Skocz do zawartości

Podgrzewanie lusterek...


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanko na szybko, bo padło mi podgrzewanie lusterek... to ma jakiś osobny bezpiecznik? Dodam że podgrzewanie szyby tylnej działa.... od czego zacząć szukanie przyczyny? Nie grzeją obydwa....

Pozdrawiam

ps. da się wyciągnąć lusterko (szkło) tak żeby nie było trzeba wkładać nowego? zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pytanko na szybko, bo padło mi podgrzewanie lusterek... to ma jakiś osobny bezpiecznik? Dodam że

> podgrzewanie szyby tylnej działa.... od czego zacząć szukanie przyczyny? Nie grzeją obydwa....

> Pozdrawiam

> ps. da się wyciągnąć lusterko (szkło) tak żeby nie było trzeba wkładać nowego?

mogły Ci polecieć obie maty, więc w sumie by trzeba było sprawdzić czy do lusterek dochodzi napięcie. Możesz albo wyjąć wkłady luster (ale nie na mrozie, bo moga się połamać zatrzaski i będziesz musiał kupić nowe) albo zdjąć tapicerkę i dostać się do modułu komfortu w każdych drzwiach.

Albo iśc po kolei po złączach zaczynając od bezpiecznika i sprawdzać gdzie Ci znika napięcie.

jakiś tekst - tu masz temat odwrotny (lustra działały (ponoć) a szyba nie działała) gdzie potrzebne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Pytanko na szybko, bo padło mi podgrzewanie lusterek... to ma jakiś osobny bezpiecznik? Dodam że

> podgrzewanie szyby tylnej działa.... od czego zacząć szukanie przyczyny? Nie grzeją obydwa....

> Pozdrawiam

> ps. da się wyciągnąć lusterko (szkło) tak żeby nie było trzeba wkładać nowego?

U mnie problem tkwił w prawych drzwiach w module komfortu, gdyż szyba tylna grzała bardzo dobrze, lewe lusterko też. Po wymianie maty problem występował dalej. W lecie skusiłem się samodzielnie na naprawę i cała operacja zajęła mi około 20 minut wink.gif Jak Ci się uda wyjąć wkłady lusterek - najlepiej podczas dodatnich temperatur - sprawdź czy dochodzi prąd do maty grzewczej. Jeśli nie będzie dochodził - winnego już znasz wink.gif Warto również sprawdzić kostki wchodzące do modułu. U mnie akurat uwalony był jeden pin w module komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedzi 20.GIF

Muszę przyznać że żyłem nadzieją że ma to osobny bezpiecznik i to właśnie on będzie przeczyną.... no niestety do nowego roku chyba będę musiał się przemęczyć bez podgrzewania icon_rolleyes.gif a potem się coś pomyśli jak będzie trochę wolnego czasu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Chciałem wymienić wkłady lusterek. Są jakieś takie "poszarpane" a do tego prawe nie grzeje. Czy

> takie będą pasować: http://allegro.pl/show_item.php?item=3175671359 Pytam gdyż koniecznie

> chciałbym asferyczne i podgrzewane, ale te mają jakieś dziwne zaczepy.

z tej asferycznosci wielkie g... jest. mam takie i wiele ono nie pomaga. przynajmniej takie mam wrazenie. dopytaj się czy cala powierzchnia jest podgrzewana bo na tych allegrowych czesto jest tak, że ta mata ledwo starcza na polowe powierzchni lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy na allegro jest coś godnego polecenia w takim razie? nie mam czasu ganiania po skleplach

To lusterko które jest na aukcji, do której podałeś link będzie pasowało do stilo, na zdjęciach jest pokazana prawa strona. W stilo fabrycznie lewe lusterko jest asferyczne a prawe jest sferyczne. Wkład z tej aukcji raczej wygląda raczej marnie i nie polecałbym Ci go. W opisie jest napisane, że mata jest w zestawie ale nie wiem tego czy jest ona już przyklejona do lusterka czy dostaniesz ją osobno do samodzielnego montażu. Na allegro znajdziesz lepsze zamienniki w cenie około 40 zł, ale mata tak jak pisał poprzednik nie będzie na całej powierzchni lustra a jedynie na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoryginalne kupiłem i efekt jest taki, że około 1 cm zewnętrznej krawędzi lusterka nie jest podgrzewany i mam np. taką ładną, zaparowaną 1-nocentymetrową obwódkę na szkle lusterka.

Drugie mam oryginalne i ogrzewane jest całe.

Mam zamiar poszukać używek oryginalnych, bo z tej skromnej asferyczności niewielki pożytek a ten nieodparowany pasek mnie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieoryginalne kupiłem i efekt jest taki, że około 1 cm zewnętrznej krawędzi lusterka nie jest

> podgrzewany i mam np. taką ładną, zaparowaną 1-nocentymetrową obwódkę na szkle lusterka.

> Drugie mam oryginalne i ogrzewane jest całe.

> Mam zamiar poszukać używek oryginalnych, bo z tej skromnej asferyczności niewielki pożytek a ten

> nieodparowany pasek mnie irytuje.

to i tak ci sie trafilo bo mi prawie pol lusterka nie grzeje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to i tak ci sie trafilo bo mi prawie pol lusterka nie grzeje..

Zawsze staram się kupować u siebie.

Akurat przypadku wkładu miałem możliwość, podjechałem do gościa, z 5 zł mi wymienił i sprawdziliśmy czy działa.

Teraz podchodzę do prawego, bo na brzeach już złazi farba z tyłu i własnie się zastanawiam, czy kupować drugi, nowy, nieryginalny szajs czy kupić oryginalną używkę. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Czy zamienniki wkładów do lusterek różnią się czymś od oryginałów?

Prawe lusterko mi się nie podgrzewa na dodatek zarówno po prawej jak i lewej stronie schodzi ta warstwa odbijająca. Planuje wymienić obie strony. Nie chcę też kupić dziadostwa ale nie mam też pojęcia jaka jest różnica w cenach zamienników i oryginałów. Może ktoś z was mi polecić konkretne szkiełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zamienniki wkładów do lusterek różnią się czymś od oryginałów?

Chyba tylko tym że zamienniki nie grzeją na całej powierzchni lustra.

Ja mam najzwyklejsze z allegro po obu stronach i nie narzekam. Wymieniałem już po 2x z każdej strony. Co prawda nie zawsze niegrzanie jest winą samego wkładu bo śniedzieją również styki, ale tak czy inaczej warto się zaopatrzyć w nowy wkład bo bardzo łatwo jest połamać zaczepy przy demontażu. Zwłaszcza w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zamienniki wkładów do lusterek różnią się czymś od oryginałów?

> Prawe lusterko mi się nie podgrzewa na dodatek zarówno po prawej jak i lewej stronie schodzi ta

> warstwa odbijająca. Planuje wymienić obie strony. Nie chcę też kupić dziadostwa ale nie mam

> też pojęcia jaka jest różnica w cenach zamienników i oryginałów. Może ktoś z was mi polecić

> konkretne szkiełka?

nie polecam asferycznych totalna porażka oddalają tak ze nie mozna ocenić na szybko odległości pojazdu za samochodem czy poszerzają widok powiedziałbym że za bardzo ale kosztem odległości tak czy inaczej należy częściej sprawdzać co dzieje się za nami link gdzieś miałe jeśli chcesz asferyczne chociaż w ofercie chyba było sferyczne i tym się skusiłem poza tym na zdj. jest bardzo identyczne do oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie polecam asferycznych totalna porażka oddalają tak ze nie mozna ocenić na szybko odległości

> pojazdu za samochodem czy poszerzają widok powiedziałbym że za bardzo ale kosztem odległości

Bez przesady. Miałem fabryczne asferyczne dzielone, teraz mam analogiczne z allegro i nie widzę problemu. Kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się rozwinął....

....jako autor dodam że padnięte miałem obie maty, nowe wkłady z matą grzewczą kupiłem za 15zl lewe i 23zł prawe (asferyczne), wymiana nie najgorsza ale przy pierwszym podejściu nie wiadomo jak do tego podejść... potem to już minuta roboty....

Co do przesiadki ze zwykłego na asferyczne to faktycznie tragedia, nic nie widziałem w tym lusterku, nie dało się określić prędkości samochodu itp. już planowałem wymianę na zwykłe, ale zanim znalazłem 5min wolnego by takowe zakupić i wymienić zdarzyłem się przyzwyczaić do tego, teraz jeździ się normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.