Skocz do zawartości

Pióra wycieraczek


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem ostatnio (tak z miesiąc temu) pióra wycieraczek przednich. Wycieraczki oryginalne, kupione w ASO.

Niestety podczas ostatnich opadów, okazało się, że wycieraczka pozostawia denerwujący ślad z wody.

Ślad jakby jakiś paproch wlazł pod gumę lub guma miała jakąś małą wyrwę. Pióro oczyszczone, śladów ubytku gumy gołym okiem nie widać a smuga nadal powstaje... Podmiana wycieraczek eliminuje problem, tzn. wycieraczka pasażera założona w miejsce wycieraczki kierowcy nie zostawia śladu w tym miejscu. Niestety nie można ich zamienić, bo różnią się długością.

Ewidentna wina wycieraczki, jakby guma miała bardziej miękką strukturę w jednym miejscu. Prawdopodobnie konieczna jest wymiana. Ale dlaczego tak się dzieje? Wada materiałowa? Uszkodzenie?

Wycieraczki nie są może jakoś specjalnie drogie, ale jednak komplet trochę kosztuje. Wolałbym ich nie zmieniać po kolejnym miesiącu... a wymiana jest konieczna, bo ślad powstaje praktycznie na wysokości oczu i przeszkadza. Tym bardziej, że dzieje się to w sytuacjach, gdy widoczność jest i tak ograniczona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprobowal delikatnie podgiąc, ale to tylko w przypadku gdy zgubilbym paragon na zwrot grinser006.gif swoją droga ciekawą mine beda mieli panowie w Aso ze ktos im wycieraczki reklamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym sprobowal delikatnie podgiąc, ale to tylko w przypadku gdy zgubilbym paragon na zwrot swoją

> droga ciekawą mine beda mieli panowie w Aso ze ktos im wycieraczki reklamuje

Podgiąć? W jaki sposób miałoby to pomóc?

Paragon mam, ale nie zamierzam reklamować. Poza tym na razie nie po drodze mi do tego ASO.

Nie pozostaje nic innego, jak kupić nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podgiąć? W jaki sposób miałoby to pomóc?

Guma zacznie pracowac pod minimalnie innym kątem

Przezywalem to samo, jak kupilem kobicie wycieraczki w aso peugeot - padly po zimie (kupowane na jesieni) wiec wymienilem na marketowe za 10zl i tyle.

W beemce kupilem raz same gumki i wyminilem, sluzylo ze dwie zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłem ostatnio (tak z miesiąc temu) pióra wycieraczek przednich. Wycieraczki oryginalne,

> kupione w ASO.

> Niestety podczas ostatnich opadów, okazało się, że wycieraczka pozostawia denerwujący ślad z wody.

> Ślad jakby jakiś paproch wlazł pod gumę lub guma miała jakąś małą wyrwę. Pióro oczyszczone, śladów

> ubytku gumy gołym okiem nie widać a smuga nadal powstaje... Podmiana wycieraczek eliminuje

> problem, tzn. wycieraczka pasażera założona w miejsce wycieraczki kierowcy nie zostawia śladu

> w tym miejscu. Niestety nie można ich zamienić, bo różnią się długością.

> Ewidentna wina wycieraczki, jakby guma miała bardziej miękką strukturę w jednym miejscu.

> Prawdopodobnie konieczna jest wymiana. Ale dlaczego tak się dzieje? Wada materiałowa?

> Uszkodzenie?

> Wycieraczki nie są może jakoś specjalnie drogie, ale jednak komplet trochę kosztuje. Wolałbym ich

> nie zmieniać po kolejnym miesiącu... a wymiana jest konieczna, bo ślad powstaje praktycznie na

> wysokości oczu i przeszkadza. Tym bardziej, że dzieje się to w sytuacjach, gdy widoczność jest

> i tak ograniczona...

Zamiast pisać to tutaj opowiedz to wszystko sprzedawcy. Kiedyś kupowałem wycieraczki, które mi nie pasowały, oddałem je i zwrócili mi kasę, więc moim zdaniem nie będziesz miał z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podgiąć? W jaki sposób miałoby to pomóc?

> Paragon mam, ale nie zamierzam reklamować. Poza tym na razie nie po drodze mi do tego ASO.

> Nie pozostaje nic innego, jak kupić nową...

To zwykłe wycieraczki czy nowoczesne?

Jeśli zwykłe, to można wyciągnąć gumkę i wsunąć od drugiego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z reszta jak by chciał to jak to wysunąć i potem włożyć na miejsce? Przecież to ścisło tam siedzi.

Zwykłe gumki w wycieraczkach starego typu bez problemu wysuwają się. Tylko w jednym miejscu mają przewężenie. Dalej idzie gładko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwykłe gumki w wycieraczkach starego typu bez problemu wysuwają się. Tylko w jednym miejscu mają

> przewężenie. Dalej idzie gładko

ale po co skoro można odwrócić uchwyt plastikowy? mniej szarpania i zabawy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co ma wsuwać jak może je zareklamować?

Bo koszty reklamacji przekraczają koszt wycieraczki ?

Innymi słowy - nowa wycieraczka, którą dostanie w ramach reklamacji będzie go kosztować więcej, niżby ją kupił w najbliższym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo koszty reklamacji przekraczają koszt wycieraczki ?

> Innymi słowy - nowa wycieraczka, którą dostanie w ramach reklamacji będzie go kosztować więcej,

> niżby ją kupił w najbliższym sklepie.

Słusznie! Tak właśnie byłoby w tym przypadku.

Stare wycieraczki słabo działały, przejeżdżałem koło serwisu i kupiłem nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a do gumki nic się nie przykleiło?

> np. ledwo widoczna kropka żywicy etc.?

Nic nie widać. Poza tym przetarłem pióra i nie pomogło.

Z reklamacją też nie wiadomo jakby było, bo na początku działały poprawnie.

A tak poza tym to ja nie rozpaczam nad nimi, tylko się zastanawiam, co im się stało... Do Bravo też kupowałem do tej pory oryginały i nie było z nimi problemów, przynajmniej nie po tak krótkim czasie. Te są do alfy, więc można powiedzieć, że to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To po co ten wątek ?

Żeby wyciągnąć wnioski na przyszłość? Żeby poznać przyczynę takiego stanu (tak szybkiego uszkodzenia)? Żeby przekonać się, że to nie wynika z niewłaściwego użytkowania i że innym użytkownikom też się zdarzało, że nowo kupione wycieraczki szybko stawały się jak te stare?

Przecież nie po to, żebyś mi napisał, co mam mówić w sklepie przy reklamacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobny problem, ale nie zbieram paragonów, to nie mam co

> reklamować, ale podobno można czymś przetrzeć pióra, żeby nie

> przeskakiwały po szybie. Roztwór gliceryny 5% da radę?

A nie lepiej zakupić jakieś "normalne" pióra?To skakanie to tak jak piszczenie, niezbieranie wody etc wina kiepskiego wykonania pióra i o ile u markowych producentów buble zdarzają się stosunkowo rzadko, to wszystkie marketówki niemalże więcej jak pewne, że będzie coś nie halo. Kup jakieś bosche, nawet linię eco (za pióro 15-20zł) i zobaczysz różnicę. Wiem wiem, za 20zł można mieć 2kpl smile.gif Ja pióra zmieniam co 25-30 tyś, czyli co rok, od kilku lat tylko Bosch (cicho i dobrze zbiera), z przerwami na testy np maxgearów aero, które spodobały mi się wyglądem, niestety na mrozie piszczały i wywaliłem, zastępując Boschami. Do tego dodałbym jeszcze Championy, nawet postawił je na pierwszym miejscu, ale cenowo drożej niż Bosch. Z Valeo część ludzi zadowolona, część nie-ja miałem 2 kpl, oba mi zostawiały przez chwilę po przetarciu mgiełkę, co mnie drażniło, więc dałem spokój,testowałem różne Trico, Alca nawet motgumy, które też niezbyt miło pamiętam (2007r), może teraz lepsze robią, bo firma polska i warto by polski rynek dorabiać, tylko że nie każdy sklep je ma w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.