Skocz do zawartości

S80 t6 po naprawie nie przyśpiesza.


Mobil1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj odebralem Volvo z 2001 roku z silnikiem 2.8 biturbo od mechanika który regenerował alternator i wymienial element odpowietrzenia skrzyni korbowej. auto ma dość mocno zmęczony juz akumulator, który jutro zostanie wymieniony. Auto po naprawie nie przyśpiesza, ewidentnie brakuje mu mocy, mam wrażenie jakby nie działały turbosprężarki. poza tym nic mu nie dolega.

Czy istnieje jakaś zależność między stanem akumulatora, naprawionym alternatorem i brakiem mocy? czy po prostu, któryś wężyk został źle/wcale nie wpiety?

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Lexusie GS 460 zmieniali świece. I pow wymianie samochód nie miał mocy. Pojechałem ponarzekać i okazało się że zresetowali komputer i samochód wrócił do ustawień "dla emerytów". Kazali mi pojeździć ostro przez klilka dni. I pomogło. Może u Ciebie też po zmianie akumulatora zresetował się komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi w Lexusie GS 460 zmieniali świece. I pow wymianie samochód nie miał mocy. Pojechałem ponarzekać

> i okazało się że zresetowali komputer i samochód wrócił do ustawień "dla emerytów". Kazali mi

> pojeździć ostro przez klilka dni. I pomogło. Może u Ciebie też po zmianie akumulatora

> zresetował się komputer?

marku,2001 rok facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi w Lexusie GS 460 zmieniali świece. I pow wymianie samochód nie miał mocy. Pojechałem ponarzekać

> i okazało się że zresetowali komputer i samochód wrócił do ustawień "dla emerytów". Kazali mi

> pojeździć ostro przez klilka dni. I pomogło. Może u Ciebie też po zmianie akumulatora

> zresetował się komputer?

Ale on nie wymieniał akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co w 2001 to byl gaznik ?

ale znasz auto z tamtych lat ktore po odlaczeniu akumulatora straciloby moc i nie chcialo przyspieszac?

wielokrotnie odlaczalem aku w roznych hyundaiach,mazdzie,primerach,vw,oplach i jakos nic takiego nie mialo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale znasz auto z tamtych lat ktore po odlaczeniu akumulatora straciloby moc i nie chcialo

> przyspieszac?

> wielokrotnie odlaczalem aku w roznych hyundaiach,mazdzie,primerach,vw,oplach i jakos nic takiego

> nie mialo miejsca.

Znam takie co mialo problemy z wolnymi obrotami i reakcja na pedal gazu no i wchodzilo w tryb awaryjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód był u mechanika, Przeczyścił przepływomierz i podłączył pod kompa (czy coś tam robił to

> nie wiem). Autko znowu jeździ normalnie. Dzięki za wszelkie sugestie w imieniu Brata

U tego samego co poprzednio? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak u tego samego. Zrobił to w ramach gwarancji... Jak to się dzieje, żę nie znam żadnego godnego

> polecenia i pewnego mechanika? Nawet nie chodzi o to aby był tani. Już tylu się przewinęło a

> ja i tak nie znam nikogo kogo mógłbym polecić

Jezeli ten sam to pewnie poprawił niedoróbki po sobie ok.gifsmirk.gif

Ja mam zaufanego od szwedzkich wynalazków ok.gif

Ale nie mam pojęcia skąd jesteś ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak samochód gaśnie na wolnych, to raczej to przeszkadza w jeździe.

ni chodzilo mi o gasniecie a o powiekszone obroty lub falujace.nie spotkalem jeszcze auta sprawnego technicznie ,[na wtrysku ] aby gasl silnik na obrotach biegu jalowego-nawet po tej brzemiennej w skutkach operacji odlaczenia akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakich okolicach urzęduje ten mechanik bo u Ciebie w lokalizacji widzę Galicję a możliwe że

> będę potrzebował takiego magika od Szwedów

Chrzanów ,facet specjalizuje sie w saabach bo sam takimi jeździ ok.gif

Jakby co to wal do mnie na priv ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale on nie wymieniał akumulatora

Ale wiesz, że to alternatora dochodzi przewód plusowy wprost z akumulatora i przy wyjmowaniu altka każdy rozsądny człowiek akumulator odłącza? I nie sądzę, żeby mu się chciało potem izolować przewód i podłączać aku na czas regenerowania alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi w Lexusie GS 460 zmieniali świece. I pow wymianie samochód nie miał mocy. Pojechałem ponarzekać

> i okazało się że zresetowali komputer i samochód wrócił do ustawień "dla emerytów". Kazali mi

> pojeździć ostro przez klilka dni. I pomogło. Może u Ciebie też po zmianie akumulatora

> zresetował się komputer?

Patrz, to samo miałem w Uno przy wymianie sprzęgła zlosnik.gif Bardzo ładnie to zjawisko opisał kolega na kąciku Uno, jak ECU się "uczy" silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w Uno to się chyba jedynie programują wolne obroty, bo niby co innego ?

Ano właśnie się podobno jednak programuje cała mapa korekty wtrysków.

I rzeczywiście po kilkudniowym postoju bez akumulatora obroty jałowe się nie rozregulowały, ale przez pierwsze kilometry samochód był zdecydowanie "przymulony". A teraz wraca już do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ni chodzilo mi o gasniecie a o powiekszone obroty lub falujace.nie spotkalem jeszcze auta sprawnego

> technicznie ,[na wtrysku ] aby gasl silnik na obrotach biegu jalowego-nawet po tej brzemiennej

> w skutkach operacji odlaczenia akumulatora.

Auto jakiego nie spotkałeś jeszcze to Mitsubishi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano właśnie się podobno jednak programuje cała mapa korekty wtrysków.

> I rzeczywiście po kilkudniowym postoju bez akumulatora obroty jałowe się nie rozregulowały, ale

> przez pierwsze kilometry samochód był zdecydowanie "przymulony". A teraz wraca już do siebie.

a to nie wiedziałem. Nie miałem nigdy takich problemów z żadnym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.