Skocz do zawartości

Fura na krótkie odcinki jazdy?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jaka fura sprawdzi się na krótkich odcinkach jazdy?

Założenia - jak najtańsza. Będzie śmigać 2x4km dziennie. Mile widziany mniejszy silnik z racji tańszego OC. Na co patrzeć, żeby nie było to jeszcze spróchniałe za bardzo? I w jakim przedziale cenowym szukać? Za 2 tys się coś znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę kasę to tourisTICO, a z gazem jak trafisz, to za 14zł/100km.

Tylko, że rdza przepierońsko je bierze, ale tatowy trzyma się dzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 2000zl Punto 1 (co prawda 1.6 benzynę ale taki chciałem 1.1 można kupić bez problemu) w stanie bdb bez rdzy sprawne z ważnym oc i przeglądem. Więc się da a były jeszcze tańsze ale mój ma el szyby szyber c,zamek itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mulher.gif na takie odcinki kupiłem za 3tys. Daihatsu Cuore 1.0

4l/100km jeśli jadę ja. Ona wyciąga 4,5l./100km.

Nic nie dokłada. Jeździ już kilkanaście kkm.

Koroduje trochę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka fura sprawdzi się na krótkich odcinkach jazdy?

> Założenia - jak najtańsza. Będzie śmigać 2x4km dziennie. Mile widziany mniejszy silnik z racji

> tańszego OC. Na co patrzeć, żeby nie było to jeszcze spróchniałe za bardzo? I w jakim

> przedziale cenowym szukać? Za 2 tys się coś znajdzie?

Kup albo zrób rower elektryczny.

2x4km przejedziesz z pełnym gazem bez pedałowania nawet na aku małej pojemności. OC wynosi zero. Spróchniałe nie będzie. Do 2 tyś znajdziesz bez problemu albo przerobisz rower który już masz na tip-top. Koszty energii przy takim przebiegu praktycznie pomijalne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup albo zrób rower elektryczny.

> 2x4km przejedziesz z pełnym gazem bez pedałowania nawet na aku małej pojemności. OC wynosi zero.

> Spróchniałe nie będzie. Do 2 tyś znajdziesz bez problemu albo przerobisz rower który już masz

> na tip-top. Koszty energii przy takim przebiegu praktycznie pomijalne

A w zimie sama przyjemność grinser006.gif

Matiz waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ktore ma rozrzad na lancuchu albo bezkolizyjny silnik?

Jak masz kupowac samochód, to lepiej by było, gdyby Cię było stać i na podstawową eksploatację, np. wymianę rozrządu.... klocków..... amortyzatorów.... oleju w silniku..... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz kupowac samochód, to lepiej by było, gdyby Cię było stać i na podstawową eksploatację, np.

> wymianę rozrządu.... klocków..... amortyzatorów.... oleju w silniku..... itd.

Stac mnie, mam auto juz, potrzebuje tanie 4 kola do takiej krotkiej jazdy, jak najtansze zeby w zimie nie lazic w sniegu i nie stac na przystanku, tak zeby sie przeturlac i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stac mnie, mam auto juz, potrzebuje tanie 4 kola do takiej krotkiej jazdy, jak najtansze zeby w

> zimie nie lazic w sniegu i nie stac na przystanku, tak zeby sie przeturlac i tyle

Ja to wszystko rozumiem. Sam w zeszłym roku kupiłem taki dupowóz za 3 tysie, żeby nie jeździć capri w zimie po posolonych drogach. Ale na rozrząd sobie zostawiłem pieniążki i żałowac nie będę. Tak samo jak wymieniłem olej (od razu zaczął ciszej pracować) oraz zrobiłem hamulce. Kilka stówek poszło, ale za to mam pewny samochodzik. Szkoda tylko, że bez klimy.

Jak chcesz, mogę Ci go odsprzedać, bo miał być tylko na jedną zimę. (max dwie)

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Jaka fura sprawdzi się na krótkich odcinkach jazdy?

> Założenia - jak najtańsza. Będzie śmigać 2x4km dziennie. Mile widziany mniejszy silnik z racji

> tańszego OC. Na co patrzeć, żeby nie było to jeszcze spróchniałe za bardzo? I w jakim

> przedziale cenowym szukać? Za 2 tys się coś znajdzie?

seicento 900-ka

tanie jak barszcz w zakupie i utrzymaniu, rdzewieje z rozsądkiem (z perspektywy posiadania sumie już 2 SC 900 stwierdzam że nie bardziej niż inne tej klasy z tego rocznika), rozrząd na łańcuchu, wiele można trafić już z gazem z którym dobrze współpracuje, każdy kowal naprawi.

ja bym w to celował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Jaka fura sprawdzi się na krótkich odcinkach jazdy?

> Założenia - jak najtańsza. Będzie śmigać 2x4km dziennie. Mile widziany mniejszy silnik z racji

> tańszego OC. Na co patrzeć, żeby nie było to jeszcze spróchniałe za bardzo? I w jakim

> przedziale cenowym szukać? Za 2 tys się coś znajdzie?

http://allegro.pl/mitsubishi-lancer-1-3-i3264469073.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz kupowac samochód, to lepiej by było, gdyby Cię było stać i na podstawową eksploatację, np.

> wymianę rozrządu.... klocków..... amortyzatorów.... oleju w silniku..... itd.

u mnie pod oknem już 2 takie "perły" za śmieszne pieniądze stoją. Jak się rozkraczyły tak stoją, powietrza w kołach już nie ma zlosnik.gif

Ci którzy je kupowali to też tylko na jazdy wokół komina, na zakupy do dyskontu czy kolejki. No pobliskich parkingach jeszcze kilka takich rodzynów stoi.

Nie wierzę, że jak ktoś szuka auta za 2 klocki to wyjmie od ręki 5 stów jak trzeba będzie auto naprawić, przynajmniej życie osiedlowych trupków na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wierzę, że jak ktoś szuka auta za 2 klocki to wyjmie od ręki 5 stów jak trzeba będzie auto

> naprawić, przynajmniej życie osiedlowych trupków na to wskazuje.

to prawda jak ktoś kupuje to 1 auto za 2 koła za ostatnie pieniądze, ale ja ostatnio wydałem 2,5 koła na rozrząd i zawieszenie w fiacie, które pewnie w nie ASO zrobiłbym za połowę tego - mi chodzi po prostu o zwykły dupowozik, rozrząd na łańcuchu to spore uproszczenie serwisowe, widzę że sej 900 byłby ok, za 2 koła pewnie ciężej znaleźć ale coś koło tego się znajdzie, dzięki za info wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.