Skocz do zawartości

Wskaźnik LPG


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji że obecnie jestem pierwszy raz posiadaczem auta z LPG mam pytanie. Otóż problem mam w Tico z LPG a dokładniej z wskaźnikiem gazu. Obecnie zapala mi sie rezerwa na kontrolce LPG w aucie, a na wskaźniku przy wielozaworze przy butli wskaźnik wskazuje niecałe 3/4 baku. Czy można polegac na wskazaniach tego wskaźnika przy butli LPG? Pytam bo obecnie auto tylko na LPG jeździ wink.gif Aha instalka I generacji, nie patrzyłem na podzespoły bo wczoraj był zakup, ale przełącznik w kabinie jest z Lovato wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak.

Zatankuj na pełno LPG, w baku oczywiście też miej jakieś 7 litrów NoPb.

Jeździj aż Ci się gaz skończy (auto zgaśnie) będziesz miał orientacyjny zasięg Xkm od X odejmij jakieś 50 km gdy poruszasz się na trasie i wtedy już rozglądaj się stacją LPG a w mieście od X odejmij 70 km.

Przykładowo moja astra na butli do zgaśnięcia robi jakieś 470 km, jak jadę w trasie i się zbliżam do 400 wyniku na wszelki wypadek rozglądam się za stacją LPG, w mieście jak osiągam 320 to już szukam stacji (moja astra dużo pali w mieście).

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo, kto jeździ z gazem inaczej niż na licznik. Idę o zakład, że ten w butli jest wiarygodny. Kontrolki zawsze dają wyniki z kosmosu, nie mam pojęcia co to za problem dla producentów zrobić porządną kontrolkę, ale jak widać od xx lat nie potrafią sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam nikogo, kto jeździ z gazem inaczej niż na licznik. Idę o zakład, że ten w butli jest

> wiarygodny. Kontrolki zawsze dają wyniki z kosmosu, nie mam pojęcia co to za problem dla

> producentów zrobić porządną kontrolkę, ale jak widać od xx lat nie potrafią sobie z tym

> poradzić.

na licznik jest faktycznie najlepiej wink.gif

ale mój wskaźnik (BRC SQ) dość precyzyjnie pokazuje stan

oczywiście zdarzają mu się wyskoki gdzie na 1/4 butli nagle pokażej po odpaleniu że jest full

ale po jakimś czasie spada do właściwego poziomu

w poprzedniej próbowałem się bawić, ale dałem sobie spokój

tam i tak było tylko wskazanie "rezerwy", świeciło kiedy chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że wskaźnik LPG jest niedokładny i to bardzo ale udało się go wyregulować metodą prób i błędów.

Kiedyś w CC miałem I gen. Poziom LPG na butli ustawiałem śrubką na szkiełku. Wskaźnik na butli pokazywał ilość gazu w butli. Wiedziałem mniej więcej kiedy gaz może się skończyć i na 50-100km wcześniej juz kręciłem śrubką. Udało się zgrać zapalanie diody rezerwy z kilometrami.

Obecnie w Astrze F mam II gen i również wskazania LPG udało mi się ustawić powiedzmy idealnie. Metodą prób i błędów smile.gif

Licznik po każdym tankowaniu "zeruję" i zerkam na jego wskazania ale to już bardziej dla obliczania spalania na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na licznik jest faktycznie najlepiej

> ale mój wskaźnik (BRC SQ) dość precyzyjnie pokazuje stan

Mój w SQ jest tak precyzyjny, że po 50 km gaśnie czwarta kropka, po 100 trzecia, po 150 druga, 200 to paląca się tylko pierwsza, a migać zaczyna jak mam jeszcze jakieś 220 km do przejechania, czyli po ok 220 przejechanych. No super precyzja hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego 400 km zrobisz na LPG W moim rezerwa zapalała się po przejechaniu 200 km

biorąc pod uwage ze mam butle 40l wchodzi pewnie 30l to jesli zacznie mi sie świecic rezerwa to moge 200km jeszcze robic? poprzedni właściciel mi mówil ze on robil na rezerwie przewaznie 100km później tankował żeby nie stanąc w polu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> biorąc pod uwage ze mam butle 40l wchodzi pewnie 30l to jesli zacznie mi sie świecic rezerwa to

> moge 200km jeszcze robic? poprzedni właściciel mi mówil ze on robil na rezerwie przewaznie

> 100km później tankował żeby nie stanąc w polu

miałem najmniejszą z mozliwych butli taka ze we wnęce koła się mieściła zlosnik.gif Początkowo myślałem, że to lipa, że po 200 km świeci się rezerwa, zdziwiłem się przy dystrybutorze jak weszła tylko połowa deklarowanej pojemności, podejrzewałem nawet gazowników o papudractwo. Wyjeździłem wtedy LPG do końća i wyszło mi to co Tobie opisałem, w trasie nawet 450 km przejeżdżałem wink.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=281993119

czytac panowie przemyslec i ew wykonac . oczywiscie zakres dzialania czujnika pb dla roznych marek jest rozna . przyklad rozwiazania ze wzmacniaczem pradu ktore okazalo sie za czule . wersja 2 uwzgledniajaca przerobke wskaznika na zakres czujnika od pb .chodzi juz ponad pol roku i jak na razie jeszcze nie zawiodla . poniewaz rezerwa jest aurtomatyczna to dobralem tak zakres aby rez lpg zapalala sie przy 5 l .jeszcze nie stanalem zapala sie to rozgladam sie za stacja i koniec . 5l jako rezerwa na trasie jest w zupelnosci wystarczajaca aby sie doczolgac do dystrybutora . pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podepnę się do tematu. Też dopiero co kupiłem autko z LPG (megane, stag 300) i mam pytanko. Mam dokładnie taki przełącznik:

P1030298.JPG

i nie wiem jak interpretować wskazania zielonej (okrągłej) diody. W trakcie jazdy na gazie czasem gaśnie zupełnie, czasem miga a czasem świeci się ciągle. Co oznaczają te stany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepnę się do tematu. Też dopiero co kupiłem autko z LPG (megane, stag 300) i mam pytanko. Mam

> dokładnie taki przełącznik:

> i nie wiem jak interpretować wskazania zielonej (okrągłej) diody. W trakcie jazdy na gazie czasem

> gaśnie zupełnie, czasem miga a czasem świeci się ciągle. Co oznaczają te stany?

tak na szybko:

jeśli włącznik nie świecie się w ogóle to jedziesz na Pb

jeśli dioda miga wolno to czeka na temp jaka jest ustawiona do przełączenia się z Pb na LPG

jeśli miga szybko to temp została osiągnięta ale jeszcze pracuje na Pb - przegazowanie lub naciśnięcie przełącznika B/G spowoduje pracę na LPG

pozostałe diody pokazują poziom gazu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak na szybko:

> jeśli włącznik nie świecie się w ogóle to jedziesz na Pb

> jeśli dioda miga wolno to czeka na temp jaka jest ustawiona do przełączenia się z Pb na LPG

> jeśli miga szybko to temp została osiągnięta ale jeszcze pracuje na Pb - przegazowanie lub

> naciśnięcie przełącznika B/G spowoduje pracę na LPG

> pozostałe diody pokazują poziom gazu

Jak świeci ciągle to LPG IThankYou.gif, i wszystko stało się jasne cool.gif dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój w SQ jest tak precyzyjny, że po 50 km gaśnie czwarta kropka, po 100 trzecia, po 150 druga, 200

> to paląca się tylko pierwsza, a migać zaczyna jak mam jeszcze jakieś 220 km do przejechania,

> czyli po ok 220 przejechanych. No super precyzja

jaką masz butle ?? Ja tankuje około 33l i robie na tym jakieś 300km w mieście, co daje 11l/100.

Wskaźnik mam opanowany i jak zaczyna mi migać to moge jeszcze około 70km zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaką masz butle ?? Ja tankuje około 33l i robie na tym jakieś 300km w mieście, co daje 11l/100.

> Wskaźnik mam opanowany i jak zaczyna mi migać to moge jeszcze około 70km zrobić.

stilo 1.6 tak samo jak kolegi butla 53 wchodzi 40-42 zasieg w trasie do 500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam,

odgrzebuje kotleta żeby nie powielac wątków. Ostatnio mam taki problem ze wskaźnik na butli pokazuje połowe stanu kiedy w rzeczywistości mam full gazu. Co dodatkowo powoduje ciągłe palenie sie rezerwy. Jeśli pływak by sie zawiesił to nie mógłbym zatankowac do pełna? dobrze myśle? czy wskaźnik mi może siadł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.