Skocz do zawartości

na luźno.. Zakup motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

> Podsumowując kandydatów:

> 1) Suzuki Bandit 600

> 2) Yamaha Fazer FZS 600

> 3) Kawasaki ZR7

> Chciałem początkowo moto z okrągłym reflektorem z przodu ale Yamaha też mi się podoba Ładne moto

> Jeszcze jakieś propozycje?

A gdzie SV650 N? Ja będę nalegał smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fazer FZS 600.Po sezonie nie będzie ci brakować mocy .za 6 kpln da rade wyrwać bezproblemowo

> rocznik 2000

Brat ma. Fajna maszynka; mocy dość. Jest mały minus- kanapa. Ponoć na dłuższych trasach staje się bardzo odczuwalna. Pomóc ma zrobiona kanapa u tapicera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podsumowując kandydatów:

> 1) Suzuki Bandit 600

> 2) Yamaha Fazer FZS 600

> 3) Kawasaki ZR7

> 4) Suzuki SV650 N (mały GS500 )

> Chciałem początkowo moto z okrągłym reflektorem z przodu ale Yamaha też mi się podoba Ładne moto

> Jeszcze jakieś propozycje?

Versys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moto. Zadne R4 nie wywoływało takich wrażeń z jazdy...

Kumpel u mnie trzyma swoją SV650. Najeździliśmy się sporo, szukając GSF 600/SV650. Dla mnie, SV jest za niskie. Jakieś małe. Kumpel sam przyznał, że za duży jestem.

SV650 od 100-180 idzie na najwyższym biegu odrobinkę lepiej jak Bandit. Potem Bandit zaczyna się budzić, a SV się kończy palacz.gif

Bandit na prostej troszkę szybszy, porównując moją N, do SV w S.

Spróbuj jazdy Yamahą R6.... zmienisz zdanie o R4 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel u mnie trzyma swoją SV650. Najeździliśmy się sporo, szukając GSF 600/SV650. Dla mnie, SV

> jest za niskie. Jakieś małe. Kumpel sam przyznał, że za duży jestem.

kanapa jest na 800mm, bandit chyba 820 mm - niewielka różnica.

> SV650 od 100-180 idzie na najwyższym biegu odrobinkę lepiej jak Bandit. Potem Bandit zaczyna się

> budzić, a SV się kończy

> Bandit na prostej troszkę szybszy, porównując moją N, do SV w S.

co to kogo smile.gif to są entry level modele - tego typu prędkości nie ma sensu porównywać. powyżej 150 i tak nie latasz nakedem (ten tylko wchodzi w grę, ze względu na wzrost kierownika vs pozycja za kierownicą w Sce).

> Spróbuj jazdy Yamahą R6.... zmienisz zdanie o R4

nie zmienie smile.gif sportem jezdzilem - dziekuje. garba nie chcę wywoływać, sam się zrobi na starość... poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kanapa jest na 800mm, bandit chyba 820 mm - niewielka różnica.

S były niższe, N- wyższe. Różnica wynosiła właśnie coś kole 20mm.

Przy 190cm nie ma to znaczenia. Przy 170-180 już powoli nabiera ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skup się na tych:

> Jeździłem jednym i drugim.

> Fazer poręczniejszy, żwawszy. Dziorek fajniej wygląda.

najważniejsze w tej chwili to wybór względem pozycji na moto i mojego wzrostu zlosnik.gif

co z tego, że moto prowadzi się świetnie skoro nie będę mógł zając wygodnej pozycji bo motor będzie za mały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najważniejsze w tej chwili to wybór względem pozycji na moto i mojego wzrostu

> co z tego, że moto prowadzi się świetnie skoro nie będę mógł zając wygodnej pozycji bo motor będzie

> za mały..

bez przesady z tym wzrostem, na gs`ie chciałeś śmigać a boisz sie fazera tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kanapa jest na 800mm, bandit chyba 820 mm - niewielka różnica.

Niby niewielka, ale może się okazać, że np. Bandit jest sporo szerszy i już będzie zupełnie inaczej się siedziało. Hornet ma np. 790 mm a dla mnie była duża różnica pomiędzy Hondą a Suzuki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby niewielka, ale może się okazać, że np. Bandit jest sporo szerszy i już będzie zupełnie inaczej

> się siedziało. Hornet ma np. 790 mm a dla mnie była duża różnica pomiędzy Hondą a Suzuki

ale to nie jest kwestia okazywania. autor ma ponad 190 cm. na każdej rozważanej maszynie stanie obiema nogami na całej stopie.

bandit przy tym vs SV jest IMHO mniej wygodny. wlasnie ma cos nie tak z kanapą i ramą która spod niej wyłazi. wysokość siedziska nie ma tu znaczenia, bardziej należy zwrocic uwage na ugięcie kolan i pozycję podnóżków. a do tego trzeba usiąść live, a nie gdybać na forum smile.gif

hornet odpada - za mały, i tak jak w fazerze - przy tym wzroscie kolana nie zmieszczą się w wycięciach do baku - ale tez najlepiej usiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to nie jest kwestia okazywania. autor ma ponad 190 cm. na każdej rozważanej maszynie stanie

> obiema nogami na całej stopie.

> bandit przy tym vs SV jest IMHO mniej wygodny. wlasnie ma cos nie tak z kanapą i ramą która spod

> niej wyłazi. wysokość siedziska nie ma tu znaczenia, bardziej należy zwrocic uwage na ugięcie

> kolan i pozycję podnóżków. a do tego trzeba usiąść live, a nie gdybać na forum

Do tego właśnie zmierzam, najlepiej samemu usiąść na każdej maszynie i sprawdzić jak się siedzi, bo same suche fakty niewiele powiedzą ok.gif Aczkolwiek są pewne aspekty, które wyjdą dopiero w dłuższej eksploatacji, np. na początku może się wydawać, że wszystko jest w porządku, a po dłuższej jeździe załóżmy zaczną boleć plecy. Jednak motocykl trzeba wybrać taki żeby dobrze się na nim czuć, bo tu niestety nie ma takich regulacji jak w samochodzie wink.gif

> hornet odpada - za mały, i tak jak w fazerze - przy tym wzroscie kolana nie zmieszczą się w

> wycięciach do baku - ale tez najlepiej usiąść.

Dlatego ja Horneta nie proponowałem, jedynie posłużył tu za przykład. Ja się na niego zdecydowałem właśnie ze względu na to, że jest mniejszy, mi pasował w sam raz waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.