Skocz do zawartości

sprężyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam..Pękały sprężyny zawieszenia przedniego w Stilo i czyżby ten sam problem jest w Bravo?Chyba tak bo ja i w Stilo wymieniałem i dzisiaj niestety pękła mi w Bravo frown.gif Miał pewnie ktoś z Was ten problem więc chciałbym się zapytać jaki koszt,czy zamiennik czy oryginał?Czy może ze Stilo pasują?Przebieg prawie 130 kkm więc pewnie lepiej obie strony wymienic od razu?Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam..Pękały sprężyny zawieszenia przedniego w Stilo i czyżby ten sam problem jest w Bravo?Chyba

> tak bo ja i w Stilo wymieniałem i dzisiaj niestety pękła mi w Bravo Miał pewnie ktoś z Was

> ten problem więc chciałbym się zapytać jaki koszt,czy zamiennik czy oryginał?Czy może ze Stilo

> pasują?Przebieg prawie 130 kkm więc pewnie lepiej obie strony wymienic od razu?Pozdrowionka.

jestes chyba jedyny ktoremu w nb poszla sprezyna

springi w nb maja duzo wieksza nosnosc i inna konstrukcje - liczba zwojow, grubosc

ze stilo nawet nie tykaj i nie rob wydumek z zakladaniem tego do nb, no chyba ze chcesz znowu szybko wymieniac spinga, a jak bys juz mial ostre parcie na springa ze stilo to nie zapomnij wymienic amortyzatora zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z FBK już kilku osobom... i ogólnie kiepsko z dostępnością z tego co piszą.

niestety z dostępnością jest bardzo kiepsko...czas oczekiwania kilka tygodni na oryginały.Moze się uda wcześniej zamienniki Monroe ale ryzykuję w tym momencie...trudno nie będę czekał miesiącami na springi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie sądziłem że to aż taki wielki problem z tymi spreżynami frown.gif Nie ma w Polsce frown.gif Serwisy znają temat i nic nie mogą zrobić z tym bo niby producent zbankrutował czy coś takiego.Dziwi mnie to że zamienników nie ma,może ktoś ma dostęp albo wie gdzie można je kupić?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> jestes chyba jedyny ktoremu w nb poszla sprezyna

>

Mam i ja frown.gif

Od jakiegoś czasu(ok.3tyg)dochodziły niepokojące dźwięki z zawieszenia przód lewego,ale ze brak było czasu,nie sprawdzałem co się tam dzieje.Dziś sprawdziłem,i mym oczom ukazał się taki obraz frown.gif

286952775-20130531158.jpg

Co dziwne,nie zauważyłem zmiany w prowadzeniu "woza" blush.gifTylko przy przejeżdzaniu przez śpiącego policjanta z większą prędkościa było słychać metaliczne stuknięcie blush.gif

Z epera wyczytałem,że mam taką samą sprezynę jak w 1,4 1,6 o nr katalogowym 50707387,czyli nie sport smile.gif(pomimo,że jest opcja smile.gif

Ciekawe,czy już ktoś ogarnoł gdzie można je dostać.I czy jest łatwiej niż do typowego sporta smile.gif

post-140827-14352520552179_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam i ja

> Od jakiegoś czasu(ok.3tyg)dochodziły niepokojące dźwięki z zawieszenia przód lewego,ale ze brak

> było czasu,nie sprawdzałem co się tam dzieje.Dziś sprawdziłem,i mym oczom ukazał się taki

> obraz

o masz, jaki motor i jaki nalot?

jesli diesel to znam osobe ktora ma jeden spring na sold po nalocie ok 40kkm, z wersji dynamic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W miejscu pęknięcia masz solidną korozję.

> Zobacz, jak zmieniła się barwa materiału wewnątrz.

No widać tam ślady korozji,ale tak jak pisałem niepokojące objawy(metaliczne stukanie)mam od pewnego czasu(jakieś 3 tyg). frown.gifA od jakiego czasu to sobie zaczeło pomału pękać to tylko konstruktor Fiata zapewne wie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękło 3 tygodnie temu zlosnik.gif

Te metaliczne stukanie to był ułamany zwój tłukący się o kolumnę. smile.gif

Teraz powinieneś mieć ciszę 270751858-jezyk.gif

A tak poza konkursem to facepalm%5B1%5D.gif

Tak samo strzelały springi w stilo...korozja zwoju ... nic się nie uczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, u mnie dokłądnie w tym samym miejscu pękło i też widać korozję...Włąśnie wróciłem z Mazur bez kawałka sprężyny i jeżdżę(bo muszę) już od jakiegoś czasu ale też chętnie bym już kupił nawet jakąś używkę...dla świętego spokoju smile.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robert, u mnie dokłądnie w tym samym miejscu pękło i też widać korozję...Włąśnie wróciłem z Mazur

> bez kawałka sprężyny i jeżdżę(bo muszę) już od jakiegoś czasu ale też chętnie bym już kupił

> nawet jakąś używkę...dla świętego spokoju

> Pozdrawiam.

Z Twoją jest duży kłopot,bo masz sporta frown.gifTrudno o nową a i o używkę frown.gifChyba że kupisz obniżające,takich jest pełno na allegro.Swoją drogą,Ty masz sporta w dodatku młodszego jak mój i inny przebieg,a pękły praktycznie w tym samym czasie frown.gifZgadały się jak stały obok siebie confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Twoją jest duży kłopot,bo masz sporta Trudno o nową a i o używkę Chyba że kupisz

> obniżające,takich jest pełno na allegro.Swoją drogą,Ty masz sporta w dodatku młodszego jak mój

> i inny przebieg,a pękły praktycznie w tym samym czasie Zgadały się jak stały obok siebie

Nie mam sporta..Emotion smile.gifczyżby nie było żadnej alternatywy i muszę jeździć bez jednego zwoja? frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dobra, mam ten sam problem: pęknięta sprężyna. Trochę się zestresowałem, że praktycznie nie idzie ich dostać w PL. Może ktoś coś jest w stanie jeszcze pomóc, zna jakieś namiary, wie kto ma, etc?

BTW: u mnie jest różnica w jeździe: prawy przód jest wyraźnie niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, mam ten sam problem: pęknięta sprężyna. Trochę się zestresowałem, że praktycznie nie idzie

> ich dostać w PL. Może ktoś coś jest w stanie jeszcze pomóc, zna jakieś namiary, wie kto ma,

> etc?

> BTW: u mnie jest różnica w jeździe: prawy przód jest wyraźnie niżej.

Napisz PW do Hipo,może została mu jeszcze jedna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz PW do Hipo,może została mu jeszcze jedna

pisałem. Nie ma zlosnik.gif

Ale byłem już rano w ASO. Problemów z dostępnością nie ma, muszą tylko ściągnąć z jakiegoś magazynu. Tylko cena trochę spora: 300pln za sztukę. Ale przynajmniej ulga, że nie będę musiał jeździć miesiąc z pękniętą, jak niektórzy na forum fbk pisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisałem. Nie ma

> Ale byłem już rano w ASO. Problemów z dostępnością nie ma, muszą tylko ściągnąć z jakiegoś

> magazynu. Tylko cena trochę spora: 300pln za sztukę. Ale przynajmniej ulga, że nie będę musiał

> jeździć miesiąc z pękniętą, jak niektórzy na forum fbk pisali.

problemow z dostepnoscia nigdy nie bylo, nawet jesli nie ma tego na cm w pl to sciaga sie z wloch, w trybie szybkiem mozna to miec w 2-3dni zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problemow z dostepnoscia nigdy nie bylo, nawet jesli nie ma tego na cm w pl to sciaga sie z wloch,

> w trybie szybkiem mozna to miec w 2-3dni

i tak właśnie ma być. Na czwartek ok.gif To o co ta cała panika na fbk? hmm.gif Żeby mieć za 200 zamiast za 300 i miesiąc jeździć z pęknietą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak właśnie ma być. Na czwartek To o co ta cała panika na fbk? Żeby mieć za 200 zamiast za

> 300 i miesiąc jeździć z pęknietą?

no wlasnie dobre pytanie..

nie ma czegos takiego jak problem z dostepnoscia gratow do nb, przynajmniej przez 10lat nie bedzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Też stoję przed koniecznością wymiany sprężyny + amortyzatory przód.

Brać fiatowskie (serwis) czy znajdę coś lepszego/wytrzymalszego w podobnej cenie?

Serwis po upustach:

sprężyna - 278;

amortyzator - 325; 

łożysko - 170;

osłona - 65;

 

sprężyna jest w normalnej/przyzwoitej cenie jak na ASO. Jak ponad 2 lata temu wymieniałem u siebie, to płaciłem podobnie. Z tym, że to był okres gdy akurat na rynku całkowicie zabrakło zamienników (były tylko tylne) i musiałem wziąć z ASO. Teraz widzę, że w drogim intercars sprężyna na przód LESJÖFORS kosztuje niecałe 200 pln. Raczej w to bym szedł niż w oryginały. Amortyzator podobnie, brałbym jakiś KYB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.