Skocz do zawartości

poduszka amortyzatora - wspomaganie


scrally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich cc/sc maniaków - potrzebuję informacji jaka jest różnica pomiędzy poduszkami amortyzatora do sc ze wspomaganiem - EPR pokazuje inny element, szukajką nie znalazłem takiej informacji, a muszę wymienić dosyć szybko...może ktoś przerabiał ten temat czy podejdzie zwykła czy trzeba oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich cc/sc maniaków - potrzebuję informacji jaka jest różnica pomiędzy poduszkami

> amortyzatora do sc ze wspomaganiem - EPR pokazuje inny element, szukajką nie znalazłem takiej

> informacji, a muszę wymienić dosyć szybko...może ktoś przerabiał ten temat czy podejdzie

> zwykła czy trzeba oryginał

Podobno się różnią - czym nie dowiedziałem się, ale kupiłem wersję pod wspomaganie. Podobno również pasuje poduszka od wersji bez. Nie ryzykowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli się nie mylę to jest tutaj dłuższa co zaznaczone klyk

Dla wspomagania poduszka jest "masywniejsza".

Jest z grubszej blachy i ma przetłoczenia dla wzmocnienia.

I w innym miejscu wypada oś łożyska.

Daje to inne kąty wyprzedzenia w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla wspomagania poduszka jest "masywniejsza".

> Jest z grubszej blachy i ma przetłoczenia dla wzmocnienia.

> I w innym miejscu wypada oś łożyska.

> Daje to inne kąty wyprzedzenia w zawieszeniu.

To by sie zgadzalo dlaczego sruba od amortyzatora nie jest idealnie na srodku otworu w otworze przez ktory przechodzi. grinser006.gif dobrze wiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki raczej są te same, różnice są ale w innych elementach, takich jak piasty a nie poduszki. Jeżeli ktoś ma abs to piasty są inne. Co do poduszek to różnicy nie ma, nie spotkałem się nigdy z pytaniem sprzedawcy czy mam wspomaganie czy nie i że poduszka jest inna, do wersji z i bez wspomy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poduszki raczej są te same, różnice są ale w innych elementach, takich jak piasty a nie poduszki.

> Jeżeli ktoś ma abs to piasty są inne. Co do poduszek to różnicy nie ma, nie spotkałem się

> nigdy z pytaniem sprzedawcy czy mam wspomaganie czy nie i że poduszka jest inna, do wersji z i

> bez wspomy

bo moze taki sprzedawca sam nie wie 270751858-jezyk.gif a sa inne na100% > Te 3 szpilki sa przesuniete wzgledem lozyska o pare mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo moze taki sprzedawca sam nie wie a sa inne na100% > Te 3 szpilki sa przesuniete wzgledem

> lozyska o pare mm

Na allegro wpisz poduszka amortyzatora seicento , to zobaczysz ze jeden uj, wszystkie takie same, tylko ceny różne. W zależności czy rzeźba czy ori grinser006.gif270751858-jezyk.gif

Aż jutro z ciekawości podjadę i zapytam sprzedawce, co dość mocno obeznany w temacie części do fiata zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro wpisz poduszka amortyzatora seicento , to zobaczysz ze jeden uj, wszystkie takie same,

> tylko ceny różne. W zależności czy rzeźba czy ori

> Aż jutro z ciekawości podjadę i zapytam sprzedawce, co dość mocno obeznany w temacie części do

> fiata

nie tak dawno to i na allegro wisialy takie poduchy grinser006.gif nawet tu byl watek wtedy o tym , jak co to mam na stanie i taka i taka to moge Ci zrobic fote grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwykła poducha - ok 50 zł

> do wspomy oryginał - ok.100 -150zł

> może ma ktoś taki oryginał do wspomagania do załatwienia ....tanio ??

śledź centogiełde, sam kupilem za 100zl 2 szt do wspomagania ,a wczesniej i za 50zl 2szt ktos wystawial

chyba ze sie pali to nie masz wyboru wink.gif alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej dobra, to teraz pytanie czysto teoretyczne

> Czy zmieniając przekładnie na krótką od wersji ze wspomą, zostawiając poduszki z wersji bez wspomy

> jakie może mieć to dalsze konsekwencje???

Raczej żadne, tak w kajtkach robią i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś potrzebuje poduszki pod wspomaganie to polecam tego sprzedawcę klik , właśnie zakupiłem u niego poduszki na tej aukcji, tylko trzeba napisać że potrzebujecie pod wspomaganie, cena ta sama 56 zł. Na dowód że to oryginał załączam fotki z dzisiejszej wymiany amorów i poduch smile.gif

286924299-poduszkiwspom.orygin.1.jpg

286924299-poduszkiwspom.orygin.2.jpg

post-72838-1435252041805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kepiej powiedz jak się UltraSR sprawują bo opinii o nich bardzo mało

Rewelacja jak dla mnie drive.gif, całkiem inne auto, wcześniej miałem Excel-G ale nie ma porównania, czuć że teraz jest dużo lepsza przyczepność i ładnie wybiera nierówności.

I znów mam banana na twarzy jak wsiadam do seja, przydałby się jeszcze tył do kompletu. Nie jeździłem nigdy na B6 i nie mam porównania do nich ale od Excel-G duuuużo lepsze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> ok, a teraz niech jeszcze ktos napisze co to daje ? inne kąty ? ale co one dają ?

Większy kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy to większa stabilność podczas jazdy z większymi prędkościami, większa siła i szybsza reakcja prostująca koła po wyjściu z zakrętu, ale jednocześnie trudniejsze skręcanie kierownicą. Dlatego przy wspomaganiu kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy może być większy, bo zwiększona siła niezbędna na skręcenie kół niwelowana jest wspomaganiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większy kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy to większa stabilność podczas jazdy z większymi

> prędkościami, większa siła i szybsza reakcja prostująca koła po wyjściu z zakrętu, ale

> jednocześnie trudniejsze skręcanie kierownicą. Dlatego przy wspomaganiu kąt wyprzedzenia

> sworznia zwrotnicy może być większy, bo zwiększona siła niezbędna na skręcenie kół niwelowana

> jest wspomaganiem.

Dzięki, na taką odpowiedź czekałem piwo.gif Czyli poza lekkim kręceniem kieratem same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.