Skocz do zawartości

[H] Sruby z felg stalowych do aluminiowych?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Podejda czy bedzie zonk i mam juz szukac?

Gdzies wyczytalem, ze jak z oryginalnych stalowych do oryginalnych aluminiowych to pasuja.

Do AH kupilem oryginalne fele z AG (mierzylem, powinny pasowac choc ET troche inne), a teraz obudzilem sie z tematem srub (dobrze, ze zima jeszcze, bo moze bym sie juz namacalnie zdziwil).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejda czy bedzie zonk i mam juz szukac?

> Gdzies wyczytalem, ze jak z oryginalnych stalowych do oryginalnych aluminiowych to pasuja.

> Do AH kupilem oryginalne fele z AG (mierzylem, powinny pasowac choc ET troche inne), a teraz

> obudzilem sie z tematem srub (dobrze, ze zima jeszcze, bo moze bym sie juz namacalnie

> zdziwil).

W AG mam te same śruby do stalowych i aluminiowych z tym że aluminiowe to oryginał GM za 360 zł komplet 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze myślałem, że jak ktoś pisze o felgach strukturalnych to ma na myśli alusy? Z powyższego

> widzę, że nie, zatem co oznacza to pojęcie

http://allegro.pl/felgi-stalowe-opel-astra-vectra-strukturalne-5x110-i3150922893.html

tu masz oplowską felgę strukturalną

często nieoznakowane insignie jeżdzą tylko na tym, bez kołpaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze myślałem, że jak ktoś pisze o felgach strukturalnych to ma na myśli alusy?

Koledzy już odpisali co i jak. Ja ze swej strony dodam że felga strukturalna z racji wyglądu "alufelgopodobnego" jest dość często nazywana alufelgą przez handlarzy aut. W ogłoszeniu jest alus a kupuje sie w rzeczywistości stalówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisano wyżej jeśli fele masz oplowskie to podejdą na śrubach od stali smile.gif. Jest tak dlatego, że ori felgi GM w miejscu styku sruby z felgą mają taką stalową podkładke i w tym miejscu felga jest grubosci jak stalówka wink.gif. Tak wynika z moich obserwacji, a felgi nie ori w miejscu styku sruby z felga zawsze sa grubsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak już napisano wyżej jeśli fele masz oplowskie to podejdą na śrubach od stali . Jest tak

> dlatego, że ori felgi GM w miejscu styku sruby z felgą mają taką stalową podkładke i w tym

> miejscu felga jest grubosci jak stalówka . Tak wynika z moich obserwacji, a felgi nie ori w

> miejscu styku sruby z felga zawsze sa grubsze

Jak zaloze to sie przkonam.

Nie pamietam abym cos tam widzial przypominajacego podkladke, ale kto by na to uwage zwracal nie wiedzac o co chodzi.

Fele maja nabite GM wiec zakladam, ze oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to Wam powiem, że dla mnie to są zajebiste te struktury - kilka razy nawet przejeżdżając obok Astry III dalekiego sąsiada zawsze się zastanawiałem co to jest? Bo wygląda jak alus, ale kiedyś na jednym z kół nie miał (może zapasówka) i wtedy zczaiłem, że ma ma stalówki z takimi kołpakami.

Ogólnie fajne, w porównaniu oczywiścia do zwykłych stalówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm ja dokupywalem

> KLIK MOJE PYTANKO

Ja na jakims sklepie online znalazlem:

stal. - stożek M 12 1,5 25

alu.oryg. - stożek M 12 1,5 25

alu.nieoryg. - stożek M 12 1,5 28

dodatkowo czasami pisza, ze do stali dlugosc 24 lub nawet 22mm

No nic, pomierze sobie w trakcie zmiany te srubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.