Skocz do zawartości

Mini test: Hyundai ix35 2.0l Diesel - wersja bieda...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Ponad 1,000km, dwa stany, dwa egzemplarze, ziew.gif... a wiec wrazeniahmm.gif[...]

cimg9768t.jpg

Na poczatku nalezy wyjasnic jednozlosnik.gif, ci co mnie ciut znaja, wiedza, ze IMVHO Diesel w aucie osobowym to facepalm%5B1%5D.gif, ergo, ziew.gifold.gif, powtorze sieold.gifziew.gif, gdyby nie EU system podatkowy, bla, bla, bla[...]

Aleold.gif, podeszlem do tego z otwartymi ramionamiskromny.gif[...], zakladjac:

-silnik o malej pojemnosci,

-4 cylindry,

-5 sec delay car - czyli 5 sec opoznienia zlosnik.gif[...]

Dla zasady, wyjasnijmy jednak jednozlosnik.gif

[oldold.gifDiesel nie jest ZADNA oszczednosciaold.gifold.gif[...]

[...] oprocz komfortu psychicznegozlosnik.gif[...]

Dzis jest 30c roznicy miedzy Diesel a Unleadedlizak.gif[...]

cimg9783l.jpg

Wiec policzmyold.gif:

$1.469 - $1.179 = 29 centowzlosnik.gif, tlumaczac na PLwink.gif[...]

4.80393 PLN - 3.85557 PLN = 0.94 PLN roznicy na korzysc Unleaded 91 niz Diesellizak.gif[...]

Psychologiawink.gif[...]

Wyglad

Jak zawsze jedni wola grube, drudzy chude, jedne (lub jedni) dlugie sex018.gif, drudzy krotsze, zlosnik.gif, jednym slowem gustow sie nie oceniaskromny.gif[...]

Osobiscie, generalnie lubie "fluid sculpture" by Hyundaiok.gif, Sonata aka i45, New Santa Fe...waytogo.gif, jednak IMVHO ix35 jestziew.gif[...] dziwny confused.gif, nudnyniewiem.gif[...] wlasnech $$$ bym na ix35 nie wydal001.gif, ale w 2012 byl na 30 pozycji sprzedazy i znalazl 11,469 nowych domow.

Za Q1 2013 - 13 pozycja i 4,364 sprzedanych sztukhmm.gif - widocznie sie podobaniewiem.gif[...]

cimg9769m.jpg

Oprocz bycia wysokim i waskim001.gif zauwazylem jedna nieproporcjonalnosczlosnik.gif[...]

old.gif tylne drzwiihmm.gif[...]

cimg9774.jpg

Wydaja sie krotkiehmm.gif, ale jednak jak sie przyjrzechmm.gif[...]

img1655o.jpg

[...] to okazuje sie, ze to nie tylko wrazenie drzwii, bagaznik wydaje sie malutkipanic.gif[...]

cimg9775.JPG

Reszta standardowo ...

cimg9772d.jpg

Wnetrze

Auto przypelzo w 2010 i mialo facelifitng w 2012. Faceliting to jednak za malo powiedziane, Hyundai dal parking sensors wstandardzie, zmienil uklad drive.gif, dolozyl gabkizlosnik.gif = zredukowal halas w kabinie, dolozyc sterowanie drive.gif w przod/tyl, zmodyfikowal zawieszenie dajac Amplitude Selective Dampers do wersji AWD ....

img1654ja.jpg

Jednak, siedzenia po drive.gif 600 km sa okrutnie niewygodnesick.gif, waskiechaja.gifnono.gif, twarde mad.gif, normalnie mnie d...270747800-sex.gif bolalanono.gif[...]

img1620t.jpg

Kierownica hmm.gif, w wersji bieda .... zaskakujaco sie dobrze trzyma, oblozona "skora"zlosnik.gif[...] wszystko sterowanie z kierownicyhmm.gif[...]

img1624wu.jpg

Start & stop button,

HMC_RB_IN_002_3_700x439.jpg

Z proximity key - klucz zblizeniowyhmm.gif[...]

img1632u.jpg

wejscie na iPod, USB, MP3, bluetooth... ok.gif, czyli wszystko to co w 2013 jest standardowe...waytogo.gif, polaczone z ....

img1621bx.jpg

[...]najgorszym radiem jakie spotkalem w ciagu ostatnich 20 latzlosnik.gif[...]

img1625b.jpg

Idiotyczne, nielogiczne, i trzeszczacepad.gif, myslalem, ze to "moj" egzemplarz tak mial, ale sprobowalemfood.gif drugiego, trzeciego, czwartego.... wszystkie panic.gif[...] to samofacepalm%5B1%5D.gif[...]

Kazdy przejazd obok lub pod linia wieksza niz 3kV i od razu mamy silnik w radiuzlosnik.gif... funkcja za free lizak.gif001.gif[...]

img1631r.jpg

Schowkihmm.gif, ilosc wystarczajacaok.gif, ale nie wiele sie w nich miesci001.gif[...]

img1627c.jpg

Przyciski w miare logicznie rozlozoneok.gif[...]

img1623u.jpg

[...] z wyjatkiem jednegolizak.gif - ja naprawde nie mam lap chimpanzee

ChimpanzeeSmoking.jpg

Dwie rzeczy mi sie naprawde podobajawaytogo.gifspineyes.gif[...]

img1626qj.jpg

Zegary sa naprawde wyrazne, i swietnie widoczne nie zaleznie od slonca, czy deszczu waytogo.gif

img1630r.jpg

[...] druga rzecz, rozciagane na boki lizak.gif[...], identycznie jak mialem w mojej Toyota Kluger.... Dlaczego w wiekszosc aut z EU tego nie mafacepalm%5B1%5D.gif, to do dzisiaj niewiem.gif[...]

Z minusow hmm.gif[...]

img1629xx.jpg

Malutkie jak na SUV lustrkanono.gif[...]

cimg9770u.jpg

I sterowanie kierownicypad.gif[...] Ja rozumiem, ze ktos ma malutkie paluszki, ale sterowanie tego, zeby nacisnac WLASCIWY przycisk to pad.gif[...], ile razy Cruise wylaczylem furious.gif to facepalm%5B1%5D.gif[...]

Silnik

Pod maska ulubieniec zdychajacej EUlizak.gif - Otto Diesel...

Hyundai-i40-1-7l-CRDi-diesel-engine.jpg

135kW/392Nm z 2.0l cm3 idea.gif[...] polaczony z 6s automatic.

Service co 15,000 km w stalej cenie $399 przez 3 lata hmm.gif[...]

To co napisze zabrzmi dziwniezlosnik.gif, IMVHO ten silnik to najmocniejsza strona calego auta... skromny.gif[...]

Wrazenia z drive.gif[...]

hmm.gif Siedzi sie generalnie wyzej niz w aucie miejskim jak i30 czy Corolla, ale auto dalej jest waskie[...]

img1649rf.jpg

Co mniej kumatych Hyundai Motor Oz ostrzegazlosnik.gifwink.gifhahaha.gif[...]

img1622vp.jpg

Generalnie codzienna jazda mieszana ...

img1645kl.jpg

[...] miasto

img1628zn.jpg

[...] poza

cimg9771p.jpg

[...] motorways

Czyli dobre mieszane 1,200 kmhmm.gif[...]

Zaczniejmy od rzeczy ktorych naprawde nie lubialem ... twarde zawieszenie, Hyundai zawsze dostsowuje auta do rynku Oz, inne amortyzatory niz EU czy USDM... ale tym razem facepalm%5B1%5D.gif[...]

Twardo, miasto, twardo pozanono.gif[...]

Dynamika auta buu.gif[...], wsiadalem z naprawde otwartym umyslem, ale French Connection UK - FCUKklnie.gif, to sie po prostu slabo rusza przez 5 sec, potem jednak jak noga w podlodze ...hmm.gif, zaskakujaco dobrze pcha sie do przoduwaytogo.gif[...]

Majac doswiadczenia z C®aptiva Diesel ... nie jezdzilem jak swoim V6, czy nawet 4 cyl 2.0l BMW, a jednak w jednym miejscu o malo mnie Land Cruiser starej generacji nie wyczyscicczacha.gif[...]

cimg9777p.jpg

Z plusowhmm.gif, porownujac do wyrobu GM (C®aptiva) naprawde jestem pod wrazeniemwaytogo.gif[...]

Owszem ja i maly Otto Diesel to nie milosc270747800-sex.gif, ale naprawde nie moglem uwierzyc jak cicho jest w kabiniewaytogo.gif, porownujac vibracje893goodvibes.gif gdzie GM chce jaja w fotelu urwac, w Hyundai nic takiego nie ma...waytogo.gif, ani sie pedal hamulca nie trzesie, ani zaglowek...

Calosc polaczona z 6s automatic, na ktorego naprawde nie da sie narzekac, probowalem go przylapackara.gif pare razy, zeby zrzucil bieg lub zaczal go szukac ... i nicpalacz.gif, nie udalo mi sie. Wciskasz = kickdown, cruise = odpuszczawaytogo.gif[...]

Przyznam szczerze, jesli ja i Otto w mlej pojemnosci bysmy sie lubili, to moglbym z tym zyc - shhh.gif, codziennie, naprawde dobrze mi sie drive.gif z V (km/h) cruising ...ok.gif[...]

Zakrety nawet z wiekszymi V dobrze wchodzily, moze dlatego wlasnie zawieszenie jest takie twardeniewiem.gifconfused.gif???

Popatrzmy na spalaniehmm.gif 539km ( i 100metrowzlosnik.gif)

img1642ew.jpg

[...] i wlalem peeing.gif

img1640zw.jpg

[...] 40.13l tej brudnej, lepiacej sie, ostrzegajacej o niebezpieczenstwieold.gifadmin.gif cieczy

img1641g.jpg

Czyli teacher%20smiley.pnghmm.gif 7.44l na 100km

IMVHO wynik swietny, w podobnych warunkach moj 4.0l pali ok 10-11lskromny.gif[...]

Podsumowanie

Ciezko hmm.gif, w niektorych rzeczach Hyundai radzi sobie swietnie, inne sa tak opuszcone, ze facepalm%5B1%5D.gif[...]

Wersja bieda a wyposazenie jest naprawde dobrewaytogo.gif, z drugiej strony zawieszenie pad.gif, siedzenia ... hmm.gif, calosc (z silnikiem Otto) za mniej wiecej 5-6 miesiecy pracy na sredniej pensji001.gif[...]

Czy wartohmm.gif? Osobiscie dla mnie nie, lizak.gif, chociaz to pierwszy 4cyl maly Diesel ktory mi zaimponowalok.gif893goodvibes.gif[...]

cimg9766s.jpg

[...] Goodbye 30.GIF ix35 ... do natepnego razuwink.gif[...]

[...]

ikonka_photo2.gif i text byOzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli 7.44l na 100km

> IMVHO wynik swietny, w podobnych warunkach moj 4.0l pali ok 10-11l[...]

Witam.

Szczerze, miałem nadzieje, że w Twoich warunkach, spalanie w aucie pędzonym "gnojówką" będzie sporo niższe. Warunkuje swoją wypowiedź porównaniem do 4.0l potwora, który spala 11l/100km.

Będę miał okazje testować IX35 1.6GDI w majowy weekend, i sam jestem ciekawy, jak to auto wypadnie.

Siedzenia na pierwszy "rzut oka" wyglądają przyjaźnie. A ten element wyposażenia, raczej nie jest zmieniany. I też mają być to fotele z "skórzanymi wstawkami" jak u Ciebie na zdjęciu.

Ciekawe, czy w PL wersji też jest ostrzeżenie o podwyższonym ryzyku dachowania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze, miałem nadzieje, że w Twoich warunkach, spalanie w aucie pędzonym "gnojówką" będzie sporo

> niższe. Warunkuje swoją wypowiedź porównaniem do 4.0l potwora, który spala 11l/100km.

2.0L diesel w Hyundayu to zdaje się podobna konstrukcja do diesla stosowanego na rynki europejskie w Chevroletach - licencja VM Motori. Nie należą do oszczędnych - użytkownicy zeznają, że palą śr. litr więcej od podobnych konstrukcji europejskich.

> Siedzenia na pierwszy "rzut oka" wyglądają przyjaźnie. A ten element wyposażenia, raczej nie jest

> zmieniany. I też mają być to fotele z "skórzanymi wstawkami" jak u Ciebie na zdjęciu.

Siedzenia europejskie, czyli wąskie z trzymaniem bocznym.

A tam pewnie przyzwyczajeni do szerokich kanap smile.gif

Ja przesiadłem się z kanapy na wąskie i narzekam, że mnie w tyłek uwiera zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Szczerze, miałem nadzieje, że w Twoich warunkach, spalanie w aucie pędzonym "gnojówką" będzie sporo

> niższe.[...]

Akurat mam porownanie z 2.0l BMWzlosnik.gif, tak sie zlozylo, ze przez 5 dni rano jezdzilismy za sobahmm.gif, wiec te same warunki, po poludniu, juz nie ale trasa ta sama...

cimg9792.jpg

> Będę miał okazje testować IX35 1.6GDI [...]

U mnie nie ma - 2.4l to wersja benzynowa...idea.gif[...]

Hyundai-Santa-Fe-GDi-Petrol.jpg

Jezdzilem tym w nowycm Santa Fehmm.gif, i nie patrzylem na takie rzeczy jak spalanie, ale... IMVHO generalnie silnik waytogo.gif, jak na 4 cylindry... ale brakuje mu paru kW do poruszania wagi Santa Fe... W ix35 niewiem.gif[...]

W i40 - jesli sie nie myle to 2.0l GDI wiekszosc pismakow twierdzi, ze jest wysilony... i slabiutki...hmm.gif[...]

> Siedzenia na pierwszy "rzut oka" wyglądają przyjaźnie. A ten element wyposażenia, raczej nie jest

> zmieniany. I też mają być to fotele z "skórzanymi wstawkami" jak u Ciebie na zdjęciu.

Wstawki to niczlosnik.gif, one sa po prostu waskie, a ja jakims sloniem znow nie jestemzlosnik.gif[...]

> Ciekawe, czy w PL wersji też jest ostrzeżenie o podwyższonym ryzyku dachowania

niewiem.gif[...] Zalezy ile mil $$$ sad dajezlosnik.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.0L diesel w Hyundayu to zdaje się podobna konstrukcja do diesla stosowanego na rynki europejskie

> w Chevroletach - licencja VM Motori. [...]

Hyundai R Line Engine

Premiera 2008hmm.gif, 4 cyl, caly z alu - blok i glowa cylindra, lancuch, Dual Overhead Camshaft z 4 zawory na cylinder, Diesel via 3 generacji szyne Robert Bosch, z piezo electronic wtryskami 1,800 bar, [...]

66838d1225822318t-hyundai-reveals-new-diesel-r-engine-tbhp_hyundaidieselrengine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hyundai R Line Engine

> Premiera 2008, 4 cyl, caly z alu - blok i glowa cylindra, lancuch, Dual Overhead Camshaft z 4

> zawory na cylinder, Diesel via 3 generacji szyne Robert Bosch, z piezo electronic wtryskami

> 1,800 bar, [...]

Ten 136KM byl Vm motorii ten sami klepia chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktory, ze co, bo sie gubie.

> Poszpralem, R Line jest konstrukcja Hyundai a nie VM Motori, 4/Nov/2008 byla premiera...[...]

> http://hyundaiengine.com/data/ENGINE%20CATALOG.pdf

Kolega wyzej pisal o innym 2.0 by VM motorii, ktory siedzi takze w KIA ceed/i30 Chevy Cruze.

2.0 CRDi 1,991 cc (121.5 cu in) 16-valve turbo I4 140 PS (103.0 kW; 138.1 hp) at 3800

RA 420 SOHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega wyzej pisal o innym 2.0 by VM motorii, ktory siedzi takze w KIA ceed/i30 Chevy Cruze.

> 2.0 CRDi 1,991 cc [...]

Z tego co czytam to niezlosnik.gif.

Quote:

The first diesel engine Hyundai used in a car was the 'U' engine[...]

It was 1.5l and designed joint by Hyundai and Daimler / Chrysler hence the term CRDI used in Chrysler and Hyundai / Kia.


Terazlizak.gif Hyundai "U" wystepuje tylko 1.1l, 1.4l, 1.5l, 1.6l

Wszystkie 2.0l sa "R"[...]

Teraz popatrzmy na ten VM Motori :

RA 420 SOHC

Hyundai Elantra - nopelizak.gif, 5 generacji Elantra nie ma Diesel w ogolelizak.gif 1.6 Gamma, 1.8 Nu, 2.0l Theta - odpada

Hyundai i30 - widze tylko 1.6l "U"niewiem.gif

Sonata - brak w obecnej generacji Sonata w EU....

ix35 - widze w EU -1.7l UII

Wiec, VM bylo w Hyundai ale juz nie mashhh.gif - ja to tak widzehmm.gifidea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozzz dorzuć im przyczepy po 1,5T i okaże się, że Twój motor 4.0 pali już tyle samo lub mniej niż te

> Diesle

Podejrzewam, ze moja przyczepa jest nie wiele mniejsza wymiarowo niz caly ten Hyundaizlosnik.gifwink.gif[...]

cimg9705sd.jpg

Ciagnalem do ok 2.3t nie wiem jakie jest spalanie, ale prawda jest taka, ze tym 2.0l Diesel to sobie mozna cos innego pociagnac, a nie przyczepezlosnik.gif270747800-sex.gif[...]

Nikt takich malych aut nie stosuje do ciagniecia, zazwyczaj jest to Land Cruiser, albo Ute...

7886065268_54930cac87.jpg

model-Toyota-Landcruiser-LC200-large23.jpg

Z resztazlosnik.gifwink.gif prawda jest taka, ze nic nie zabije pojemnosci, nie zaleznie czy to Diesel czy ULP

BTW Happy B-dayzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponad 1,000km, dwa stany, dwa egzemplarze, ... a wiec wrazenia[...]

> Na poczatku nalezy wyjasnic jedno, ci co mnie ciut znaja, wiedza, ze IMVHO Diesel w aucie osobowym

zlosnik.gifok.gif

> [...] oprocz komfortu psychicznego[...]

podobnie uwazam wink.gif, mimo mniejszej u nas roznicy w cenach paliwa

> Za Q1 2013 - 13 pozycja i 4,364 sprzedanych sztuk - widocznie sie podoba[...]

> Oprocz bycia wysokim i waskim zauwazylem jedna nieproporcjonalnosc[...]

> tylne drzwii[...]

> Wydaja sie krotkie, ale jednak jak sie przyjrzec[...]

> [...] to okazuje sie, ze to nie tylko wrazenie drzwii, bagaznik wydaje sie malutki[...]

ale wcale taki maly nie jest, podobnie jak wnetrze, pamietajmy ze to SUV, ale klasy kompakt a nie Full jak z ameryknaskich ulic

> Start & stop button,

> Z proximity key - klucz zblizeniowy[...]

a nie nazywa sie to keyless hmm.gif, tak przynajamniej to Subaru nazywa.

Pewnie nei zdazylo Ci sie, ale jezeli jest tak samo jak w Sportage (a pewnie jest bo blizniacze auta) to trzeba uwazac (przy wiecej niz 1 kierujacych autem) bo nawet bez kluczyka auto pojedzie dalej, ale jak sie je zgasi to juz sie ani nie odpali ani nie zamknie.

troche to dziwne, musze przetestowac w Suabru czy tez tak to dizala.

> wejscie na iPod, USB, MP3, bluetooth... , czyli wszystko to co w 2013 jest standardowe...,

> polaczone z ....

> [...]najgorszym radiem jakie spotkalem w ciagu ostatnich 20 lat[...]

> Idiotyczne, nielogiczne, i trzeszczace, myslalem, ze to "moj" egzemplarz tak mial, ale sprobowalem

> drugiego, trzeciego, czwartego.... wszystkie [...] to samo[...]

> Kazdy przejazd obok lub pod linia wieksza niz 3kV i od razu mamy silnik w radiu... funkcja za free

dziwne Kila, ktora jezdze ma calkeim znosne audio.

btw. to tylko takie zdjecia czy u Was sie slucha LW/MW ?

> Z minusow [...]

> Malutkie jak na SUV lustrka[...]

to nie jest pelnowymiarowy SUV mlotek.gif, uwazam, ze lusterka ma calkiem duze jak na to auto. Do jazdy i miasta wystarcza.

> Silnik

> Pod maska ulubieniec zdychajacej EU - Otto Diesel...

> 135kW/392Nm z 2.0l cm3 [...] polaczony z 6s automatic.

Czy jakies jednostki poza 2.0 noPb sa oferowane u Was ? w KR chyba jest jeszcze 2.4. Ten diesel ma taki plus, ze jest to najmocniejsza jednostka oferowana w EU, niestety 160KM w 2.0 z automatem jest za slabe tongue.gif.

Minusem 2.0 diesla jest jego cena w EU, dodatkowo trzeba tez kupc AWD przy automacie, bez problem laduje sie z cena 100kzl a z lepszym wypasem >130kzl.

> Service co 15,000 km w stalej cenie $399 przez 3 lata [...]

> To co napisze zabrzmi dziwnie, IMVHO ten silnik to najmocniejsza strona calego auta... [...]

> Wrazenia z [...]

> Siedzi sie generalnie wyzej niz w aucie miejskim jak i30 czy Corolla, ale auto dalej jest

> waskie[...]

sporo wyzej ok.gif, wasko w porownaniu do czego ? i30 ?

>

> dostsowuje auta do rynku Oz, inne amortyzatory niz EU czy USDM... ale tym razem [...]

> Twardo, miasto, twardo poza[...]

zawieszenie dla mnie jest ok (w naszych wersjach tongue.gif), ale mnie dobija uklad kierowniczy, jest taki "plastikowy", trudny w wyczuciu i nieprecyzyjny .. no ale moze to dlatego, ze jezdizlem po Subaru tongue.gif

> Dynamika auta [...], wsiadalem z naprawde otwartym umyslem, ale French Connection UK - FCUK, to sie

> po prostu slabo rusza przez 5 sec, potem jednak jak noga w podlodze ..., zaskakujaco dobrze

> pcha sie do przodu[...]

wolny jest ten automat, dlatego w polaczeniu ze slabym silnikiem daje malo dynamiczne auto.

> Z plusow, porownujac do wyrobu GM (C®aptiva) naprawde jestem pod wrazeniem[...]

> Owszem ja i maly Otto Diesel to nie milosc, ale naprawde nie moglem uwierzyc jak cicho jest w

> kabinie, porownujac vibracje gdzie GM chce jaja w fotelu urwac, w Hyundai nic takiego nie

nie wiem co ty chcesz od tej Captivy, do wnetrza rozumiem, ze mozna sie przyczepic, ale diesel IMO jest ok, az nie poznalem ze to diesel za pierwszym razem wink.gif

> Czyli 7.44l na 100km

Znosnie, Kila 2.0 160KM z automatem pali ok 9l na trasie, wystarczy troche miasta aby wynik podskoczyl do 11l, korki i idzie w gore spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem bliski kupienia sobie bliźniaka - kia sportage.

> według mnie wygląda lepiej (w środku też), technicznie to samo.

Tez IMVHO wyglada lepiejzlosnik.gif[...], 2.4l GDI IMVHO tez drive.gif lepiejzlosnik.gif[...]

6898563703_1fa2200cbd_z.jpg

> zdecydowałem się jednak na

> i jestem zachwycony

Nie uwiezysz, ale patryzmy na Volvozlosnik.gif, wlasnie mialem pisac post na Losiachzlosnik.gif, widze, ze dobrze trafilemsmirk.gif.

Co to 1.6l czy 2.0l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesel fajny do toczenia, ale u Was i Waszych cenach to jest nie opłacalny

> Dzięki

Ale psychologicznie robi roznicezlosnik.gif

Dodatkowo, robi sie inaczej niz w EU, ze masz opcje jako Diesel, np chcesz Kia Sorento, wersje FWD sa V6, wersje AWD sa Dieselspineyes.gif[...]

Kombinacji AWD V6 nie ma, wiec taki kilent jak ja idzie do Toyota...30.GIF[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale LPG 50% ceny noPB

> nie warto?

Popularnosc LPG spada. Generalnie, IMVHO Toyota majac 20% rynku jest wyznacznikiem, a ta nigdy nie szla LPG, ani Diesel. Pchala Hybrid.

Z 3 pozostalych producentow tylko GM i Ford oferuja auta fabrycznie wyposazone w LPG.

2009_ford_falcon_used_1748688_1_m.jpg

Ford-Falcon-EcoLPi-LPG-Review-6-625x416.jpg

commodore-lpg-ute-detail-w.jpg

holden-lpg-commodore-1-625x416.jpg

Szczyt LPG byl kiedy benzyna przekroczyla magiczne $1, po prostu byla panikapanic.gif i wtedy rzad federalny zaczal doplacac $2k za to jak kupiles auto z LPG. Od tego minelo juz prawie 10 lat, cena benzyny sie ustabilizowala, pomiedzy $1.20 a $1.50, LPG zanika.

To byly czasy, gdzie nawet NSW Police Force miala ok 200 Falcon LPG ale auta mialy wiele problemow.

800px-2005-2006_Ford_BF_Falcon_XT_sedan_(New_South_Wales_Police_Force)_01.jpg

LPGStickers01.jpg

Generalnie dzis nie znam nikogo kto by sie w to bawil... oprocz np flot Taxihmm.gif

605497-taxis.jpg

Wydaje sie, ze jednak LPG kiedys bedzie mialo swoj IMVHO powrot, bo mamy tego od cholery i do niedawna ... bylo odpademzlosnik.gif (poczatek 2000)

Jednak teraz nacisk jest na Hybrid, stan da ci tansza rejestracje, City pozwali ci parkowac za darmo a nie za $15/h. Wszelkie floty np to teraz Camry Hybrid... etc

taxi-redcliffe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobnie uwazam , mimo mniejszej u nas roznicy w cenach paliwa

Ale widzisz u was to wymuszone % jaki wam chaja.gif Gov zabiera...

> ale wcale taki maly nie jest, podobnie jak wnetrze, pamietajmy ze to SUV, ale klasy kompakt a nie

> Full jak z ameryknaskich ulic

hmm.gif porownywalem raczej do RAV4, Honda CR-V, jest wezszy, mniejszyhmm.gif...

> a nie nazywa sie to keyless , tak przynajamniej to Subaru nazywa.

Wszyscy nazywaja to proximity key, ale ma pewnie jakies nazwy firmoweniewiem.gif[...]

> Pewnie nei zdazylo Ci sie, ale jezeli jest tak samo jak w Sportage (a pewnie jest bo blizniacze

> auta) to trzeba uwazac (przy wiecej niz 1 kierujacych autem) bo nawet bez kluczyka auto

> pojedzie dalej, ale jak sie je zgasi to juz sie ani nie odpali ani nie zamknie.

Zdarzylo mi siezlosnik.gif, generalnie otworzysz drzwii i i juz zaczyna wyc jak tylko prawa noge wystawiszzlosnik.gif. Odeszlem raz na ok 10m do garazu do siebie i ..zdechl, ale potem normalnie - wcisniesz stop/start i odpalilniewiem.gif[...]

Generalnie jako rozwiazanie IMVHO jest bardzo dobrewaytogo.gif[...]

> troche to dziwne, musze przetestowac w Suabru czy tez tak to dizala.

> dziwne Kila, ktora jezdze ma calkeim znosne audio.

> btw. to tylko takie zdjecia czy u Was sie slucha LW/MW ?

Slucha siezlosnik.gif, w bush AM to podstawa, FM, DAB to zlosnik.gif dobre na EU gestosc zaludnieniazlosnik.gif. FM bylo ok, AMfacepalm%5B1%5D.gif[...]

> to nie jest pelnowymiarowy SUV , uwazam, ze lusterka ma calkiem duze jak na to auto. Do jazdy i

> miasta wystarcza.

Ja generalnie nie nawidze malych lusterek, zlosnik.gif, reszta kwestia przyzywczajeniawink.gif[...]

52348777.jpg

> Czy jakies jednostki poza 2.0 noPb [...]

2.4l GDI jest generalnie tym co spotkasz w wiekszosci, Diesel bedzie drugi popularny. Tylko wersja FWD jest z 2.0l

Teraz jakas wersje Made in Czech Republic zaczeli sprowadzac, bo zalamanie w EU, ale to jest ten sam Diesel 2.0R tylko ma ciut inny przod i ciut inne wnetrze.001.gif[...]

> sporo wyzej , wasko w porownaniu do czego ? i30 ?

Do normalnego SUVzlosnik.gif, do rodzinnego sedana ... + ta scieta szyba przytlacza[...]

> zawieszenie dla mnie jest ok (w naszych wersjach ), ale mnie dobija uklad kierowniczy, jest taki

> "plastikowy", trudny w wyczuciu i nieprecyzyjny .. no ale moze to dlatego, ze jezdizlem po

> Subaru

Nie z tym sie zgzadzam, zapomnialem o tymzlosnik.gif][...]

> wolny jest ten automat, dlatego w polaczeniu ze slabym silnikiem daje malo dynamiczne auto.

> nie wiem co ty chcesz od tej Captivy, do wnetrza rozumiem, ze mozna sie przyczepic, ale diesel IMO

> jest ok, az nie poznalem ze to diesel za pierwszym razem

Powiem tak, bierze mnie na vomit.gif jak mi sie siedzenie trzesie, a i pedal hamulca. W Craptiva po 1-2h musze stanc bo inaczej sniadanie wyleci i bedzie w srodku...pad.gif[...]

> Znosnie, Kila 2.0 160KM z automatem pali ok 9l na trasie, wystarczy troche miasta aby wynik

> podskoczyl do 11l, korki i idzie w gore spalanie

Ale Diesel nie jest tak oszczedny jak niektorzy tu piszazlosnik.gif[...] a duza pojemnosc nie jest tal palaca wszystkoangryfire.gif jak lud mysli...

Ile razy czytam jakies EU bzdury, ze V8, V6 umrze to mi sie smiac chce... hahaha.gif, lud sobie nie zdaje sprawy, ze podobne unowoczesnienia jak w 4 Cyl sa tez w V6 czy V8zlosnik.gif[...]

holdenAFM_m_m_m.jpg

7800419860_30b6fea657_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale widzisz u was to wymuszone % jaki wam Gov zabiera...

wiem ale podobno znow maja zmniejszac roznice, wiec czytalem, ze znow NO pojdzie do gory, ale kto ich tam wie jak z tym bedzie

> porownywalem raczej do RAV4, Honda CR-V, jest wezszy, mniejszy...

hmm, ostatnio kilka dni jezdzilem Sportage, obok sasiad w garazu podziemnym ma CRV (ta poprzednia), KIA nie wygladala na mniejsza.

> Wszyscy nazywaja to proximity key, ale ma pewnie jakies nazwy firmowe[...]

> Zdarzylo mi sie, generalnie otworzysz drzwii i i juz zaczyna wyc jak tylko prawa noge wystawisz.

> Odeszlem raz na ok 10m do garazu do siebie i ..zdechl, ale potem normalnie - wcisniesz

> stop/start i odpalil[...]

moze u Was do buszu robia inne wersje, zeby ktos 1000km nie pojechal bez kluczyka hehe.gif

> Generalnie jako rozwiazanie IMVHO jest bardzo dobre[...]

tez sobie chwale skromny.gif

> Slucha sie, w bush AM to podstawa, FM, DAB to dobre na EU gestosc zaludnienia. FM bylo ok, AM[...]

DAB w pl nie ma tongue.gif, AM cos tam jest ale nie spotkalem sie zeby ktos sluchal. Ostatnio to chyba dziadek na strychu Wolnej Europy sluchal wink.gif

> Ja generalnie nie nawidze malych lusterek, , reszta kwestia przyzywczajenia[...]

chyba, wlasnie o to chodzi, jak jezdzisz pol ciezarowkami to potem w innych autach masz male grinser006.gif, ale jak prownasz to swojej 1-ki to chyba juz tak nei bedzie.

> 2.4l GDI jest generalnie tym co spotkasz w wiekszosci, Diesel bedzie drugi popularny. Tylko wersja

> FWD jest z 2.0l

u nas FWD sa jeszcze 1.6 tongue.gif. 2.4 to chyba dobry wybor .. niestety nie dostepny w EU

> Teraz jakas wersje Made in Czech Republic zaczeli sprowadzac, bo zalamanie w EU, ale to jest ten

> sam Diesel 2.0R tylko ma ciut inny przod i ciut inne wnetrze.[...]

jakei zalamanie, z tego co wiem dalej kolejka dluga, niecaly rok temu ojciec czekal 7 miesiecy

> Ale Diesel nie jest tak oszczedny jak niektorzy tu pisza[...] a duza pojemnosc nie jest tal palaca

> wszystko jak lud mysli...

> Ile razy czytam jakies EU bzdury, ze V8, V6 umrze to mi sie smiac chce... , lud sobie nie zdaje

> sprawy, ze podobne unowoczesnienia jak w 4 Cyl sa tez w V6 czy V8[...]

Ozi, tyle, ze u Was sie inaczej jezdzi, byles w pl - widziales. Nawet to spalanie co osiagneles w tym dieslu w pl mysle ze jest bardzo trudne do osiagniecia. Przy V6 i V8 roznica jest jeszcze bardziej znaczaca i owe 10-11l to raczej abstrakcja tutaj. Chyba ze za kilka lat jak caly kraj obstawiaja radarami sick.gif i wszyscy beda jezdzic przepisowo a z miast znikna korki (raczej nie dozyje tego), wtedy moze byc podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam okazję jeżdzić ix35 i nie wiem czy to zależy od wersji ale u mnie są inne zegary niż u Ciebie.

> Jeszcze ciekawsze

ix35 jest klepany dla nas w KOR, hmm.gif, stad pewnie roznice... Te ktore teraz przypelzaja z CZ a nie KOR maja ciut inny przod, ciut inne wnetrze, pewnie dlategozlosnik.gif[...]

2013-hyundai-ix35-se-1-625x387.jpg

CZ

hyundai-ix35-highlander_1.jpg

KOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem ale podobno znow maja zmniejszac roznice, wiec czytalem, ze znow NO pojdzie do gory, ale kto

> ich tam wie jak z tym bedzie

szczerze mnie to dziwi, ilosc ludzi uciekajacych z EU jest ogromna, a ci was jeszcze chaja.gif po kieszenipad.gif[...]

> hmm, ostatnio kilka dni jezdzilem Sportage, obok sasiad w garazu podziemnym ma CRV (ta poprzednia),

> KIA nie wygladala na mniejsza.

CRV vs ix35zlosnik.gif, tak dobre 10cm wszedzie ma wiecejzlosnik.gif[...]

> moze u Was do buszu robia inne wersje, zeby ktos 1000km nie pojechal bez kluczyka

niewiem.gif - sprawdze w przyszlym tygodniuzlosnik.gif[...]

> tez sobie chwale

ok.gif

> DAB w pl nie ma , AM cos tam jest ale nie spotkalem sie zeby ktos sluchal. Ostatnio to chyba

> dziadek na strychu Wolnej Europy sluchal

DAB+FM+AMzlosnik.gif[...], DAB to teraz praktycznie standard sie robihmm.gif[...]

> chyba, wlasnie o to chodzi, jak jezdzisz pol ciezarowkami to potem w innych autach masz male , ale

> jak prownasz to swojej 1-ki to chyba juz tak nei bedzie.

1 series nie da sie drive.gif, tam nic nie widaczlosnik.gifold.gif

> u nas FWD sa jeszcze 1.6 . 2.4 to chyba dobry wybor .. niestety nie dostepny w EU

2.4l IMVHO jest ok, ale jak mowie w ix35 nie jezdzilem, Sportage takok.gif[...]

> jakei zalamanie, z tego co wiem dalej kolejka dluga, niecaly rok temu ojciec czekal 7 miesiecy

To chyba was generalnie w d... majazlosnik.gif i wola do nas sprzedac, prawda jest taka, ze generalnie spoleczenstwo jest przy $$$ porownujac to co sie w EU dzieje, dochodzi korzystna wymiana, dawnie AU$1 = US$0.5 a dzis AU$1=US$1.05zlosnik.gif, BMW, Audi, sami mowia, ze wypychaja to co stoi na placach EU i przestawiaja produkcje na RHD, wiele razy produkcja EU byla dla nas nono.gif, ta od Hyundai i Kia, ze wzgledu na popyt w EU i wymiane, teraz ... Kia Pro Cee'd, EU Hyundai ix35, i30 Wagon etc...

> Ozi, tyle, ze u Was sie inaczej jezdzi, byles w pl - widziales. [...]

Widzisz, mnie tam naprawde nie ciagnie, ale ja zawsze zakldam, ze nic nie stoi w miejscu, tj wszystko sie zmienia, nie koniecznie na lepsze, nie koniecznie na gorsze, ale zmienia...

> obstawiaja radarami i wszyscy beda jezdzic przepisowo a z miast znikna korki (raczej nie

> dozyje tego), wtedy moze byc podobnie.

Kwestia czasuzlosnik.gif, z tego co tu czytamwink.gif[...] W ciagu ostatnich 10 lat bylem tam dwa razy, iles waszych miejscowych kretynow przerazapanic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 1.6 GDI niestety mimo masy podobnej do Laguny i silnika o takiej samej mocy wydaje mi sie lakko mułowaty. Pewnie wina lezy po stronie skrzyni biegów, jest zestopniowana na ekonomicznosc.

Auto odpalisz majac kluczyk w aucie ale wychodzac z auta na odpalonym silniku auto zaczyna wyc i komp pokazuje komunikat ze kluczyk jest poza autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest 1.6 GDI niestety mimo masy podobnej do Laguny i silnika o takiej samej mocy wydaje mi

> sie lakko mułowaty.

Ile to ma kW z tego 1.6l?niewiem.gif

Pewnie wina lezy po stronie skrzyni biegów, jest zestopniowana na

> ekonomicznosc.

> Auto odpalisz majac kluczyk w aucie ale wychodzac z auta na odpalonym silniku auto zaczyna wyc i

> komp pokazuje komunikat ze kluczyk jest poza autem.

Dobra, to wiemyzlosnik.gif, pytanie co sie dzieje jak odejdziesz dalejhmm.gif?zlosnik.gif - po za zasieg i silnik jest zapalanycfaniaczek.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez IMVHO wyglada lepiej[...], 2.4l GDI IMVHO tez lepiej[...]

> Nie uwiezysz, ale patryzmy na Volvo, wlasnie mialem pisac post na Losiach, widze, ze dobrze

> trafilem.

> Co to 1.6l czy 2.0l?

To jest 2.0 diesel 5 cyl. 163 hp automat

Żona chciała xc60, ale ja obawiałem sie większych kosztów, więc mamy s60. v60 jest praktyczniejsze, ale akurat nic ciekawego nie znalazłem (kupiliśmy używany, nowy w tej specyfikacji kosztuje tu 54000 AUD).

Jestem mega zadowolony, najbardziej z mocy, poziomu/systemów bezpieczeństwa, dobrego audio z bezproblemowym bluetoothem. Najmniej z bagażnika, ale jak już sie nie wozi wózków czy pieluch, to raczej nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to ma kW z tego 1.6l?

> Pewnie wina lezy po stronie skrzyni biegów, jest zestopniowana na

> Dobra, to wiemy, pytanie co sie dzieje jak odejdziesz dalej? - po za zasieg i silnik jest

> zapalany[...]

Tj pisałem nic - silnik pracuje dalej. Mój ojciec miał taka sytuację, że mama wysiadła mając kluczyk oczywiście w torebce. Pewnie pikało ... ale ojciec poejchał dalej (kilka km) no i jak zgasił auto to ani zamknąc ani odpalić.

Idę zaraz sprawdzić jak ma subaru wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczerze mnie to dziwi, ilosc ludzi uciekajacych z EU jest ogromna, a ci was jeszcze po

> kieszeni[...]

hmm.gif na przykładzie pl i mojego otoczenia mam dokladnie odwrotne wnioski

> CRV vs ix35, tak dobre 10cm wszedzie ma wiecej[...]

wszedzie nie, jest dluzszy i wyzszy za to ciut wezszy i m amniejszy rozstaw osi (poprzedni crv vs Sportage)

> 2.4l IMVHO jest ok, ale jak mowie w ix35 nie jezdzilem, Sportage tak[...]

i jak to jezdzi ?

> To chyba was generalnie w d... maja i wola do nas sprzedac, prawda jest taka, ze generalnie

> spoleczenstwo jest przy $$$ porownujac to co sie w EU dzieje, dochodzi >korzystna wymiana,

to nie wiem czemu, sa pewne modele co sprzedaja sie bardzo dobrze.

> dawnie AU$1 = US$0.5 a dzis AU$1=US$1.05, BMW, Audi, sami mowia, ze wypychaja to co stoi na

> placach EU i przestawiaja produkcje na RHD, wiele razy produkcja EU byla dla nas , ta od

To juz zalezy od polityki firmy, ale wieze ze wlasnie tak jest w przypadku aut z EU. Natomiast z autami jak Honda czy Subaru zawsze bylo tak, ze dealerzy skladali zapotrzebowanie na rok do przodu i sprzedaz to byl ich problem. Jak sprzedali zbyt szybko to trzeba bylo czekac kilka miesiecy lub szukali u innych dealerow.

> Hyundai i Kia, ze wzgledu na popyt w EU i wymiane, teraz ... Kia Pro Cee'd, EU Hyundai ix35,

> i30 Wagon etc...

z tymi raczej problemu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to ma kW z tego 1.6l?

99 kW tyle co moja Laguna 2.0

> Dobra, to wiemy, pytanie co sie dzieje jak odejdziesz dalej? - po za zasieg i silnik jest

> zapalany[...]

Nic, pika i tyle w tamacie. Jak zgasisz to juz nie odpalisz, zamknąc to chyba można jutro sprawdzę. Ale jak zamkniesz to już nie otworzysz zlosnik.gif

Jednakze trzeba przyznac ze pika i na kompie jest info ze nie ma kluczyka w aucie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak

> zgasił auto to ani zamknąc ani odpalić.

Ach, teraz cie rozumiem, czyli set, reset, flip flopzlosnik.gif, czyli jesli by druga osoba przypelzla. Z kluczem to odpali normalniefly.gif...

> Idę zaraz sprawdzić jak ma subaru

A ja zobacze jak ma Toyotazlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na przykładzie pl i mojego otoczenia mam dokladnie odwrotne wnioski

Ja nie patrze na swoje otoczenieskromny.gif, tylko na dane ekonomiczne, i stan mojego konta z EU investycjipad.gif[...]

Wystarczy popatrzyc co sie dzieje w "starych" koloniach, gdzie ilosc ludzi z P w Mozambique, E i P w Brasil, czy najwieksza od roku 1920 emigracja IRL do Oz...

Czy to sie komus podoba, czy nie, EU jest w ogormnym dolku, a ty patrzysz, czy twoj brzuch jest pelnyzlosnik.gif[...]

Moto - jesli masz koncerny klepiace auta na 50% mozliwosci fabryki i sprzedaz najnizsza od lat 90tych, to IMVHO najlepiej nie jest001.gif[...]

> wszedzie nie, jest dluzszy i wyzszy za to ciut wezszy i m amniejszy rozstaw osi (poprzedni crv vs

> Sportage)

hmm.gif - mozliwe, ze to odczucia, ale wyprofilowanie wnetrza ix35 vs CRV, CRV jest krolemfood.gif[...]

Siadz w obi i wyciagnij lewa, pardon prawazlosnik.gif reke w twoich warunkach. Zobacz, gdzie reka dotknie siedzenia pasazera, w ix35 jest to blizutko drzwiipanic.gif, w CRV blizej srodka siedzeniahmm.gif.

Dodatkowo, scieta szyba w ix35 powoduje wrazenie ciasnoty001.gif[...]

> i jak to jezdzi ?

IMVHO 2.4l jest tu najlepszym silnikiem. waytogo.gif, jest ciche, ok.gif, nie ma opoznienia jak Diesel, ba powiedzialbym, ze mimo, roznicy 5kW, lepiej sie moc czujewaytogo.gif.

Wiec poszedl bym tak:

2.4l #1

Diesel 2.0l #2

2.0l #3

Ale jak mowie, 2.0l nie drive.gif, nie widze tego w ogolehmm.gif, a ze tylko z FWD w wersji bieda to daja, to i sztukowo IMVHO tego za duzo nie bedzie...

> to nie wiem czemu, sa pewne modele co sprzedaja sie bardzo dobrze.

A jako producent co woliszzlosnik.gif?

Zaspokoic produkcje LHD w kraju jak PL, gdzie sprzedaz 300,000 nowych autlizak.gif z zyskiem "x"cfaniaczek.gif, czy[...]

[...] przestawic produkcje na RHD, i zaspokic rynek wchlaniajacy 1,100,000 z zyskiem 3x "x"zlosnik.gif.

Wymiana $AU do EU, zysk, (tani koszt produkcji w EU dzieki slabemu EU), cena (sila nabywcza, pamietaj, dla nas cena sie nie zmienila, spadla wrecz od 10 lat, ale ten pieniadz w przeliczeniu na EU jest wart 2x wiecej niz 10 lat temu)....

Wiec, nic dziwnego, ze PL rynek sie po prostu w skali nie liczy, skoro jest biedny... icon_rolleyes.gif bo co to jest 300,000 nowych sztuk na 38 mil ludapanic.gif[...]

[...]Honda czy Subaru zawsze bylo tak, ze dealerzy skladali zapotrzebowanie na rok do

> przodu i sprzedaz to byl ich problem. Jak sprzedali zbyt szybko to trzeba bylo czekac kilka

> miesiecy lub szukali u innych dealerow.

Nie, to IMVHo zalezy od podejscia do rynku i klientahmm.gif, masz $$$ i idziesz kupowac auto, to jak kupisz, na twoich warunkach, czy ichniewiem.gif?

Jesli ide i mi ktos mowi, ze mam czekac na Honda do nastpnego roku, powiem jasno wysmialbym cie... Ide do konkurencji. Owszem moge poczekac na auto jesli mi sie nie spoeszy, ale nie za darmo ... hmm.gif, ale prawda jest taka, ze to nie ty masz sie prosic, zeby ci auto sprzedali, tylko "oni" zebys je kupilzlosnik.gif[...]

> z tymi raczej problemu nie ma

Chodzilo mi oto, ze to bylo po za "naszym" zasiegiem.

1.Made in EU

2. RHD

A tu kombinacja spadku sprzedazy(w Eu) i $$ sprawila, ze Hyundai sam mowi, ze "bieda" w EU sprawila, ze musi szukac innych rynkow zbytu dla swoich produktow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.