Skocz do zawartości

wrazenia uzytkownikow CVT w malych autach


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

a Uno też się liczy??

ogólnie jazda jak skuterem..., tylko tak nie hałasuje jak kosiarka. Spalanie nieco większe niż manual. Niewiele zrobiłem takim, ale wrażenia pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa skrzynia, mam w Puncie II i w trybie sekwencyjnym można spokojnie osiągnąć normę wercji z manualem wink.gif W trybie automatycznym w trybie ECO po mieście pali 8 na 100km. Aha no i moment przekazywany z silniczka 1.2, przy takiej skrzyni 80kucy przy ruszaniu nieźle wbija w fotel zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakw poscie pytanie od tych co uzytkuja, owali CVT ale w malych miajeskich autkach (yariska,micra)

Bardzo dobrze wspominam CVT w Roverze 112 (sprzed kilkunastu lat), z silnikiem 75KM

Po wciśnięciu gazu silnik wchodził od razu na obroty a auto rozpędzało się na maksymalnym momencie

zgodnie z charakterystyką skrzyni, całkiem rześko.

Na starcie spod świateł nawet Porsche można było wyrolować jak się jego kierowca zagapił. yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawa skrzynia, mam w Puncie II i w trybie sekwencyjnym można spokojnie osiągnąć normę wercji z

> manualem W trybie automatycznym w trybie ECO po mieście pali 8 na 100km. Aha no i moment

> przekazywany z silniczka 1.2, przy takiej skrzyni 80kucy przy ruszaniu nieźle wbija w fotel

Potwierdzam - na światłach można zadziwić znacznie "poważniejsze" samochody smile.gif

W trybie auto jazda jak tramwajem - samochód przyśpiesza a obroty są cały czas na tym samym poziomie. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam - na światłach można zadziwić znacznie "poważniejsze" samochody

> W trybie auto jazda jak tramwajem - samochód przyśpiesza a obroty są cały czas na tym samym

> poziomie. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne

Czasem przypadkowi pasażerowie mi mówili: " panie! sprzęgło się panu ślizga".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam - na światłach można zadziwić znacznie "poważniejsze" samochody

> W trybie auto jazda jak tramwajem - samochód przyśpiesza a obroty są cały czas na tym samym

> poziomie. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne

Ciekawie się to zapowiada. Stosowane jest to tylko w autkach miejskich, czy w klasie C, D też można to spotkać? Jak z awaryjnością i kosztami ewentualnych napraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawie się to zapowiada. Stosowane jest to tylko w autkach miejskich, czy w klasie C, D też można

> to spotkać? Jak z awaryjnością i kosztami ewentualnych napraw?

W klasie C ma to Lancer. Działa bardzo dobrze, awaryjności brak pod warunkiem odpowiedniego dbania o skrzynię. Odpowiednie dbanie w tym przypadku to wymiana oleju przy 90 kkm (olej jest drogi, nie warto lać zamienników) i okresowego czyszczenia chłodnicy skrzyni (podczas mycia auta polać Karcherem i tyle, raz na 30kkm warto potraktować jakąś chemią do wymienników, robią to na przeglądach). Jak się tego pilnuje, to skrzynie chodzą po 300 kkm, może i więcej, ale na razie nikt z forów więcej nie ma wink.gif Ale jak się zaniedba, to koszt jest powalający, w grę wchodzi tylko wymiana skrzyni, nikt tego u nas nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawie się to zapowiada. Stosowane jest to tylko w autkach miejskich, czy w klasie C, D też można

> to spotkać? Jak z awaryjnością i kosztami ewentualnych napraw?

Można spotkać niemal we wszystkich klasach.

Zdaje się, że CVT montowano nawet w Nissanie X-Trail.

Wymieniać olej (odpowiedni do przekładni automatycznych) i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakw poscie pytanie od tych co uzytkuja, owali CVT ale w malych miajeskich autkach (yariska,micra)

W mieście bardzo pozytywne wrażenie.

W trasie już nie bardzo - z nudów można umrzeć. Elastyczność jest słaba. I to wrażenie jazdy tramwajem... devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona rok jeździła micrą z CVT, teraz jeździ nią moja matka i w mieście jest świetnie, ale poza miastem już mniej. Podobno te nowsze, sterowane komputerem są o wiele lepsze poza miastem.

Jeździłem jeszcze audi a6 2,0TDI Multitrinic i podobało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawie się to zapowiada. Stosowane jest to tylko w autkach miejskich, czy w klasie C, D też można

> to spotkać? Jak z awaryjnością i kosztami ewentualnych napraw?

[Focus] C-Max 1.6 TDCi ma taką skrzynię (nie wiem czy niska foka też). W trybie sekwencyjnym 7 biegowa. Dokuczliwą usterką jest awaria sprzęgła hydrokinetycznego - a problematyczne jest to o tyle, że nie jako część zamienna występuje kompletna skrzynia - wg. Forda się jej nie naprawia.

W Mini jest ta sama skrzynia z innym osprzętem i sprawuje się całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mieście bardzo pozytywne wrażenie.

> W trasie już nie bardzo - z nudów można umrzeć. Elastyczność jest słaba. I to wrażenie jazdy

> tramwajem...

Ja się lekko nie zgodzę.

W mieście jest to rozwiązanie o tyle dobre, że nie trzeba zmieniać biegów smile.gif

Ale mnie osobiście zmusza do spokojnej jazdy, bo dźwięk silnika nie jest zbyt ciekawy przy mocniejszym przyśpieszaniu. A w mieście przyśpiesza się często.

Co innego w trasie. Obroty silnika dzięki tej skrzyni są ekstremalnie niskie ok.gif Nie ma problemu że silnik się męczy jak jest np 1500obr/min, bo jak tylko chcesz deko przyśpieszyć, to ładnie obroty wzrastają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakw poscie pytanie od tych co uzytkuja, owali CVT ale w malych miajeskich autkach (yariska,micra)

Moim zdaniem można się zrazić na jeździe próbnej. Jazda jest deko nienaturalna. Jest wręcz wrażenie mułowatości auta jak się ktoś przesiądzie z auta ze skrzynią ręczną.

Po krótkim przyzwyczajeniu (dla mnie jeden dzień) jazda jest tak naturalna jak oddychanie ok.gif

Ja, to akurat mam w większym aucie, ale pewno działa to podobnie w każdym niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mieście bardzo pozytywne wrażenie.

> W trasie już nie bardzo - z nudów można umrzeć. Elastyczność jest słaba. I to wrażenie jazdy tramwajem...

Auta z CVT są powszechnie odbierane jako mniej dynamiczne niż w rzeczywistości są... Może stąd to odczucie słabej elastyczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.