Skocz do zawartości

[KzAK] kombi ~50 kzł


Pi_

Rekomendowane odpowiedzi

No to i mnie po 7 latach spotyka ponownie problem:

chcę sobie (na firmę) kupić coś co będzie większe niż Fabia, spalać będzie mniej niż 1,9 TDi, będzie tańsze w eksploatacji i równie mało awaryjne grinser006.gif

To tyle marzeń - realia są takie, że wiem, że taniej i lepiej nie będzie.

Bagażnik jest potrzebny do pracy. Jeżdżę ~40 kkm rocznie a zapowiada się jeszcze więcej i generalnie klekot diesla mi nie przeszkadza. Chcę nim jeździć min 4 - 5 lat więc chyba się zamortyzuje. Ma być wygodnie dla 2 + 2 i dużo bagażu, klima, elektryczne i co ważne składane elektrycznie lusterka, świniak itp mile widziane. Chcę kupić coś poleasingowego tak około 3 latek i mam kilka typów: Nie denerwujcie się na mnie, że część z nich nie jest kombi albo jest droższa niż zakładany limit. Chodzi mi o to, żebyście w swej łaskawości podpowiedzieli mi których silników/ modeli / itp się wystrzegać albo wchodzić w nie w ciemno ;-)

np mondeo to chyba to od wymiany żarówki mijania w demontażem klosza

RENAULT LAGUNA Grandtour 2.0 dCi Initiale 150KM

jakiś tekst

TOYOTA Avensis 2.2 D-4D Sol plus, 2009, kombi

jakiś tekst

Ford Mondeo 1,8TDCI 125KM jakiś tekst

HONDA Accord 2.4 Executive, 2008, sedan

jakiś tekst

Volvo V50 2.0D 136KM

jakiś tekst

Żona nie chce Oktavii (dopuszcza Superb) ja nie chcę VW i Opla.

No to co mi doradzi szanowne grono?

Pozdrawiam,

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mondka w kombi i będziesz Pan zadowolony, tylko szukaj wyłącznie 2.0 TDCI.

1.Jedzie bardzo fajnie (9.5/100)

2 Nie spala wiele

3.Fajnie trzyma się drogi a zarazem nie bolą plery po dłuższej jeździe.

4.Olbrzymie wnętrze

5.Silnik jeden z najlepszych i najmniej awaryjnych nowożytnych diesli

6. Sporo aut poleasingowych na rynku wtórnym

7. Do 50 tysia znajdziesz fajny egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RENAULT LAGUNA Grandtour 2.0 dCi Initiale 150KM

> Ford Mondeo 1,8TDCI 125KM jakiś tekst

> HONDA Accord 2.4 Executive, 2008, sedan

> No to co mi doradzi szanowne grono?

wybierałbym z tych trzech co powyżej

tyle że:

- Accord spali DUŻO

- Mondeo bym nie kupił diesla, możecie mówić że to bajki, ale nie chcę TDCI

- Laguna chyba najlepiej pasuje do Twoich założeń

dodatkowo będzie najmłodsza i jeśli by miał to być diesel to kupowałbym zdecydowanie to auto, poza tym możesz szukać dobrze wyposażonej wersji wyposażonej w skrzynię automatyczną, która może i trochę podnosi spalanie ale zapewnia mnóstwo komfortu

jeśli benzynowe to Mondeo

a dorzucając coś od siebie: patrzyłeś na Citroena C5?

http://otomoto.pl/citroen-c5-navi-salon-polska-2010r-140km-C27653174.html

http://moto.allegro.pl/piekny-c5-exclusive-10r-2-0hdi-moc-163km-ful-opcja-i2982485030.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RENAULT LAGUNA Grandtour 2.0 dCi Initiale 150KM

> jakiś tekst

> TOYOTA Avensis 2.2 D-4D Sol plus, 2009, kombi

> jakiś tekst

> Ford Mondeo 1,8TDCI 125KM jakiś tekst

> HONDA Accord 2.4 Executive, 2008, sedan

> jakiś tekst

> Volvo V50 2.0D 136KM

> jakiś tekst

> Żona nie chce Oktavii (dopuszcza Superb)

superb bardzo fajny ale nie wiem czy kombi w tej cenie bedzie ok, v50 to chyba nie ta klasa, jesli już to v70 polecam. Toyota pewnie ok ale nudna, raczej auto dla dziadka. Jak miałbym z tych wybierać to chyba raczej mondeo choć niedawno miałem podobny dylemat i wybrałem c5. Wygodniejsze i lepiej wyposazone w stosunku do mondeo, plusem mondeo bylo jedynie lepsze prowadzenie na czym mi az tak nie zalezalo wiec wybrałem c5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co podałeś jedyny wybór to Honda.

> Toyota 2.2 d-cat jest awaryjny trochę, idą uszczelki pod głowicą.

> Na temat reszty nie ma co się wypowiadać.

Honda ma CHYBA trochę mało przestrzeni ładunkowej.

a masz jakieś info o awaryjności innych silników toyoty?

Dzięki,

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co podałeś jedyny wybór to Honda.

> Toyota 2.2 d-cat jest awaryjny trochę, idą uszczelki pod głowicą.

> Na temat reszty nie ma co się wypowiadać.

Nie wiem iloma miałeś okazję chociażby jeździć, albo może posiadać.

Sporo jeździłem v50, avensisem i od ponad 2 lat mam takie mondeo. Co do forda to mogę powiedzieć o nim najwięcej, samochód jest duży, wygodny, bezawaryjny (przynajmniej ja nic w nim oprócz rzeczy eksploatacyjnych nie robiłem) i godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli PB + LPG to tylko Accorda 2.4 bym brał jeśli diesel to albo w ostanim czasie bardzo chwaloną

> Lagune, lub bym pomyslał o Fiacie Croma 1.9 MJTD 150km

Cromę po leasingu znaleźć to graniczy z cudem, poza tym mondek bije ją na głowę tak samo jak lagunę, mimo że w całej trójce diesle są niezłe to auto to nie tylko sam silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

> Kup mondka w kombi i będziesz Pan zadowolony, tylko szukaj wyłącznie 2.0 TDCI.

> 1.Jedzie bardzo fajnie (9.5/100)

na 100 czy na 10 bo nie wiem czy dobrze go oceniasz ;-))

> 2 Nie spala wiele

rząd wielkości

> 3.Fajnie trzyma się drogi a zarazem nie bolą plery po dłuższej jeździe.

cene

> 4.Olbrzymie wnętrze

czasami mam sporo klamotów więc atut

> 5.Silnik jeden z najlepszych i najmniej awaryjnych nowożytnych diesli

> 6. Sporo aut poleasingowych na rynku wtórnym

> 7. Do 50 tysia znajdziesz fajny egzemplarz

dzięki. A jaka inne podzespoły?

Pozdrawiam,

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, ze ta Honda to 2.4 noPB

> Raczej nie spali mniej niz 1.9TDI

to załączone w pierwszym poście ogłoszenie to tylko przykład. Po prostu taki znalazłem w ogłoszeniach ale jeśli zalecicie mi inny silnik to jak najbardziej na taki zapoluję.

Pozdrawiam,

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

> - Laguna chyba najlepiej pasuje do Twoich założeń

> dodatkowo będzie najmłodsza i jeśli by miał to być diesel to kupowałbym zdecydowanie to auto, (...)

> a dorzucając coś od siebie: patrzyłeś na Citroena C5?

Po kilkunastu latach patrzenia krzywo na "francuzy" zaczynam się wewnętrznie do tego wariantu corazbardziej przekonywać. Zarówno laguna jak i C5 są dość mało popularne co z jednej strony odbieram jako atut - mniej powtarzalny na drodze (choć mam świadomość, że nie jest to diablo ;-)))

Z drugiej strony dostępność i koszty części zamiennych mogę się lekko zemścić. A od 2 do 3 przeglądów rocznie wyrabiam (w reżimie 15kkm).

Dzięki za podpowiedź C5 - popatrzę i poczytam.

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> na 100 czy na 10 bo nie wiem czy dobrze go oceniasz ;-))

9.5 sekundy do 100km/h wink.gif

> rząd wielkości

5.0 spokojnie,dziadkowo-7l/100km szybka jazda autostradowa, mieszana jazda-zależna od but.gif

> cene

Z tym silnikiem stracisz najmniej chyba z tych aut, a szczególnie w stosunku do laguny

> czasami mam sporo klamotów więc atut

Myślę, że dość ważny, poza tym spędzasz sporo czasu w aucie więc jego obszerność wewnątrz też wg mnie ma spore znaczenie, przekłada się to również na bezpieczeństwo.

> dzięki. A jaka inne podzespoły?

> Pozdrawiam,

> Pi_

Szukasz zapewnienia, że nic się nie popsuje?Nie dam Ci go 270751858-jezyk.gif Ale ogóle serwisowanie będzie niedrogie w stosunku do Laguny, Hondy...Chodzi o elementy zawieszenia, czy jakieś inne pierdółki które mogą wyjść.

Powtórzę-wg mnie (a jak widać nie tylko) mondek 2.0 140KM w dieslu będzie bdb wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> Po kilkunastu latach patrzenia krzywo na "francuzy" zaczynam się wewnętrznie do tego wariantu

> corazbardziej przekonywać. Zarówno laguna jak i C5 są dość mało popularne co z jednej strony

> odbieram jako atut - mniej powtarzalny na drodze (choć mam świadomość, że nie jest to diablo

> ;-)))

> Z drugiej strony dostępność i koszty części zamiennych mogę się lekko zemścić. A od 2 do 3

> przeglądów rocznie wyrabiam (w reżimie 15kkm).

> Dzięki za podpowiedź C5 - popatrzę i poczytam.

> Pi_

Nie wiem na jaki okres zamierzasz zakupić jak 2-3 lata to w przypadku francuzów licz się ze sporą utrata wartości. Poza tym są to dobre auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jak miałbym z tych

> wybierać to chyba raczej mondeo choć niedawno miałem podobny dylemat i wybrałem c5.

> Wygodniejsze i lepiej wyposazone w stosunku do mondeo, plusem mondeo bylo jedynie lepsze

> prowadzenie na czym mi az tak nie zalezalo wiec wybrałem c5

A jak eksploatacja C5? Jak z dostępnością i kosztami zakupu filtrów, klocków itp.

ASO czy pan Kazik?

Pozdrawiam,

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) Jak miałbym z tych

> A jak eksploatacja C5? Jak z dostępnością i kosztami zakupu filtrów, klocków itp.

> ASO czy pan Kazik?

> Pozdrawiam,

> Pi_

Podstawowe sprawy jak filtry czy klocki to w każdym motoryzacyjnym-0 problemów. Do mondeusza może być więcej zamienników.

W 3 latku czy więcej-ja wybrałbym zaufany warsztat a nie ASO, które nie zawsze jest kompetentne i różni fachmeni tam pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do forda to mogę powiedzieć o

> nim najwięcej, samochód jest duży, wygodny, bezawaryjny (przynajmniej ja nic w nim oprócz

> rzeczy eksploatacyjnych nie robiłem) i godny polecenia.

Jaki silnik / wersja / rocznik

Pozdrawiam,

Pi_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo MKIV i uwierz mi,ze nie musi byc kombi bo liftbak, tez pojemny.

Polecany motor DW10 czyli 2.0TDCI.

Czesci tanie i to nawet w ASO !

Co do spalnia wykrecilem takim 2.0tdci "w liftbaku" zapakowanym 2+2 i bagazy do oporu s na trasie PL-CRO-PL 6.2/100 jazda 120-140 z klima waytogo.gif

Bardzo zacny i wygodny wozik waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukasz zapewnienia, że nic się nie popsuje?Nie dam Ci go Ale ogóle serwisowanie będzie niedrogie

> w stosunku do Laguny, Hondy...Chodzi o elementy zawieszenia, czy jakieś inne pierdółki które

> mogą wyjść.

Wiesz, przejechałem Fabką ponad 230 kkm i wiem, co znaczy niezawodny samochód. Jest na tyle niezawodny, na ile go wcześniej przygotujesz. Więc nie oczekuję zapewnienia, że jak kupię ten konkretny model to nawet bez wizyty u pana Kazia będę tylko paliwo lał ;-))

Jednaka niektóre modele mają swoje cechy charakterystyczne i o nich chciałbym od Was przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem na jaki okres zamierzasz zakupić jak 2-3 lata to w przypadku francuzów licz się ze sporą

> utrata wartości. Poza tym są to dobre auta.

do ich mechanicznej śmierci ;-))

a tak na serio to 4 do 5 latek.

Nie liczę, że zarobię na odsprzedaży. Ponieważ śmigam dużo i mam dodatkową wadę w postaci nieumiejętności kręcenia licznika to i tak sprzedam go za bezcen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, przejechałem Fabką ponad 230 kkm i wiem, co znaczy niezawodny samochód. Jest na tyle

> niezawodny, na ile go wcześniej przygotujesz. Więc nie oczekuję zapewnienia, że jak kupię ten

> konkretny model to nawet bez wizyty u pana Kazia będę tylko paliwo lał ;-))

> Jednaka niektóre modele mają swoje cechy charakterystyczne i o nich chciałbym od Was przeczytać.

2.0 TDCI nie ma cech charakterystycznych które mogą zakłócić jego bezawaryjność. Właśnie o to chodzi, że ten silnik jest taki....aż za bardzo udany jak na obecne czasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednaka niektóre modele mają swoje cechy charakterystyczne i >o nich chciałbym od Was przeczytać.

2.0tdci to 2.0hdi i 2.0d czyli DW10

Montuja go w Mondeo, Foce, S-Maxie, Kudze, C-Maxie ,Galaxy , C5, C4, C4P, V50, S40, C30 - mozliwe,ze cos pominalem.

Usterki to dwumas w egzemplarzach z chipem, egr, gruszka turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak eksploatacja C5? Jak z dostępnością i kosztami zakupu filtrów, klocków itp.

> ASO czy pan Kazik?

Spalania mozesz poszukać w necie na autocentrum ale 2.0 hdi pali dosc niewiele (przynajmniej na trasie) i raczej nie nalezy do awaryjnych, co do innych kosztów to się nie wypowiem bo jezdze nim 2 miesiace to jeszcze nic nie popsułem a wczesniej wszystko było robione w aso wiec sprawne. Tu jest o mondku i c5 MOTO-ONod 16:50 imho pod względem prowadzenia zupełnie rozne auta wiec podstawa to czy wolisz komfort czy prowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz proszę troszkę wyjaśnić to ostatnie zdanie - nie chwytam skrótów.

> Dzięki,

> Pi_

Z tego co czytalem i rozmawialem ze szpecami od volvo (bo akurat mam ten silnik w swoim v50) to :

- nie warto go chipowac bo urywaja sie dwumasy

- bywa, ze zaklei sie egr (zawor recyrkulacji spalin) i trzeba go wyczyscic bo auto szarpie

- gruszka turbo i zawor turbo - podobna sytuacja jak powyzej

Aha zauwazylem ,ze ten silnik jak jest mroz pracuje bardzo tragicznie przez pierwsze kilkadziesiat sekund - myslalem, ze to moj jest zepsuty ale w cytrynach i fiordach jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Usterki to dwumas w egzemplarzach z chipem, egr, gruszka turbo.

Dwumas ciężko zaliczyć do usterek, bardziej do eksploatacji nowożytnego diesla, poza tym to co wymieniłeś to dotcyzy każdego nowoczesnego diesla-taka prawda.

Mondek daje i komfort i prowadzenie, dlatego wg mnie to taki czarny koń tych wyborów smile.gif

Może inni właściciele/ex właściciele potwierdzą. Nie jest to kanapa na kółkach, ale nie brakuje komfortu, a czujesz że masz pełną kontrolę nad autem, nie jest za sztywny na nasze dziury zarazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> HONDA Accord 2.4 Executive, 2008, sedan

> jakiś tekst

Proszę cię, o ile dobrze widzę i przecieram oczy ze zdumienia jest to Accord VIII gen w najwyższym wyposażeniu z silnikiem 2.4 noPb (akjcyza) za... 50kpln Brutto ?!!! Jak dodasz MINUMUM 15k to znajdziesz ulepa wink.gif

NIERELNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę cię, o ile dobrze widzę i przecieram oczy ze zdumienia jest to Accord VIII gen w najwyższym

> wyposażeniu z silnikiem 2.4 noPb (akjcyza) za... 50kpln Brutto ?!!! Jak dodasz MINUMUM 15k to

> znajdziesz ulepa

> NIERELNE.

Ja się n ie znam - ja pytam i oczekuję rzeczowej krytyki ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę cię, o ile dobrze widzę i przecieram oczy ze zdumienia jest to Accord VIII gen w najwyższym

> wyposażeniu z silnikiem 2.4 noPb (akjcyza) za... 50kpln Brutto ?!!! Jak dodasz MINUMUM 15k to

> znajdziesz ulepa

> NIERELNE.

Nówka 120 klocków (bez promocji), to za pięciolatka 50 mało? blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondek daje i komfort i prowadzenie, dlatego wg mnie to taki czarny koń tych wyborów

> Może inni właściciele/ex właściciele potwierdzą. Nie jest to kanapa na kółkach, ale nie brakuje

> komfortu, a czujesz że masz pełną kontrolę nad autem, nie jest za sztywny na nasze dziury

> zarazem.

Zgadzam sie z Toba waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.