Skocz do zawartości

F30 - za i przeciw...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> Za/przeciw?

przeciw.

Oba są zepsute bo mają kierownicę zamontowaną po złej stronie grinser006.gif

A tak poza tym to nie wyleczyłeś się jeszcze z nowych BMW po przejściach z jedynką?

Ludzie narzekają na bagażnik w tym samochodzie. Nieregularne kształty, ciężko się otwiera i zamyka, ciężko coś tam włożyć.

Edit:

jak się przyglądam na to zdjęcie to już chyba wiem o czym mówią.

hahaha.gifrotfl.gif

F30Sparetire04.jpg

tak tak... BMW nie jest do wożenia kartofli... No ale tak mikroskopijny schowek zamiast bagażnika w samochodzie, który ma służyć do jazdy w trasie od czasu do czasu to jakieś nieporozumienie. Grube nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale tak mikroskopijny schowek zamiast bagażnika w

> samochodzie, który ma służyć do jazdy w trasie od czasu do czasu to jakieś nieporozumienie.

> Grube nieporozumienie.

Schowek nie jest mikroskopijny tylko ma małą dziurkę... oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciw.

> Oba są zepsute bo mają kierownicę zamontowaną po złej stronie

zlosnik.gif

Made in South Africawaytogo.gif - kierownica wiec sie zgadzazlosnik.gif[...]

> A tak poza tym to nie wyleczyłeś się jeszcze z nowych BMW po przejściach z jedynką?

Ktorahahaha.gif?

#1 jadaca na 3 cylindrachzlosnik.gif, czy #2 ... obecna

F30 jest klepana w Rosslyn, Made in South Africa, wiec moze byc tylko lepiej, czego D raczki nie dotknelywink.gifzlosnik.gif[...]

BMW_Rosslyn_Workers.jpg

Dodatkowo stara byla dosc udana - tez ta Made in South Africa....

new-cars.jpg

jburgbmwcopyright5B15D.jpg

A powaznie, hmm.gif, patrze na sprawe chlodno i finasowo:

1. Obecna - kazdy dealer oprocz Mercedes/Volvo/Lexus/BMW/Audi da ci cene hurtowa jako trade inhmm.gif czyli min $2-3k mniejhmm.gif

2. BMW laczac sie ze mna w boluzlosnik.gif - zaproponowalo dosc korzysne rozwiazanie, zarowno na trade in jak i na zakup nowego...

3. Oczywiscie warunkiem jestzlosnik.gif - nastepne BMWfacepalm%5B1%5D.gifzlosnik.gif

4.Ale dorzuca 3 lata service za free, cena ktora jest bardzo na poludnie od sugerowanej

5.Czyli bazujac na tym co robi mulher.gif - ok 90km dziennie - praca<>dom, plus weekedn 100km za 3 lata daje mi to kalkulacje ok 85-90 k km w trzy lata, hmm.gif - dojezdzic 10-20 k km i 30.GIF[...], akurat gwarancja sie skonczy...

6. Juz sam mysle, ze na bardziej feralny egzemplarz niz obecny nie mozemy trafichahaha.gifwink.gif

> Ludzie narzekają na bagażnik w tym samochodzie. Nieregularne kształty, ciężko się otwiera i zamyka,

> ciężko coś tam włożyć.

Sporadycznie 2+2, codziennosc to 1drive.gif+1piaskownica.gif, ergo bagaznik jej nie potrzebny, akta do sadu mieszcza sie zlosnik.gif[...]

Bardziej mnie interesuje silnikhmm.gif[...] i generalnie czy lud narzeka... Po 1 series nie wierze forum z UK, South Africa czy Ozzlosnik.gif[...]

> Edit:

> jak się przyglądam na to zdjęcie to już chyba wiem o czym mówią.

> tak tak... BMW nie jest do wożenia kartofli...

hahaha.gif - No ale tak mikroskopijny schowek zamiast bagażnika w

> samochodzie, który ma służyć do jazdy w trasie od czasu do czasu to jakieś nieporozumienie.

> Grube nieporozumienie.

Jane Doe sie miescispy.gif[...]

dead-girls-trunk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. BMW laczac sie ze mna w bolu - zaproponowalo dosc korzysne rozwiazanie, zarowno na trade in jak

> i na zakup nowego...

jeśli nie będziesz musiał za dużo dopłacać waytogo.gif

> 4.Ale dorzuca 3 lata service za free, cena ktora jest bardzo na poludnie od sugerowanej

a na kaskę ile Ci w kieszeni zostanie?

dodaj klauzulę, że po 3 poważnej naprawie oddasz im auto a oni Tobie kaskę waytogo.gif

> 6. Juz sam mysle, ze na bardziej feralny egzemplarz niz obecny nie mozemy trafic

chciałem Ci to samo napisać biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżdzę takim od czasu do czasu i nie polecam

> Kiepskie wykonanie w porównaniu do E90 lub E46.

> Wyciszenie tragiczne, jak się jedzie po mokrym to w środku nie można swobodnie rozmawiać.

> W E46 nie słyszałem nic z zewnątrz.

> Generalnie kupa

Diesel, benzyna?niewiem.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam nie ma dwa turbo, jest jedno turbo

przeciez mowi, ze jest "bi"zlosnik.gif

> i jak bmw to 6 garow, 335i jest bardzo

Genralnie v6 jest u mnie przez mulher.gif preferowane, ale z bmw nic innego nie wchodzi w gre..... 320 i lub d...

> pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup, będzie ciekawie - dość obiektywnie przynajmniej wyrazisz opinię o tym aucie, bo w PL wszyscy

> są zawsze zachwyceni

Tiazlosnik.gif, rzeczywiscie najwiekszy pad jaki kiedykolwiek sie przytrafil, ale gdyby tu moje $$$ nie byly testerem to i moze fajnie... Nie lubie jednak placic za to co fabryka spier... I to jeszcze premium, bo ma znaczek... Ale naprawde sobie mowie, ze nastepnym razem nie moze byc tak zle (chyba) hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli nie będziesz musiał za dużo dopłacać

Tak dobrze to nie ma,zlosnik.gif...

> a na kaskę ile Ci w kieszeni zostanie?

Tak oceniam roznice na ok $3-4k roznicy przy trade in, za nowa ok $12k mniej niz sugeruje cena detaliczna...

Czyli w najgorszym wypadku, trace $4, prawie 20% wartoscipad.gif ale i pozbywamy sie marki...

> dodaj klauzulę, że po 3 poważnej naprawie oddasz im auto a oni Tobie kaskę

Lemon laws, tu nie masz prawa do negocjacji, ustalone na poziomie stanowym...

> chciałem Ci to samo napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , nowe z fabryki, z N20B20 (320i)- dwa turbo, znaczy co, ze prawdopodobienstwo, ze dwa razy

> szybciej sie zepsuje?

> Ewentualnie N47D20 (320d), ale bardzo maaalo prawdopodobne...

> Za/przeciw?

co do samej 3-er się nie wypowiem bo jeździłem tym bardzo krótko na pokazie, ale co do motoru 20i mogę coś napisać bo mam taki w x1.

motor n20 w zestawieniu z automatem jest mega przyjemny i mulher.gif będzie zadowolona. na jakieś hiper przyspieszenia nie ma co liczyć ale zawalidrogą nie będziesz, skrzynia biegi zmienia praktycznie niezauważalnie. spalanie w polskich realiach to 11-13 litrów w warunkach miejskich na krótkich dystansach - takich do 10km i 8h postoju pod biurem. w trasie polskiej czyli z wyprzedzaniem w 9 się mieścisz, przy szybkiej jeździe autostradowej też w 9 się mieści.

motor przy prędkościach obrotowych do 3500 obr jest całkiem cichy i nawet jego klang może się podobać. jak go podeptać i zmusić do pracy w wyższych zakresach obrotowych to już niestety słychać, że to nie jest r6 ale da się to przeżyć.

elastyczność nawet z tych niewielkich 185km i 270nm jest całkiem przyzwoita chociaż do jazdy "w trasie" zdecydowanie polecam zrzucenie skrzyni w tryb DS gdzie będzie utrzymywane około 2100 obr.

przebieg do tej pory 18,5kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do samej 3-er się nie wypowiem bo jeździłem tym bardzo krótko na pokazie, ale co do motoru 20i

> mogę coś napisać bo mam taki w x1.

Dzieki, ale mnie wlasnie o zestawienie chodzizlosnik.gif, 2.0l to ja tez mam .... hmm.gif

> motor n20 w zestawieniu z automatem jest mega przyjemny i będzie zadowolona. na jakieś hiper

ma swoje generalnie wady i zaletyhmm.gif, jak na maly 4. cyl silnik, to IMVHO jest swietnyhmm.gif, [...]

> przyspieszenia nie ma co liczyć ale zawalidrogą nie będziesz, skrzynia biegi zmienia

> praktycznie niezauważalnie. spalanie w polskich realiach to [...]

IMVHO kombinacja nie jest ze skrzynia, ktory automat masz? Stary czy 8s?niewiem.gif

> motor przy prędkościach obrotowych do 3500 obr jest [...]

zdecydowanie polecam zrzucenie skrzyni w tryb DS gdzie będzie utrzymywane około 2100

Inaczej to sie drive.gif nie dazlosnik.gif - ale u mnie to po miesice tylko jezdzi...

> obr.

> przebieg do tej pory 18,5kkm

Juz nie pamietam ile numerem #1 zrobia 10-15 k km, zanim BMW ja wymienilo lizak.gif, ta 55k km, i silnik bez awaryjny nie jestfacepalm%5B1%5D.gif[...] Moze tobie sie bardziej poszczescizlosnik.gif

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki, ale mnie wlasnie o zestawienie chodzi, 2.0l to ja tez mam ....

no ale w swojej 1-er nie masz n20 z turbo

> ma swoje generalnie wady i zalety, jak na maly 4. cyl silnik, to IMVHO jest swietny, [...]

zdecydowanie tak,

> IMVHO kombinacja nie jest ze skrzynia, ktory automat masz? Stary czy 8s?

mam z 8-speed automat od ZF

> zdecydowanie polecam zrzucenie skrzyni w tryb DS gdzie będzie utrzymywane około 2100

> Inaczej to sie nie da - ale u mnie to po miesice tylko jezdzi...

po mieście w trybie DS jeździ się dziwnie bo bezsensownie wysoko chce wkręcać motor, w mieście do turlania D jest optymalne

> Juz nie pamietam ile numerem #1 zrobia 10-15 k km, zanim BMW ja wymienilo , ta 55k km, i silnik bez

> awaryjny nie jest[...] Moze tobie sie bardziej poszczesci

> [...]

na razie nic się nie dzieje, oleju nie ubywa, jeździ aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale w swojej 1-er nie masz n20 z turbo

Faktok.gif,

> zdecydowanie tak,

Tylko olej trzeba wozic jak z RX8zlosnik.gif

> mam z 8-speed automat od ZF

ok.gif tu widze wielka zalete tegook.gif, drive.gif tym i IMVHO to jest przepasc na korzysc 8s ZF

> po mieście w trybie DS jeździ się dziwnie bo bezsensownie wysoko chce wkręcać motor, w mieście do

> turlania D jest optymalne

EU miasta sa innezlosnik.gif.

200709_11_normanhurst_f3.jpg

> na razie nic się nie dzieje, oleju nie ubywa, jeździ aż miło

TO rzeczywiscie postep w stosunku do starejzlosnik.gif ok 1l na 10,000 kmhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie N47D20 (320d), ale bardzo maaalo prawdopodobne...

> Za/przeciw?

Jako właściciel X3 F25 2,0d szczerzę odradzam Tobie ten silnik. Jest głośny, czuć wibracje a nawet i spaliny bardziej śmierdzą. No niestety po przesiadce z auta budżetowego z wyśmiewaną przez Ciebie mikro turbobenzyną i po mimo już blisko roku eksploatacji cały czas nie mogę przywyknąć do hałasu przy prędkościach miejskich diesla "premium" buu.gif

Ponoć w F30 jest lepiej pod tym względem.

Znając już trochę Twoje zapatrywanie na motoryzację nie rób sobie tej krzywdy nono.gif , chociaż z drugiej strony lubisz auta o własnościach nowoczesnej taczki typu pick up biglaugh.gif

PS Nic się nie psuje (odpukać w niemalowane mlotek.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako właściciel X3 F25 2,0d szczerzę odradzam Tobie ten silnik.

Mam znajomego co przesiadł się z e38 2.8 Pb do F10 2.0d i stwierdził, że nie czuje się już tak komfortowo jak w e38. Narzeka głównie właśnie na kulturę pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako właściciel X3 F25 2,0d szczerzę odradzam Tobie ten silnik. Jest głośny, czuć wibracje a nawet

> i spaliny bardziej śmierdzą.

Sam sie przekonalempad.gif

[...]

> Znając już trochę Twoje zapatrywanie na motoryzację nie rób sobie tej krzywdy , chociaż z drugiej

> strony lubisz auta o własnościach nowoczesnej taczki typu pick up

hahaha.gifwaytogo.gif[...]Siebie bym tak nie skrzywidzilzlosnik.gif, tylkomulher.gif, ale mialem 318d przez dwa dni - i facepalm%5B1%5D.gif - to jedna wielka pomylka[...]

Generalnie w sumie ten watek przekonal mnie do jednego - dalje nie lubie (imy) Diesel w aucie osobowym niezaleznie od ceny i jak atrakcyjna ona jest...001.gif[...]

Generalnie jednak wybor juz padl... i nie Diesel i nie BMW...

> PS Nic się nie psuje (odpukać w niemalowane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam znajomego co przesiadł się z e38 2.8 Pb do F10 2.0d i stwierdził, że nie czuje się już tak

> komfortowo jak w e38. Narzeka głównie właśnie na kulturę pracy...

7 to 7 zlosnik.gif ostatnio troszkę jeździłem 745i E23 na pełnym wypasie i zostałem zmiażdżony, dlatego 7 to 7 grinser006.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie w sumie ten watek przekonal mnie do jednego - dalje nie lubie (imy) Diesel w aucie

> osobowym niezaleznie od ceny i jak atrakcyjna ona jest...[...]

Bo nie miałeś przyjemności R6 diesel'a BMW. Często po przejażdżce ludziki zadają mi pytanie, to diesel? 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowisz o X5?

O każdym sześciocylindrowym silniku diesel'a produkowanym przez BMW.

M57D30 od 1999 roku przez kolejne cztery lata z rzędu wybierany był Engine Of The Year. Ta sama jednostka dostała jeszcze tę nagrodę w roku 2005 po doposażeniu w drugą sprężarkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O każdym sześciocylindrowym silniku diesel'a produkowanym przez BMW.

> M57D30 od 1999 roku przez kolejne cztery lata z rzędu wybierany był Engine Of The Year. Ta sama

> jednostka dostała jeszcze tę nagrodę w roku 2005 po doposażeniu w drugą sprężarkę...

EU musi miec inne specsniewiem.gif, jedyny 6 cyl w 3 series to benzyna, nigdy nie mielismy 6 cyl Dieselhmm.gif. Te zaczynaly sie od X3hmm.gif[...]

Jezdzilem tym, napewno wrazenia pozytywnijsze niz 4 cyl Dieselzlosnik.gif, imvho dlatego, ze 4 cyl Diesel najpierw mysli przez 5csec czy w ogole odepchac sie z miejsca001.gif[...]

Problem taki, ze niestety, znajac Q wykonania BMW, silnik owszem jest waytogo.gif, ale nie zdecyduje sie wydac $$$ na X5nono.gif[...] lub X3 jako calosc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] Świetny silnik.

> Rozwin pls

nie ma (lub ma zminimalizowane) wszystkie wady diesla a pali tyle co diesel. Równo rozwija moc, kręci się do dość wysokich obrotów, pracuje bardzo równo nawet na zimnym. Po rozgrzaniu nie słychać klekotu wcale. Te diesle 6cyl. z BMW na serio są niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> , nowe z fabryki, z N20B20 (320i)- dwa turbo, znaczy co, ze prawdopodobienstwo, ze dwa razy

> szybciej sie zepsuje?

> Ewentualnie N47D20 (320d), ale bardzo maaalo prawdopodobne...

> Za/przeciw?

Mamy dokładnie taką wersje, nawet kolor i wnętrze się zgadza (prócz skóry) i... przez chyba 6 miesięcy 20 000km przejechane i jest genialne. Dostępne pakiety "M" robią robotę. Zawias, skrzynia, układ kierowniczy "M" bajka. Auto jak na swoje osiągi pali "nic", zapitala aż miło. Bez tych zabawek to taki normalny sedan ale jak się wszystko ustawi na sport+, podpompuje boczki w fotelach to padajcie narody. Jak w sportowym aucie.... tylko pali 1/3 tego wink.gif Trafiły się też jakieś akcje serwisowe... chyba ze 3 przez ten czas co... wpiekla bardzo. klnie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.