Skocz do zawartości

Potrzebne dokumenty w samochodzie?


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy od 1 tycznia 2013 nie miało wejść/weszło jakieś nowe prawo dotyczące dokumentów w aucie?

Do tej pory potrzebne było prawo jazdy, dowód rejestracyjny i OC.

Coś mi świta, że mieli wprowadzić przepis, gdzie kwitek OC nie jest potrzebny, a dowód rejestracyjny tylko w przypadku gdy auto które się prowadzi nie jest własnością kierowcy.

To moje życzenia, czy rzeczywiście coś takiego miało być? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OC to chyba juz od 2009 nie trzeba wozic (jak raz dostawalem mandat to policja nie chciala, innym

> razem oczywiscie sie upomnieli )

nie, że nie trzeba, tylko, że nie odholują auta za brak kwitka... Mandat i tak możesz dostać. Chyba, że ostatnio coś się zmieniło (nie w 2009).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OC to chyba juz od 2009 nie trzeba wozic (jak raz dostawalem mandat to policja nie chciala, innym

> razem oczywiscie sie upomnieli )

Pytanie tylko czy nie mając przy sobie OC nie robimy tak na prawdę sobie więcej pod górkę niż policjantom. Bo tak policjant zobaczy kwitek i powie dziękuję, a jak nie zobaczy to dzownienie, sprawdzanie, etc. Końcowo to my na tym więcej tracimy niż trzymanie w portfelu kartki papieru wielkiści kartki od notesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OC to chyba juz od 2009 nie trzeba wozic (jak raz dostawalem mandat to policja nie chciala, innym

> razem oczywiscie sie upomnieli )

50zł za brak dowodu opłacenia OC. Samą polisę (jeśli masz dowód opłacenia) możesz trzymać w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie tylko czy nie mając przy sobie OC nie robimy tak na prawdę sobie więcej pod górkę niż

> policjantom. Bo tak policjant zobaczy kwitek i powie dziękuję, a jak nie zobaczy to

> dzownienie, sprawdzanie, etc. Końcowo to my na tym więcej tracimy niż trzymanie w portfelu

> kartki papieru wielkiści kartki od notesu.

Jestem tego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byl projekt takie przepisu.

Oprocz tego w tym projekcie mialo sie znalesc to, iz nie trzeba bedzie zmianiac numerow rejestracyjnych przy zmianie wlasciciela - czyli innymi slowy ze auto mialoby miec numer rej. nadany raz na caly swoj zywot.

A co do dokumentow to mialo sie nie wozic ani ubezpieczenia, ani dowodu, i wystarczylo PJ albo DO.

Wkazdym razie ten projekt mial chyba zbyt duzo sensu zeby ktos sie nim zainteresowal i wydaje mi sie ze odpadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sciślej: nie opłacenia, tylko zawarcia umowy ubezpieczenia.

na poczatku lutego zawierałem umowę na OC z Proama i pierwsze co dostałem to pdf-a do wydrukowania umowa 30 dniowa (była adnotacja że wozić wraz z dowodem wpłaty ) do 30 dni , jeszcze tego samego dnia zaksięgowali moją wpłatę i przesłali mi właściwą polisę z informacją mailowa :

Certyfikat jaki otrzymali Państwo pocztą stanowi dowód zawarcia umowy ubezpieczeniowej, która umożliwia poruszanie się ubezpieczonym pojazdem. Proszę zatem o wydrukowanie go i noszenie razem z dowodem rejestracyjnym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Certyfikat jaki otrzymali Państwo pocztą stanowi dowód zawarcia umowy ubezpieczeniowej, która

> umożliwia poruszanie się ubezpieczonym pojazdem. Proszę zatem o wydrukowanie go i noszenie

> razem z dowodem rejestracyjnym pojazdu.

Dzisiaj chyba wszyscy ubezpieczyciele do umowy załączają karteczkę wielkości karty kredytowej będącą potwierdzeniem zawarcia umowy i ją wystarczy mieć przy sobie w czasie kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.