzewo...

o studnio mądrości rotfl.gif

naklejkę DA SIĘ przełożyć bez śladu, tak że nawet Twoje szklane oko się nie dopatrzy - ale jak lubisz to sobie komplikuj życie i walcz z wiatrakami hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już litościwie pominę fakt, że naklepka z założenia jest nieprzekładalna, widać po niej z daleka,

> że było kombinowane i w związku z tym policja powinna zatrzymać za taką kombinację dowód a

> diagnosta odesłać na drzewo...

nieliczni z w/w faktycznie zauważają fakt nieistnienia naklejki.

W mig stwierdzają niezgodność nr rej, niedostateczne usunięcie starej (widać dwa nr rej.), czy uszkodzenie, ale braku nie stwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o studnio mądrości

> naklejkę DA SIĘ przełożyć bez śladu, tak że nawet Twoje szklane oko się nie dopatrzy - ale jak

> lubisz to sobie komplikuj życie i walcz z wiatrakami

Quote:

I proszę bez rad "bo diagnosta podbije bez", tudzież "bo szybiarze przełożą starą".

Zakładamy, że naklepki nie przełożą, a diagnosta służbista, bierze lupkę i zagląda w pupkę.


Rozumiem, że chciałeś coś mądrego powiedzieć, a tu tradycyjnie - pupa z klocem...

Pytam, jak temat ogarnąć 100% zgodnie z prawem, a nie "jak tu wykombinować". To nie kraków, tu się pewnych rzeczy obejść nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hm, moze po zmianie rozporzadzenia odnosnie badan technicznych brak naklejki potraktuje jako

> usterke nieistotna - cos czytalem i z tego co zapamietalem to by sie lapalo tak jak naklejka

> na tablice. niewiadoma jest tylko stan wiedzy "diagnosty".

Aha.

Znaczy mam odstawić furę na kołki i czekać rok na zmianę przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha.

> Znaczy mam odstawić furę na kołki i czekać rok na zmianę przepisów?

to juz dziala gdzies od pazdziernika tego roku - nie nadazasz za pomyslami ministerstwa - przeciez w KD srednio jest z 6 głownych zmian w roku (nie liczac pomniejszych) a w rozporzadzeniach juz nikt statystyki nie prowadzi gdyz nie nadzaja liczyc zlosnik.gif. no i jest pani bublewicz screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> I proszę bez rad "bo diagnosta podbije bez", tudzież "bo szybiarze przełożą starą".

> Zakładamy, że naklepki nie przełożą, a diagnosta służbista, bierze lupkę i zagląda w pupkę.

> Rozumiem, że chciałeś coś mądrego powiedzieć, a tu tradycyjnie - pupa z klocem...

> Pytam, jak temat ogarnąć 100% zgodnie z prawem, a nie "jak tu wykombinować". To nie kraków, tu się

> pewnych rzeczy obejść nie da.

zabrali mi dowod za brak naklejki na szybie...szybe zmienialem 3 dni wczesniej i nie dalo sie jej uratowac...problem byl taki ze jeszcze nie przerejestrowalem auta i musialbym jechac z poprzednim wlascicielem do jego WK ( auto kupilem 450 km od wawy ) . Pan naczelnik w wydziale nie dal sie przekonac, ze nie mam mozliwosci kontaktu z poprzednim wlascicielem i jezeli nie dostane naklejki od niego to nie zrobie przegladu czyli nie odzyskam dowodu ktory juz zostal do nich wyslany przez Policje.

no i kolo sie zamknelo :

brak przegladu - > brak dowodu

brak dowodu --> brak naklejki

brak naklejki --> zabrany dowod ktorego nie da sie odzyskac.....polska :|

Na szczescie wkoncu udalo sie to zalatwic palacz.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.