Skocz do zawartości

[GnA]Polski Fiat 126p Wadera - 1994r


Rekomendowane odpowiedzi

Będąc małym bajtlem całe moje życie toczyło się wokół samochodów. Kiedy inne dzieciaki biegały po podwórku z piłką, zabawkami czy innymi paletkami, ja wolałem wiadro z wodą i szczotkę. Jeden z wujków naśmiewał się ze mnie, że nie daje szans temu biednemu autu (ojciec miał wtedy Malucha z 1984r) i od tak częstego mycia musi zgnić. W czasach szkoły podstawowej było podobnie. Koledzy czytali komiksy o Batmanach i Supermanach, a ja miałem MOTOR, a później również AutoSukces, MotoMagazyn i Auto Świat. Wtedy nabijali się ze mnie koledzy: "AutoŚwiat, AutoŚwiat - jestem pod władaniem AutoŚwiatu".

W okolicach 94roku wpadł w moje ręce AutoSukces w opisem Wadery. Pamiętam, że sugerowałem ojcu sprzedaż Poloneza Caro i kupno "terenowego Malucha".

wadera.jpg

Po przeszło osiemnastu latach od "pierwszego wejrzenia" spełniłem swoje marzenie - tzn, nie do końca, ale tą trudniejszą część mam za sobą.

W dniu 10-10-2012 nabyłem to:

img_23681.jpg img_23671.jpg img_23711.jpg

img_23721.jpg img_23701.jpg img_23691.jpg

Teraz już z górki. Wystarczy kupić Malucha, założyć te szpojlery, dać śliczny lakier, wstawić ciutek poprawiony silnik, znaleźć dobrą felgę, skołować ściągany dach i parę innych dupereli. Łatwizna 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem kolejnego Malucha. Tym razem od razu wiedziałem, że będzie to dawca na Waderę. Czemu?? Jest do tego idealny - ma skorodowane ranty błotników, progi i podszybie z tyłu - te elementy i tak trzeba wyciąć.

Silnik pracuje nieźle, chociaż rozrusznik niedomaga.

A teraz najlepsze - kosztował mnie równo 250zł.

Wiem, że nie bardzo chce się Wam to czytać więc od razu przejdę do fotek:

img_3063.jpg img_3064.jpg img_3065.jpg

img_3066.jpg img_3067.jpg img_3070.jpg

img_3071.jpg img_3072.jpg img_3073.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka z młodym była u rodziców to miałem wolne popołudnie cool.gifcool.gifcool.gif

Najpierw byłem na myjce:

img_3119.jpg img_3120.jpg img_3121.jpg

W drodze na ciąg dalszy pucowania:

img_3122.jpg

Prawie jak na stronie firmy zajmującej się car-detailingiem:

img_3123.jpg img_3124.jpg

Pucu, pucu, chlastu, chlastu, nie mam rączek jedenastu:

img_3126.jpg img_3127.jpg img_3128.jpg

Tadam!! W zasadzie nie do poznania:

img_3130.jpg img_3131.jpg img_3132.jpg

img_3133.jpg img_3134.jpg img_3136.jpg

Dobranoc:

img_3137.jpg img_3138.jpg img_3139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stałem się posiadaczem kolejnego Malucha. Tym razem od razu wiedziałem, że będzie to dawca na

> Waderę. Czemu?? Jest do tego idealny - ma skorodowane ranty błotników, progi i podszybie z

> tyłu - te elementy i tak trzeba wyciąć.

> Silnik pracuje nieźle, chociaż rozrusznik niedomaga.

> A teraz najlepsze - kosztował mnie równo 250zł.

> Wiem, że nie bardzo chce się Wam to czytać więc od razu przejdę do fotek:

A już się przestraszyłem, że tego ładnego maluszka z postu ,,noworoczne zdjęcia" będziesz przerabiał na Lorda Wadera.

Powodzenia w realizacji zamierzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaczynam się zastanawiać, który z Was Ty czy JR jest bardziej zakręcony

> Powodzenia

Ciężko to porównać. Kręcą nas ciutek inne rzeczy. JR zbiera wszelkie gadżety, modele etc, ja skupiam się na modelach 1:1 i częsciach zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko to porównać. Kręcą nas ciutek inne rzeczy. JR zbiera wszelkie gadżety, modele etc, ja

> skupiam się na modelach 1:1 i częsciach zamiennych.

Jak bym miał nadwyżki.... hmm.gif

To może nie 7 oink.gif, ale 3 Maluchy bym miał na pewno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciężko to porównać. Kręcą nas ciutek inne rzeczy. JR zbiera wszelkie gadżety, modele etc, ja

> skupiam się na modelach 1:1 i częsciach zamiennych.

ale, żeby zbierać modele i gadżety i zbierać modele 1:1 to trzeba mieć podobnego świta biglaugh.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

ale tak czy siak fajnie, się jest tak bawić i podziwiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja super wink.gif Dobrze że jeszcze są tacy zakręceni ludzie na tym smutnym świecie ok.gif

A powiedz w jaki sposób normalnego malucha się przerabia na Waderę? Wycinasz poszycia i "wklejasz" te laminaty? W jaki sposób się je łączy z karoserią? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.