Skocz do zawartości

Myjka cisnieniowa


Kazu

Rekomendowane odpowiedzi

> a więc zapytajmy inaczej. Jakie min. ciśnienie musi być by sprzęt się sprawdził?

Jak 99% osób, uważacie że ciśnienie jest najważniejsze. Ciśnienie ma wartość jeżeli jest parametrem połączonym z wydatkiem wody. W tym budżecie tak jak kolega wspomniał dobry pistolet na węża i będzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze, a więc oświećcie nas nie wiedzących na co zwracać uwagę kupując tego typu sprzęt

Za małe pieniądze, do mycia nie ma nic. Do opłukania z kurzu - owszem.

Używam Nilfiska o ciśnieniu 180 atm z wydatkiem wody 1300 l/h, do tego dobra chemia + dobra pianownica i to myje, ale gdyby to było tylko do mycia auta, to w życiu bym nie kupił.

Sama moc silnika powala: 6.4 kW.

Są tanie popularne myjki, ale to nie na moje nerwy. One udają że myją, a ja udaję, że mam czyste auto. Wolałbym jechać na BP i za 10-15 zł sobie umyć i o nic się nie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbyś miał kupić to co byś polecił, Jaka pompa Twoim zdaniem jest najlepsza?

IMO jednak pompa ALU jest lepsza niż plastikowa, a warto zwrócić uwagę na dyszę jak jest wykonana, czy z dwóch kawałków plastików lub blaszek czy też prawdziwa metalowa z dziurką i podfrezowaniem.

Tak czy siak te tanie myjki nawet w połączeni z dobrą chemią to średnio udany zakup bo i tak trzeba przelecieć jakąś szczotą/gąbką.

Owszem ułatwia mycie ale nie oczekujmy cudów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosiazna jest najlepsza, jak juz bym mial potrzebe kupic to kupowal bym myjke za 2kpln i byla by skuteczna do mycia samochodu, jesli miala to by byc myjka do 500zl to nie kupilbym wcale, bo duzo lepszego efektu nie uzysk sie niz myjac dobrym zraszaczem/pistoletem. i tak trzeba myc szczotka i tak. pozadna myjka powinna dawac min. 180barow i 1000litrow. zeby byl jakis efekt. aha i przy wyborze nie sugeruj sie marka karcher, tansze modele sa badziewniejsze niz chinczyki w tej samej cenie i maja gorsze parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie w strone Boscha. klik I Nie nie gadac mi tu , że z weża opłuczecie lepiej jak tym Chyba, że u was w wodociagach takie super ciśnienie smile.gif A taki mały bosik do wstępnego mycia, nadkoli podwoza i innym drobnych prac jest OK. Sam mam Boscha 110 plus od 5 lat i bezawaryjny. A do powyższych prac styka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem sobie używanego karchera mx 720 za 800 zł. Silnik 3 Kw na 230V, wydajność wody 550 l/h, ale samochodu tym nie myję. Praktyczniejszy jest zwykły wąż, grinser006.gif a ona nadaje się do mycia maszyn rolniczych, które trzeba dość długo szorować. Poza tym musi być dobre ciśnienie na wejściu, bo z mycia nici. Ze swojej nie jestem zachwycony a porównując ją z mniejszymi myjkami to rzeczywiście szkoda kasy tongue.gif zawiedziecie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spójrzcie w strone Boscha. klik I Nie nie gadac mi tu , że z weża opłuczecie lepiej jak tym

> Chyba, że u was w wodociagach takie super ciśnienie A taki mały bosik do wstępnego mycia,

> nadkoli podwoza i innym drobnych prac jest OK. Sam mam Boscha 110 plus od 5 lat i bezawaryjny.

> A do powyższych prac styka

Mam takiego aquataka i do porządnego opłukania samochodu z błota/soli, mycia ogrodzenia, ścian itp zupełnie wystarcza.

Nie oczekuję cudów - na błysk tym samochodu nie domyję, zresztą jeszcze żadną nie domyłem, nawet takimi po kilka tysiaków hehe.gif Bez gąbki/szczotki się nie obędzie.

Dałem za nią chyba 200+ zł (powystawowa) ponad 3 lata temu. Jak dotąd bezawaryjna.

Jedna rzecz mnie tylko wkurza - zwinięty wąż ciśnieniowy. Krew mnie zalewa jak muszę go rozciągać biglaugh.gif Można gdzieś kupić taki, ale prosty? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie oczekuję cudów - na błysk tym samochodu nie domyję, zresztą jeszcze żadną nie domyłem, nawet

> takimi po kilka tysiaków Bez gąbki/szczotki się nie obędzie.

bo nie myles pozadna, umyj goracowodna (95*C) przy 200barach i wydatku 1500l/min to porozmawiamy, taka myjka to moje mazenie ceny zaczynaja sie od 15kpln zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie Panowie, co polecicie do 350zl.Tylko i wylacznie do mycia auta bedzie potrzebna, moze

> byc tez tansze

wzialem najtanszego karchera za niecale 200 zl

dzielnie daje rade przy myciu samochodow oraz elewacji domu czy kostki na podjezdzie - od dobrych 5 moze 6 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch ma jeszcze jedną zaletę. ...

U mnie ciągnie wodę sam z banki. .... ustawionej 50 cm nad nim.....

Nie mam niestety kranu w garażu. ..

Zestawik ten w zupełności wystarczy do amatorskiego likendiwego mycia. Oczywiście dla zawodowców to pryszcz. Ale do oplukania auta czy 2 naprawdę wystarczy.

Kto to robi sam to i tak gabeczki, szmateczki, cuda na kiju użyje. ...

Zawodowiec nie ma na to czasu. załatwi to ciśnieniem i temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wąż to najwieksza, wada. Ale jeszcze gorzej z długościa 5m mnie wkurzało dokupiłem sobie. Myslę , że 8-9m to optiumum do wygodnego mycia. Po spłukaniu pistoletem z węża którym się tu zachwycacie, polerka gratis przy myciu gąbeczką cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wąż to najwieksza, wada. Ale jeszcze gorzej z długościa 5m mnie wkurzało dokupiłem sobie. Myslę

> , że 8-9m to optiumum do wygodnego mycia

Z tą myjką i wężem jest ten problem, że przy próbia rozciągnięcia węża myjka mi się przewraca biglaugh.gif Może jakiś mało delikatny jestem biglaugh.gif Kombinuję żeby dorobić do niej jakąś stabilną podstawkę np z kółkami skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo nie myles pozadna, umyj goracowodna (95*C) przy 200barach i wydatku 1500l/min to porozmawiamy,

> taka myjka to moje mazenie ceny zaczynaja sie od 15kpln

tylko, że takie parametry do mycia samochodu nie mają totalnie sensu - dobre to jest do maszyn i generalnego mycia z tłuszczu i starego brudu/smarów

wiem , bo mam i do samochodu wolę szczotkę z wężem a go grubszej roboty to wrzątek pod ciśnieniem jest niezastąpiony w połaczeniu z konkretną chemią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mielismy jakies no name za 150zl, i powiem Ci do plukania wstepnego auta z kurzu bylo ok, bo ja nie chce pianownicy, bo zawsze gąbka myje auto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo nie myles pozadna, umyj goracowodna (95*C) przy 200barach i wydatku 1500l/min to porozmawiamy,

Z tym wydatkiem wody to pojechałeś. Czy nie mylisz z czymś takim? KLIK >>

5 minut mycia i 7500 litrów wody poszło w p...zdu. W takiej ilości to utopisz każde auto osobowe.

Po drugie 1 m3 wody kosztuje około dychy, więc ekonomiczniej jechać na myjnię, kupić kawkę i za 75 zeta umyją ci z czyszczeniem wnętrza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tani model nilfiska i bardzo polecam - wcześniej miałem myjkę no name z teoretycznymi parametrami lepszymi od obecnego nilfiska-nilfisk był "na promocji" to mimo to kupiłem - różnica kolosalna na korzyśc nilfiska rzecz jasna. Ponadto lepsza kultura pracy i jakość wykonania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym wydatkiem wody to pojechałeś. Czy nie mylisz z czymś takim? KLIK 5 minut mycia i 7500 litrów

> wody poszło w p...zdu. W takiej ilości to utopisz każde auto osobowe.

> Po drugie 1 m3 wody kosztuje około dychy, więc ekonomiczniej jechać na myjnię, kupić kawkę i za 75

> zeta umyją ci z czyszczeniem wnętrza..

Np nilfisk neptun 8 ma 180bar i 2000 litrow na min. A cisnienie mozna jak sie wie jak zwiekszyc nawed do 220 barow i to jest pozadna myjka. Mialem okazje pare razy myc tym samochod , przy takich parametrach i goracej wodzie nie ma potrzeby uzywac detergentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np nilfisk neptun 8 ma 180bar i 2000 litrow na min. A cisnienie mozna jak sie wie jak zwiekszyc

> nawed do 220 barow i to jest pozadna myjka. Mialem okazje pare razy myc tym samochod , przy

> takich parametrach i goracej wodzie nie ma potrzeby uzywac detergentow

Czy ja dobrze widzę cenę jakieś 25k PLN za tę myjkę? biglaugh.gif Poprzednio wspominałeś o jakiejś taniosze za 15k, podrożało? grinser006.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np nilfisk neptun 8 ma 180bar i 2000 litrow na min. A cisnienie mozna jak sie wie jak zwiekszyc

> nawed do 220 barow i to jest pozadna myjka. Mialem okazje pare razy myc tym samochod , przy

> takich parametrach i goracej wodzie nie ma potrzeby uzywac detergentow

Kolego. Cały czas staram Ci się pokazać, że podany przez Ciebie wydatek wody pod takim ciśnieniem zamieniłby auto w kupkę żelastwa.

Wydatek wody myjki Nilfisk Poseidon 8 faktycznie jest 2000 litrów, ale nie na minutę, na GODZINĘ. KLIK >>

ps. moja przy 180 atm. i wydatku 1300 l/h odrywa tynk ze ściany, dlatego używam jej bardzo ostrożnie na znacznie mniejszym ciśnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego. Cały czas staram Ci się pokazać, że podany przez Ciebie wydatek wody pod takim ciśnieniem

> zamieniłby auto w kupkę żelastwa.

> Wydatek wody myjki Nilfisk Poseidon 8 faktycznie jest 2000 litrów, ale nie na minutę, na GODZINĘ.

> KLIK

> ps. moja przy 180 atm. i wydatku 1300 l/h odrywa tynk ze ściany, dlatego używam jej bardzo

> ostrożnie na znacznie mniejszym ciśnieniu.

Tam jest też napisane, że myjka ma wlot max 50stC, a kolega Piterus pisze wcześniej iż "(95*C) przy 200barach i wydatku 1500l/min".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego. Cały czas staram Ci się pokazać, że podany przez Ciebie wydatek wody pod takim ciśnieniem

> zamieniłby auto w kupkę żelastwa.

> Wydatek wody myjki Nilfisk Poseidon 8 faktycznie jest 2000 litrów, ale nie na minutę, na GODZINĘ.

> KLIK

> ps. moja przy 180 atm. i wydatku 1300 l/h odrywa tynk ze ściany, dlatego używam jej bardzo

> ostrożnie na znacznie mniejszym ciśnieniu.

tak masz racje oczywiscie chodzilo mi o litry na godz. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zalezy czy goracowodne czy nie ale zimnowodne o wydatku okolo 1500l/h i 200barach mozna kupic za

> 15k

człowieku co ty piszesz ? Gość chce kupić mujkę za 300 pln a ty mu polecasz za 15-25 kpln beksa.gif do mycia samochodu 2-3 razy w miesiącu zlosnik.gif Pewnie trzeba do tego jescze jakąś specjalną wodę z lodowca sprowadzić bo zwykłą kranówkaą sie nie da smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie polecam mu takiej, nie przeczytales calego tematu i szczekasz, poradzilem mu pistolet na waz

> ogrodowy i tyle.

nie szczekam smirk.gif trochę kultury. Polecanie pistoletu i myjki świadczy o tym, że kompletnie nie masz pojęcia o temacie i tylko zgrywasz cwaniaka. Mam już drugą myjkę nilfiska za ok 500-600 pln podłączona do gorącej wody i spokojnie domywa z chemią samochód (pierwsza wytrzymała z 7 lat a druga ma chyba już z 5). Więc mama trochę pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie Panowie, co polecicie do 350zl.Tylko i wylacznie do mycia auta bedzie potrzebna, moze

> byc tez tansze

tak jak pisałem niżej, kup jakąś mniej markową nie karcher, może być black&decker i najważniejsze jeżeli da rade to podłącz do gorącej wody. Do tego dobra chemia (z woskiem np specialcaros dolphin) i samochód spokojnie umyjesz. Nie musisz kupować profesjonalnej myjni. Mam taki zestaw już chyba przeszło 10 lat (druga myjka) i spokojnie myje bez szmaty samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> ale ten sam efekt bedzie z dobrego pistoletu a problemow mniej

Już któryś raz piszecie o dobrym pistolecie - podaj w takim razie przykład takiego pistoletu. Bom ciekaw wielce smile.gif Pewnie tańsza opcja niż myjka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupilem myjke o taka http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-black-decker-pw1400td-i3086452789.html .

Jak sie zepsuje za pol roku to trudno, testowalem to na moim czy splucze bloto i dalo rade a do tego potrzebuje tylko myjke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.