Skocz do zawartości

Olej do 1.1


malysz342762

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: niedługo w mojej Pandzie nadejdzie pora wymiany oleju i mam dylemat, czy zostać przy fabrycznej Selenia 20K, czy przejść na Valvoline DuraBlend? Ten Valvoline jest niby do silników które jeżdżą na krótkich trasach, często na biegu jałowym (jazda miejska).

Czy ktoś używał tego oleju? Chętnie wsłucham się w opinie! grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie: niedługo w mojej Pandzie nadejdzie pora wymiany oleju i mam dylemat, czy zostać przy

> fabrycznej Selenia 20K, czy przejść na Valvoline DuraBlend? Ten Valvoline jest niby do

> silników które jeżdżą na krótkich trasach, często na biegu jałowym (jazda miejska).

> Czy ktoś używał tego oleju? Chętnie wsłucham się w opinie!

ja od początku na Seleni i jest ok.(167kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie: niedługo w mojej Pandzie nadejdzie pora wymiany oleju i mam dylemat, czy zostać przy

> fabrycznej Selenia 20K, czy przejść na Valvoline DuraBlend?

> (...)

Jak jeździsz głównie w mieście to zapewne i przebiegi roczne masz niewielkie. Selenia podobno utrzymuje wysokie parametry jakościowe właśnie do tych 10-12 tyś km, wiec wbrew pozorom nie jest taka zła. Ja zalewam Selenia 20K, a przebiegi roczne robię tym autem rzędu 7 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie: niedługo w mojej Pandzie nadejdzie pora wymiany oleju i mam dylemat, czy zostać przy

> fabrycznej Selenia 20K, czy przejść na Valvoline DuraBlend? Ten Valvoline jest niby do

> silników które jeżdżą na krótkich trasach, często na biegu jałowym (jazda miejska).

> Czy ktoś używał tego oleju? Chętnie wsłucham się w opinie!

w swojej 1.1 jezdzilem na mobil1 0w50

mimo ciezkiego traktowania silnika przeze mnie nic sie zlego nie dzialo i obywalo sie bez dolewek pomiedzy wymianami

co do selenii - nie jest to zly olej wiec jak nie jestes przekonany co do zmiany to nie zmieniaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selenia . Jak Pandzie zmieniłem na Mobila to silnik wyraźnie głośniej chodził, więc wróciłem do Seleni. W GP tez przez ponad 170k km była Selenia i ok. Inne oleje nie są wcale gorsze nawet są lepsze ale silniki Fiata najlepiej toleruja Selenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostanę przy Selenia 20K cool.gif Teraz robię bardzo małe przebiegi miesięcznie 200km, Panda jest z 2005 roku i ma dopiero 65kkm, a olej wymieniam zawsze co roku na wiosnę. Myślałem nad tym olejem z tego względu że połowa tej miesięcznej trasy to korki we Wrocławiu, teraz silnik będzie się lepiej nagrzewał bo muszę wymienić termostat grinser006.gif.

Dziękuję za odpowiedzi claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli zostanę przy Selenia 20K Teraz robię bardzo małe przebiegi miesięcznie 200km, Panda jest z

> 2005 roku i ma dopiero 65kkm, a olej wymieniam zawsze co roku na wiosnę. Myślałem nad tym

> olejem z tego względu że połowa tej miesięcznej trasy to korki we Wrocławiu, teraz silnik

> będzie się lepiej nagrzewał bo muszę wymienić termostat .

> Dziękuję za odpowiedzi

i bardzo dobrze a termostat kup TYLKO oryginał- koszt ok 70 pln z uszczelką w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Selenia . Jak Pandzie zmieniłem na Mobila to silnik wyraźnie głośniej chodził, więc wróciłem do

> Seleni. W GP tez przez ponad 170k km była Selenia i ok. Inne oleje nie są wcale gorsze nawet

> są lepsze ale silniki Fiata najlepiej toleruja Selenie.

ten wpis poprawił mi humor smile.gif

moja panda nie toleruje również produktów białkowych smile.gif

na selenii na jednym baku robię więcej kilometrów, o jakieś 1500km więcej.

wszystkim życzę miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba przyznać, że Fiat trochę przesadza z tymi swoimi materiałami eksploatacyjnymi. Miałem już

> różne modele tego auta i z powodzeniem stosowałem inne markowe oleje znajdujące się na rynku

> przez wiele tysięcy kilometrów.

każdy producent tak ma- zerknij w inne instrukcje obsługi innych producentów - nawet swoje kosmetyki czy płyny do spryskiwaczy czy żarówki zalecają ok.gif

Wywody na temat jakości oleju i ceny już były przedmiotem naprawdę wielu dyskusji- najbardziej absurdalnym była zawsze cena, która różniła się między olejami rzędu 1-5 pln za litr i rozpacz z tego tytułu jakby co najmniej 50 litrów co 2 tygodnie trzeba było kupować spineyes.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja jezdziłem Pandą przez 5 lat i 115 kkm, przez 110 kkm lałem Quaker State Synquest 5W40 i silnik nigdy nie wział gram aoleju, pracował cicho, bezproblemowo. Teraz do Stilo leję ten sam olej, mamie do GP 1,4 8V też, ojcu do Stilo 1,4 tez, z żadnym z silników nie ma problemu. Mysle, ze nie marka a parametry sa ważne, no i oczywiście cena( co w przypadku Selenii nie jest atrakcyjne) Ja, na podstawie własnych doświadczeń, zalecam pelen syntetyk 5W40 i autko będzie długie lata jeżdzic bezawaryjnie:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

jeżeli można to podepne sie pod wątek kolegi co zalać do pandy 1,2 clasik autko nowe i pierwsza wymiana oleju po roku jakieś pomysły??

marka/ lepkośc/ilość - mile widziane

w serwisie za olej chca 180zł cena do zakceptowania jednak można by zmienić na cos innego ta selene wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w serwisie za olej chca 180zł cena do zakceptowania jednak można by zmienić na cos innego ta selene

syntetyk 5w40 - czyli to co fabrycznie

castrol? mobil?

mi teraz nalali castrola... i w sumie chyba mi to lotto oby klasa sie zgadzala

w 1,1 mialem mobil1 0w50 i zlego slowa nie powiem wiec moge polecic

ps.

cene z kosmosu za ten olej zaspiewali - przeciez tylko niecale 3 litry wchodza do tego silnika - wiec cena za proponowana absolutnie nie jest do przyjecia!!! (chyba ze jest to cena za olej+filtr+wymiana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> syntetyk 5w40 - czyli to co fabrycznie

> castrol? mobil?

> mi teraz nalali castrola... i w sumie chyba mi to lotto oby klasa sie zgadzala

> w 1,1 mialem mobil1 0w50 i zlego slowa nie powiem wiec moge polecic

> ps.

> cene z kosmosu za ten olej zaspiewali - przeciez tylko niecale 3 litry wchodza do tego silnika -

> wiec cena za proponowana absolutnie nie jest do przyjecia!!! (chyba ze jest to cena za

> olej+filtr+wymiana)

nie cały przegląd ma kosztować 500zł w tym olej 180zł

auto ma przejechane po roku 6000km

w cenie przeglądu jest jeszcze filtr oleju,powietrza, kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie cały przegląd ma kosztować 500zł w tym olej 180zł

> auto ma przejechane po roku 6000km

> w cenie przeglądu jest jeszcze filtr oleju,powietrza, kabiny.

jak caly przeglad ma tyle kosztowac to sie zgodze - kilka dni temu robilem i taki koszt byl

ale.. jezeli masz chwile czasu to filtry kup sobie sam

to co licza w aso za filtry to ... przegiecie - np za kabinowy ponad 80 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak caly przeglad ma tyle kosztowac to sie zgodze - kilka dni temu robilem i taki koszt byl

> ale.. jezeli masz chwile czasu to filtry kup sobie sam

> to co licza w aso za filtry to ... przegiecie - np za kabinowy ponad 80 zl

ile mogę zaoszczedzić na filtrach i oleju własnym ?

nie liczyłem tego może ktoś z Was się orientuje? będę wdzięczny za podpowiedz.

Auto jest teścia i nie wiem czy warto sobie głowę zawracać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile mogę zaoszczedzić na filtrach i oleju własnym ?

> nie liczyłem tego może ktoś z Was się orientuje? będę wdzięczny za podpowiedz.

> Auto jest teścia i nie wiem czy warto sobie głowę zawracać

w mojej ocenie na całych materiałach jak zaoszczędzisz 50 -70 pln to max

Moja rada- przynajmniej w okresie grwarancyjnym lej Selenię

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile mogę zaoszczedzić na filtrach i oleju własnym ?

> nie liczyłem tego może ktoś z Was się orientuje? będę wdzięczny za podpowiedz.

> Auto jest teścia i nie wiem czy warto sobie głowę zawracać

mysle ze na 3 filtrach mozesz wyjsc w okolicach 70 zl do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ?? a niby dlaczego ??

> skoro samo aso proponuje rowniez inne oleje tej samel klasy jakosciowej

proponuje bo tym handluje i ma wyższe marże. Ot cała filozofia. Sprzedawaliby słonecznikowy to także byłby to dobry olej wg ASO

Selenia to bardzo dobry olej a onanizowanie się nad tym czy kosztuje 5 czy 10 pln na litrze mniej lub więcej ma takie znaczenie jak zeszłoroczny śnieg.

Nie rozumiem po co poprawiać na siłę fabrykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuje bo tym handluje i ma wyższe marże. Ot cała filozofia. Sprzedawaliby słonecznikowy to

> także byłby to dobry olej wg ASO

idac tym tropem to fiat zaleca selenie bo... tez tym handluje smile.gif

> Selenia to bardzo dobry olej

nie twierdzilem i nie twierdze ze selenia to zly olej a jedynie mowie ze mozna miec tak samo dobry olej spelniajacy normy narzucone przez producenta samochodu za nizsza cene:)

poza tym... czy lejesz do spryskiwacza tylko i wylacznie paraflu - czy co tam fiat zaleca? zapewne nie smile.gif

jest pewna alternatywa i jezeli bez szkody dla calosci mechanizmu mozna z niej skorzystac a przy okazji wyjdzie to taniej - warto wziac to pod uwage - tu 10 zl tu 20 i cena przegladu (z zachowaniem wszelkich norm producenckich) spadnie o 20% - a ta przyslowiowa stowka to dla kogos moze byc benzyna na np tydzien jezdzenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> w swojej 1.1 jezdzilem na mobil1 0w50

Moim zdaniem zupełnie niepotrzebne wydawanie pieniędzy a i efekt dla silnika mocno dyskusyjny. Pełny syntetyk może tu tylko pogorszyć sprawę a nie polepszyć. Do tego motoru dedykowany jest SAE 10W-40 i tego się trzeba trzymać. Jak już musi być Mobil to niech to będzie "zwykły" półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem zupełnie niepotrzebne wydawanie pieniędzy a i efekt dla silnika mocno dyskusyjny.

> Pełny syntetyk może tu tylko pogorszyć sprawę a nie polepszyć. Do tego motoru dedykowany jest

> SAE 10W-40 i tego się trzeba trzymać. Jak już musi być Mobil to niech to będzie "zwykły"

> półsyntetyk.

nie wiem co niby mialby tu pelny syntetyk pogorszyc

"W" okresla granice temperaturowe w jakich olej trzyma parametry gestosci, lepkosci itp itd - wiec kryterium doboru "W" jest raczej strefa klimatyczna w jakiej jest eksploatowany olej

a co do moich subiektywnych wrazen oraz kilku lat i kilku km eksploatacji na syntetyku takim jak napisalem to moge tylko powiedziec ze przez 8 lat i 150 kkm silnik obywal sie bez przesiekow, zapocen, przeciekow i dolewek oleju pomiedzy wymianami mimo traktowania go dosyc ... szorstko

moze moje placebo tak zadzialalo a moze to dzieki plynowi zwanemu olejem jaki zalewalem albo moze mailem traf i trafilem taki egzemplarz.... tego nie wiem i nie sposob tego udowodnic

ale jedno wiem ... ten olej nie zaszkodzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.