Skocz do zawartości

Ile % tańsze są motocykle po sezonie?


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

> Rozważam jeszcze takie sprzęty:

gsxr był ok bo miał mapy zapłonu, bierz co ci się podoba z mapami i żeby abs miał to nie zablokujesz koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z absem czasem nie jest slodko, ostatnio sie przekonalem na lekkim piasku

znaczy nie dzialal, czy ze nie dal rady?

bo jak on nie dal rady, to bez niego tez bys lezal, ale w miejscach gdzie on dawal rade - ty _mogles_ lezec smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy nie dzialal, czy ze nie dal rady?

Zadzialal i z tego powodu prawie nie bylo hamulcow.

> bo jak on nie dal rady, to bez niego tez bys lezal, ale w miejscach gdzie on dawal rade - ty

> _mogles_ lezec

Pewnie tak, predkosc nie byla duza. Ale bez niego byc moze szybciej bym wyhamowal ryjac zblokowanym kolem w piachu/ziemi. Przod zachowuje sie znosnie, natomiast tyl wlacza sie bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadzialal i z tego powodu prawie nie bylo hamulcow.

smile.gif

> Pewnie tak, predkosc nie byla duza. Ale bez niego byc moze szybciej bym wyhamowal ryjac zblokowanym

> kolem w piachu/ziemi. Przod zachowuje sie znosnie, natomiast tyl wlacza sie bardzo szybko.

czyli uchronil przed paciakiem podczas hamowania, ale niekoniecznie przed uderzeniem w przeszkode grinser006.gif az sam nie wiem co lepsze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli uchronil przed paciakiem podczas hamowania, ale niekoniecznie przed uderzeniem w przeszkode

> az sam nie wiem co lepsze

Niewiele brakowalo, a bylby maly paciak z powodu lekko skreconego przedniego kola, co powodowalo dodatkowy uslizg tongue.gif

Ja tez nie wiem co lepsze, chyba zalezy jaka przeszkoda przed nami grinser006.gif

Z abs jest jak w samochodach, czesto pomaga, ale nie zawsze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak jest z przebiegami w motocyklach, do jakiego przebiegu śmigają bez większych problemów motocykle sportowe, a do ilu bardziej turystyczne?

Czy jest jakaś ogólna zasada/reguła, że np. po 20 000km silnik może być już zajechany, zaczyna siorbać olej, łapie luzy,czy coś w tym stylu?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, a jak jest z przebiegami w motocyklach, do jakiego przebiegu śmigają bez większych

> problemów motocykle sportowe, a do ilu bardziej turystyczne?

> Czy jest jakaś ogólna zasada/reguła, że np. po 20 000km silnik może być już zajechany, zaczyna

> siorbać olej, łapie luzy,czy coś w tym stylu?

> Pozdr.

jak ktos serwisuje tak ma, jak sie dba o turystyka to i 100 kkm nie bedzie robilo na nim wrazenia a mozna zajezdzic silnik juz po 10 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, a jak jest z przebiegami w motocyklach, do jakiego przebiegu śmigają bez większych

> problemów motocykle sportowe, a do ilu bardziej turystyczne?

> Czy jest jakaś ogólna zasada/reguła, że np. po 20 000km silnik może być już zajechany, zaczyna

> siorbać olej, łapie luzy,czy coś w tym stylu?

U mnie jest w tej chwili 94k km i nie zanosi się, żeby miał się popsuć 270751858-jezyk.gif Szacuję, że przejedzie drugie tyle. Oleju nie bierze smile.gif

Po 20k km to chyba w jakichś katowanych ścigaczach może się sypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sportowe dobrze prowadzone do jakiego przebiegu można rozważać?

> Czy dla takiej sportowej 600tki, czy 750tki 20 000km to już dużo, czy raczej normalny przebieg?

Masz zamiar kupować dwuletni motocykl ? zlosnik.gif

Ja mam na liczniku 96 tys w YZF600R i też nie wiem czy nie ma jedynki z przodu.

Tylko i wyłącznie stan motocykla. p.s. nie zastanawia Cię, dlaczego 90% motocykli w wieku od 5-20 lat ma przebieg w granicach 19-25 tys km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz zamiar kupować dwuletni motocykl ?

> Ja mam na liczniku 96 tys w YZF600R i też nie wiem czy nie ma jedynki z przodu.

> Tylko i wyłącznie stan motocykla. p.s. nie zastanawia Cię, dlaczego 90% motocykli w wieku od 5-20

> lat ma przebieg w granicach 19-25 tys km

No tak ale na jeździe próbnej i oględzinach nie rozbiorę silnika, ani nie stwierdzę ile żre oleju, a że większość handlarzy to oszuści to wiadomo nie od dziś.

Po czymś trzeba dokonać pierwszej selekcji ofert, zanim zacznie się jeździć oglądać, choć pierwsza i główna zasada to nie ufać w promocje cenowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak ale na jeździe próbnej i oględzinach nie rozbiorę silnika, ani nie stwierdzę ile żre oleju,

> a że większość handlarzy to oszuści to wiadomo nie od dziś.

dlatego zlikwiduj tą opcję i szukaj moto od motocyklisty.

> Po czymś trzeba dokonać pierwszej selekcji ofert, zanim zacznie się jeździć oglądać, choć pierwsza

> i główna zasada to nie ufać w promocje cenowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki portal jest najbardziej popularny jeśli chodzi o handel motocyklami? Tu też allegro rządzi?

allegro + otomoto - zdecydowana większość ofert.

polecam też tablica.pl i gumtree. bajzel i 1/10 wielkości allegro, ale mozesz trafic na rodzynek. ja kupiłem moto z tablica.pl (na allegro go nie było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> allegro + otomoto - zdecydowana większość ofert.

> polecam też tablica.pl i gumtree. bajzel i 1/10 wielkości allegro, ale mozesz trafic na rodzynek.

> ja kupiłem moto z tablica.pl (na allegro go nie było).

OT - tablica chyba automatycznie wrzuca na allegro... blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OT - tablica chyba automatycznie wrzuca na allegro...

Prawie trafiłeś grinser006.gif Umieszczając ogłoszenie na otomoto można zaznaczyć żeby pojawiło się również na tablicy ok.gif

EDIT: ja też kupiłem z ogłoszenia na tablicy (na otomoto i allegro nie było), ale czasem faktycznie ciężko się przekopać przez ten bałagan. Tam pewnie wystawiają ogłoszenia ludzie, którym się nie spieszy ze sprzedażą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie brałem R6 pod uwagę ale to dlatego, że nie miałem okazji zobaczyć live R6 2009 rok wersji black and gold:

2009-yamaha-r6-3.jpg

Najładniejszy IMO tyłek wśród ścigaczy:

2009-yamaha-r6-4.jpg

Uchwyt tablicy i kierunków oczywiście do wywalenia w pierwszej kolejności.

Cudo ok.gif

Z przodu ładniejszy dla mnie gsxr, z boku na remis z lekką przewagą R6, a tyłek bezapelacyjnie dla R6.

Parametry zbliżone, więc chyba czegoś z tej 2ki będę szukał.

Wygląda na to, że R6 2009 są trochę tańsze od GSXRów z tego samego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jezdzi naprawde fajnie.

> Po przesiadce z 40kg ciezszego moto czulem sie jak na rowerze

to samo mówił znajomy jak do maraudera dokupił bandita (uważanego za przyciężki) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> R6 jest przepiekna. Jakby nie to Ze nie lubię plastików to bym celował w taki sprzęt. I te kocie

> oczy z przodu

No właśnie z przodu ta osa mi się nie podoba ale dla tyłeczka zwariowałem!

Tutaj właściwie zamontowana tablica i kierunki:

p1010085uf0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobno odczucia niedawno szczególnie ze byłem świadkiem wypadku w którym zginęła 18letnia dziewczyna, a chłopak ledwo żyje. Ale życie idzie dalej, zresztą jak chce jechać bez laski to rzuca focha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory nie brałem R6 pod uwagę ale to dlatego, że nie miałem okazji zobaczyć live R6 2009 rok

> wersji black and gold:

> Najładniejszy IMO tyłek wśród ścigaczy:

> Uchwyt tablicy i kierunków oczywiście do wywalenia w pierwszej kolejności.

> Cudo

> Z przodu ładniejszy dla mnie gsxr, z boku na remis z lekką przewagą R6, a tyłek bezapelacyjnie dla

> R6.

> Parametry zbliżone, więc chyba czegoś z tej 2ki będę szukał.

> Wygląda na to, że R6 2009 są trochę tańsze od GSXRów z tego samego rocznika.

jeden z najgorszych pomyslow ........... wez Ty sie przejedz czymkolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałeś do czego będzie służył motocykl?

Przecież już napisałem, że motocykl będzie służył do krótkich przejażdżek po mieście, ewentualnie krótkich wypadów za miasto, zatem aspekty ergonomii, wygody, praktyczności, itp. nie są w ogóle istotne i są pomijane przy wyborze.

Nie będę nim jeździł do pracy, nie będę nim jeździł na zakupy (brak bagażnika), nie będę nim jeździł z rodziną gdziekolwiek (ze zrozumiałych względów), po prostu wyjadę z garażu w wolnej chwili, "popyrkam" ze znajomymi po okolicy i w stawię z powrotem do garażu.

Nie będę się nigdzie spieszył bo nie będę nim jechał na umówione spotkania, nie będę poginał między autami,na skrzyżowaniach będę jechał powoli rozglądając się dookoła i myśląc za innych (szczególnie za taksówkarzy i kobiety... wink.gif)

A że chcę sobie popyrkać z fantazją i rozmachem to wybór padł na sporta, jako zabawkę, a nie broń boże środek transportu.

Odnosząc się do jednego naszego kolegi z forum, to będzie to taka moja drezyna! wink.gif

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.