Skocz do zawartości

owalny antywybuchowy zawor (LPG)


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegos takiego:

KdeajT.jpg

tylko owalne. W Fiacie zony strzelil gaz, rozwalil puszke rezonatora, ktora jest osadzona na owalnej rurze. Nie chce zakladac nowej puszki, wiec albo to zatkam na amen, uzyje zaworu, jak wyzej.

u2JCP.jpg

Macie jakies pomysly, czego mozna uzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos takiego:

> tylko owalne. W Fiacie zony strzelil gaz, rozwalil puszke rezonatora, ktora jest osadzona na

> owalnej rurze. Nie chce zakladac nowej puszki, wiec albo to zatkam na amen, uzyje zaworu, jak

> wyzej.

> Macie jakies pomysly, czego mozna uzyc?

http://forum.autokacik.pl/postlist.php?Cat=0&Board=lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup żonie porządny samochód.

Probowalem, ale sie nie zgodzila.

p.s. widzial ktos na allegro taki rezonator? Widze inne - przypuszczam, ze drugi jest gdzies przed filtrem powietrza, jak w Nubirze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos takiego:

> tylko owalne. W Fiacie zony strzelil gaz, rozwalil puszke rezonatora, ktora jest osadzona na

> owalnej rurze. Nie chce zakladac nowej puszki, wiec albo to zatkam na amen, uzyje zaworu, jak

> wyzej.

> Macie jakies pomysly, czego mozna uzyc?

w fiacie do 1.6 16V tylko sekwencja grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta rura jest z gumy ? Nie możesz wsadzić grzybka antywybuchowego i zacisnąć cybantem ?

> Skoro gumowa to powinna się poddać do okrągłego kształtu

Jest gumowa, ale musze sprawdzic, na ile jest elastyczna, bo wydaje mi sie, ze jest za sztywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątpię, czy znajdziesz owalny. Ja dotąd widywałem wyłącznie okrągłe.

> Co stoi na przeszkodzie zastosowania okrągłego? Albo dwu okrągłych?

Dwoch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bede juz zmienial, bo koszt bedzie wyzszy od samochodu, ale z ciekawosci - czemu?

Zaślepić rezonator. Drugi rezonator jest pod filtrem.

Jeśli masz 2-gen, to cały zysk z tych rezonatorów mikser zabiera - więc nie ma sensu się bawić i kombinować. Jeśli jeździ żona, to pewnie też nie oczekuje wszystkich 100 kucy z tego silnika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaślepić rezonator. Drugi rezonator jest pod filtrem.

> Jeśli masz 2-gen, to cały zysk z tych rezonatorów mikser zabiera - więc nie ma sensu się bawić i

Mnie tam ten rezonator wali. Tylko jak go skutecznie zaslepic, tudziez zabezpieczyc antywybuchowo, jak powyzej?

> kombinować. Jeśli jeździ żona, to pewnie też nie oczekuje wszystkich 100 kucy z tego silnika

Tam bylo kiedys 90KM, a to co zostalo, jej odpowiada - Forka (170KM) unika jak ognia. Nawet Nubira (~130KM) to juz dla niej wartosc graniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli tak pytasz, to wydaje mi si, że zamieściłeś nieodpowiednie zdjęcie.

> Czy Ty przypadkiem nie szukasz czegoś w tym stylu?

Zamiescilem wlasciwe zdjecie, bo chcialbym to wkomponowac w rure po rezonatorze (odnoga od rury kolektora). To, co podlinkowales, mam w Nubirze i daje sie to miedzy puszka filtra powietrza, a kolektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest gumowa, ale musze sprawdzic, na ile jest elastyczna, bo wydaje mi sie, ze jest za sztywna.

Jak będzie za sztywna to możesz kawałek silikonowej redukcji o odpowiedniej średnicy naciągnąć, a na to grzybek antywybuchowy. Silikon się podda do kształtu rurki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będzie za sztywna to możesz kawałek silikonowej redukcji o odpowiedniej średnicy naciągnąć, a

> na to grzybek antywybuchowy. Silikon się podda do kształtu rurki

jak taka redukcja wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos takiego:

Nie wiem jak w Fiacie , ale w Oplu to sie nadaje psu na budę. Jak strzelał mi gaz to i tak rozwalało filtr powietrza mimo tego zaworu. Raz to nawet wyrwało cały zawór sciana.gif Na strzelanie pomaga tylko wyjątkowa dbałość o stan silnika i instalacji gazowej oraz jej prawidłowa regulacja. Od czasu jak zaczałem tego pilnowac i ustawiłem instalką na trochę za bogatą mieszankę problem strzałów zniknał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w Fiacie , ale w Oplu to sie nadaje psu na budę. Jak strzelał mi gaz to i tak

> rozwalało filtr powietrza mimo tego zaworu. Raz to nawet wyrwało cały zawór Na strzelanie

> pomaga tylko wyjątkowa dbałość o stan silnika i instalacji gazowej oraz jej prawidłowa

> regulacja. Od czasu jak zaczałem tego pilnowac i ustawiłem instalką na trochę za bogatą

> mieszankę problem strzałów zniknał.

Do tej pory nie strzelal, ale poprzedni wlasciciel pokleil jakims siuwaksem oryginalny rezonator. Widac pod wplywem upalow sie siuwaks troche rozszczelnil i silnik dostal troche lewego powietrza, co przelozylo sie na kichniecie.

W Nubirze czasem zdarzaly sie jakies strzaly, ale tam mialem te klapke antywybuchowa polaczona z gumka i ani razu mi w puszke filtra powietrza nie strzelilo. Za to otwor po rezonatorze mialem zaslepiony wlasnie takim grzybkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik dostal troche lewego

> powietrza, co przelozylo sie na kichniecie.

Jak rozumiem jesteś obyty w temacie LPG. grinser006.gif

To wiesz pewnie też, że taki zawór antywybuchowy to leczenie syfa pudrem. Uszczelnisz dolot i zadbasz o instalke to nie będzie strzałów. A szukanie owalnego antywybuchu to IMHO szukanie kwadratowych jajek. biglaugh.gif

Czyba bez jakiegoś Adama Słodowego sie nie obędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak rozumiem jesteś obyty w temacie LPG.

> To wiesz pewnie też, że taki zawór antywybuchowy to leczenie syfa pudrem. Uszczelnisz dolot i

> zadbasz o instalke to nie będzie strzałów.

Super, dzieki za te fachowa porade. Uszczelnie, zadbam, a potem mi kuna/szczur przegryzie kabel WN (tak, zdarzylo sie) i bede zbieral szczatki dolotu po okolicy facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super, dzieki za te fachowa porade. Uszczelnie, zadbam, a potem mi kuna/szczur przegryzie kabel WN

> (tak, zdarzylo sie) i bede zbieral szczatki dolotu po okolicy

W takiej sytuacji zauważysz kłopot jeszcze na benzynie, zanim Ci się auto przełączy na gaz. A porady są dobre na 200%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam silnik i sprawdza się w tym systemie bez pudła tylko klapomikser. Wylot po rezonatorze mam zatkany stalowym korkiem i strzał jest odbarczany właśnie przez klapomikser. Działa bez pudła już kilka lat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie to miałeś w nubirze

> http://allegro.pl/klapa-antywybuchowa-uchylna-na-filtr-powietrza-i3245364631.html

> proste i skuteczne

No pewnie nie. Zwykle gwizdki, jak linkowane na gorze.

Btw.

1. w Fiacie antywybuchowa gumka juz jest

2. gwizdki maja za mala srednice o dobre 2cm... czym to zredukowac, tudziez czym innym zatkac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.