Skocz do zawartości

E39 530DA ,warto, czy też?


michal8937

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam możliwość zakupu pewnego, bezwypadkowego E39 530D z automatem. Przebieg to ok 200tys km. Jak jest z wytrzymałością automatów w tym silniku no i samych silników? Jest to wersja full, m.in skóra, ksenony, navi, itd. Trochę przerażają mnie gabaryty tego samochodu,ale oferta kusi devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mam możliwość zakupu pewnego, bezwypadkowego E39 530D z automatem. Przebieg to ok

> 200tys km. Jak jest z wytrzymałością automatów w tym silniku no i samych silników? Jest to

> wersja full, m.in skóra, ksenony, navi, itd. Trochę przerażają mnie gabaryty tego

> samochodu,ale oferta kusi

Bardzo fajne auto, chyba! miały słabe skrzynie ale tu zaraz się wypowiedzą lepiej poinformowani.

Ja bym brał, bo komfort jazdy jest szokujący zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mam możliwość zakupu pewnego, bezwypadkowego E39 530D z automatem. Przebieg to ok

> 200tys km. Jak jest z wytrzymałością automatów w tym silniku no i samych silników?

ASB jeżeli o nią się dba (poprawne użytkowanie, wymiana oleju) odwdzięcza się niezawodnością, to samo z silnikiem - praktycznie nie do zdarcia, tendencje do usterek wykazuje natomiast osprzęt (pompki, elektorozawory itd). Jeżeli boisz się skrzyni jedź przed zakupem na profesjonalna diagnostykę... jak miałem E39 dobre recenzję z Krakowa zbierał AXOD... nie wiem jak jest teraz....

przy zakupie uwzględnij, że większość części musisz kupować w oryginale gdyż używki nie trzymają parametrów, a dodatkowo ciężko jest znaleźć mechanika, który potrafi BMW dobrze zdiagnozować...z tego co widzę jesteś z Krakowa więc akurat z tym nie będziesz miał problemów....

co do gabarytów - samochód wbrew pozorom jest naprawdę łatwy w manewrowaniu czy parkowaniu także o to się nie martw, bardzo szybko się przyzwyczaisz...a komfort jazdy bezcenny...

aaaa i jedna rada... po zakupie zaopatrz się w interfejs i program do diagnostyki.... zaoszczędzisz wiele stresu, czasu i pieniędzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mam możliwość zakupu pewnego, bezwypadkowego E39 530D z automatem. Przebieg to ok

> 200tys km. Jak jest z wytrzymałością automatów w tym silniku no i samych silników? Jest to

> wersja full, m.in skóra, ksenony, navi, itd. Trochę przerażają mnie gabaryty tego

> samochodu,ale oferta kusi

Dobry kolega ma taka w manualu.Przebieg ok 300tys km na liczniku.

O dziwo nic nie stuka (kupil go jakies pol roku temu).

Komfort megaaa smile.gif

Buta tez ma kozackiego (cos mieszane z kompem i chyba 230) posiada.

Spalanie w srednie jezdzac spokojnie 6.7l wg kompa.

Kontrola trakcji bardzo sie przydaje,chociaz mowil,ze kilka razy bokiem szedl mimo iz byla wlaczona.

Bagaznik wielki.

Ale maska dluga i w miescie parkowac zbyt ciekawie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te części są bardzo drogie? Auto jest właśnie po przeglądzie i niby wszystko jest ok.

Zawsze można dołożyć czujniki parkowania. Auto pewnie będzie jeździło głównie po trasach , a tak to cały czas będzie stało pod kamienicą, także dużych nalotów po mieście raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te części są bardzo drogie? Auto jest właśnie po przeglądzie i niby wszystko jest ok.

Czy są drogie....wiesz pojęcie względne... dla mnie przy usterkach części zawsze wpływały istotnie na wartość naprawy... poza tym nie oszukujmy się to jest BMW więc muszą kosztować.... w E39 bardziej problem wynikał z braku zamienników.... popytaj kolegę co ostatnio wymieniał i będzie miał pewien ogląd sytuacji ...

co do spalania...miej na uwadze że to sielnik 3l i to w automacie... musi swoje spalić...w jeździe miejskiej nie wyszedłem poza 11l a realnie spalanie wychodziło 9l przy trasach codziennych ok 20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy są drogie....wiesz pojęcie względne... dla mnie przy usterkach części zawsze wpływały istotnie

> na wartość naprawy... poza tym nie oszukujmy się to jest BMW więc muszą kosztować.... w E39

> bardziej problem wynikał z braku zamienników.... popytaj kolegę co ostatnio wymieniał i będzie

> miał pewien ogląd sytuacji ...

> co do spalania...miej na uwadze że to sielnik 3l i to w automacie... musi swoje spalić...w jeździe

> miejskiej nie wyszedłem poza 11l a realnie spalanie wychodziło 9l przy trasach codziennych ok

> 20km

Zamienniki są dostępne bez problemu. Spodziewać się należy dość częstej naprawy zawieszenia i szybkiego zużycia hamulców z racji dużej wagi. Zależnie od wersji ABS lubi paść bo pompa ma za ciepło.

edit: spalanie po W-wie miałem około 11-12L/100km bez szaleństw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w czym problem?

> Zleży jak, gdzie i kiedy jeździsz.

> Raz spali 6, a raz 12l.

> O spalanie się nie martw, będzie dobrze

> Zresztą proszę: spalanie 530d

I teraz poatrząc po tym linku weź znajdż realne spalanie. Są oszołmy co twierdzą za im pali 8 a są realiści który podają 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega powien bajki dla dzieci pisać.

Tylko,ze sam widzialem co pokazywal komp.

Nie wiem jaka jest dokladnosc takiego kompa,ale mowie co widzialem.Zreszta po co mialbym tutaj bajki pisac.

Nie moj samochod,nie moje paliwo.

Z rzeczy,ktore ostatnio sie popsuly to przeplywka.Koszt nowej to chyba mowil,ze 400zl chyba dal (a moze bardziej 400-500).Plus 100zl za programowanie,bo podobno to wymagany zabieg bo przeplywka jakas nowsza.

Co ciekawe kultura pracy diesla bardzo dobra,w sumie to jeden z niewielu tak cicho pracujacych diesli jakie mialem okazje sluchac.

Naprawa zmieniarki 200zl (wciagnela plyty i wyjsc wogole magazynek nie chcial).

Radio samo z siebie nagle traci dzwiek,tego jeszcze nie zrobil (wystaczy wtedy na 30sek. wylaczyc radio i wlaczyc i dziala).

Polamaly sie plastiki,ktore odpowiadaja za podnoszenie/opuszczalnie lamp.Cena 50zl na lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamienniki są dostępne bez problemu.

nie pisałem ze nie ma....tylko ze nie trzymają parametrów i nie ma sensu ich kupować....przykłady na szybko przepływka, pompy paliwa, elektrozawory podciśnienia, czujnik położenia wałka rozrządu...

tu poprawka... z e39 pożegnałem się dwa lata temu więc może od tego czasu coś się zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz poatrząc po tym linku weź znajdż realne spalanie. Są oszołmy co twierdzą za im pali 8 a są

> realiści który podają 10.

Realne średnie to 8,5l.

i teraz każdy musi się zastanowić jak i gdzie jeździ i można dość precyzyjnie oszacować jakiego spalania się spodziewać.

Mi Fabia pali średnio 7l, a tym którzy jeżdżą głownie po mieście będzie palić 10, a jak ją dusić to i 12 weźmie.

Audi ja duszę i pali 20-25l, a innym pali 12l. A w spokojnej trasie to i 10l LPG wystarczy albo i mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz poatrząc po tym linku weź znajdż realne spalanie. Są oszołmy co twierdzą za im pali 8 a są

> realiści który podają 10.

niema bata 10 będzie palić auto waży 1800kg 6 baniaków automat ,szerokie opony , mój ostatnio zbliża się do 13-14 litrów nawet , w wakacje zrobiłem 1100 km nad nasze morze i poszło 100 litrów ON ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niema bata 10 będzie palić auto waży 1800kg 6 baniaków automat ,szerokie opony , mój ostatnio

> zbliża się do 13-14 litrów nawet , w wakacje zrobiłem 1100 km nad nasze morze i poszło 100

> litrów ON ,

Statystyki są przeciwko Tobie, ale nie dużo grinser006.gif

spritmonitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje jezdzic takim autem z prebiegiem prawie 500kkm. Automat zepsul sie jak jeszcze auto bylo na gwarancji i mialo okolo 100kkm wiec wymienili cala skrzynie na nowa i juz nie bylo problemow. Przy 400kkm padlo turbo, koszt wtedy nowej w ASO BMW okolo 10000zl. Regeneracja okolo 3000zl ale przy 470kkm znowu pojawil sie problem. Mozliwe ze przez kierowcow ktorzy nie wiedzieli jak sie jezdzi autem z turbo. Hamulce wcale tak czesto nie byly robione, moze co 60kkm. Zawieszenie za to sprawialo duze problemy i bardzo duze koszta. Spalanie na autostradzie Lodz - Holandia 11litrow ale dynamiczna jazda. Jak sie caly czas cisnie do oporu to da sie osiagnac 200km/h i spalanie wychodzi 15litrow. Z wyposazenie sa tylko jakies problemy z ogrzewaniem - ustawi sie 25*C a jest zimno. A jak sie wlaczy nawiew na szybe to zaraz robi sie w aucie 30*C. Po takim przebiegu pomimo ze byly ksenony to nic nie bylo widac w nocy, regeneracja reflektorow kosztowala okolo 2000zl robiona po znajomosci. Auto jest ciasne w srodku, 5 doroslych facetow ledwo sie miesci, jak jeszcze kazdy ma walizke to bagaznik jest za maly (kombi). Pojawiaja sie ogniska korozji na karoserii. Auto rozpedza sie przyjemnie do 140km/h, potem juz jednak szalu nie ma. PS - zapomnialem ze czujniki parkowania fabryczne sie kiedys zepsuly i pikaja jak im sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega powien bajki dla dzieci pisać.

zlosnik.gif

Komp strojony to pewnie i trip rozkalibrowany. Podobne jaja mielismy w 525d, po mapie pokazywalo srednie spalanie ponizej 6 hehe.gif.

We wtorek e60 530d z wycietym dpf i po lekkiej mapie na kompie pokazalo ok 15l/100.

Ale to byly testy nowych mozliwosci auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko,ze sam widzialem co pokazywal komp.

Tylko nie wiesz gdzie jeździł jakim tempem. W Miescie typu Wrocław niema bata żeby spaliło Ci takie auto mniej jak 9-10l. . Miałem Passata TDI (130KM) to palił przy mojej jeździe 8,8-9 gdzie zaraz przyjdzie ktos kto mieszka w małej miejscowoście gdzie niema korków do pracy ma 20km z czego wiekszosć poza miastem i powie że jemu pali 6.

Mnie te palił 5.5 jak jechałem nad morze ale w meiście niema bata żeby tylko spaliła. Taki kit że tyle pali to mozna wciskac na giełdzie przy probie sprzedazy auta lub chcac się popisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko nie wiesz gdzie jeździł jakim tempem. W Miescie typu Wrocław niema bata żeby spaliło Ci takie

> auto mniej jak 9-10l. . Miałem Passata TDI (130KM) to palił przy mojej jeździe 8,8-9 gdzie

> zaraz przyjdzie ktos kto mieszka w małej miejscowoście gdzie niema korków do pracy ma 20km z

> czego wiekszosć poza miastem i powie że jemu pali 6.

> Mnie te palił 5.5 jak jechałem nad morze ale w meiście niema bata żeby tylko spaliła. Taki kit że

> tyle pali to mozna wciskac na giełdzie przy probie sprzedazy auta lub chcac się popisać.

Miasto Wloclawek i jazda drogami krajowymi (czasem jakas A sie trafi).

Styl jazdy spokojny,az sam sie dziwie.Bo panuje przekonanie,ze po przesiadce do bmw w kierowce angryfire.gif wstepuje.A tutaj bym powiedzial,ze jezdzi wolniej niz poprzednim (moze wlasnie przez to,zeby mniej spalilo).

Co do korozji to jemu tyla klape zaczyna chrupac. (wychodza bable).

Musze sie spytac,czy spr spalanie z dystrybutorem.Wiadomo,wtedy takie cos jest bardziej wiarygodne niz komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, mam możliwość zakupu pewnego, bezwypadkowego E39 530D z automatem. Przebieg to ok

> 200tys km. Jak jest z wytrzymałością automatów w tym silniku no i samych silników? Jest to

> wersja full, m.in skóra, ksenony, navi, itd. Trochę przerażają mnie gabaryty tego

> samochodu,ale oferta kusi

Jak zgodne z opisem to brać !

Jak nie bierzesz daj namiar grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz poatrząc po tym linku weź znajdż realne spalanie. Są oszołmy co twierdzą za im pali 8 a są

> realiści który podają 10.

Pozdrowienia od oszołoma, 7.2 przy dość dynamicznej jeżdzie i więcej nie chce.. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7l pali 3.0d ale w e46

I to chyba przy jeździe mieszanej z większym nastawieniem na trasę. ok.gif Moja 184kM manual przy jeździe 100% miasto spala cały kocioł czyli ~60l na jakieś 600-650km czyli ok.10l/100km dość dynamicznej jazdy.Po trasie w cztery osoby z bagażem spalanie oscyluje w granicach 6,8-7l/100km. ok.gifTrzeba także dodać,że to co pokazuje komputer oryginalnie w tych autach jest zaniżone w stosunku do tego co na dystrybutorze o mniej więcej 1l.Także wypowiedzi w stylu,że E39 automat spali po mieście 7l to trochę hehe.gifhehe.gifhehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie bajki to na dobranoc mozesz dzieciom opowiadać.

Na całe szczęście ja takie auto mam a ty tylko o nim słyszałeś.

12 litrów ON to jeżdżąc po mieście spala trzylitrowy Sprinter z ASB załadowany po dach dwoma tonami gratów, a nie samochód osobowy ważący ledwo 1700kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na całe szczęście ja takie auto mam a ty tylko o nim słyszałeś.

> 12 litrów ON to jeżdżąc po mieście spala trzylitrowy Sprinter z ASB załadowany po dach dwoma tonami

> gratów, a nie samochód osobowy ważący ledwo 1700kg.

Powiedz mi ile masz do miasta? Ile dziennie pokonujesz po miescie kilometrów a ile czasu spedzasz w korkach. Nie wciskaj mi ciemnoty bo wyzej się wypowiadali uzytkownicy i Ci powiezieli ile im pali a Twoje jest cudowne i pali 7. Zreszta miałem Passata TDI i palił 8,5 wiec nie wciskaj mi kitu że BMW z 6 cylindrowym silnikiem 3.0 spali mniej. No chyba że jeździsz jak najgorszy kapelusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz mi ile masz do miasta?

30km w jedną stronę

> Ile dziennie pokonujesz po miescie kilometrów

40 w obie strony

> a ile czasu spedzasz w

> korkach.

80/120min ale staram się je omijać.

> Nie wciskaj mi ciemnoty bo wyzej się wypowiadali uzytkownicy i Ci powiezieli ile im

> pali a Twoje jest cudowne i pali 7.

Może po prostu nie jest popsute.

> Zreszta miałem Passata TDI i palił 8,5 wiec nie wciskaj mi

> kitu że BMW z 6 cylindrowym silnikiem 3.0 spali mniej.

Proponuje popracować nad stylem jazdy, bo moje 6-cio cylindrowe BMW na autostradzie przy prędkości 140km/h nie chce spalić więcej jak 8 litrów.

> No chyba że jeździsz jak najgorszy

> kapelusznik.

Tak jeszcze nie próbowałem ale 6.5/100km to wynik realny. Zapomniałem dodać, że skrzynia manualna - 5-cio biegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 30km w jedną stronę

> 40 w obie strony

Ciekawe w jedna strone masz 30 a spowrotem 10? zlosnik.gif

> 80/120min ale staram się je omijać.

> Może po prostu nie jest popsute.

Oczywiście.

> Proponuje popracować nad stylem jazdy, bo moje 6-cio cylindrowe BMW na autostradzie przy prędkości

> 140km/h nie chce spalić więcej jak 8 litrów.

A to dziwne. Przy 140 pali więcej niz w korkach w miescie?

Popatrz tak wyglada codzienna droga mojej zony do pracy. Pokaż jakimi drogami ty smigasz wtedy będzie wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe w jedna strone masz 30 a spowrotem 10?

Bo trzeba czytać ze zrozumieniem. 30 do miasta (Warszawa) i 40 po mieście (Warszawie) biglaugh.gif

> A to dziwne. Przy 140 pali więcej niz w korkach w miescie?

Normalne, opory powietrza i toczenia robią swoje. Przy 110 pali lekko ponad 4...

> Popatrz tak wyglada codzienna droga mojej zony do pracy. Pokaż jakimi drogami ty smigasz wtedy

> będzie wszystko wiadomo.

7km? I na podstawie jazdy zupełnie niedogrzanym silnikiem przekonujesz nas o wzorcu spalania paliwa? Proszę Cię. 8km to ja mam do najbliższego powiatu do piekarni...

TRASA

Edyta:

Czasem jak wiem, że w Jankach i Raszynie jest kocioł to jadę tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że te 8km to się jedzie 30 minut :D

> Przy takiej trasie jestem w stanie uwierzyć że spala Ci średnio 7.2L

a skąd takie zdziwienie, jeśli pali mu te 7,5 litra? czy wszyscy kierowcy w jednym aucie musza mieć takie samo spalanie?

auto o wadze ok 1500-1600 kg z 2.0 dieselem będzie paliło średnio 6,5-7 litrów, 530d srednio powinno wyjść ok 8,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a skąd takie zdziwienie, jeśli pali mu te 7,5 litra? czy wszyscy kierowcy w jednym aucie musza mieć

> takie samo spalanie?

> auto o wadze ok 1500-1600 kg z 2.0 dieselem będzie paliło średnio 6,5-7 litrów, 530d srednio

> powinno wyjść ok 8,5 litra

Mówimy o jeździe typowo miejskiej. Moje niedowierzanie bierze się z tego że kolega mial takie auto, ja mialem TDi i wiem że w typowo miejskiej jeździe niema szans na spalanie 7l w trzylitrowym dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to fantastyczny samochod, watpie, zeby jakikolwiek inny samochod byl w stanie ten wynik pobic,

> nawet znane ze swej oszczednosci, TDIki.

Nie wiedziałem, że takim fantastycznym autem jeżdżę... icon_rolleyes.gif

KAŻDY samochód o odpowiednich zapasach mocy i momentu spali tyle przy jednostajnej, spokojnej jeździe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.