Skocz do zawartości

Czujniki parkowania "chroniące" twój samochód


manau

Rekomendowane odpowiedzi

> Klik

> Mam nadzieję że nie było.

> Bardzo podoba mi się to rozwiazanie - czujnik parkowania ostrzega innych że właśnie wjeżdżają w

> twój zaparkowany samochód

> Szkoda tylko że dość drogie, ale jestem za

juz sobie wyobrażam taki samochód trąbiący w środku nocy jak ktoś blisko zaparkuje smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz sobie wyobrażam taki samochód trąbiący w środku nocy jak ktoś blisko zaparkuje

Ja zakładam że auto daje tylko krótki dźwięk i blysk światłami, a nie nasmala aż do zdechu akumulatora grinser006.gif

Poza tym z opisu wynika że dźwięk można wyłączyć - i zostaną same światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zakładam że auto daje tylko krótki dźwięk i blysk światłami, a nie nasmala aż do zdechu

> akumulatora

> Poza tym z opisu wynika że dźwięk można wyłączyć - i zostaną same światła.

Przypadkiem jakies przepisy nie narzucily jakis czas temu tego, ze zamykanie/otwieranie auta nie powinno byc sygnalizowane glosnym bipaniem jak dawniej?

Jezeli dobrze mi swita i powyzsze jest niedozwolone to to chyba tez hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klik

> Mam nadzieję że nie było.

> Bardzo podoba mi się to rozwiazanie - czujnik parkowania ostrzega innych że właśnie wjeżdżają w

> twój zaparkowany samochód

> Szkoda tylko że dość drogie, ale jestem za

Kiepskie.

Nigdy nikt mi nie zaparkował w zderzaku - za to drzwi mam całe obite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz sobie wyobrażam taki samochód trąbiący w środku nocy jak ktoś blisko zaparkuje

Ileś lat temu na polskim rynku były już alarmy, reagujące na podejście do samochodu na odległość poniżej około metra. Działały bodaj pojemnościowo. Ale jakoś się nie rozpowszechniły, a wręcz znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypadkiem jakies przepisy nie narzucily jakis czas temu tego, ze zamykanie/otwieranie auta nie

> powinno byc sygnalizowane glosnym bipaniem jak dawniej?

> Jezeli dobrze mi swita i powyzsze jest niedozwolone to to chyba tez

Nie wiem czy na to jest ogólna dyrektywa unijna. Natomiast w różnych krajach są różne przepisy. W części właśnie jest zakaz "pikania" przy włączaniu, a na przykład we Francji był zakaz sygnalizowania włączania/wyłączania i działania alarmu kierunkowskazami - żeby nie myliły będących w ruchu. I we Francji alarmy podłączano pod światła pozycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zakładam że auto daje tylko krótki dźwięk i blysk światłami, a nie nasmala aż do zdechu

> akumulatora

> Poza tym z opisu wynika że dźwięk można wyłączyć - i zostaną same światła.

Ale będzie też reagować na przechodzące między pojazdami osoby, zwierzęta itd.. Nie chciałbym co chwila biegać sprawdzać czy ktoś mi zderzaka nie skasował z powodu kota czy psa błąkającego się po nocy na parkingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale będzie też reagować na przechodzące między pojazdami osoby, zwierzęta itd.. Nie chciałbym co

> chwila biegać sprawdzać czy ktoś mi zderzaka nie skasował z powodu kota czy psa błąkającego

> się po nocy na parkingu

Nie będzie reagowało na przechodzącego kota, czy psa - musiałby być sporych rozmiarów. Sygnał dźwiękowy włącza się dosłownie na moment (nie wiem, może 0.5s?) i tylko wtedy gdy czujniki 1 i 3, albo 2 i 4 zarejestrują ruch w pobliżu.

Problem miałem, gdy zaparkowałem tyłem w stronę trawnika, gdzie niekoszona trawa sięgała tych czujników i ruch trawy na wietrze powodował włączanie co jakiś czas krótkiego sygnału dźwiękowego.

Ogólnie te czujniki to fajna sprawa. Jeśli ktoś parkuje przed lub za Tobą to zależnie od odległości do Twojego zderzaka czujniki dają znać najpierw miganiem kierunkowskazów a jak już jest bliżej niż 30cm to na krótko klaksonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale będzie też reagować na przechodzące między pojazdami osoby, zwierzęta itd.. Nie chciałbym co

> chwila biegać sprawdzać czy ktoś mi zderzaka nie skasował z powodu kota czy psa błąkającego

> się po nocy na parkingu

Nie doczytałeś w podlinkowanym opisie grinser006.gif że nie będzie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiepskie.

> Nigdy nikt mi nie zaparkował w zderzaku - za to drzwi mam całe obite.

Ja drzwi mam w miarę całe (obić od innych drzwi nie liczę), ale rogi zderzaków rozjeżdżone jak pas startowy w Modlinie sick.gif

Oczywiście że ten system nie uchroni pojazdu, i jak ktoś będzie chciał to wjedzie ci w auto grinser006.gif i oczywiście ucieknie "bo nikt nie widział". sick.gif

Dałem to jako ciekawostkę, gdyby nie spora cena to pewnie bym się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy na to jest ogólna dyrektywa unijna. Natomiast w różnych krajach są różne przepisy. W

> części właśnie jest zakaz "pikania" przy włączaniu, a na przykład we Francji był zakaz

> sygnalizowania włączania/wyłączania i działania alarmu kierunkowskazami - żeby nie myliły

> będących w ruchu. I we Francji alarmy podłączano pod światła pozycyjne.

A żarówki w reflektorach musiały być żółte zlosnik.gif

Dziwni ci Francuzi byli tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ileś lat temu na polskim rynku były już alarmy, reagujące na podejście do samochodu na odległość

> poniżej około metra. Działały bodaj pojemnościowo. Ale jakoś się nie rozpowszechniły, a wręcz

> znikły.

Ale mozna zalożyć czujnik mikrofalowy

Jednak jest on kapryśny - elektroda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klik

> Mam nadzieję że nie było.

> Bardzo podoba mi się to rozwiazanie - czujnik parkowania ostrzega innych że właśnie wjeżdżają w

> twój zaparkowany samochód

> Szkoda tylko że dość drogie, ale jestem za

Ja na nie no.gif

Niedługo ludzie bez systemów wspomagania nie pójdą do sklepu po bułkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj, jakby tak się każdy "obrażał" na systemy to wszyscy jeździliby Fiatami 125p - tam

> nawet "ssanie" nie miało żadnego "systemu"

No tak, ale jeśli większość samochodów będzie miała taki system

a kierowca trafi na zaparkowany samochód bez to będzie miał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.