Skocz do zawartości

Budujemy z AK


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale wtedy ma kotłownię w salonie

> Mam w domu na lato kominek z DGP i turbiną na strychu - sprawdza się jesienią, wiosną, a nawet w

> mroźne dni. Turbina trochę hałasuje, ale nie przeszkadza - jest postawiona na podkładach z

> wełny mineralnej na strychu

> Najbardziej upierdliwe jest wygarnianie rano popiołu z kominka - kupiłem odkurzacz, ale i tak jest

> zadyma

Mi się kominek znudził po dwóch sezonach. Wsadziłem więc do środka świece. Też jest ładnie a nie ma kłopotu.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym mieć mniejszy dom wyłączając garaż z bryły budynku, tańszy w budowie i ogrzewaniu... Mam, mieszkam, ale zmieniłbym to.

Naotmiast latanie po schodach może się skończy jak ogarniemy w końcu wszystko, na razie biegam tam i z powrotem po kilkadziesiąt razy dziennie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł i kominek

Syf z kominka to betka.

W piwnicach jak ładuje kocioł i czyszczę wyczystkę i okolicę podajnika

pył węglowy z miału jest wszędzie w pomieszczeniach i na mnie też.

I czyszczenie wymienników co tydzień... niby opał tańszy, ale roboczogodziny w kotłowni lecą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pokaz no mi podstawe prawna, bo widzialem tylko o altanach na ogrodkach dzialkowych do 25m2 w

> terenie zabudowanym i 35m2 poza.

To o czym piszesz nie wymaga pozwolenia na budowę tylko zgłoszenie, czyli uproszczona procedura.

To o czym pisałem wyżej czyli jak każdy garaż, wymaga normalnej procedury: mapa do celów projektowych, projekt budowlany, prawomocna decyzja pozwolenia na budowę.

Jedynie od takiego garażu nie płaci się podatku od nieruchomości.

Interpretacja którą potwierdziłem w miejscowym Wydz. Podatków Urzędu Miasta brzmi:

Garaże metalowe nie połączone trwale z gruntem , z możliwością rozbiórki i przeniesienia w inne miejsce, nie są wymienione w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, nie posiadają elementów i cech wymienionech w przepisie wobec czego nie podlegają opodatkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KLIK - ja planuję takiego potworka. Ale to tylko zarys, koncepcja bo projekt będzie indywidualny,

> inny układ w środku jak i w samej bryle. Garaż zawsze planowałem osobno, ale działka niestety

> wymusza takie rozwiązanie.

Fajny projekt waytogo.gif My się zdecydowaliśmy na dosyć podobny z135 z tej samej pracowni, przy założeniu poszerzenia garażu do 2 stanowisk i minimalnych zmianach w środku. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się kominek znudził po dwóch sezonach. Wsadziłem więc do środka świece. Też jest ładnie a nie ma

> kłopotu.

Ja na wsi nie mam innego ogrzewania - więc palimy z przyjemnością - wtedy jest ciepło smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na wsi nie mam innego ogrzewania - więc palimy z przyjemnością - wtedy jest ciepło

Ja mam gaz ziemny. Za żadną kasę bym nie zamienił na nic innego. Cała obsługa systemu sprowadza się do ustawienia pożadanej temperatury na sterowniku na ścianie.

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadłem.

> Swego czasu moi rodzice chcieli kupić Peugeota 307. Nawet sprzedawca w salonie im odradzał.

Szkoda że nie mam fotek, co zostało z Peugeota. oslabiony.gif

Na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało i zdążyli ugasić zanim pożar narobił większych szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mądre słowa.

> My - po dziesiątkach czy setkach przejrzanych projektów - wybraliśmy się do naszego projektanta z

> kilkoma faworytami. Facek kazał odłożyć je na bok i zadał kilka fundamentalnych pytan - co

> chcecie mieć W ŚRODKU, ile i jakich pomieszczeń, jak rozmieszczone, etc. To nam zmieniło

> optykę przy wyborze projektu o 180stopni.

> Znakomita większość (w tym i my ) szukających pierwszy raz projektu dla siebie skupia się na

> wyglądzie zewnętrznym, co jest kardynalnym błedem.

> Oczywiście, wygląd domu jest ważny, ale warto zacząć od wnętrza i swoich potrzeb.

Chyba jestem nietypowy, bo zacząłem od wymagań na wnętrze i tak dobierałem projekty, a wygląd zewnętrzny praktycznie nie miał (poza wymiarami zabudowy) znaczenia.

Robiłeś w końcu projekt indywidualny, czy przerabiałeś gotowca? Jeżeli byłeś zadowolony z tego architekta, to możesz podać na niego namiary? Ja właśnie zacząłem poważnie myśleć już nad adaptacją i budową (może jeszcze w tym roku), i chętnie bym skorzystał ze sprawdzonych namiarów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To o czym piszesz nie wymaga pozwolenia na budowę tylko zgłoszenie, czyli uproszczona procedura.

> To o czym pisałem wyżej czyli jak każdy garaż, wymaga normalnej procedury: mapa do celów

> projektowych, projekt budowlany, prawomocna decyzja pozwolenia na budowę.

> Jedynie od takiego garażu nie płaci się podatku od nieruchomości.

> Interpretacja którą potwierdziłem w miejscowym Wydz. Podatków Urzędu Miasta brzmi:

> Garaże metalowe nie połączone trwale z gruntem , z możliwością rozbiórki i przeniesienia w inne

> miejsce, nie są wymienione w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, nie posiadają elementów

> i cech wymienionech w przepisie wobec czego nie podlegają opodatkowaniu.

Szkoda, ze nie masz podstawy prawnej, bo moze byc tak, ze co gmina, to inna opinia. A cos mowili o tym samym, tylko z drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam gaz ziemny. Za żadną kasę bym nie zamienił na nic innego. Cała obsługa systemu sprowadza się

> do ustawienia pożadanej temperatury na sterowniku na ścianie.

Ja w mieszkaniu mam c.o. z sieci miejskiej - tylko termostatami na grzejnikach reguluję smile.gif

A na wsi cieszę się, że wreszcie podciągnęli mi prąd z nowego transformatora i żarówki nie przygasają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja działałem tak samo, najpierw wnętrze - nie do końca odkryta kuchnia, b. duży salon, szerokie schody i trzy duże pokoje u góry. Takie było pierwotne założenie, trochę przesadziliśmy z rozmiarami pomieszczeń, spokojnie cały dom proporcjonalnie mogliśmy zmniejszyć o 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, ze nie masz podstawy prawnej, bo moze byc tak, ze co gmina, to inna opinia. A cos mowili o

> tym samym, tylko z drewna?

Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

Nieważne czy blaszany czy w konstrukcji szkieletowej drewnianej. Słowo klucz to : " ...nie połączony trwale z gruntem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

> Nieważne czy blaszany czy w konstrukcji szkieletowej drewnianej. Słowo klucz to : " ...nie

> połączony trwale z gruntem..."

Przeczytam to, jak znajde chwile wolna, dzieki. Nie wiem, czemu w necie glownie jest o altanach na pracowniczych ogrodkach dzialkowych, ale chyba juz analizowalem to od strony budowli, tylko nie pamietam rezultatow. Moze faktycznie sie skupilem na pozwoleniu, bo pamietam, ze szukalem informacji, ile budowli typu altana mozna wybudowac na 850m2 bez pozwolenia - 2 (do 2 na kazde 500m2), czy 3.

W takim razie zdecyduje sie chyba zrobic jakies polaczenie garazu dwustanowiskowego z gospodarczym oraz duzym zadaszonym tarasem o dachu jednospadowym - rozwazalem wczesniej polaczenie altany, wiaty i tarasu, jako trzech budowli na skraju dzialki (mam tam sciane od garazu sasiada, wiec UM dal mi juz WZ w tym miejscu). Chcialem zrobic na calej powierzchni garazu standardowa podbudowe i kostke, a w miejscach slupow zalac betonowe szklanki z kotwami, zeby przymocowac garaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z taka "puszką" separatorem?

> Bo zastanawiałem się nad zakupem.

Z Lidla zlosnik.gif

Wiadro z rurą ssącą. Wewnątrz po pokrywą turbinka z filtrem - tyle, że ten filtr przepuszcza pył - muszę sprawdzić czemu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Budowę zamierzam realizować systemem gospodarczym, "suporex" + 12-15cm ocieplenie styropianem

Przede wszystkim zastanów się czy nie lepiej byłoby podejść do budowy swojego domu pod kątem lepszej energooszczędności.

Tym bardziej, że wprowadzne są dopłaty do domów energooszczędnych i budowa takiego domu może kosztować mniej niż budowa tych budynków, które pokazałeś, a dodatkowo będziesz miał dużo niższe rachunki za ogrzewanie.

Z tym, że lepiej wtedy robić projekt indywidualny, co wbrew pozorom wcale nie wychodzi dużo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drażniące schody?U mnie na fajną parterówkę chyba działka nie pozwoli (ma jakieś 21-22m), musiałaby

> jakaś długa kiszka być ( w długości mam teren praktycznie nieograniczony, ale takiw agon nie

> wygląda w ogóle, pomijając, że parterówki mi się praktycznie żadne nie podobają

Tak, chodzenie góra dół potrafi denerwować. Ja mam małe dzieciaki i tym bardziej to denerwuje. Pamiętam pierwsze tygodnie w domu, po kilku dniach klniesz bo jeszcze nie jesteś nauczony że trzeba pamiętać, żeby zabrać wszystko od razu bo inaczej góra dół smile.gif Do tego klatka schodowa, koszt schodów, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam gaz ziemny. Za żadną kasę bym nie zamienił na nic innego.

Ja bym zamienił - na węzeł cieplny zasilany z sieci miejskiej zlosnik.gif

> Cała obsługa systemu sprowadza się

> do ustawienia pożadanej temperatury na sterowniku na ścianie.

To tak jak w węźle cieplnym zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Lidla

> Wiadro z rurą ssącą. Wewnątrz po pokrywą turbinka z filtrem - tyle, że ten filtr przepuszcza pył -

> muszę sprawdzić czemu ...

Ej, a można tym ciągnąć z pieca? Bo strasznie mnie irytuje armageddon w kotłowni przy wyrzucaniu popiołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym bardziej, że wprowadzne są dopłaty do domów energooszczędnych i

Dopłaty do kredytów o ile dobrze kojarzę. To jest kaska dla banku a nie dla budującego. Przy budowie gospodarczej za gotówkę może być problem (na wszystko papier) i efekcie lepiej jest olać dotację. Temat póki co badałem pobieżnie, ale jeszcze będę się wgryzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zdjęciu jeszcze prąd ze starej pajęczyny i nówka przyłącze przy płocie

Gratulacje waytogo.gif

Ty zakończyłeś budowę docelowym przyłączem energetycznym, a ja pamiętam, że docelowe przyłącze energ. w szafce wolnostojącej to była pierwsza inwestycja na mojej działce. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej, a można tym ciągnąć z pieca? Bo strasznie mnie irytuje armageddon w kotłowni przy wyrzucaniu

> popiołu...

Ja z kominka wyciągam, więc i z pieca pewnie by się dało - rura ssąca jest gruba, a wiadro spore zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje

> Ty zakończyłeś budowę docelowym przyłączem energetycznym, a ja pamiętam, że docelowe przyłącze

> energ. w szafce wolnostojącej to była pierwsza inwestycja na mojej działce.

Moja pierwszą inwestycją był słup ze skrzynką i prądem budowlanym.

Własna linia sporo kosztowała. Potem studnia i garaż blaszak smile.gif

286872262-Pocz.jpg

post-11224-14352520160907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopłaty do kredytów o ile dobrze kojarzę. To jest kaska dla banku a nie dla budującego.

Oczywiscie, że banki pośredniczą, ale pieniądze dostaje inwestor (od banku), a nie bank na własne potrzeby zlosnik.gif

W każdym razie, w przypadku braku tej dopłaty, warto zastanowić się nad budową domu energooszczędnego, bo to się po prostu opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja pierwszą inwestycją był słup ze skrzynką i prądem budowlanym.

> Własna linia sporo kosztowała. Potem studnia i garaż blaszak

To ja podobnie zaczynam wink.gif. Mam już na działce garaż blaszak, w blaszaku przyczepkę z baniakiem 1000L na wodę zlosnik.gif, agregat 7,5kW, rozdzielnicę elektryczną. Wg majstra za jakiś miesiąc zaczynamy kopać. Na razie obawia się jeszcze wody w wykopach. Dziś byłem w gminie i wieści też są dobre - lada dzień zaczynają budowę wodociągu wink.gif

Plan jest taki, by do zimy zrobić SSZ, z gotowym dachem, instalacją elektryczną i hydrauliką. Mam nadzieję, że się uda wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja podobnie zaczynam . Mam już na działce garaż blaszak, w blaszaku przyczepkę z baniakiem

> 1000L na wodę , agregat 7,5kW, rozdzielnicę elektryczną. Wg majstra za jakiś miesiąc zaczynamy

> kopać. Na razie obawia się jeszcze wody w wykopach. Dziś byłem w gminie i wieści też są dobre

> - lada dzień zaczynają budowę wodociągu

> Plan jest taki, by do zimy zrobić SSZ, z gotowym dachem, instalacją elektryczną i hydrauliką. Mam

> nadzieję, że się uda

Dasz radę ok.gif

Stan surowy otwarty z więźbą dachową to max 2 mies.

Potem pokrycie dachu, okna i masz zamknięty.

BTW. Nie kradną u Ciebie? Ja bym się bał takie dobra zostawić w garażu.

Chyba że masz alarm i ochronę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja podobnie zaczynam . Mam już na działce garaż blaszak, w blaszaku przyczepkę z baniakiem

> 1000L na wodę , agregat 7,5kW, rozdzielnicę elektryczną. Wg majstra za jakiś miesiąc zaczynamy

> kopać. Na razie obawia się jeszcze wody w wykopach. Dziś byłem w gminie i wieści też są dobre

> - lada dzień zaczynają budowę wodociągu

> Plan jest taki, by do zimy zrobić SSZ, z gotowym dachem, instalacją elektryczną i hydrauliką. Mam

> nadzieję, że się uda

u mnie do końca tygodnia mają skończyć murować parter i zabrać się za przygotowania do płyty. A blaszak jeszcze nie dojechał zlosnik.gif

Najważniejsze, że pogoda dopisuje i robota idzie sprawnie yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dasz radę

> Stan surowy otwarty z więźbą dachową to max 2 mies.

> Potem pokrycie dachu, okna i masz zamknięty.

Kolega zaczął 2 tygodnie temu - tylko w innej lokalizacji (sucho ma zlosnik.gif) i wczoraj stawiali stemple pod strop icon_eek.gificon_eek.gif

> BTW. Nie kradną u Ciebie? Ja bym się bał takie dobra zostawić w garażu.

> Chyba że masz alarm i ochronę ...

Zdarza się, ale sporadycznie. Okolica spokojna, do tego sąsiad, ktory mieszka od jesieni to policjant - ostry policjant zlosnik.gif. Na razie w blaszaku stoi przyczepka, baniak i rozdzielnica. Przyczepka sama odstarasza od siebie hehe.gif, a rozdzielnica jest przypięta łańcuchem do konstrukcji garażu hehe.gif. Agregat jednak chyba będzie nocował w bagażniku mojego auta hmm.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega zaczął 2 tygodnie temu - tylko w innej lokalizacji (sucho ma ) i wczoraj stawiali stemple

> pod strop

> Zdarza się, ale sporadycznie. Okolica spokojna, do tego sąsiad, ktory mieszka od jesieni to

> policjant - ostry policjant . Na razie w blaszaku stoi przyczepka, baniak i rozdzielnica.

> Przyczepka sama odstarasza od siebie , a rozdzielnica jest przypięta łańcuchem do konstrukcji

> garażu . Agregat jednak chyba będzie nocował w bagażniku mojego auta

U mnie bez alarmu i ochrony, wszystko dostaje nóg.

Taki urok okolicy, gdzie jest sporo działek rekreacyjnych, z których miejscowa ludność przyzwyczajona jest kraść zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega zaczął 2 tygodnie temu - tylko w innej lokalizacji (sucho ma ) i wczoraj stawiali stemple

> pod strop

i jeszcze pewnie sciany fundamentowe z bloczkow betonowych? A potem sie ludzie dziwia, ze im sciany pekaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy, a możecie mi powiedzieć przeciętny koszt wykonania projektu "na gotowo", czyli daję kasę i

> mówię co ma być, a dostaję do ręki projekt ze wszystkimi pozwoleniami, papierami - słowem,

> można wbijać szpadel

Trudno określić "przeciętny koszt".

Zależy od:

1. rodzaju projektu, indywidualny czy gotowy z adaptacją,

2. stopnia skomplikowania budynku, instalacji wewnętrznych jak również terenu

3. ilości koniecznych pozwoleń, uzgodnień i zgód

4. miejscowości

Wg mnie od kliku do kilkunastu tys., czasem ale raczej rzadko kilkadziesiąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy, a możecie mi powiedzieć przeciętny koszt wykonania projektu "na gotowo", czyli daję kasę i

> mówię co ma być, a dostaję do ręki projekt ze wszystkimi pozwoleniami, papierami - słowem,

> można wbijać szpadel

Średnio licząc z projektem indywidualnym możesz założyć jakieś 5% wartości inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy, a możecie mi powiedzieć przeciętny koszt wykonania projektu "na gotowo", czyli daję kasę i

> mówię co ma być, a dostaję do ręki projekt ze wszystkimi pozwoleniami, papierami - słowem,

> można wbijać szpadel

Moje koszty związane z projektem i pozwoleniami:

-projekt gotowy 2500

-adaptacja projektu 4000 (albo 4500, nie pamiętam). W tym adaptacja terenu, zagospodarowanie działki i wszystkie pozwolenia. Ja załatwiałem warunki zabudowy i warunki techniczne przyłączy. Resztę biuro projektowe - finalnie odebrałem pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy Twoja sieć miejska poda mi ciepło jak sobie postanowię grzać np. w lipcu?

W tej chwili mieszkam w bloku - mogę włączyć ogrzewanie w lipcu, w sierpniu, kiedy tylko chcę wink.gif. Sieć miejska - ale to jakieś mało spotykane rozwiązanie, wiem, że CO jest związane z ciepłą wodą - jak jest ciepła woda w kranie, to znaczy, że grzejniki można włączyć. Do tego mam fajny sterownik na ścianie w salonie - pozwala na programowanie on-off ogrzewanie względem dni, godzin, temperatury itp. Ma też czujnik temperatury i ogrzewanie dąży do utrzymania zadanej przeze mnie na sterowniku wartości. Cały system nazywa się chyba Logoterma.. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje koszty związane z projektem i pozwoleniami:

> -projekt gotowy 2500

> -adaptacja projektu 4000 (albo 4500, nie pamiętam). W tym adaptacja terenu, zagospodarowanie

> działki i wszystkie pozwolenia. Ja załatwiałem warunki zabudowy i warunki techniczne

> przyłączy. Resztę biuro projektowe - finalnie odebrałem pozwolenie na budowę.

no właśnie. Trzeba oddzielić pewne sprawy. Sam projekt, czy to gotowy z adaptacjami, czy indywidualny, to tylko część kosztów papierków do uzyskania pozwolenia na budowę. Niezależnie jaki ma się projekt trzeba potem robić jakieś mapki z posadowieniem, badania gelogiczne i ich opracowanie, projekty przyłączy, ponosić opłaty urzędowe. Ja załatwiałem podobnie jak Ty, większość przez architekta. Projekt kupiłem gotowy za 1600 pln, drobne zmiany w projekcie kosztowały 600 pln, a całość formalności wyszła jakieś 7-8 tys. Oprócz tego co Ty, musiałem mieć jeszcze pozwolenie na budowę zjazdu w drogę wewnętrzną (a wcześniej projekt i nawet badania geologiczne tego zjazdu zlosnik.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, co to za technologia - wiem tylko, że ma zamiar mieszkać do końca roku

na pewno razem z fundamentami te 2 tyg? Coś za szybko. Na sam fundament, to trzeba z tydzień liczyć przynajmniej hmm.gif

Fakt, że dzisiaj to szybko idzie, ale nie jestem pewny czy to wszystko jest takie super. Ja zrobiłem fundament na jesieni. Technologią klasyczną: wybrali ziemię na cały fundament, wylali chudy beton, potem zaszalowali i zazbroili ławy, zalali, potem zaszalowali i zalali ściany fundamentowe. Potem wszystko, łącznie z ławą zamalowali jakimiś lepikami niby przeciwwilgociowymi, ocieplili, zrobili drenaż i zasypali. Trwało to ze 3 tyg, jeszcze licząc przerwy na niekorzystną pogodę.

A patrzę jak sąsiedzi robią: zebrali trochę ziemi, w tym wykopali dołki na ławy, włożyli zbrojenie, zalali betonem (żadnego chudziaka, żadnej izolacji tych ław), na to zaraz postawili bloczki, posmarowali lepikami, dali ocieplenie i gotowe. Zajęło to z 5 dni. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno razem z fundamentami te 2 tyg? Coś za szybko.

Też mi się tak wydawało, ale rozmawiałem wczoraj z moim elektrykiem. Był na tamtej budowie równe 2 tygodnie temu podłączać mu prąd budowlany, to dopiero koparka zbierała humus zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mi się tak wydawało, ale rozmawiałem wczoraj z moim elektrykiem. Był na tamtej budowie równe 2

> tygodnie temu podłączać mu prąd budowlany, to dopiero koparka zbierała humus .

no to mega tempo. Ja na szczęście nie muszę się spieszyć. Na razie do jutra chcą skończyć murowanie parteru i zabrać się za przygotowanie do płyty. Czyli miną dwa tyg. od wylania płyty fundamentowej w poprzedni poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.