Skocz do zawartości

Rejestracja auta - czy tylko w miejscu zamieszkania?


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka zagwozdka.

Kupujemy auto po zakończeniu leasingu i chcemy je zarejestrować na jednoosobową firmę.

Z tym, że:

- firma zarejestrowana jest np. w Skierniewicach

- właściciel firmy zameldowany jest w Poznaniu

- ale mieszka w Warszawie

Czy musimy jechać do Skierniewic, żeby zarejestrować auto czy możemy to zrobić np. w Poznaniu lub w Warszawie i Urzędy przekażą sobie dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka zagwozdka.

Zależy na jakie blachy chcesz zarejestrować...

Jeśli mieszkasz w Wawie i jestes zameldowany czasowo to możesz zarejestrować w Wawie, jeśli nie masz meldunku-to tylko w m zameldowania z dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy na jakie blachy chcesz zarejestrować...

> Jeśli mieszkasz w Wawie i jestes zameldowany czasowo to możesz zarejestrować w Wawie, jeśli nie

> masz meldunku-to tylko w m zameldowania z dowodu.

czyli zakładając, że mam meldunek czasowy idę do stosownego Urzędu Gminy w miejscu czasowego zameldowania i nie powinni robić problemów z rejestracją na firmę w Skierniewicach, z tym, że blachy dostaję warszawskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy na jakie blachy chcesz zarejestrować...

> Jeśli mieszkasz w Wawie i jestes zameldowany czasowo to możesz zarejestrować w Wawie, jeśli nie

> masz meldunku-to tylko w m zameldowania z dowodu.

Ale przecież rejestruje DG - a ta ma siedzibę niekonieczne w miejscu zameldowania czy zamieszkania właściciela. Ten może nawet nie być zameldowany w PL...

Najlepiej będzie jak zadzwonisz do UK w którym byś chciał zarejestrować samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli zakładając, że mam meldunek czasowy idę do stosownego Urzędu Gminy w miejscu czasowego

> zameldowania i nie powinni robić problemów z rejestracją na firmę w Skierniewicach, z tym, że

> blachy dostaję warszawskie?

Z rozpędu wprowadziłem Cię w maliny chyba...syt o której piszę odnosi się do prywatnego zjadacza chleba, z firmą niestety nie wiem jak to rozegrać, bo faktycznie może być zarejestrowana w dowolnym miejscu. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka zagwozdka.

> Kupujemy auto po zakończeniu leasingu i chcemy je zarejestrować na jednoosobową firmę.

> Z tym, że:

> - firma zarejestrowana jest np. w Skierniewicach

> - właściciel firmy zameldowany jest w Poznaniu

> - ale mieszka w Warszawie

> Czy musimy jechać do Skierniewic, żeby zarejestrować auto czy możemy to zrobić np. w Poznaniu lub w

> Warszawie i Urzędy przekażą sobie dokumenty?

Zgodnie z ustawa rejestracji dokonuje sie w miejscu zamieszkaniaok.gif

Quote:

art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.): "rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania (siedzibę), wydając dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną, jeżeli jest wymagana, z zastrzeżeniem ust. 2-5".


Inna kwestia jest wyegzekwowanie tego w WK... Tam wiekszosc nie rozroznia kwestii meldunku od miejsca zamieszkania, wiec moze to wymagac kontaktu z naczelnikiem lub pisaniem odwolania grinser006.gif

W kazdym razie, technicznie jest to do zrobienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy na jakie blachy chcesz zarejestrować...

> Jeśli mieszkasz w Wawie i jestes zameldowany czasowo to możesz zarejestrować w Wawie, jeśli nie

> masz meldunku-to tylko w m zameldowania z dowodu.

Meldunek a miejsce zamieszkania, to dwie odrebne kwestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z rozpędu wprowadziłem Cię w maliny chyba...syt o której piszę odnosi się do prywatnego zjadacza

> chleba, z firmą niestety nie wiem jak to rozegrać, bo faktycznie może być zarejestrowana w

> dowolnym miejscu. Przepraszam.

Pojecie zarejestrowac na "jednoosobowa firme" tez nie pomaga, bo firma jest osoba i wiekszosc rejestruje te auta jak na osobe prywatna (w DR nie ma nic o firmie, jest imie i nazwisko, brak przedrostka w nazwie jezeli wystepuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojecie zarejestrowac na "jednoosobowa firme" tez nie pomaga, bo firma jest osoba i wiekszosc

> rejestruje te auta jak na osobe prywatna (w DR nie ma nic o firmie, jest imie i nazwisko, brak

> przedrostka w nazwie jezeli wystepuje).

Akurat w tym wypadku łatwiej, bo firma ma nazwę a nie tylko imię i nazwisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka zagwozdka.

> Kupujemy auto po zakończeniu leasingu i chcemy je zarejestrować na jednoosobową firmę.

> Z tym, że:

> - firma zarejestrowana jest np. w Skierniewicach

> - właściciel firmy zameldowany jest w Poznaniu

> - ale mieszka w Warszawie

> Czy musimy jechać do Skierniewic, żeby zarejestrować auto czy możemy to zrobić np. w Poznaniu lub w

> Warszawie i Urzędy przekażą sobie dokumenty?

rejestracja w miejscu zmieszkania?

prosze...

"Rejestracja pojazdu bez meldunku - batalia z urzędem"

edit:

ale IMO nie zarejestrujesz pojazdu w Skierniewicach w Warszawskim urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat w tym wypadku łatwiej, bo firma ma nazwę a nie tylko imię i nazwisko

Nie jest to zadna spolka, a 1-os. DG o nazwie: przedrostek imie nazwisko, tak?

Po co wiec chcesz to zarejestrowac inaczej niz na osobe prywatna?

Z zamieszkaniem i zameldowaniem ktos juz Ci napisal, ze moga byc schodki w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest to zadna spolka, a 1-os. DG o nazwie: przedrostek imie nazwisko, tak?

> Po co wiec chcesz to zarejestrowac inaczej niz na osobe prywatna?

> Z zamieszkaniem i zameldowaniem ktos juz Ci napisal, ze moga byc schodki w WK.

Nie wiem, nie moje auto zlosnik.gif Po prostu vice mnie pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka zagwozdka.

> Kupujemy auto po zakończeniu leasingu i chcemy je zarejestrować na jednoosobową firmę.

> Z tym, że:

> - firma zarejestrowana jest np. w Skierniewicach

> - właściciel firmy zameldowany jest w Poznaniu

> - ale mieszka w Warszawie

> Czy musimy jechać do Skierniewic, żeby zarejestrować auto czy możemy to zrobić np. w Poznaniu lub w

> Warszawie i Urzędy przekażą sobie dokumenty?

Możesz zarejestrowąć auto w miejscu zamieszkania, ale urzędnicy mogą robic problemy. Kolega tak zrobił (w oparciu o naczelnika), na podstawie umowy najmu mieszkania (Warszawa).

Najlepiej zadzwonić do WK i się zapytać.

Nei wiem jedynie czy nie trzeba rejestrować tam gdzie jest firma zarejestrowana. W przypadku osoby fizycznej nie powinno się dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy na jakie blachy chcesz zarejestrować...

> Jeśli mieszkasz w Wawie i jestes zameldowany czasowo to możesz zarejestrować w Wawie, jeśli nie

> masz meldunku-to tylko w m zameldowania z dowodu.

nie prawda. Wymogiem jest miejsce zamieszkania a nie zameldowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest taka zagwozdka.

> Kupujemy auto po zakończeniu leasingu i chcemy je zarejestrować na jednoosobową firmę.

> Z tym, że:

> - firma zarejestrowana jest np. w Skierniewicach

> - właściciel firmy zameldowany jest w Poznaniu

> - ale mieszka w Warszawie

> Czy musimy jechać do Skierniewic, żeby zarejestrować auto czy możemy to zrobić np. w Poznaniu lub w

> Warszawie i Urzędy przekażą sobie dokumenty?

Witam,

Kilka miesięcy temu przechodziłem przez identyczną sytuację. Zameldowany byłem w miejscowości "A", a mieszkam i prowadzę firmę w miejscowości "B". Zleżało mi, żeby mieć blachy z miejscowości "B", tak więc jedynym rozwiązaniem był meldunek czasowy, tak mi powiedział naczelnik (czasowy może być na max 5 lat), tak też zrobiłem. W dowodzie mam adnotację, że dowód jest ważny do końca meldunku. W dogodnej sytuacji są firmy, które mają KRS, wtedy rejestrują w dowolnym urzędzie (tak mi powiedział naczelnik). Dodam że rejestracja na jednoosobową działalność to zwykła rejestracja na osobę prywatną, czyli właściciela tylko później wciągasz w środki trwałe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.