Skocz do zawartości

Foka do obejrzenia


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

> Cześć. Co myslicie o tej foce ,tyle ze przebieg mały a kasa nie za duża czasami ?

> http://otomoto.pl/ford-focus-serwisaso-1-6-100kmklima-2006r-C27940307.html

każde auto jest warte tyle ile zapłaci za nie kupiec zlosnik.gif

Wygląda normalnie, ze zdjęć nic nie wywróżysz.

Ale 2 razy się zastanów czy chcesz 1.6 wink.gif

Potrafi spalić mało, przynajmniej w nowym modelu ale szybkie to to nie jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, ale jeżeli przebieg prawdziwy i samochód nie bity to czemu nie?

nie wszyscy szukają nie wiadomo czego...

cena wydaje się być ok...no może ciut do zrzucenia po jakimś przeglądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Co myslicie o tej foce ,tyle ze przebieg mały a kasa nie za duża czasami ?

> http://otomoto.pl/ford-focus-serwisaso-1-6-100kmklima-2006r-C27940307.html

Z tą ceną to chyba przesadzasz jeśli myślisz że ona jest duża...Wiem, że może na tle przystanków z motoszroto i od tych ze zdjętymi 200 tysiami z zegarów wydaje się być sporo, jednak nie jest to dużo jak na ten rocznik, tym bardziej, że nie jest to typowy poleasing z floty (tzn gratanowy/biały kombi TDCI) tylko hatch i to w ładnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć. Co myslicie o tej foce ,tyle ze przebieg mały a kasa nie za duża czasami ?

> http://otomoto.pl/ford-focus-serwisaso-1-6-100kmklima-2006r-C27940307.html

cena jak auto jest zgodne z opisem jest OK

przebieg sprawdzisz w ASO jak był od początku w PL serwisowany

marna wersja bez przedniej szyby podgrzewanej no.gifno.gif

1,6 100 KM no.gifno.gif silnik 1,6 115 KM to minimum dla focusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tą ceną to chyba przesadzasz jeśli myślisz że ona jest duża...Wiem, że może na tle przystanków z

> motoszroto i od tych ze zdjętymi 200 tysiami z zegarów wydaje się być sporo, jednak nie jest

> to dużo jak na ten rocznik, tym bardziej, że nie jest to typowy poleasing z floty (tzn

> gratanowy/biały kombi TDCI) tylko hatch i to w ładnym kolorze.

Też jestem tego zdania . Jedno co w Fordzie mnie by gryzło to to z czego słynie a mianowicie brak podgrzewanej przedniej szyby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem identyko fokę w tej wersji, ino czorną zlosnik.gif

problem jest z nim taki, że przy 260kkm to wnętrze będzie wyglądać identycznie jak po 60kkm. Ale zasadniczo - dobre wierne autko, jak w stanie jak napisane w ogloszeniu to na pewno dlugo posłuży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym się nie zgodzę - chyba że mówimy o nowym ecoboost ale ten z ogłoszenia to co innego

> a tu sie zgadzam

Uważasz że średnia z trasy 6,2 to dużo? Docierałem, bo to całkiem nowe autko było, do czerwonego pola, więc spalanie powinno być grubo powyżej 7 litrów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po miescie już będziesz miał około 10

cholera mi wychodziło z tego pamiętam 7,2

Nic na to poradzić nie mogłem, jeżdżę dynamicznie na krótkich odcinkach jednak jak jadę po prostej drodze to nie depczę do oporu tylko trzymam stała prędkość, hamuje silnikiem itp. może dlatego zlosnik.gif

Sam już chciałem sprzedać moje 1.8 TD i kupić 1.6 bo spalanie wychodzi prawie takie same, tyle że osiągi już nie te zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cholera mi wychodziło z tego pamiętam 7,2

Ja tam nie wiem ale w Wawie to normalne spalanie "bez deptania" i to nie na jednym egzemplarzu i kierowcy.

A o takich spalaniach 6-7 literków to na forum FKP nie jedną epopeje pisali - ja traktuje to z przymrużeniem oka jeżdze w dużym mieście i to w godzinach szczytu i wychodzi jak wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to auto poleasingowe to poproś o wycenę rzeczoznawcy. Firmy leasingowe robią wyceny u rzeczoznawców przed sprzedażą aut, które zostały u nich a potem idą na handel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam nie wiem ale w Wawie to normalne spalanie "bez deptania" i to nie na jednym egzemplarzu i

> kierowcy.

> A o takich spalaniach 6-7 literków to na forum FKP nie jedną epopeje pisali - ja traktuje to z

> przymrużeniem oka jeżdze w dużym mieście i to w godzinach szczytu i wychodzi jak wychodzi...

nie pisałem że w Warszawie.

Tak mi wychodziło w Opolu (nie każdy mieszka w Wawie wink.gif ) i na trasach wcześniejsze też podawałem. We Wrocławiu już poniżej 8 pewnie byłoby ciężko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pisałem że w Warszawie.

> Tak mi wychodziło w Opolu (nie każdy mieszka w Wawie ) i na trasach wcześniejsze też podawałem. We

> Wrocławiu już poniżej 8 pewnie byłoby ciężko

Dlatego o tym pisze smile.gif Różne warunki - rózne spalanie ale nie jest to mega ekonomiczny silnik w tym aucie , mocniejszy spali podobną ilośc paliwa a przyjemniej jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jestem tego zdania . Jedno co w Fordzie mnie by gryzło to to z czego słynie a mianowicie brak

> podgrzewanej przedniej szyby .

wszytsko zależy gdzie sie auto trzyma, przy garażu grzana szyba to gadżet wiele nie wnoszący

(mnie się przydawała raz/dwa na rok, jak pod pracą "przymarzł")

auto z linka ma klimę i elektrykę, więc taki bida nie jest grinser006.gif

jeździłem rok starszym bez klimy i szyby na korbkę, za to miał ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego o tym pisze Różne warunki - rózne spalanie ale nie jest to mega ekonomiczny silnik w tym

> aucie , mocniejszy spali podobną ilośc paliwa a przyjemniej jeździ

Najlepszym wyborem byłby 2.5T zlosnik.gif

Ale patrząc ekonomicznie, bojąc się diesla od bidy da się tym jeździć, spali swoje, jakoś pojedzie. Ale jeśli ciężko znaleźć 2.0 to co zrobić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie porównuj miast do siebie - mi to auto z tym silnikiem paliło 7.5-8.5. 9 nigdy nie przekroczyło,

> choćbym nie wiem co z nim wyrabiał.

> Z kolei Warszawiacy sie pytali jakim cudem mi to poniżej 10 żre

mnie c-max pali poniżej 10L LPG palacz.gif

fakt że w dużych korkach 11by wziął, więc i tak poniżej 10L no PB ... a mam 1.8 który niby pali jak 2.0 a jedzie jak 1.6 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale 2 razy się zastanów czy chcesz 1.6

> Potrafi spalić mało, przynajmniej w nowym modelu ale szybkie to to nie jest

Eeee... przesadzasz Pan. Bardzo dużo jeździłem foką I i II z tym motorem i jakoś nie mogę narzekać.

Demon prędkości to może faktycznie nie jest ale do normalnego przemieszczania się jak znalazł. Spalanie też w miarę przyzwoite; w mieście 9-9,5 trasa koło 7-7,5 (w zależności jaka trasa).

Co do tego konkretnego auta; wersja full bieda (z dołożonymi przeciwmgielnymi) no ale co kto potrzebuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że hatch nie zawsze znaczy że nie był firmowy. Ojciec mojego kolegi miał służbowego FF2 1.4 benzynowego hatchback i do tego czerwony. W życiu bym nie pomyślał że to służbówka bo nawet nie był początkowo oklejony w nic. Więc nie zawsze służbowe to musi być granatowe kombi TDCI. Ja bym na tego z ogłoszenia uważał.. mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze wszystkim,byc moze pojade go obejzec. 20-25K to cena zaporowa na dzisiaj.W tym roku na gwałt musze wymienic rozrzad w megance ,2 elementy do lakierowania (sa wgniotki irytuja mnie,pewnie kolumna kierownicy do wymiany ,delikatny luz góra,dół na dziurach denerwujące) teraz mam silnik tez 1,6 16V wiec wiem jak to pali,Ewentualnie, poczekać z rok i kupić 2008-9r z podgrz szyba i skurzana kierą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za komentarze wszystkim,byc moze pojade go obejzec. 20-25K to cena zaporowa na dzisiaj.W tym

> roku na gwałt musze wymienic rozrzad w megance ,2 elementy do lakierowania (sa wgniotki

> irytuja mnie,pewnie kolumna kierownicy do wymiany ,delikatny luz góra,dół na dziurach

> denerwujące) teraz mam silnik tez 1,6 16V wiec wiem jak to pali,Ewentualnie, poczekać z rok i

> kupić 2008-9r z podgrz szyba i skurzana kierą....

Myślę że ze "skurzaną" to będzie ciężko kupić i za rok wink.gif

a tak na poważnie pojedz obejrzyj jak pasuję Ci wyposażenie i stan będzie zadowalający to kupuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To że hatch nie zawsze znaczy że nie był firmowy. Ojciec mojego kolegi miał służbowego FF2 1.4

> benzynowego hatchback i do tego czerwony. W życiu bym nie pomyślał że to służbówka bo nawet

> nie był początkowo oklejony w nic. Więc nie zawsze służbowe to musi być granatowe kombi TDCI.

> Ja bym na tego z ogłoszenia uważał.. mimo wszystko.

Potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Quote:

że nie jest to typowy poleasing z floty (tzn gratanowy/biały kombi TDCI


Czy jest kombii,biały lub granatowy i w TDCI?NIE JEST. I o to mi chodziło, bo takie jak powyżej są tańsze z kilku powodów. Akurat w przypadku tego egzemplarza co chce kolega małe znaczenie ma czy prywatny czy pofirmowy (a na 90% takowy jest). Zabrać na stację diagnostyczną, sprawdzić za 30zł zawiechę i hamulce, obejrzeć z kimś kto się zna na blacharce, przejechać się czy wszystko gra, sprawdzić kwity i cieszyć się samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie porównuj miast do siebie - mi to auto z tym silnikiem paliło 7.5-8.5. 9 nigdy nie przekroczyło,

> choćbym nie wiem co z nim wyrabiał.

> Z kolei Warszawiacy sie pytali jakim cudem mi to poniżej 10 żre

Tak czy siak do danych fabrycznych 5.5 / 6.7 / 8.8 (trasa, średnio , miasto) trzeba dodać litra i powinno być 6.5 / 7.7 / 9.8 zlosnik.gif, zresztą podejrzewam że tyczy się to chyba wszystkich samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cena jak auto jest zgodne z opisem jest OK

> przebieg sprawdzisz w ASO jak był od początku w PL serwisowany

> marna wersja bez przedniej szyby podgrzewanej

> 1,6 100 KM silnik 1,6 115 KM to minimum dla focusa

Eee przesadzasz, ten 1.6 100KM nie jest taki zły. Podejrzewam że chyba jest lepszy od 1.6 115KM z astry III.

Jest dosyć elastyczny ale to jest chyba wynikiem krótkiej skrzyni biegów (na 5 przy 100 km/h ma ok 3000 obr/min).

To co mi się nie podoba w tym aucie to hałas silnika zwłaszcza przy przyśpieszaniu i w jeżdzie pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eee przesadzasz, ten 1.6 100KM nie jest taki zły. Podejrzewam że chyba jest lepszy od 1.6 115KM z

> astry III.

oplowskiego silnika nie znam, ale 1,6 / 106 KM w lanosie dawał tak samo radę albo lepiej niż focus 115 KM (subiektywnie), jest ok. 100 kg lżejszy , niby na papierze focus ma lepsze osiągi

> Jest dosyć elastyczny ale to jest chyba wynikiem krótkiej skrzyni biegów (na 5 przy 100 km/h ma ok

> 3000 obr/min).

mam 115 KM w foce - dupy nie urywa , po mieście jest OK, ale w trasie trochę za słaby

> To co mi się nie podoba w tym aucie to hałas silnika napędowej zwłaszcza przy przyśpieszaniu i w

> jeżdzie pod górę.

w sensie głosności czy barwy dżwięku? Jak chcesz mieć fajny odgłos przy przyspieszaniu to kup V6 , V8 albo R5 zlosnik.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To prawda - jest głośno. W dwójce jest nawet głośniej niż w jedynce.

To samo myślę po przesiadce z mkI na c-maxa

jest bardzo słabo wyciszony i mata pod maskę nie pomaga czytałem że wyklejają całe auto matami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oplowskiego silnika nie znam, ale 1,6 / 106 KM w lanosie dawał tak samo radę albo lepiej niż focus

> 115 KM (subiektywnie), jest ok. 100 kg lżejszy , niby na papierze focus ma lepsze osiągi

> mam 115 KM w foce - dupy nie urywa , po mieście jest OK, ale w trasie trochę za słaby

> w sensie głosności czy barwy dżwięku? Jak chcesz mieć fajny odgłos przy przyspieszaniu to kup V6 ,

> V8 albo R5

Głośność i trochę irytująca barwa takie Grrrrr , szczególnie w mroźny dzień, oczywiście tragedii jakiejś szczególnie nie ma ale można to było trochę lepiej rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głośność i trochę irytująca barwa takie Grrrrr , szczególnie w mroźny dzień, oczywiście tragedii

> jakiejś szczególnie nie ma ale można to było trochę lepiej rozwiązać.

eee tragedii nie ma, myślę ze glosnosc jest taka jak kazdego innego R4 16V, a jak ktos chce mieć Buuuu zamiast szlifierki to trzeba V8 kupić zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee tragedii nie ma, myślę ze glosnosc jest taka jak kazdego innego R4 16V, a jak ktos chce mieć

> Buuuu zamiast szlifierki to trzeba V8 kupić

Tu nie chodzi o dzwięk silnika bo silnik jak silnik tylko wygłuszenie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.